В цьому році життя в таборі ВолгГМУ у 2 зміну заграла іншими фарбами! З 16 по 27 липня атмосфера була наповнена творчістю, яскравими людьми, науковими діячами та трохи, трохи «спортсменами». Я б навіть сказала не спортсменів, а любителями ЗСЖ! Цього разу понад 100 студентів відвідали наш табору і все завдяки, молодіжному освітньому форумі соціально-інноваційного розвитку під назвою ПРОЕКТОРІУМ - 2018. Творча і позитивна молодь з Ульяновська, П'ятигорська, Самари, Сімферополя, Челябінська, Москви і звичайно Волгограда відпочивали, навчалися і працювали на березі Середньої Ахтуби. Студенти з різних міст приїхали спробувати себе в грантоведческой діяльності. Протягом 12 днів навчалися правильного написання проектів та проектних заявок, створювали свої проекти з подальшою їх (між іншим, успішною!) Захистом, проходили освітні програми по тревел-грантів, технології blockchain, бізнес-планування. Також хлопці брали участь у тренінгах з психіатрії та школи самооборони!
Незважаючи на те, що погода іноді не радувала нас, і часто ми спостерігали зливи, грози, «вечірні дощики», ніхто не засмучувався і жоден захід не було зірвано. Щоранку, на новому майданчику біля студентського корпусу проходила зарядка, але я б її назвала не "зарядка», а «флешмобка». Всі студенти вивчали флешмоб - композицію, щоб потім «запалити» на закритті табірної зміни. І з девізом: «Більше життя!» О 8.00 вони вибігали на майданчик і відточували свою флешмоб-майстерність. І це було здорово!
І хоча, на спортивні заходи, в програмі «Проекторіума» було відведено не так багато часу, молодь змогла взяти участь в наступних заходах:
Змагання з кросовому бігу серед юнаків:
- 1 місце - Святослав Бірюков (Волгоград)
- 2 місце - Володимир Ліпатов (Волгоград)
- 3 місце - Олексій Орлов (П'ятигорськ)
Змагання з кросовому бігу серед дівчат:
- 1 місце - Анна Шібкіна (Волгоград)
- 2 місце - Олена Кузнєцова (Волгоград)
- 3 місце - Катерина Попова (Москва)
Змагання «Готовий до праці і оборони!» Показали, що більшість Номуса готові і до праці, і до оборони, так серед юнаків:
- 1 місце - Євген Драгалев (Волгоград)
- 2 місце - Володимир Ліпатов (Волгоград)
- 3 місце - Олексій Орлов (П'ятигорськ)
У дівчат лідерами в змаганнях по ГТО стали:
- 1 місце - Злата Лівашкіна (Волгоград)
- 2 місце - Вікторія Шеховцова (Волгоград)
- 3 місце - Катерина Попова (Москва)
У легкоатлетичній естафеті 1 місце зайняла команда в складі: Євгенії Драгалевой, Анни Шібкіной, Святослава Бірюкова, Марії Васильченко, Марини Мясниковой і Софії Волкової.
За студентами не відставали і діти нашого табору. У цьому році їх відпочило 32 людини, з них у віці від 2-х до 12-ти років -17 осіб; 13-16 річних -15 осіб. Ранок починався на волейбольному майданчику -збирає маленькі шибеники, які хотіли грати завжди, скрізь і в усі. Щодня, з величезним задоволенням і блиском в очах на майданчик вибігали дітлахи, щоб пограти і позмагатися в різні види спорту. Так, з ними були проведені: «Веселі старти», «Особиста першість по ГТО», «Юний шахіст», «Водоплавна качка», «Велосипедний марафон», «Кросовий біг», «Бумеранг». Щодня проводилися тренувальні заняття по пионерболу і бадмінтону. Ну і звичайно «Чумачечая лазертаг» - рухлива гра, яка підкорила наше молоде населення.
У змаганнях з плавання серед дітей, кращими в своїх вікових групах стали: Олексій Кусков, Василь Мандриков, Аліса Гришко. У змаганнях з дартсу лідерство у Родіона Силкіна і Євгенії Сидорової. Самим вдумливо-задумливим став Іван Фролов, зайнявши 1 місце з шашок. У змаганнях з ГТО призові місця зайняли Іван Фролов, Василь Мандриков і Кіра Вологін. Найшвидшим у велопробігу став - Іван Фролов.
Всі призери змагань були нагороджені грамотами і, вже улюбленими, спортивними футболками, а також кружками з веселим логотипом «Оздоровчий табір ВолгГМУ».
Крім спортивних змагань в другій зміні пройшли, полюбилися багатьом конкурси - карнавал, шоу «Один в один» в яких брали участь і студенти, і наймолодші «жителі» табору. Уміння створити шедевр за обмежений час продемонстрували всі учасники конкурсу «Карнавальна хода». Східні красуні, прибульці з різних світів, черепашки-ніндзя, вампіри і королі репу - буквально за півдня герої змогли зробити свої костюми і придумати уявлення.
Студенти, за короткий термін підготовки змогли зробити дивно гарні номери на «Відкриття табірної зміни». Під овації глядачів вони порадували себе і відпочиваючих танцями і прекрасними творчими номерами.
Подією зміни став приїзд до табору ректора ВолгГМУ академіка РАН Володимира Івановича Петрова. Зустріч зі студентами, спілкування без кордонів "Питання-відповідь» змусили багатьох замислитися про своє майбутнє і про покликання бути лікарем.
Той, хто щороку буває в таборі, зауважив, наскільки змінився його зовнішній вигляд. Професійний ландшафтний дизайнер тітка Зіна продовжує створювати творчі композиції, до вже полюбилися «Білочка, що стежить за душем», «Летючий голландець», «Папуга на Білому Домі», «Лебеді, проводжають на пляж» приєдналися «Домовой і його наречена», а також кубічні горщики з різнобарвною петунії ... цього року триває ремонт будиночків для відпочиваючих .. а перлиною нашого табору стала нова спортивна площадка, побудована навпроти спального студентського корпусу. Студенти, крім участі в науковій і спортивному житті табору, у вільний час допомагали будівельникам укладати майданчик.
Наші незмінні кухарі дивували нас своїми кулінарними талантами: м'ясні рулетики, м'ясо по-французьки, відбивні з курочки, біляші, булочки з родзинками і пиріжки з капустою, борщ і окрошка, риба під соусом і картопелька по-домашньому, створювали труднощі в підтримці стрункості фігур у дівчат і давали сили для наукових досліджень.
Втім, що вже там говорити, - кожен день, проведений в таборі, чимось запам'ятався, і у кожного з тих, хто тільки що приїхав звідти додому, залишиться в пам'яті яскрава сторінка «Спортивне життя в" Проекторіуме-2018 "».
Ми говоримо величезне спасибі всім студентам, які були в нашу зміну - ви були кращими, з вами приємно було працювати, відпочивати і веселитися! Величезне спасибі і натхненнику "Проекторіума-2018" - Валерію Леонідовичу Загребин, який брав участь майже у всіх спортивних заходах і завжди був поруч зі своїми НОМУСятамі (так ласкаво він їх називає), надихав їх і мотивував. Команда тренерів викладачів в особі Наталі Романівни, Олени Юріївни та Марії Петрівни сподіваються, що в наступному році цей склад буде знову разом і з нами!
М.П. Міцуліна, старший викладач
кафедри ФКіЗ ВолгГМУ
Фото: автор, В. Н. Морозкін
Більше фото у ВКонтакте на сторінці Віктора Морозкіна
«Молодіжний освітній форум соціально-інноваційного розвитку, 16-27 липня 2018 року»
і в групі «Проекторіум-2018» ТУТ