На 8 поверсі Російського державного музичного телерадіоцентру (вул. П'ятницька, 25, стр.1) відкрито виставку художниці Світлани Богатир. В експозиції представлені малюнки і живопис із серій: "Звук = Образ = Число", "Ми - Конструкти", "Ейдос", "Ми - Одне" і ін.
Виставка відкрилася 31 жовтня і триватиме до кінця лютого 2014 року. Телефон для довідок: 8 495 633 54 10
Художниця Світлана Богатир про виставку «Таємниця звуку»:
Моя попередня виставка в Росії називалася "Творчість = Пізнання", а яка щойно завершилася у Франції - "Ми - Одне". Світ для мене - велика таємниця, творчість - шлях до знань, яке відкривається часом незрозумілим чином. Справжня виставка присвячена таємниці ЗВУКА. У чому ж таємниця, якщо природа звуку давно пояснена наукою? Могутньо і поки незрозуміло вплив звуку на все живе: воду, рослини, тварин і на нас, людських істот. Спів птахів, дзюрчання струмка, гуркіт грому, шум дерев - голос Природи. Музика - голос душі людини. Влада її безмірна, але неоднозначна: світла музика зцілює, дарує спокій і просвітлення. Вода, слухаючи її, після охолодження утворює прекрасні кристали, у різних композиторів - різної форми. Від музики з світить енергією хворіють і гинуть не тільки рослини, але і людина; вода на неї реагує так само, як на промови Гітлера і лихослів'я - потворними уламками. Небесним? Але це - факт.
Звук і почуття. Звук і інтелект. Піфагор, Платон, Арістотель, Лейбніц та інші мислителі наполягали на спорідненість математики і музики. Обидві "налаштовують душу в унісон з небесною гармонією" і "встановлюють порядок у Всесвіті і в людському тілі". Душа Моцарта чиста. Її знак - світло і легкість, але неможливо зрозуміти немислимі дурниці в листах геніального Амадея, якщо не враховувати "грайливість" його інтелекту. Він грав не тільки пишучи музику, а й звуками слів в листі, він розважався, вимовляючи фрази "задом наперед".
Вирази "наша душа" і "наші душі" - обидва вірні. Так єдине або множинне число у душі? Душа - фрактальної природи. "За образом і подобою", "Я і Отець - одно" - про цю таємницю. Кожна людська істота, кожна душа-одиничка - унікальна персональна всесвіт. Любов - сила всесвітнього тяжіння в світі душ. Її закон: 1 + 1 +1 + .... + 1 = 1. Ми вчимося бути єдністю. Музика - школа єднання. Соло - дует - багатоголосся ... Ми вчимося бути хором солістів. Ми - оркестр, де кожен інструмент вплітає свій неповторний звук в гармонію звучання Всесвіту. Такий Вищий План. Такий Закон Всесвіту.
СО-звучить = СО-Глас. Виставка "Таємниця Звуку" - про це.
Біографія Світлани Богатир
Художник Світлана Богатир народилася в Києві. C 1956 роки жила в Москві, де отримала вищу художню образваніе. У 24 роки стала членом Спілки художників по секції живопису. У радянський період її творчість практично не було доступно широкому глядачеві. Дотримуючись своєї творчої задачі, яку чітко усвідомила в 27 років, вона не належала ні до офіційного мистецтва, ні до мейнстріму андеграунду. Її роботи можна було бачити лише на виставках закритого і "напівзакритого" типу.
Світлана Богатир - учасниця незалежних виставок початку перебудови, яка розсунула в мистецтві вузькі межі "соцреалізму". Для Світлани відкрилися можливості прямого виходу до глядача. Спілка художників вперше надав їй майстерню, Третьяковська галерея та Російський музей придбали її роботи. У 1991 році з успіхом пройшла у виставковому залі на Кузнецькому мосту її персональна виставка "Прозорі простору", яка привернула рекордну кількість відвідувачів. Ця виставка відкривала для художника нові, більш широкі перспективи. Світлана Богатир отримала пропозиції творчої співпраці з театрами та книжковими видавництвами. Але здійснити ці плани не вдалося, завадив від'їзд з Росії, пов'язаний із запрошенням її чоловіка, вченого-нейробіолога на роботу до Франції, тому що держава припинила фінансування фундаментальної науки. "Для мене від'їзд в момент, коли виникли небувалі рівні свободи, сприймався як втрата. Але вибору не було. Я поставилася до від'їзду, як до можливості пережити новий досвід. Він не був легким: у Франції мене ніхто не чекав" - каже художник.
З 1991 року життя Світлани Богатир ділиться між Францією і Росією, але виставки в Росії поновилися лише в 2008 році, після виходу в світ у Москві її книги-альбому "Персональна Всесвіт". Презентація її, супроводжувана виставкою робіт, пройшла в Літературному музеї Москви. За нею пішов проект "Персональна Всесвіт. Образ і число" в контексті 10-ї міжнародної ярмарки інтелектуальної літератури "Non-fiction". У 2009 році відбулася, яка отримала широкий резонанс виставка "Звук = Образ = Число" в Музеї Музичної Культури ім. Глінки. За нею послідували ще три персональні виставки в Росії: Пущино, Електросталь, Богородск (Ногінськ). "Виставки - це мій обов'язок. Я роблю їх там, де люди їх хочуть" - каже Світлана Богатир.
З січня по березень 2013 року у Франції, в дивовижному світлому просторі галереї "Des Molieres", що має статус буддистського храму, експонувалося 68 полотен художника. Цю виставку під назвою "Ми - Одне" художник розглядає як свого роду "репетицію" перед ще більш представницькою "звітної" виставкою в Москві, яку планує провести через 2,5 - 3 роки. Де? "Я ще не знаю, де саме. Мене запросять - і все владнається найкращим чином. У мене завжди так відбувається. У моїх роботах немає бруду, агресії і мороку. Я їх розглядаю як противагу негативу, якого, на жаль, багато і в житті і мистецтві "- каже художник.
На рахунку Світлани Богатир 33 персональних і більше 50 групових виставок.
Роботи художниці знаходяться в Державній Третьяковській галереї, Москва; Державному Російському музеї, Санкт-Петербург; Саратовському художньому музеї імені А. Н. Радищева, Саратов; Тбіліському музеї образотворчих мистецтв, Тбілісі; Державному літературному музеї, Москва; Державному музеї музичної культури імені Глінки, Москва; Хаммеровском центрі, Москва; Російською будинку, Вашингтон, США; Музеї образотворчого мистецтва Зіммерлі, США; Музеї сучасного російського мистецтва, Нью Джерсі, США; Колекції Середземноморського Інституту нейробіології (INMED), Франція, а також в приватних колекціях Росії, Європи і Америки.
Роботи Світлани Богатир
Африка (Рослина-фрактал) / Ангел
Діалок
споглядання
Ми - одне
Бах / Шекспір
Чайковський / Стравінський
Верді / Вагнер
Штраус / Наполеон
Гайдн / Гендель
Рахманінов / Прокоф'єв
Сайт автора: http://www.svetlanabogatyr.com/
У чому ж таємниця, якщо природа звуку давно пояснена наукою?Небесним?
Так єдине або множинне число у душі?
Де?