"Творчий вибух в моді вже неможливий. Мода прагне до утилітарності і зручності, яких вимагає новий ритм життя, в цих умовах не зміг би творити ні Діор, ні Шанель, ні Ів Сен-Лоран ... У Парижі вулична юрба давно безлика. Знаменитий паризький шик і елегантність залишилися в ХХ столітті, коли творив Діор. Сьогодні відповідати той час не має ніякого сенсу "- говорить історик моди Олександр Васильєв, розвінчує міфи моди і створює її історію.
Уміння одягатися - це смак і почуття стилю. Мода до цих понять дуже рідко має відношення. Далеко не всі, що модно - це стильно, елегантно і гармонійно. Щоб розібратися в явищі моди, треба - як і в будь-якому іншому справі - знати її історію та історії тих хто її творив. Історії життя і успіху Крістіана Діора, Коко Шанель, Джанні Версаче, Ів Сен Лорана і інших кутюр'є - незвичайні і яскраві. І розповідає про них історик моди з світовим ім'ям, театральний художник, сценограф, декоратор, колекціонер, оригінал, аристократ і чарівник Олександр Васильєв настільки ж незвично і яскраво. І не тільки розповідає, але і показує, представляє, грає і передає історію моди в драматичному моновиставі "Таємниці модних будинків". Адже не буває таємниці без драми.
"Таємниці модних будинків" - це не просто лекція, а шоу, моноспектакль і майстер-класом одночасно. Що відбувається в моді зараз? На підставі яких законів і тенденцій, яких течій і яких грошей існує сучасна модна індустрія? Що ховається за інтригами і міфами, оточуючими ім'я великих модельєрів? І чому великими стають і залишаються? Релігія, політика, сексуальність, національність, клімат - важливі складові розвитку моди як дзеркала історії. Що таке дрес-код і влада в моді? І що таке стиль європейської емансипованої жінки - комплімент чи це? Звідки приходить мода і звідки - любов до моди? І що таке страшна конкуренція і важке виробництво (це - теж мода)? Про все це пройде мова на зустрічах з Олександром Васильєвим.
Олександр Васильєв - відомий художник по костюму, історик моди, декоратор інтер'єрів, сценограф і колекціонер. Його батько, народний художник Росії, Олександр Васильєв-старший, академік живопису, творець декорацій і костюмів більш ніж до 300 постановок на вітчизняній і зарубіжній сцені. Мати, Тетяна Васильєва, драматична актриса, професор, одна з перших випускниць Школи-студії МХАТ.
Олександр Васильєв працював для театрів Ронд Пуан, Студії опери Бастилії, the Lucernaire, the Cartoucherie, Авиньонского фестивалю, the Ballet du Nord, the Jeune Ballet de France, Королівської опери Версаля, Шотландського балету, Королівського балету Фландрії, Національного балету Лісабона, Театру Коммунале, балету Тоскани, Фонду Тюссен в Лугано, балету Гуанджу, балету Гонконгу, Театру танцю Сінгапуру, балету Асами Маки в Токіо та інших.
Васильєв читає лекції в багатьох коледжах і університетах світу з історії моди і сценічного дизайну, а з 1994 року приділяє багато часу майстер-класами та курсам лекцій в російських університетах і коледжах. З 2000 року під його керівництвом в Самарі проходить фестиваль моди "Поволзькі сезони Олександра Васильєва".
Васильєв - володар однієї з найбільших приватних колекцій костюмів Російського періоду, художній редактор російських видань журналів "Vogue" і "Harper's Bazaar". Живе в Парижі, де за спеціальним розпорядженням мера французької столиці були виділені апартаменти для зберігання його колекції.
Олександр Васильєв - автор книг "Краса у вигнанні" і "Російська мода. 150 років у фотографіях ". "Краса у вигнанні" - це книга про діяльність російських емігрантів в області моди 20-х - 30-х рр., Коли світові столиці моди дізналися ще одного законодавця - Росію. Історія російських будинків моди, створених Іриною та Феліксом Юсуповими, великою княгинею Марією Павлівною, княгинями Трубецькой і Оболенський. Долі російських красунь, які стали знаменитими манекенницями. Одна з глав присвячена легенді Нью-Йорка - модельєра Валентині Санін.
Олександр Васильєв. «Таємниці модних будинків». Як, що і чому в моді - в кінці січня 2018 року.
Ашдод, 25 січня 2018 року, четвер, 20:00, Аудіторіум «Рамі Наїм»
Тель Авів, 26 січня 2018 року, п'ятниця, 18:30, зал «Бейт а-Хаяль»
Реховот, 27 січня 2018, субота, 19.00, зал «Вікс» (Інститут Вайцман а),
Нетанія, 28 січня, неділя, 20:00, « Аудіторіум Аріка Айнштейн »
Хайфа, 29 січня 2018, понеділок, 20:00, зал «Раппопорт»
Офіційний сайт Олександра Васильєва http://vassiliev.com.ru/
Замовлення квитків: на сайті організаторів гастролей - компанії Rest International
Фотографії - © Сева Галкін - надані організаторами гастролей
схоже
Що відбувається в моді зараз?На підставі яких законів і тенденцій, яких течій і яких грошей існує сучасна модна індустрія?
Що ховається за інтригами і міфами, оточуючими ім'я великих модельєрів?
І чому великими стають і залишаються?
Що таке дрес-код і влада в моді?
І що таке стиль європейської емансипованої жінки - комплімент чи це?
Звідки приходить мода і звідки - любов до моди?
І що таке страшна конкуренція і важке виробництво (це - теж мода)?