Бути босом добре в будь-якому світі, і в реальному, і в фентезійному. Особливо весело бути злим босом: треба тільки давати всім нездійсненні завдання і карати винних. А ось щоб бути хорошим підлеглим, потрібна особлива майстерність, особливо якщо ви - гоблін, слуга Темного Володаря.
Жанр: рольова, компанійська
Автори: Фабріціо Боніфаціо, Массіміліано Енріко, Кьяра Ферліто, Тім Урень
Художник: Ріккардо Кроза
Видавець в Росії: Hobby World
Кількість гравців: 4-9
Вік гравців: від 12 років
Тривалість партії: від 30 хвилин
Мова гри: російська
Схожі твори:
Серія «Манчкин»
«Ігросказ»
Не дивуйтеся, якщо вже чули про цю гру. Вперше «Так, Темний Володар!» Російською вийшла ще в 2008 році. Однак перед нами не просто перевидання - у версії 2014 року з'явилися нові карти і можливість грати по альтернативним правилам. Суть же не змінилася: один з гравців призначається Темним Володарем Ригор Мортіс, інші стають його слугами-гоблінами, які не впоралися з черговим злодійським дорученням. Тепер їхнє завдання - придумати виправдання своєму провалу і спритно звалити провину на товаришів, щоб уникнути жахливого покарання.
У «Темного Володаря» буде складно грати людям, у яких погано з імпровізацією, оскільки то, наскільки цікавою буде партія, залежить від уяви самих гравців. Щоб активно взаємодіяти між собою, їм буде потрібно добре прокачаних комунікабельність, трохи артистизму і вміння переконувати, не кажучи вже про незвичайною фантазії. Проте кожному напевно хоч раз доводилося виправдовуватися перед начальством, тому ви швидко зрозумієте, що до чого, і дуже весело проведете найближчі півгодини.
Колода, як і раніше, складається з карт натяків, що підкажуть гобліни, на чому має грунтуватися його виправдання, карт дій, що дають можливість «перевести стрілки» або втрутитися в чужий розповідь, і спопеляючих поглядів повелителя Ригора Мортіс. До речі, тепер у нього не три, а десять карт спопеляючого погляду, щоб можна було повільно підсмажувати більше нерозторопних слуг. А кілька десятків нових карт натяків значно розширюють можливості гоблінів. Крім того, тепер у різних типів карт різний малюнок на сорочці - дрібниця, але зручності додає.
Як вже було сказано, у гри є дві версії правил: класична і альтернативна під назвою «Так, господар!», Причому в другому випадку партія буде в два рази довше. Всі карти відтепер забезпечені спеціальними символами, якими потрібно керуватися, якщо ви граєте по альтернативним правилам. Символ в кутку карти позначає елемент, який обов'язково повинен використовувати слуга, придумуючи виправдання: персонаж, предмет, місце, монстр, подія. В альтернативній версії гри більше формальностей. Ригор Мортіс потрібно спочатку скласти план з карт натяків, а не просто звернутися до гравців з багатозначним «Отже, як просувається моє завдання?». Всі дії повинні співвідноситися з символами на картах і відбуватися в строго певній послідовності. Відмінність є і в тому, як гра завершується. Як і в класичному варіанті, партія закінчується, коли хтось із гоблінів отримує третій спопеляючий погляд, однак тут переможцем вважається той, кому вдалося не просто вижити, а й зіграти більше карт натяків. Альтернативна версія підійде тим, хто вже освоїв гру і хоче трохи її ускладнити.
Підсумок: хороша гра для приємного вечора в колі друзів. Більш того, великі шанси, що унікальні навички, отримані після десятка-другого партій, стануть в нагоді вам в реальному житті!
Ригор Мортіс потрібно спочатку скласти план з карт натяків, а не просто звернутися до гравців з багатозначним «Отже, як просувається моє завдання?