Смерть молодих здорових людей завжди ставить в тупик і викликає гостре відчуття несправедливості. Один з гравців молодіжної футбольної команди помер під час тренування. Юний хокеїст помер прямо на матчі. І ось днями піаніст Артем Биков пішов з життя, не доживши до двадцяти років. Причиною подібних трагедій все частіше стає "хвороба людей похилого віку".
Фото: AP
Чергова сумна новина: 27 жовтня від серцевого нападу помер студент IV курсу Львівського обласного коледжу мистецтв ім. Н. А. Римського-Корсакова піаніст Артем Биков. Молодій людині було всього дев'ятнадцять, і він був дуже талановитий. Він почав займатися музикою в шість років, і за своє коротке життя домігся великих успіхів: був солістом Львівського обласного симфонічного оркестру, виступав у складі делегацій творчої молоді в містах Псковської області, в Мінську, Іспанії, у Франції.
Серед його перемог - перше місце на Відкритому конкурсі юних виконавців, присвяченого М. П. Мусоргського і Н. А. Римського-Корсакова, почесне місце на Міжнародному фестивалі дітей та молоді в Чехії, він був лауреатом Всеросійського конкурсу "Обдарована молодь України" (заснованого Міністерством культури РФ) в номінації "Музичне мистецтво". А в минулому році став лауреатом Міжнародного конкурсу ім. Ф. Шопена, що проходив в Литві. Йому було присуджено премію президента РФ для підтримки талановитої молоді в рамках пріоритетного національного проекту "Освіта" в номінації "Художня творчість".
Ніщо не віщувало трагедії. Артем багато працював - готувався до сольного виступу, яке повинно було відбутися на святкуванні ювілею училища. Викладачі та однокурсники Артема Бикова згадують його рідкісну працездатність. Щоденні багатогодинні заняття були для нього нормою. Це був цілеспрямований і талановитий музикант, йому пророкували блискучу кар'єру. І ось все так раптово обірвалося. Серцевий напад - хвороба людей похилого віку обірвала життя молодого чоловіка, який тільки-тільки почав підніматися по сходах слави.
Читайте також: Улюблені актори: еміграція з професії
Смерть спортсмена відразу наводить на думку про надмірні фізичні навантаження, про халатність лікарів, про неувагу тренера до скарг ... Але музикант, піаніст - і раптом смерть від інфаркту в неповні двадцять років ?!
Останнім часом медики відзначають, що багато хвороб помітно "молодіють". Якщо раніше рак, інфаркт, інсульт вражали в основному немолодих людей, то сьогодні картина змінюється. Смерть наздоганяє зовсім молодих, причому раптово: ніколи ні на що не скаржився, був активний, веселий і раптом - смерть ...
Коли вмирає молодий талановитий чоловік, мимоволі пригадуються слова про те, що Бог забирає до себе найкращих. Багато людей мистецтва: знамениті поети, музиканти, художники - йшли з життя дуже рано. І важко позбутися думки, що обдаровані люди не затримуються на землі, немов вони тут ненадовго і поспішають скоріше залишити нас, встигнувши виконати те, що їм призначено.
Надя Рушева - рідкісний феномен, художниця, яка прожила всього сімнадцять років. Але за своє коротке життя вона встигла зробити стільки, що багатьом поколінням вистачить, щоб оцінювати, усвідомлювати, захоплюватися. Надя теж була на диво працездатна - малювала захлинаючись, годинами, швидко і легко. Її близькі говорили, що вона працювала так несамовито, ніби намагалася побільше встигнути, заздалегідь передчуваючи: пробути на землі їй доведеться недовго ...
Артем Биков не давав собі відпочинку - він теж намагався встигнути. Здавалося б: куди поспішати, попереду ціле життя? Але виявляється, в будь-який момент вона може обірватися. І ніхто не знає, в який момент будуть підведені підсумки його життя. І може статися, в останній момент ми усвідомлюємо, що відведений нам час ми витратили не туди, не на те, що не з тими і не за тим ...
Все найцікавіше читайте в рубриці "Культура"
Але музикант, піаніст - і раптом смерть від інфаркту в неповні двадцять років ?Здавалося б: куди поспішати, попереду ціле життя?