Танці і хореографія в дитячому садку | Програма занять для дитячого садка

Пропонуємо вашій увазі методичний словник, який містить різні поняття з галузі педагогіки, який буде корисний вихователям і вчителям шкіл в їхній професійній діяльності.

Проект є будь-яка дія,
скоєне від щирого серця
і з певною метою.
У. Х. Кілпатрік

Тип. Пізнавально-творчий, інформаційний, груповий.

Тривалість. Довгостроковий. Даний проект є музично-ритмічним психотренінгом для дітей і педагогів розвиває увагу, волю, пам'ять, рухливість і гнучкість розумових процесів, спрямованих на розвиток музикальності і емоційності, творчої уяви, фантазії, здатності до імпровізації в русі під музику, що вимагає вільного і усвідомленого володіння тілом.

Актуальність. На сучасному етапі розвитку виявлена ​​тенденція до погіршення стану здоров'я громадян різного віку. Тому турбота про збереження та зміцнення здоров'я дитини і дорослого є в нашому суспільстві пріоритетною, оскільки нашій країні потрібні творчі, гармонійно розвинуті, активні і здорові особистості.

Тому оздоровлення дітей останнім часом стає пріоритетним напрямком в роботі багатьох ДОУ. Педагоги, медичні працівники шукають нові прийоми збереження і зміцнення здоров'я дітей, створюють сприятливі умови для їх впровадження, грунтуючись на результатах діагностики стану здоров'я та індивідуальних особливостей кожної дитини.

Про лікувальну силу музики свідчать найдавніші джерела. Органічна єдність музики і рухів - природно і необхідно. Рухи повинні розкривати зміст музики, відповідати характеру, формі, динаміці, темпу і ритму музичного твору. Рухи спонукають до свідомого сприйняття музичного твору, а музика стає більш зрозумілою і легше засвоюється, надаючи рухам особливу виразність, чіткість, ритмічність.

Яскраві приклади взаємозв'язку музики і рухів демонструють такі види спорту, як художня гімнастика, фігурне катання, синхронне плавання. Значне місце в музично-ритмічному вихованні дошкільнят відводиться танців. Діти дуже люблять танцювати. У танцях вони задовольняють свою природну потребу в русі. У виразних ритмічних рухах танцю розкриваються почуття, думки, настрій, проявляється характер дітей.

Танець - мистецтво синтетичне. Воно спрямоване на вирішення музично-ритмічного, фізичного, естетичного та психічного розвитку дітей. Рухи під музику привчають їх до колективних дій, сприяють вихованню почуття колективізму, дружби, товариства, взаємної поваги. Вони зміцнюють дитячий організм. Задоволення, отримане дитиною в процесі рухових дій, супроводжується значними фізіологічними змінами в його організмі - покращується дихання і кровообіг, порушується нервова система, викликає посилену діяльність вищих відділів головного мозку, пов'язаних з асоціативними, інтелектуальними і вольовими якостями.

Заняття танцями дуже корисні для фізичного розвитку дітей: поліпшується постава, вдосконалюються пропорції тіла, зміцнюються м'язи. Поступово діти починають легше, граціозніше рухатися, стають розкутими. У дітей з'являються такі якості рухів, як легкість, політ, пружність, спритність, швидкість і енергійність. Рухи дошкільнят стають чіткішими, виразними і красивими.

Танці й танці допомагають дітям полюбити музику, загострюють емоційне сприйнятливість, розвивають музичний слух і почуття ритму, збагачують дітей новими музичними знаннями, розширюють їх музичний кругозір, розвивають творчу уяву і мислення. Щоб передати виразність танцювальних образів, дитина повинна запам'ятати не тільки самі руху, але і їх послідовність (що само по собі позитивно впливає на розвиток пам'яті та уваги), мобілізувати уяву, спостережливість, творчу активність.

Танець привчає дітей до норм культурного спілкування. У дітей виховується скромність, доброзичливість, привітність. Хлопчики починають дбайливо ставитися до своєї партнерки. Танець стає одним із засобів морального виховання дитини.

В даний час увагу дітей і педагогів привертають сучасні ритми музики, нові танці. Сучасний ритмічний танець є "результатом взаємодії ритмічного і пластичного танцю. В ньому органічно поєдналися два протилежних принципу: повна підпорядкованість внутрішнім закономірностям музичної форми, яка диктує ритмічну організацію рухів, і свобода пластичної розробки, яка не пов'язана з якою-небудь танцювальної традицією". У такі танці включаються обов'язкові програмні танцювальні навички (пружинки, підскоки, кроки галопу, польки, приставних, ритмічні удари і т. Д.), Багато з яких виконуються в новій сучасній манері. Одночасно вводяться і нові елементи.

Танці повинні бути доступні дітям, відповідати їх технічним можливостям.

Мета. Організувати музично-оздоровчу роботу в ДОУ, що забезпечує кожній дитині збереження і зміцнення психічного і фізичного здоров'я з метою формування повноцінної особистості дитини; формувати засобами музики і ритмічних рухів різноманітних умінь, здібностей, якостей особистості; виявлення і розвиток музичних і творчих здібностей, формування звички до здорового способу життя; навчити дитину передавати характер музичного твору, його образний зміст через пластику рухів під музику.

Завдання.

Пріоритетні завдання: розвиток здатності до виразного, одухотворенному виконання рухів, вміння імпровізувати під незнайому музику, формування адекватної оцінки і самооцінки ,; підтримувати захоплення заняттями музикою і пластикою; розвиток художньо-творчих здібностей.

Освітні завдання: розвивати музичні і творчі здібності дошкільнят у різних видах музичної діяльності, використовуючи здоров'язберігаючих технологій, виходячи з індивідуальних можливостей кожної дитини; формувати початку музичної культури; удосконалювати практичне вживання музично-ритмічних одиниць в процесі спілкування з однолітками; створювати предметно-розвиваюче середовище і умови для формування гармонійної, духовно багатої, фізично здорової особистості.

Виховні: формувати позитивне ставлення дитини до навколишнього світу, до своєї сім'ї, однолітків, самому собі; розвивати у дітей позитивну оцінку дійсності, поглядів, смаків, ідеалів з урахуванням яскраво виражених індивідуальних психофізичних особливостей, проявів обдарованості в музичній діяльності в ДОУ і установах культури села; виховувати шанобливе ставлення до культури країни, народу, рідної республіки; створювати позитивну основу для виховання патріотичних почуттів.

Оздоровчі: зберігати і зміцнювати фізичне і психічне здоров'я; створювати умови, що забезпечують емоційне благополуччя кожної дитини; за допомогою здоров'язберігаючих технологій підвищувати адаптивні можливості дитячого організму (активізувати захисні властивості, стійкість до захворювання); формувати правильну поставу, гігієнічні навички.

Гіпотеза. Застосування нетрадиційних форм і методів оздоровлення за допомогою навчання дошкільнят сучасних танців забезпечить формування здорової гармонійно розвиненої особистості.

Види роботи. Перегляд мультимедійних презентацій танцювального мистецтва (балет, народні, бальні, сучасні, характерні і т. Д.); слухання музичних композицій; розучування пісень, хороводів; елементів музично-ритмічних композицій.

Участники проекту. Вихователі, музичний керівник, діти підготовчої групи, батьки.

Очікувані результати. Формування здорового способу життя; зниження рівня захворювання; збагачення соціального досвіду; розширення кругозору; оволодіння дітьми навички ритмічного і пластичного самовираження на основі сучасного танцю; залучення батьків до єдиний простір "сім'я - дитячий садок".

Етапи реалізації проекту.

1 етап. Підготовчий (серпень-вересень) Постановка мети, завдань; вивчення понять, що стосуються теми проекту; планування тематичної освітньої діяльності; підготовка презентацій: "Балет", "Бальні танці", "Сучасні танці"; поповнення предметно-розвиваючого середовища; створення альбому народних костюмів, а також костюмів до сучасних і характерним танців; аналіз отриманих результатів, висновки.

2 етап. Практичний (жовтень-березень) Взаємодія з дітьми групи, батьками; впровадження різних форм роботи в усі види діяльності дітей; організація тематичної освітньої діяльності; використання мультимедійних презентацій з метою розширення уявлень про сучасний танці; використання інформаційних альбомів на задану тему в освітній і самостійної діяльності дітей; організація спільної творчості педагогів, дітей і батьків: виготовлення костюмів і атрибутів до танців; представлення досвіду роботи по організації проекту в засобах масової інформації.

3 етап. Узагальнюючий (квітень) Узагальнення результатів роботи у формі закріплення отриманих знань; спільна діяльність педагогів, батьків і дітей підготовчої групи по формуванню здорового способу життя через педагогічний проект "Зернятка" музично-оздоровчої роботи в дитячому саду за допомогою навчання дошкільнят сучасним естрадним і бальних танців у формі звітного концерту (додаток); презентація проекту "Зернятка" в СДК.

Методичні прийоми. Метод показу, словесний, імпровізаційний, метод ілюстративної наочності, ігровий, концентричний. Результативність проекту. Усвідомлення необхідності і значущості здорового способу життя; сформованість знань про сучасні види танців, розвиток ціннісного ставлення до музично-ритмічному танцювального творчості; розвиток інтересу до спільної творчої діяльності; підвищення рівня розвитку музичних і творчих здібностей дітей; стабільність емоційного благополуччя кожної дитини; підвищення рівня мовного розвитку; зниження рівня захворюваності (в більшій мірі ГРЗ); стабільність фізичної і розумової працездатності у всіх сезонах року незалежно від погоди; підвищення інтересу батьків до участі в музично-ритмічних заходах.

Перспектива. З метою підвищення інтересу до здорового способу життя необхідно продовжувати роботу в даному напрямку через створення та реалізацію нових проектів.

Висновки. Гіпотеза на практиці підтвердилася: робота по формуванню здорової гармонійно розвиненої особистості за допомогою навчання дошкільнят сучасних танців досить ефективна, результативна і дозволяє не тільки зберегти здоров'я дитини, а й сформувати у них знання про види танцювального мистецтва, передавати характер музичного образу через пластику рухів під музику, розширити кругозір дошкільнят; підвищує мотивацію дітей та батьків на здоровий спосіб життя.

Завантажити детальну програму проекту "Зернятка"

Автор - Яшнікова Олена Володимирівна-вихователь, МБДОУ Дитячий сад села Урман,
Республіка Башкортостан Іглінского район село Урман.