8 жовтня 2015 року, 10:00 Переглядів:
Харків може стати успішним, а головне - комфортним для життя містом. Для цього є всі необхідні передумови - освітній та економічний потенціал, а головне - енергія небайдужих харків'ян і їх бажання робити своє місто краще. Саме на підтримку активних городян розраховує Тарас Ситенка - кандидат на пост глави Харкова від "Самопомочі".
Для самого Тараса Ситенка, характеристика "небайдужий" підходить якнайкраще. Успішний бізнес 42-річний харків'янин поєднує з роботою лікаря - фактично, багаторічним волонтерством. До слова, в Харкові Тарас Ситенка відомий, перш за все, як талановитий лікар, який працює в Інституті ортопедії. Також він - активний учасник Майдану 2004 року і Революції гідності 2014 року. "Громадянин повинен впливати на владу, а згуртованість людей здатна змінити країну на краще", - упевнений Тарас Ситенко.
Він упевнений: в Харкові команда "Самопомочі" здатна досягти таких же вражаючих результатів, яких домоглися їх соратники на чолі з Андрієм Садовим у Львові. "Головне, - підкреслює Ситенка, - у нас є бачення майбутнього нашого міста та розуміння, як він повинен змінюватися".
Ви йдете на вибори мера Харкова. При цьому, в ЗМІ нав'язується стереотип про безальтернативність Геннадія Кернеса. На що ви розраховуєте?
Харків - місто освічених людей, інженерів, айтішників, наукової інтелігенції, студентів. Місто людей з активною громадською позицією. Місто волонтерів, якщо хочете. І Кернес аж ніяк не кандидат для таких людей.
Чинний мер позиціонує себе як міцний господарник. Хоча в якості "досягнень" він може пред'явити парк Горького і кілька основних магістралей, які відремонтували при підготовці до Євро-2012. У той же час практично всі харківські двори в жахливому запустінні, комунальна інфраструктура деградує.
І в принципі, у чинної влади немає бачення цілісного розвитку міста. Куди ми повинні рухатися, які напрямки розвивати? Як зробити наше рідне місто комфортним для городян - це сьогодні найважливіший критерій успішності роботи міської влади. Адже міський голова - це не тільки господарник, який відповідає за ЖКГ і каналізацію. Це людина, яка разом зі своєю командою формує стратегію довгострокового розвитку міста - хоча б на 5-10 років.
Я і команда "Самопомочі" маємо бачення, як зробити наше рідне місто успішним мегаполісом, конкуруючим з Віднем, Берліном, Мюнхеном, Франкфуртом-на-Майні.
А безальтернативність буде тільки в тому випадку, якщо наші виборці проігнорують ці вибори, повіривши, що альтернативи немає. Але ми робимо все, щоб мобілізувати харків'ян - щоб вони прийшли і проголосували.
Яким чином Харків можна вивести на рівень європейських і світових міст, щоб він став по-справжньому успішним?
Якщо говорити глобально, то потрібно від латання дірок в прямому і переносному сенсі перейти до стратегічного планування і реалізації бачення розвитку міста. Ми, як у відомому прислів'ї, не настільки багаті, щоб купувати дешеві речі. Це означає, що ми, якщо хочемо вижити як мегаполіс, повинні будемо зробити якісний стрибок, який, може бути, допоможе нам випередити навіть провідні міста світу.
В кінцевому підсумку, я впевнений, Харків повинен стати містом рівної доступності. Тобто, кожен житель Харкова повинен отримувати в кожному районі міста однаково якісні дошкільна і шкільна, вища і післядипломна освіта, медичну допомогу будь-ступінь складності, повноцінну культурне життя, громадянські свободи і достатній рівень особистої безпеки. Простіше кажучи, якість життя в центрі і на околицях має бути однаково високим.
Цього треба досягти і зробити так, щоб Харків став містом, звідки не хочеться їхати крім як для подорожей.
На Вашу думку, які основні зміни в життєдіяльності Харкова потрібні в першу чергу?
Перше - це стратегічне бачення.
Друге, потрібно покінчити з закритістю влади, тіньовим розподілом бюджету і встановити жорсткий громадський контроль за цими процесами: прийняттям рішень і витрачанням коштів. Необхідно впровадити електронне "уряд", а також залучити експертні кола, вчених і громадськість до розробки стратегії міста.
Боротьба з штучними монополіями і контроль над природними.
"Самопоміч" пропонує повне перезавантаження влади. Чи немає в цьому загрози для стабільності роботи міського господарства?
Існує відома притча про банк з солоними огірками: якщо в банку з розсолом покласти свіжий огірок, то через якийсь час він теж стане солоним. Солона вода - це наша корумпована чиновницька середовище та правила гри в ній. Перш за все, потрібно міняти ці правила.
Уже зараз механізмів і важелів, які є у міста, досить для того, щоб цю солону воду у себе ми могли поміняти.
Перше, що я зроблю після перемоги на виборах - оголошу конкурс на керівників всіх комунальних підприємств міста.
Хочу також нагадати, що "Самопоміч" вимагає стовідсоткового поновлення судів - прибрати всі сто відсотків діючих суддів і замінити їх новими людьми. Чи викличе це колапс судової системи? Навіть якщо і викличе, то це буде колапс прогнилої і збоченій судової системи. Так і в міському господарстві - зміна керівників комунальних підприємств тільки скасує корумповані правила гри, але ніяк не позначиться на роботі цих підприємств і установ. Рядові працівники і співробітники тільки привітають такі зміни.
Ви в політиці - не новачок. Що змусило Вас - успішного бізнесмена і лікаря, зайнятися політичною діяльністю?
Розуміння того, що країна повинна змінитися і в політику повинні прийти представники "середнього класу". У будь-якій успішній країні світу середній клас - це рушійна сила розвитку, основа економіки. І саме середній клас визначає порядок денний країни. В Україні ж в політиці або представники олігархії, або популісти, тому інтереси середнього класу не враховуються.
У цьому сенсі, "Самопоміч" - єдина партія середнього класу в Україні. Подивіться на наших кандидатів, наприклад, в Харкові - це активні, самодостатні люди - бізнесмени, волонтери, айтішники, юристи, медики, науковці.
Як Ви прийшли в "Самопоміч"?
У травні 2014 року познайомився з лідером "Самопомочі", мером Львова Андрієм Садовим і зрозумів, що у нас спільні цінності - цінності вільних і самостійних людей. Для нас всіх важливо, що саме "Самопоміч" - виразник інтересів середнього класу в Україні.
До того ж, тільки у "Самопомочі" є по-справжньому успішний досвід реформування на місцевому рівні. Команда Андрія Садового і "Самопомочі" зуміла перетворити Львів на успішний, що динамічно розвивається європейське місто. Маючи такі ж проблеми, такі ж вихідні позиції, як і інші українські міста, які, на жаль, нічим подібним похвалитися не можуть.
Поговоримо про особисте. Ви - з родини потомствених медиків ...
Швидше, з сім'ї потомствених вчених: мій батько - академік технологічної кібернетики, мама - кандидат технічних наук. Дід отримав спочатку медичну освіту, потім юридичний, під час війни він був медиком в партизанських загонах, а після війни, маючи юридичну освіту, став начальником митниці.
Батько - інвалід 1 групи з дитинства - в п'ятнадцятирічному віці в результаті нещасного випадку втратив обидві ноги вище коліна. Але ця біда не зламала його, він здобув вищу освіту, став успішним ученим, виховав дітей. Цей нещасний випадок багато в чому сприяв його вибору професії. Мій батько працював в Інституті ортопедії завідувачем лабораторії і в Інституті протезування, де був завідувачем лабораторією нижніх кінцівок. Все своє життя він прагне полегшити життя людям. Завдяки його професіоналізму і таланту сотні людей навчилися заново ходити і набули впевненості в своїх силах.
Ви також вирішили присвятити життя медицині.
З дитинства я постійно був залучений в медичну життя, зокрема, ортопедичну. У нас вдома часто бували лікарі, в тому числі ортопеди, і я, коли ходив у гості до тата на роботу, потрапляв в суспільство ортопедів-травматологів.
До вибору цієї професії, чесно скажу, зобов'язувала і прізвище - мені ще під час навчання в інституті, можна сказати, визначили спеціалізацію: викладачі, дізнавшись, що я Ситенка, часто говорили: "Ну, зрозуміло, ким ти будеш". (В Харкові знаходиться Інститут патології хребта та суглобів імені професора М. І. Ситенка - двоюрідного діда Тараса Ситенка - ред).
Крім того, мені попався дуже хороший наставник по ортопедії на 3 курсі - Андрій Георгійович Істомін. Він дуже вплинув на мене своїм підходом, інтелігентністю, різноманітністю інтересів, чуйністю до студентів - у нього завжди були відкриті двері, я з ним багато чергував в 4-й невідкладної допомоги, писав під його керівництвом роботи, перемагав на студентських олімпіадах.
Ще мене завоювала сама професія - тим, що ти швидко бачиш результат: приходить людина до тебе "поламаний" - ти його "збираєш", приходить з проблемою - ти можеш її швидко вирішити.
Вам важливий швидкий результат?
Швидше, не швидкий результат, а ККД. Я дуже не люблю процес заради процесу, роботу заради роботи - я люблю відчутний результат, люблю бачити, як постійна наполеглива робота наближає до результату.
Лікарю важливо встановити психологічний контакт з людиною для того, щоб пацієнт повірив медику. Як Ви знаходили ключик до людей, з якими стикалися як лікар?
Перш за все, я не з тієї школи лікарів, які щось приховують від пацієнтів, не розповідають їм всю правду, вважаючи це правильним в бажанні уберегти психіку і т. П. Я завжди говорив пацієнтам все як є. Якщо не сказати відразу правду, пацієнт все одно потім її дізнається, але довіру до лікаря вже буде втрачено.
Крім того, лікар не повинен бути добренькою, не потрібно сюсюкаться з хворим, але ось добрим хороший лікар повинен бути обов'язково.
Скажіть, от цими якостями хорошого лікаря - чесністю, добротою - політики повинні володіти, в тому числі керівники міст?
Нормальна держава має обов'язково мати соціальну складову, на відміну від підприємства, в основному "заточеного" на отримання прибутку і в якості опції що може мати, а що може не мати соціальну спрямованість. Держава повинна на 90% забезпечувати соціальні потреби населення, тому доброта і, я б додав, справедливість повинні бути обов'язково притаманні державі і людям, які його представляють.
Лікарську практику ви поєднуєте з підприємницькою діяльністю. У чому полягає Ваш бізнес?
Спочатку це був дистриб'юторських-логістичний бізнес, ми працюємо з великими міжнародними і українськими компаніями в сфері FMCG, тобто швидко обертається товару. Під час криз ми приростали сільським господарством, виробництвом луб'яних культур - льоно- і коноплеволокна, агротрейдерскім бізнесом, ресторанно-готельних, у нас є виробництво моторних човнів - на сьогоднішній день ми входимо в трійку світових виробників моторних човнів.
Тарас, на перший погляд, медицина і бізнес - полярні заняття, що вимагають різних підходів і можливостей. Як Вам вдалося поєднати таку гуманну професію як медицина зі сферою, яка вимагає жорсткості, чіткого логічного мислення, ділової хватки? Для цього довелося поміняти себе, може бути, придбати якісь нові якості?
Справа в тому, що я в бізнесі не один, а разом з братом Денисом. Він юрист економічного профілю і багато аспектів веде він. Але там, де потрібно приймати жорстке рішення, я як хірург, ортопед беру це на себе. Це як розуміння того, що потрібно зараз відрізати, щоб не страждав весь організм, то, про що ми говорили - швидкість прийняття рішення та жорсткість.
Скільки людей працює у вашому бізнесі?
Більше чотирьох тисяч.
На наступний день після висунення Вашої кандидатури на посаду Харківського міського голови на підприємстві, співвласником якого Ви є, влаштували обшук. Чи пов'язуєте Ви цей інцидент з політикою?
Я не виключаю, що цей обшук пов'язаний з моєю політичною діяльністю. На жаль, на жаль, методи політичної боротьби новій владі не дуже відрізняються від методів старої. Але найжахливіше, що будь-який з бізнесменів міг опинитися в подібній ситуації, коли за надуманими приводами приходять і роблять все, що завгодно: кажуть про мобілізаційні списках, а вилучають бухгалтерські документи і товарно-транспортні накладні. За останній місяць подібні ситуації відбувалися також в декількох харківських IT-компаніях.
Повертаючись до обшуку, про який ви питали. Якщо він пов'язаний з моїм висуненням, а багато на це вказує, то це означає лише одне - влада серйозно ставиться до моїх шансам перемогти на виборах.
Що дає вам впевненість в тому, що Ви можете перемогти?
У мене і нашої команди є бачення, яким повинен бути Харків майбутнього, і знаю, що наші переконання розділяють більшість харків'ян.
Джерело: Харківська тиждень
Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram
Ви зараз переглядаєте новина "Тарас Ситенко:" Я вмію приймати жорсткі рішення "". інші Новини Харкова дивіться в блоці "Останні новини"
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter
Орфографічна помилка в тексті:
Послати повідомлення про помилку автора?
Виділіть некоректний текст мишкою
Спасибі! Повідомлення відправлено.
На що ви розраховуєте?Куди ми повинні рухатися, які напрямки розвивати?
Яким чином Харків можна вивести на рівень європейських і світових міст, щоб він став по-справжньому успішним?
На Вашу думку, які основні зміни в життєдіяльності Харкова потрібні в першу чергу?
Чи немає в цьому загрози для стабільності роботи міського господарства?
Чи викличе це колапс судової системи?
Що змусило Вас - успішного бізнесмена і лікаря, зайнятися політичною діяльністю?
Як Ви прийшли в "Самопоміч"?
Вам важливий швидкий результат?
Як Ви знаходили ключик до людей, з якими стикалися як лікар?