Артисти заступилися за свого художнього керівника і звернулися до міністра культури
Провідні актори Вахтанговського театру, не помічені раніше в винесенні сміття з хати, несподівано виступили з відкритим листом, а копію направили міністру культури. Їх зачепили некоректні висловлювання письменника, драматурга, голови Громадської ради при Мінкульті РФ Юрія Полякова. У числі підписантів Володимир Етуш, Євген Князєв, Сергій Маковецький, Ольга Тумайкіна, Кирило Крок.
Юрій Поляков. Фото: portal-kultura.ru
Лист починається досить жорстко: «Юрій Михайлович! Рука не піднімається написати «шановний», як це зазвичай прийнято, при зверненні до людини, який живить дивну, але стійку неприязнь до Державного академічного театру імені Євгенія Вахтангова і його художньому керівникові Рімасу Тумінас ... »Неповага викликало інтерв'ю письменника однієї з кримських газет, де, зокрема, він сказав: «Мушу зауважити, що нині мало театрів, які ставлять сучасні п'єси. Наприклад, в прославленому Державному академічному театрі імені Євгенія Вахтангова, який був флагманом радянської драматургії, нині немає жодної! Я поцікавився у художнього керівника Рімаса Тумінаса: «Вам не цікава сучасна Росія як громадянину Євросоюзу? Тоді навіщо ви працюєте в російській театрі? »Образився».
Судячи з того, що в справі фігурують відомі імена, слід чекати розвитку сюжету - лист вже пішло гуляти по соцмережах. Поки ж дзвоню в Вахтанговський театр.
- Чому ви вирішили звернутися з відкритим листом, та ще й з копією в міністерство? Так чи велика причина, щоб втягуватися в публічне з'ясування стосунків? - питаю директора театру Кирила Крока.
- Може бути, ми і не стали б відповідати на випади пана Полякова, якби з його боку не було відвертої брехні. Те, що йому бачиться, ніби в спектаклі «Євгеній Онєгін» Тетяна тримається не за те місце, - це його особисті сексуальні фантазії. Те, що він всюди схиляє театр, - ми взагалі не звертаємо уваги. Але коли йде відверта брехня, ми не будемо мовчати. Він закидає нам, що Вахтанговський не ставить сучасну драматургію, але в репертуарі театру 53 назви, з них 6 вистав за сучасною російською драматургії, що становить 11% від загального репертуару театру.
Насправді випади пана Полякова продиктовані тим, що, коли два роки тому театру Вахтангова був переданий Симоновський театр, ми не залишили в репертуарі виставу за його п'єсою «Козеня в молоці», тому що він не представляє ніякої художньої цінності для нашого театру. Вважаю, що таким чином Поляков зводить з театром рахунки, різко відгукуючись про діяльність і особистості Тумінаса.
Тут треба визнати, що в своїх висловлюваннях Юрій Поляков дійсно допускає недозволене тон по відношенню до Тумінас, називаючи його громадянином Євросоюзу, які працюють в російській театрі, але не цікавиться нашою країною. Чи варто нагадувати, що Рімас Тумінас - випускник російської театральної школи, котра сповідує принципи російського психологічного театру. І який за 10 років перетворив Вахтанговський театр в один з найуспішніших. Тому корифеї і заступилися за свого художнього керівника. Ось ще одна цитата з листа: «Кожен театр має право сам вибирати, що цікавить його драматургічний матеріал. Дивно читати, що Рімас Тумінас образився на когось Полякова, - це тільки Ваші фантазії, які Ви намагаєтеся видати за дійсність ».
Сам Юрій Поляков відмовився коментувати лист, запідозривши журналістів у співпраці з дирекцією театру. Що ж, цілком в дусі людини, який ділить людей на своїх і чужих, на патріотів і громадян Євросоюзу. Навіть якщо останні чесно і гідно служать російській культурі.
Найкраще в "МК" - в короткій вечірньої розсилці: підпишіться на наш канал в Telegram
Я поцікавився у художнього керівника Рімаса Тумінаса: «Вам не цікава сучасна Росія як громадянину Євросоюзу?Тоді навіщо ви працюєте в російській театрі?
Чому ви вирішили звернутися з відкритим листом, та ще й з копією в міністерство?
Так чи велика причина, щоб втягуватися в публічне з'ясування стосунків?