- Адреса театру музичної комедії ім. водяного
- Телефон театру музичної комедії ім. водяного
- Сайт театру музичної комедії ім. водяного
- Театр музичної комедії ім. водяного
Популярність театру музичної комедії ім. Водяного підтверджує той факт, що жанр оперети близький одеському характеру і темпераменту. Вистави театру проходять з аншлагом. На його сцені не вичерпуються таланти. Поряд з класичними оперетами театр працює над класичними сюжетами, втіленими тепер у мюзиклах і рок-операх.
Адреса театру музичної комедії ім. водяного
вул. Пантелеймонівська, 3
Телефон театру музичної комедії ім. водяного
724-41-03
Сайт театру музичної комедії ім. водяного
http://operetta.odessa.net/
Театр музичної комедії ім. водяного
Колектив театру музичної комедії почав формуватися в м.Львові восени 1946, а вже весні 1947 його артистами був показаний перший спектакль «Одинадцять невідомих».
У числі виконавців першого спектаклю були Н. Бухаріна, Е.Дембская, Д.Козачковський, І.Аніпреев, Я.Зоріна, Л.Остроумова, С.Уваров, І.Городецкій, Е.Ліберро. Водяного, ім'я якого зараз носить театр, грав роль Стенлі і був, хто сьогодні може в це повірити - не в прем'єрному складі. Але незабаром він став першим актором трупи на чотири десятиліття і одним з лідерів жанру в країні.
Вистав на сцені театру ставилося близько 4-5 в сезон, ставилися вони на сучасну тему і, звичайно ж, класика: «Принцеса цирку», «Баядера», «Маріца» І. Кальмана, «Мадемуазель Нітуш» Ф.Ерве, «Роз -Марі »Р.Стоггарта, Г.Фрімля. У театру з'явився свій глядач, свої шанувальники.
З перших же сезонів театр почав гастролювати по Україні. У 1950 і 1952 роках гастролював в Одесі, де відразу завоював гарячих шанувальників. У 1953 р театр музичної комедії переїхав до Одеси. Колектив театру органічно вписався в життя міста. Велику роль зіграло те, що сам жанр музичної комедії близький одеському характеру.
Першим значним успіхом театру стала «Біла акація» І. Дунаєвського, поставлена І.Гріншпуном на самому початку 1956 року. У виставі грали А.Зелінская, Н. Бухаріна, Н.Кочкін, М.Дашевскій, а Водяного, І. Іванова, Е.Дембская стали улюбленцями одеситів. Вистава навіть показували на гастролях в Москві.
Розквіт театру в 60-70-і роки пов'язаний ім'ям головного режисера М.Ошеровского, який прославився першими постановками зарубіжних і радянських мюзиклів. На сьогоднішній день театр практично відмовився радянського репертуару, який раніше становив основу творчого життя.
Справжньою втратою і трагедією для театру став передчасний відхід з життя в 1987 році його лідера - Михайла Водяного.
90-і роки були для театру роками творчого пошуку. З трупою театру роботами багато відомих режисерів. Особливим успіхом у глядачів користувалися спектаклі-ревю «Карнавал на Французькому бульварі» і «Фольк-шоу» в постановці Олексія Якубова, «Бал на честь короля» (реж. М.Ліч), класичні оперети в постановці Б.Рябікіна, мюзикли «Трехгрошевая любов »(реж. Е.Митницький),« Кабаре »Д.Кендера і« гра, йде гра! »А.Колкера (реж. В.Стріжов).
Постановкою рок-опери «Ромео і Джульєтта» в 2002 році відкрилася нова, сучасна сторінка історії Одеської музкомедії. На сцені зазвучали нові ритми, стали використовуватися нові сценічні ефекти і технології.
Сьогодні в театрі музичної комедії працюють чудові артисти, яких знають і люблять. У 2006-му році театр отримав статус академічного, ніж були відзначені його множинні творчі успіхи. У репертуарі театру є вистави практично всіх напрямків і жанрів музичного театру від класичної оперети до рок-опери, різновиди мюзиклу - від бродвейській класики до мюзиклу-детектива і мюзиклу в стилі джаз. Це класичні оперети - «Маріца» та «Принцеса цирку» І. Кальмана, «Летюча миша» І.Штрауса, «Весела вдова» Ф. Легара; «Жирофле-Жірофля» Ш.Лекока, мюзикли «Моя прекрасна леді» Ф, Лоу, «Дон Сезар де Базан» Е.Ульяновского, «Цілуй мене, Кет!» К.Портера, «Мишоловка» А.Журбин, «Хелло, Доллі! »Дж. Хермана,« Весілля Кречинського »А.Колкера; «Оголена любов» М.Самойлова, спектакль «Бал на честь короля», присвячений пам'яті Михайла Водяного, а також вистави для дітей.