Театр «Et Cetera» утворений порівняно недавно, в 1990-і роки, і входить в число найбільш затребуваних театрів столиці. Цей театр, починаючи з його будівлі, викликає у публіки найрізноманітніші емоції - від неприйняття до захоплення. Багато глядачів приходять сюди, щоб побачити на сцені одного з найпопулярніших російських акторів останніх десятиліть - Олександра Калягіна. Він є засновником і художнім керівником «Et Cetera», режисером багатьох вистав і сам грає в них. Театр активно залучає до співпраці відомих режисерів і акторів: Р. Стуруа, В. Вержбицького, М. Леонідова, Е. Стеблова, Д. Страхова і багатьох інших. Великий інтерес у глядачів викликає стилістична незвичайність театральної обстановки «Et Cetera» в цілому.
Історія виникнення театру і його будівлі
Ідея створення театру з'явилася у Олександра Калягіна після того, як в 1990 році він випустив черговий курс своїх студентів школи-студії МХАТ . Це були талановиті актори, які не хотіли розлучатися і створили свою трупу, продовжуючи звертатися за порадами до наставнику. Так склався театральний колектив без власної сцени. Після поневірянь і роботи в малопридатному приміщенні, в 2002 році Калягін домігся рішення московської влади про будівництво на Чистих ставках театру з незвичайною назвою «Et Cetera» (фр. - «і так далі»).
Будівництво будівлі виявилося складним завданням. Калягіна не влаштовували типові зразки подібних споруд, і він наполіг на своєму варіанті споруди. У будівлі театру наскільки архітекторів: автор початкового проекту покинув будівництво з протесту проти втручань і коректив. Театр був побудований в 2005 році і вийшов настільки незвичайним, що багато професіоналів називають його безглуздим кітчем. Це прямоугольно-округле будівлю бежево-помаранчевих тонів мимоволі приковує до себе погляди яскравою еклектикою: конструктивістській вежею на розі, вікнами різних конфігурацій і стилів, починаючи від венеціанського.
Внутрішній устрій театру «Et Cetera» теж не відповідає шаблонах: величезний хол з масою оздоблювальних прикрас, сходи з кованими поручнями і мальовничі коридори різноманітного оформлення і кольору. У театрі два зали для глядачів на 525 і 150 місць, просторий буфет і затишна чайна кімната. Ложі в Великому залі для глядачів мають гучні назви; Ложа Аріель, Ложа Фальстафа, Ложа Годо, Ложа Арлекіна і т. Д. Все ложі оброблені в різному стилі. Різного кольору і стилю і м'які зручні стільці в залі, виготовлені і оббиті парчею в Італії. Про театр «Et Cetera» кажуть, що в нього варто приходити хоча б заради нього самого: настільки «складносурядні» в ньому інтер'єри театральних приміщень. Особливе враження на глядачів надає розкішна центральна люстра залу, що йде в стелю після третього дзвінка.
Про те, щоб те, що відбувається на сцені було добре видно і чути з усіх місць, подбали особливо. Сцена ошатного головного залу є трансформером, а технічні властивості апаратури і акустика зручні для всіх видів вистав. Малий зал театру на верхньому поверсі - зал Ефроса, так само комфортний і, до того ж, володіє особливою інтимністю: актори в ньому дуже близькі до глядачів: дія начебто відбувається зовсім близько.
Творче життя і діяльність «Et Cetera»
У театрі сильний і міцно спаяний творчий колектив. У репертуарі трупи - спектаклі самої різної тематики: класика і сучасні п'єси, твори російських і зарубіжних авторів. Так вийшло, що навіть назви спектаклів «Et Cetera» майже завжди оригінальні і цікаві: «Все пропливають», «Смаглява леді сонетів», «Керівництво для бажаючих одружитися», «Надія, Віра і любов. Музика перемоги »,« Ваш Чехов »,« Придушувати і порушувати »і т.п. Це привертає глядацький інтерес, обіцяючи незвичайні інтерпретації, нові художні засоби, особливі умови акторської гри. Декорації та спецефекти багатьох уявлень теж відрізняються завидною різноманітністю і видовищністю: герої можуть літати над сценою, ходити по воді, з'являтися з нізвідки. Постановки вистав, крім Олександра Калягіна, здійснюють амбітні запрошені режисери, серед яких Роберт Стуруа, Олександр Морфов, Оскар Коршуновас, Володимир Панков і ін. Запрошують актори інших театрів вносять свіжий струмінь в усталені традиції трупи.
Особливо безпосередньо реагують на особливу атмосферу театру «Et Cetera» глядачі - діти. Вони знаходять пристрій театру чудовим і «чарівним» і повністю віддаються сценічної дії. Ставлення до дитячої аудиторії в театрі заслуговує окремої репліки: їх нерідко зустрічає перед спектаклем спеціальний актор з інтерактивною програмою. Для батьків з маленькими дітьми є окрема послуга «театральна няня», якій можна довірити дитину на час вистави.
© 2016-2019 moscovery.com Оцініть наскільки корисною для Вас була ця стаття.