ТЕАТРАЛЬНА ТВОРЧІСТЬ

ТЕАТРАЛЬНА ТВОРЧІСТЬ

Театрально - режисерське відділення було відкрито в 1962 році при Липецькому обласному культурно просвітницькому училище. Першими педагогами відділення стали Іван Федорович Кропивницького, Лідія Василівна Прокоф'єва, Тамара Іванівна Казакова. Значний внесок у розвиток відділення внесли такі педагоги - М.І. Холодов, Т.Н.Солнцева, Н.І. Єлісєєва. Творчі та професійні традиції відділення були закладені саме тоді. У зв'язку з реорганізацією двох навчальних закладів музичного училища та училища культури в одне - «Липецький обласний коледж мистецтв ім. К.М. Ігумнова », театрально-режисерське відділення органічно влився в структуру коледжу, зробивши його життя яскравішим і інтереснее.еатрально - режисерське відділення було відкрито в 1962 році при Липецькому обласному культурно просвітницькому училище. Першими педагогами відділення стали Іван Федорович Кропивницького, Лідія Василівна Прокоф'єва, Тамара Іванівна Казакова. Значний внесок у розвиток відділення внесли такі педагоги - М.І. Холодов, Т.Н.Солнцева, Н.І. Єлісєєва. Творчі та професійні традиції відділення були закладені саме тоді. У зв'язку з реорганізацією двох навчальних закладів музичного училища та училища культури в одне - «Липецький обласний коледж мистецтв ім. К.М. Ігумнова », театрально-режисерське відділення органічно влився в структуру коледжу, зробивши його життя яскравішим і цікавішим.

На відділенні працюють талановиті, високопрофесійні і самобутні педагоги: артисти і режисери Липецьких театрів і установ культури: Заслужений артист Росії В.Н. Зябкин, який .Сьогодні очолює театрально режисерське відділення ,. заслужений працівник культури РФ Т.Н. Солнцева, заслужений працівник культури РФ.Н.Г. Семенова, актриса Зябкіна Н.І., режисери Н.М. Хавліна, І.В. Юхновець, Г.А. Годенчук. Творчість студентів і викладачів відділення радує липчан і гостей міста. Виступи студентів відділення є прикрасою будь-якого свята (Новий рік, гуляння на Масляну, День незалежності і ін). Всі урочисті події в місті проходять за участю викладачів і студентів відділення ( «Дні Липецької культури», «День театру», «День музики», «Пушкінський свято Росії» Молодіжні дельфийские гри «Старт Надії»). На практиці, яку студенти проходять в кращих закладах культури міста, а також в професійних театрах: Липецькому драматичному, Державному театрі ляльок, вони беруть участь в проведенні міських свят: Дня Перемоги, Дня захисника Вітчизни, Міжнародного жіночого дня - 8 Березня. Студенти відділення беруть участь в підготовці та проведенні обласних творчих конкурсів «І ми збережемо тебе, російська мова, велике російське слово» - Обласний конкурс читців, обласних та міських конкурсів дитячих театральних колективів. Викладачі та студенти відділення беруть активну участь в організації обласних фестивалів «Театральна весна», конкурсах професійної майстерності.

Дипломні вистави студентів театрально режисерського відділення викликають великий інтерес у глядацької аудиторії міста, на студентських показах не буває байдужих осіб, про вистави пише міська преса (Г. Лорка «Дім Бернарди Альби», У. Сароян «Тигр Тома Трейсі», Г. Горін «Тіль», Л. Разумовська «Дорога Олена Сергіївна», Е. Шварц «Тінь» і «Звичайне диво» А. Ахматова «Реквієм» і ін.). »

Випускники театрального відділення затребувані, їх чекають у палацах культури міста та області, будинках дитячої творчості підліткових клубах в якості методистів і художніх керівників, режисерів і педагогів. Багато випускників відділення продовжують свою професійну освіту в вузах Москви і Воронежа, Санкт-Петербурга і Саратова, Тамбова, Орла і Рязані.

Викладачі відділення ведуть велику методичну роботу, читають лекції на курсах підвищення кваліфікації (Навчально-методичний центр по утворенню і підвищенню кваліфікації фахівців культури мистецтва, Інститут розвитку освіти Липецької області), проводять семінари, майстер класи, творчі лабораторії для керівників та учасників театральних колективів міста та області.

Театральне творчість - спеціалізація, де студенти опановують секретами, складовими магічний, неповторний сплав, який називається Театральним мистецтвом. У програму навчання крім загальноосвітніх дисциплін входить цілий комплекс спеціальних дисциплін: акторська майстерність, режисура, сценічна мова, сценічний рух, танець, грим, історія театру, теорія драми, історія костюма, музичне оформлення вистави, і ін.

Навчаючись в коледжі, студенти знаходяться в атмосфері розуміння і підтримки, творчого горіння і пошуку. Студенти беруть участь у численних виставах, концертах, капусниках і святах. Після закінчення коледжу студенти отримують диплом з кваліфікацією «Керівник аматорського творчого колективу, викладач». Випускники працюють режисерами аматорських театрів, директорами палаців культури, викладачами акторської майстерності в школах мистецтв. Багато з них надходять до профільних вищих навчальних закладів Москви, Санкт-Петербурга та інших міст Росії.

Багато з них надходять до профільних вищих навчальних закладів Москви, Санкт-Петербурга та інших міст Росії