Малювання простим олівцем
Почнемо з того на чому ми будемо малювати. В принципі для малювання годиться будь-який папір: біла і тонована, тонка і щільна і т.д. Однак, працюючи на спеціальному папері для малювання, нехай навіть не найвищої якості, можна досягти кращих результатів. Якість паперу залежить від сировини, з якого вона виготовляється (ганчір'я, суміш ганчір'я і деревної маси або макулатура). Від проклейки залежить міцність паперу.
Велике значення має текстура, тобто зернистість паперу. Розрізняють мелкозернистую і грубозернисту папір. Дрібнозерниста і середньозернистий підходить для будь-якої техніки малюнка, в той час як грубозерниста призначена в основному для тоновой відмивання і акварелі.
Папір випускають як білу, так і кольорову. Що стосується кольорового паперу, вона буває самих різних відтінків і дуже зручна для роботи вугіллям, білим і кольоровою крейдою, сухої і жирної пастеллю, а також кольоровими олівцями.
В руках же у нас буде олівець. Олівці випускаються самої різної якості. 1. Олівці вищої якості (19 ступенів твердості) М'які олівці (B) призначені для художнього малюнка. Тверді (H) - для креслення. У олівців з позначеннями (HB) і (F) - середня твердість. Для створення справжнього витвору мистецтва потрібні якісні інструменти, тому ми радимо вам олівці з серії STABILO Othello .
Крім олівців необхідно мати прала гумку. Взагалі гумка - незамінний інструмент не тільки початківця художника, а й майстри. Гумки бувають жорсткі і м'які. Гумку використовують не тільки для стирання ліній, але і для висвітлення окремих ділянок малюнка, тому краще якщо гумка буде м'якою і не буде вставлена в корпус олівця. Оскільки при малюванні олівці ми сильно обмежені в кольорі (як не дивно), то для додання малюнку обсягу і акцентів ми повинні ознайомиться з кількома техніками малювання олівцем.
1. Штрихування.
- Існує три найбільш популярних і ефективних методу: перехресне штрихування, штрихування - тонування і штрихування - тонування в комбінації з розтушовуванням. Основу інших видів лінійної олівцевої техніки становить суворе дотримання контурам об'єкта при використанні щільно нанесених паралельних штрихів.
- Перехресне штрихування. Спосіб перехресного штрихування заснований на створенні безперервних ліній, проведених в двох і більше напрямках. Чим грубіше фактура поверхні паперу, то більша і очевидніше порушення в правильності структури перехресного штрихування. Лише папір, що володіє гладкою поверхнею, дозволяє зберегти «свіжість» і чіткість кожного штриха. Характер перехресного штрихування стає менш механічним на грубій фактурної поверхні.
- Штрихування-тонування. Будучи простим методом створення тону, штрихування-тонування виконується в результаті природного руху руки, зап'ястя або ліктя, які функціонують на дошці подібно шарніру. При використанні паперу з грубою фактурою зверніть увагу на те, що завдяки її зернистості штрихування створює на поверхні однорідний ділянку півтонів.
2. Розтушовування.
- Ця техніка виконується в комбінації зі штрихуванням-тонуванням .. Розтушовування ділянок перехресного штрихування і штрихування в одному напрямку за допомогою пальця або паперової розтушовування створить ефект злегка розмазав і пом'якшеного малюнка. Білі нижні, вдавлені всередину волокна, на фактурної поверхні можуть наповнюватися частками графіту, утворюючи приглушений блідо-сірий тон. Як правило, чим тонше використовуваний грифельний стрижень, тим тонше і делікатніше створюваний тон. Для особливо тонкої роботи вам прекрасно підійде олівець STABILO Trio . Можна користуватися і тим і іншим прийомом і навіть застосовувати їх разом. Але обов'язково потрібно уникати механічного тушеванія або штрихування, тобто, не думаючи про характер поверхні, закривати те чи інше місце малюнка.