Тектоніка в архітектурі заміських будинків

  1. Тектоніка - основа будівельного процесу!
  2. Вибір матеріалу підпорядкований принципу оптимізації!
  3. Піноблоки - оптимальний підхід до тектоніці
  4. Територією і клімату ...
  5. Тектоніка + екзотика = екологічність
  6. Тектоніка має відношення не тільки до будівництва ...
  7. Тектоніка дозволяє домогтися композиційної рівноваги
  8. руйнування стереотипів
  9. Приклад тектоніки і антітектонікі в одному будинку

Поняття "тектоніка" широко використовується в різних областях людських знань, в тому числі, в архітектурі і будівництві заміських будинків. В даному аспекті, тектоніка розуміється, як сукупність засобів, що дозволяють виявити конструктивний характер споруди.

В даному аспекті, тектоніка розуміється, як сукупність засобів, що дозволяють виявити конструктивний характер споруди

В основі тектоніки - правила і закони механіки. Виявляючи конструктивний початок об'єкта, вона демонструє ступінь його стійкості, міцності, безпеки для людини.

Тектоніка - основа будівельного процесу!

Будівництво будь-якого котеджу або заміського будинку , Зобов'язана мати під собою грамотну тектонічну базу.

Використання тих чи інших матеріалів повинно здійснюватися з урахуванням їх властивостей.

На першому місці - опір матеріалів, де враховується їх власну вагу і все сили, початківці діяти при зведенні будинку - пружність, динамічні навантаження, деформації, вигин, зсув і т.д.

Добре вивірена, точно розрахована тектонічна основа важлива для кожної будівлі, як для висотної міської споруди, так і для заміського будинку.

Протягом століть, прикладом блискучої тектонічної ідеї, зразком гармонії і краси, і бездоганним вибором ландшафту, служать дійшли до нас, старовинні російські храми і церкви.

Протягом століть, прикладом блискучої тектонічної ідеї, зразком гармонії і краси, і бездоганним вибором ландшафту, служать дійшли до нас, старовинні російські храми і церкви

Однак було б неправильним проводити аналогію між будівництвом різномасштабних будівель, оскільки при зведенні великих будов з великими навантаженнями, діють одні тектонічні вимоги, у разі більш легких конструкцій і відносно невеликих одно-, і малоповерхових будівель, до яких відноситься і заміське будівництво, застосовується інша тектонічна основа.

Вибір матеріалу підпорядкований принципу оптимізації!

Впровадження, використання нових матеріалів у будівництві, не повинно йти врозріз з тектонікою або руйнувати її. Законами тектоніки підпорядковані і великі, і малі форми, які використовуються як при зведенні заміських будинків, так і при оформленні інтер'єрів.

Типовим прикладом такого руйнування може служити неправильний, невиправданий вибір матеріалу для тієї чи іншої конструкції. Так, якщо на зорі авіабудування літаки робили з фанери і брусків, то сьогодні оптимальний матеріал для літаків - металлосплави і композити.

Настільки ж невиправдано робити домашній диван або шафа зі сталі, дах для дому з ДСП, автомобіль з деревини, газову плиту з пластика ...

Тектонічні порушення неминучі, якщо не використовується потенціал матеріалу, всі його можливості і конструктивні особливості.

Тектонічні порушення неминучі, якщо не використовується потенціал матеріалу, всі його можливості і конструктивні особливості

Брусу мають потужний потенціал і довгостроковою перспективою щодо збереження. Тектонічно, вони співзвучні самій природі, будучи її частиною. Вони широко використовуються в традиційному заміському будівництві. Їх будували 1000, 500 і 100 років тому, будують сьогодні і будуть зводити завтра.

Ресурс дерев'яного будинку складає близько 100 років. Унікальний будинок купця Тетюшінова в Астрахані зберігається в незмінному вигляді майже 150 років, і чимало таких будинків з колоди, вік яких переступив столітній рубіж.

Піноблоки - оптимальний підхід до тектоніці

Прикладом оптимального підходу до тектоніці, при зведенні коробки будівлі в заміському житловому будівництві, служить використання піноблоків. Цей пористий, легкий по вазі матеріал, має невисоку вартість і гідні експлуатаційні якості.

Він не потребує додаткового утеплення, але через гігроскопічності, вимагає зовні захисту від вологи. Його штукатурять або облицьовують каменем, композитами.

Зсередини стіни обробляються тектонічно сумісними матеріалами - штукатуркою на цементній або гіпсовій основі, гіпсокартоном на клею, керамічною плиткою, штучним каменем, пластиком, мдф панелями, або вагонкою з масиву.

У малоповерховому будівництві піноблоки, навіть при несучих стінах, не потребують додаткового армування полімерами або базальтової фіброю, дозволяючи створювати будь-які форми. Те ж саме можна віднести до газобетону і технологій каркасного будівництва з використанням пиломатеріалів.

Дані технології дозволяють зводити будинок з фундаментом на гвинтових палях, який може бути встановлений на будь-якому типі грунту - ідеальний варіант в тектонічному плані.

Територією і клімату ...

Територією і клімату

Найважливіше завдання архітектора - спроектувати будинок з урахуванням ландшафту тієї місцевості, де його належить звести, оскільки будинок повинен бути в повній гармонії з природою, доповнювати ландшафт, не викликаючи дисонансу.

Ще один важливий момент: тектоніка заміського будівництва має пряму залежність від матеріалів, що мають поширення на місцевому ринку. Той, хто стоїть для себе будинок, максимально зацікавлений у здешевленні процесу. Почасти, його здатні забезпечити місцеві будівельні матеріали. Низька вартість і висока швидкість доставки - явна економічна вигода для господаря будівництва.

Тектоніка + екзотика = екологічність

Тектоніка + екзотика = екологічність

Відомо, що будівельні матеріали здатні надавати той чи інший вплив на біополе людини. Так, деревина в цьому відношенні абсолютно нейтральна, гірше діє цегла, знижуючи біополе на 15%, ще гірше - метал, знижуючи його на 30%. А ось солома підвищує біополе на 15%. Аналогічну дію має очерет, очерет, рогіз ... До цього можна ставитися скептично, але чистота і екологія органічних матеріалів ні в кого не викликає сумнівів, і в середній смузі будинку з оциліндрованих колод на піку популярності.

Ближче до півдня, в хід йдуть екзотичні колоніальні рослини - очерет, очерет. У поєднанні з глиною, вони послужили основою для створення не менше екзотичних будівельних матеріалів - глінопекаліта, соломіта, а так само саманного цегли, який широко використовується в південних регіонах Росії, на Україні, в Болгарії, азіатських країнах, в Аргентині, Мексиці.

Тектоніка будинків, побудованих з саманного цегли, розрахована на десятиліття. Саман має свої особливості. Глина пластична, гігроскопічна, вона добре бере й віддає вологу, стіни дихають, прекрасно зберігають тепло.

Глина пластична, гігроскопічна, вона добре бере й віддає вологу, стіни дихають, прекрасно зберігають тепло

Схожий матеріал - солом'яні блоки і плити з очерету, які вважаються в Європі елітним, престижним матеріалом для будівництва. З них зводять дахи і будинку по каркасної технології. Поверх плит наноситься шар глиняного розчину, який, при висиханні, надає міцність конструкції.

Щоб надати такій будові необхідну міцність в тектонічному відношенні, його зовні зазвичай обробляють цегляною кладкою. А зсередини, для додання естетичного зовнішнього вигляду, обшивають вагонкою, гіпсокартоном та ін. Тільки живучи на півдні, можна оцінити прохолоду, яку зберігають ці будинки навіть у найспекотніші літні дні, коли на сонці вище + 50 ° С. А ще такі будинки забезпечують звукоізоляцію, підтримують здоров'я, не забруднюють природу і зберігають її ресурси.

Тектоніка має відношення не тільки до будівництва ...

Тектоніка має відношення не тільки до будівництва

Дане поняття передбачає більш глибокий підхід. Тектоніка вивчається геофизикой і є найбільшим розділом цієї науки, що розглядає рух тектонічних плит в масштабах планети, материків і їх частин. Будь-яке будівництво тісно пов'язане з геологією, точно так же, як будь-яка будівля пов'язано з грунтом, на якому воно стоїть.

Саме тому початковим етапом індивідуального заміського, так і будь-якого іншого будівництва, стає дослідження геологічної обстановки, особливостей грунту, висоту залягання водоносного і водотривкому шарів в тому місці, де передбачається звести будівлю.

Геофізичні дослідження дозволяють дати довгостроковий прогноз щодо грунтів і передбачити всі "сюрпризи", які вони можуть піднести в ході експлуатації будівлі. Вони багато в чому залежать від ступеня вивченості конкретної місцевості. При цьому досвід таких досліджень для індивідуального житлового будівництва, за обсягом робіт, відрізняється від висотного багатоповерхового будівництва.

Тектоніка дозволяє домогтися композиційної рівноваги

Тектоніка дозволяє домогтися композиційної рівноваги

Архітектор має в запасі багато можливостей, щодо надання свого дітища правильної тектоніки. Підкоряючись тектонічним закономірностям, функціональним і естетичним вимогам, він ретельно створює конструктивно вивірену форму, яка виявляється як у фасадах, так і в інтер'єрах будівлі.

Цей архітектурний метод і найширша амплітуда можливостей, змушують майстра знову і знову знаходити такі прийоми, які повністю відповідають суті майбутньої споруди, особливостям матеріалів і силам їх опору. Особливо цікаво композиційні можливості проявляються між несучими і проміжними конструкціями.

Про правильну тектоніку можна говорити лише в тому випадку, коли форма будови точно виражає відношення несучої конструкції до проміжної, роботу всіх елементів даної конструкції, як наприклад, в будинку з панорамним склінням.

Про правильну тектоніку можна говорити лише в тому випадку, коли форма будови точно виражає відношення несучої конструкції до проміжної, роботу всіх елементів даної конструкції, як наприклад, в будинку з панорамним склінням

Візуально і тектонічно, скло полегшує фасади. І якщо раніше, в заміських будинках, великих площ засклення намагалися уникати на догоду увазі функціоналу і практичності, то сьогодні, з появою надійного ударостійкого скла і газонаповнених склопакетів, добре утримують тепло, все частіше зустрічаються будинки, де скло повністю замінює стіну або її частину.

руйнування стереотипів

руйнування стереотипів

Архітектори - творчі люди і їм властиво виходити за рамки стандартів. З появою нових, сучасних будівельних матеріалів, у проектувальників з'явилося більше можливостей для експериментів. Так, на противагу тектоніку, виникло протилежний зміст.

Новий метод - антітектоніка, безжально руйнує всі уявлення про те, якою має бути архітектура. У ній немає і сліду від традиційної статичності конструкцій. Така архітектура викликає візуальний дисонанс і породжує відчуття мобільності і мінливості.

Зовні нестійкою, антітектоніческой конструкцією, виглядає будинок-телескоп на території курорту "Пирогово", в Митищинському районі Московської області. Схожі відчуття викликає заміський будинок, який втілив в собі ідеї конструктивізму.

Навіть якщо тектоніка будівлі архіпродумана і кожен елемент вивірений до дрібниць, будинок не буде жити, якщо у нього немає господаря і в ньому ніхто не живе.

Без догляду - найміцніша фортеця починає руйнуватися! Будь кинутий будинок перетворюється на пустку і гине, як ображене людиною істота.

Приклад тектоніки і антітектонікі в одному будинку

коментувати можут


Читати інші статті розділу