Сім років тому Тетяна Гриньова на руїнах збиткового інтернет-магазину побудувала успішне медіа про стиль життя bit.ua. Вклавши в нього $ 100 тис., Вона домоглася того, що сьогодні проект читають півмільйона людей в місяць.
Автор MC Today поспілкувався з Гриньовою на наступний день після Нью-Йоркського марафону TCS New York City Marathon, де Таня поставила свій особистий рекорд - пробігла 12 марафонів за 12 місяців. Ось її історія.
Тетяна Гриньова закінчила мехмат Київського національного університету імені Тараса Шевченка, працювала менеджером, займалася різними інтернет-проектами. Один з них - сіті-гайд Izum.ua. Її запросили написати бізнес-план, а потім і очолити компанію.
У 21 рік вона стала виконавчим директором. «Я зібрала команду, за три роки проект став успішним і прибутковим. Але це було не моє. Ми просто розійшлися через різне бачення цінностей », - згадує Гриньова.
Тетяна Гриньова
У 2011 році Тетяна з партнерами відкрила проект Be in trend - інтернет-магазин одягу від українських дизайнерів. Паралельно на сайті магазина вели блог про моду. Зі стартовим капіталом допоміг Олександр Ольшанський , Засновник консалтингового агентства «Ольшанський і партнери». З ним Гриньова познайомив її чоловік.
«Be in trend замислювався як онлайн-видання з інтернет-магазином. Я не хочу озвучувати суму, яку вклав, але це були не три копійки. Видання розвивалася добре, а ось магазин просідав. Я переконався, що електронна комерція - не моє », - коментує Олександр Ольшанський.
Олександр Ольшанський
Магазин особливою популярністю не користувався. Речі від українських дизайнерів не змогли конкурувати з мас-магазинів. Одяг, яка там продавалася, була більше подіумної, розрахованої на Ukrainian Fashion Week, а не на середнього користувача.
«Тоді Be in trend здавався мені суперактуальним. Але тепер я розумію, що ми запустили його передчасно », - каже Тетяна.
Власники Be in trend розраховували на сегмент аудиторії вище середнього - людей, які можуть собі дозволити витратити на онлайн-покупку $ 100-200. Але така аудиторія виявилася невеликою.
Тільки запустивши інтернет-магазин, Тетяна зрозуміла, наскільки в онлайн-бізнесі важлива оффлайн-складова: закупівлі і логістика, актуальність товару, розмірна сітка. З цим виникали проблеми.
«У цьому бізнесі ми наступили на все граблі, - жартує Тетяна. - Ми неправильно оцінили попит і ресурс на ринку, тому що нічого в цьому не розуміли. Чи не продумали, як будувати бізнес і за якою схемою працювати з дизайнерами ».
Be in trend проіснував всього 1 рік. На ринок вийшли ModnaKasta (Сьогодні Kasta) та інші масштабні інтернет-магазини з великими інвестиціями. Вони були розраховані на менший середній чек покупця. Be in trend не міг з ними конкурувати.
новий bit
У 2012 році Be in trend скоротив назву до bit і повернувся до початкової концепції онлайн-видання. Інтернет-магазин закрили, а з досить популярного фешн-блогу зросла медіа.
Ми розвивали свою сильну сторону - медіа. Розуміли, як на ньому заробити за допомогою реклами », - згадує Гриньова. Тетяна прийшла до Ольшанському і запропонувала новий формат роботи. Він погодився.
Перезапуск коштував $ 100 тис.: Розробка сайту - $ 30 тис., Маркетинг - $ 10 тис., Дрібні витрати - $ 5 тис. Решта пішло на зарплати. ці суми опублікувало видання «Громадське», але коментувати їх Тетяна відмовилася.
До редакції bit.ua прийшли сім чоловік. Ресурс вибрав напрямок «Стиль життя». На той момент в цій ніші були лише The Village з російським корінням і Gloss. До теми моди в bit.ua додали такі теми, як мистецтво, подорожі, краса, їжу і ресторани.
Валерія Самодаєва
«У 2011 році Таня мені розповіла про відкриття Be in trend і запросила туди. Ми починали працювати удвох в порожньому офісі готелю "Кооператор". Потім я пішла в інше видання, але Таня запропонувала мені стати редактором bit, і я повернулася », - розповіла колишній редактор bit Валерія Самодаєва.
bit виявився цікавим для читачів, швидко потрапив в тренд і зацікавив рекламодавців, які до початку кризи 2014-го року охоче працювали зі ЗМІ.
Модель заробітку на рекламі по сьогоднішній день залишається головним джерелом доходу видання.
У 2017 році Тетяна знову потрапила на хвилю тренда, зробивши ставку на відеоконтент. bit.ua розширився: крім текстових матеріалів з'явилося відео. bit.LIVE - формат прямих трансляцій на Facebook і YouTube, які переріс в продакшн.
«Коли я запустила проект bit.Live, здавалося, що до цього не працювала взагалі. Почався новий темп життя: їхала з дому о 7:30, а поверталася опівночі », - зізнається Тетяна.
захоплення спортом
У 2015 році Тетяна Гриньова разом з двома партнерами - мотиваційним тренером Аллою Клименко і викладачем з йоги Машею Мюллер - створили табір Fitness Geek Camp.
Fitness Geek Camp
«Я бігаю вже чотири роки. Спочатку це було просто ранкової медитацією, відпочинком і турботою про фігуру. Активізувалася після народження дитини. Коли я познайомилася з дівчатками, прийшла ідея створити тусовку для своїх », - пояснює Тетяна.
Першу поїздку організували швидко - за три дні зібрали 30 осіб. «Поїхали, відпочили, поговорили, позаймались спортом, виклали фото - і крапка. І відразу ж нам почали писати, мовляв, а коли ж буде продовження? »- згадує Тетяна.
І продовження було: наступні три з половиною роки тренери щомісяця вивозять в табір 20-40 дівчат займатися. Кожен кемп тематичний - танцювальний, для схуднення, релакс.
На цьому Тетяна не зупинилася. Разом з Євгеном Шімальскім, партнером-засновником компанії Alterfolio, і командою Noisy Miner вона запустила додаток Fitior, яке дозволяє знаходити партнерів для занять спортом.
Зараз в Fitior більше 40 видів спорту, включаючи поодинокі, групові та ігрові.
Додаток працює і як соціальна мережа: можна, додаючи знайомих в друзі, дивитися, хто яким спортом займається, вести журнал тренувань, ділитися спортивними досягненнями з друзями.
Марафони та благодійність
Тетяна Гриньова в Нью-Йорку
У грудні 2017 роки Тетяна поставила собі за мету пробігти 12 марафонів за 12 місяців. І вона пробігла - по одному марафону в місяць. Ще одна мета - благодійність, збирати гроші на лікування онкохворих дітей.
«Мені сказали, що системно збирати гроші на це важко, люди не хочуть чути про смерть. Я зібрала вже близько 800 тис. Грн Моя мета - 1 млн гривень! »- ділиться Гриньова.
І відразу ж нам почали писати, мовляв, а коли ж буде продовження?