Тетяна Василівна Дороніна - біографія
відомий: актриса , театральний режисер , Художній керівник
Країна: СРСР , Росія
Категорія: Кіно і театр
Знак зодіаку: Діва
Дата народження: 12 вересня 1933р. (86 років)
Біографія додана: 2 Квітня 2014.
Тетяна Василівна Дороніна (р. 1933) - російська актриса, народна артистка СРСР (1981).
З 1959 Тетяна Дороніна в Ленінградському Великому драматичному театрі, з 1966-72 і з 1983 у МХАТі; після поділу трупи в 1987 - художній керівник сцени МХАТу по вул. Москвіна (з 1989 - МХАТ ім. М. Горького).
У 1972-83 в Московському театрі ім. Маяковського. Ролі Тетяни Дороніної: Настасья Пилипівна ( «Ідіот» за Федором Михайловичем Достоєвським), Надія Монахова ( «Варвари» Максима Горького), Аркадіна ( «Чайка» Антона Павловича Чехова) і ін. Знімалася у фільмах: «Старша сестра» (1966), «Три тополі на Плющисі» (1967), «Ще раз про любов» (1968) та ін.
Я люблю ранню осінь. У цей час здається: все ще буде добре.
Дороніна Тетяна Василівна
Тетяна Дороніна народилася 12 вересня 1933 року в Ленінграді в сім'ї робітників. Її батьки - Василь Іванович і Ганна Іванівна - були з селян, які приїхали в місто з села в пошуках кращої долі. Батько Тетяни був родом з сім'ї старовірів, а у матері батько служив старостою сільської церкви. За словами Т. Дороніної, її батьки щасливо прожили в шлюбі 60 років, ніколи не скандалили, і за весь час вона жодного разу не чула від них жодного непристойного слова.
Під час війни батько Дороніної був покликаний на військову службу і воював на Ленінградському фронті. А 8-річну Таню, її сестру Галю і маму евакуювали з обложеного Ленінграда в Ярославську область - в місто Данилов.
Тетяна Дороніна згадує: «Саме там я вперше закохалася. Я взагалі дуже рано стала закохуватися. Цей хлопчик, як і ми, був евакуйований, тільки з Москви. Він вразив мене тим, що, коли вчителька читала нам «Ваньку Жукова», він закрився руками і заплакав. А так як він був при цьому ще і самий гарненький хлопчик в класі, то почався мій роман. Потім все пішло по наростаючій. Я закохувалася щороку, навіть могла протягом року закохатися в двох ».
Я вимагаю від життя того, чого вимагати не можна і гріх, - справедливості
Дороніна Тетяна Василівна
Однак остання фраза ставитися вже до майбутніх років, коли Дороніна разом з сім'єю повернулася в Ленінград і пішла вчитися в 216-ю ленінградську школу. Жили вони тоді в комунальній квартирі, в якій крім них проживало ще сім сімей.
Тим часом навчання давалося Тані Дороніної з працею, особливо важко було з точними науками. Однак, що стосується гуманітарних дисциплін, то тут їй в школі не було рівних. Ще в початкових класах вона вивчила напам'ять поему Костянтина Михайловича Симонова «Син артилериста» і читала її з таким натхненням, що вчителі спеціально водили її в старші класи «на гастролі». А в останні роки навчання в школі допитливість Дороніної просто не знала меж - у Дворі піонерів вона регулярно відвідувала гуртки французької мови, художньої гімнастики, художнього читання, юннатів, співу та спортивної стрільби. У восьмому класі пішла ще далі - вирушила до Москви вступати на актриси. І, що разюче - надійшла з першого заходу в Школу-студію МХАТу. Однак, коли її попросили принести з дому атестат про закінчення десятирічки, раптом з'ясувалося, що абітурієнтці всього лише 14 років. Викладачі з жалем розвели руками і порадили талановитої дівчинки приходити до них через два роки знову.
Я завжди - кішка без господаря
Дороніна Тетяна Василівна
Сказати, що Тетяна Дороніна з нетерпінням чекала закінчення десятого класу, - значить нічого не сказати. Вона буквально рахувала дні, майже так само, як солдат строкової служби рахує дні, що залишилися до виходу в світ наказу про звільнення. Одночасно з цим вона всерйоз готувалася до вступу в театральний інститут, вивчаючи ази сценічної діяльності під керівництвом талановитого педагога художньої самодіяльності Федора Михайловича Нікітіна.
Закінчивши школу в 1952 році, Тетяна Дороніна знову приїхала до Москви вступати в артистки. Іспити вона тримала в усі театральні вузи столиці і всюди пройшла з першого заходу. Але, так як її мрією було грати на сцені прославленого Художнього театру, Тетяна зробила вибір на користь Школи-студії МХАТу ».
«З огляду на власне визнання Тетяни Дороніної щодо її надмірної влюбливості, цілком можна було передбачити, що роки навчання в студії не пройдуть даром для її особистого життя. Так воно і сталося. У стінах цього закладу вона познайомилася з молодим студентом (він був на рік молодший за неї) Олегом Басилашвілі і полюбила його. Олег був вихідцем з інтелігентної родини: його батько працював директором Московського політехнікуму, а мати була доктором філологічних наук. В Школу-студію він вступив одночасно з Тетяною і закінчив її разом з нею в 1956 році. Однак надходили вони в неї зовсім не знаючи один одного, а залишали її стіни вже як чоловік і дружина ».
Битви дорого обходяться переможцям
Дороніна Тетяна Василівна
«В Наприкінці 1966 роки Тетяна Дороніна прийняла остаточне рішення покинути Ленінград і перебратися в Москву. На той час її шлюб з Басилашвілі вже розпався, дав тріщину і творчий тандем з Товстоноговим ».
«Сімейне життя Басилашвілі і Дороніної тривала сім років, і на початку 60-х вони мирно розійшлися. Дороніна захопилася молодим драматургом Едвардом Радзинським і незабаром переїхала з ним до Москви (їх сімейне життя теж тривала сім років) ».
«З найбільш вдалих робіт цього періоду можна відзначити лише дві: у виставі за п'єсою її тодішнього чоловіка Едварда Радзинського« Про жінку »і в першому спектаклі тільки що прийшов був у МХАТ Олега Миколайовича Єфремова« Дульсінея Тобосская »(обидва - 1970)».
«У ті ж роки (приблизно в 1974) відбулися зміни і в особистому житті Дороніної - вона вийшла заміж за актора свого ж театру Бориса Химичева. Широкому глядачеві він знайомий насамперед за роллю запеклого рецидивіста Пален з фільму «Сищик» (1980), який до цих пір з успіхом демонструється на наших екранах. Цей шлюб Тетяни Дороніної тривав майже десять років ».
Улюблена страва? Будь-яке, виготовлене не мною
Дороніна Тетяна Василівна
На початку 80-х років Тетяна Дороніна вийшла заміж за економіста-міжнародника, випускника МДІМВ.
Рекомендований контент:
Тетяна Василівна Дороніна - цитати
Кількість переглядів: 6559
Улюблена страва?