Замість передмови. текст Олександра Бєляєва
Таня Балакирська народилася в Донецьку, вчилася музиці і лінгвістиці. Професійний музикант, співачка, викладач вокалу та авторської методики співу англійською. Виступає на фестивалях по всій країні, в московських клубах, складає пісні для інших виконавців. Випустила кілька альбомів, записаних з європейськими, канадськими, українськими та російськими музикантами. Живе в Дубні.
Таня Балакирська та тріо Дмитра Ілугдін. Альянс відмінних музикантів зі співачкою і автором пісень, якій є що сказати. Один з найоригінальніших проектів російської джазової сцени!
Якщо коротко, то це чуттєва і розумна музика, яка качає по-справжньому! Таня Балакирська та тріо Ілугдін - рідкісний за жанром проект. Описати жанр його можна приблизно як «Джазові пісні зі змістом». Точніше - авторський матеріал Балакирської на трьох мовах (російською, українською та англійською) в витончено-віртуозних джазових аранжуваннях Ілугдін. Такого на російській сцені майже немає, та й у світі мало де є. Швидше, відноситься до західної традиції: Кассандра Вілсон, Патрішиа Барбер, Джей Ді Уолтер , Джоні Мітчелл і так далі. Саме Барбер і Мітчелл заслуховувалися Балакирська в студентські роки, а серед її перших дослідів письменництва - музичні композиції на вірші американського поета-модерніста і.і.каммінгса.
На концерті прозвучать пісні з альбомів Тані Балакирської і композиції Ілугдін. Яскравий і різноманітний сет-лист: оригінальний авторський матеріал, дуже індивідуальна музика з відгомонами фолку, класики, блюзу. Одна з вершин концертів - незмінна «Мені вже не боляче», пронизлива балада, вражаючий антішлягер, який публіка слухає, затамувавши подих, після вибухаючи оплесками навпіл з риданнями. Але так, втім, майже на кожному номері!
І найнесподіваніше, що відкриває для себе глядач на концертах Тані Балакирської і Тріо Дмитра Ілугдін - це те, що під таке можна танцювати! Дійсно: тріо, до якого, крім Ілугдін входять сильні музиканти Петро Івшин (Барабани) і Віктор Шестак (контрабас), грає з хорошим фанковим грувом, енергією і драйвом. Загалом - хитає!
___________________
- Розкажіть, будь ласка, про Вашу першу зустріч з музикою? Коли почали співати?
- Першу зустріч з музикою я абсолютно точно не пам'ятаю, оскільки вона напевно відбулася ще до народження. Немовлята в утробі багато чують, а оскільки мама і тато були студентами музичного училища до і після мого народження - приблизно зрозуміло, з якими обсягами музики і якого характеру доводилося мати справу з самого раннього віку. Засипала і прокидалася, грала, їла і росла - під кращі зразки музичного мистецтва. Ось якраз те, що називається «з молоком матері», так. Співати почала дуже рано, в півтора року самозабутньо імпровізувати - цей тоддлер-скет у нас в родині напам'ять цитують до цих пір. Папа в ту пору працював в Донецькому оперному театрі, мене часто брали за куліси, де артисти тетёшкалі мене на руках.
Це що стосується дитинства. З раннього дитинства (коли кілька років жила у бабусі з дідусем), добре пам'ятаю те, що транслювалося по радянському ТБ. У дворі всім бабусям на лавках співала за заявками - кому «Альошу», кому хіти Ротару і Пугачової. «Люди, прошу вас, тихіше, тихіше" - коронний номер. Коли повернулася до батьків - в ту пору батько почав працювати директором Палацу Культури - історія продовжилася вже з іншого аудиторією. Співала багато і добре, але мама, спасибі їй, що не затягувала мене по дитячим конкурсам, і я просто собі тихесенько і спокійно розвивалася. Взагалі, до слова, я вважаю, що спокійне таке, неспішне, неголосне розвиток сприяє формуванню, м-м-м, самобутності.
У 80-х рр минулого століття не вважалося дуже вже страшним справою залишати 5-6-річної дитини вдома одного в разі потреби. І оскільки я часто хворіла і вкрай не любила ходити в дитячий сад (та й початкову школу, чого вже там), - в моєму розпорядженні цілісінький день була батьківська фонотека. Вибрати платівку, включити програвач, підсилювач, опустити голку ... магія! Пластинки, звичайно, в основному слухала дитячі - відмінно написаної і виконаної музики там було в достатку, - а й інші альбоми теж часто ставила. В основному щось легке, - італійський поп, диско. Дивні обкладинки Pink Floyd мене трошки лякали, і повернулася я до них років через 12 тільки.
З 7 років я пішла в музичну школу вчитися грати на фортепіано; надходила з п'єсою власного твору і перші пару років навчання на звітних концертах виконувала власну музику. Вчителі ставилися до мене по-особливому; навіть, здається, розробили окремий навчальний план; видавали додаткові підручники, визначали до найоригінальнішим педагогам з тих, що заїжджали в наше містечко.
- Ви отримали спеціальну музичну освіту?
Музична освіта після школи я не продовжила, - після розпаду СРСР, дефолтів і криз було вирішено придбати менш «ефемерну» професію, і я поступила на кафедру іноземної філології. Не знаю, добре це чи погано - більшість моїх колег по цеху вважає, що добре, тому що це дозволяє бути ні на кого не схожою. У будь-якому випадку, мої головні педагоги, у яких я вчилася з самого раннього віку - це мої батьки. Звуковидобування, вибудовування багатоголосся, музичний смак, почуття міри - вся закладка відбувалася завдяки тому, що я роками спостерігала за тим, як і що вони роблять. Крім іншого, в голодні 90-ті ми всі разом заробляли музикою на життя, так що я на сцені з 14 років, досвід теж грає свою роль. Звичайно, в якийсь момент стають потрібні додаткові знання, - але в наш час, за великим рахунком, це перестало бути проблемою. Мені багато що дала онлайн-школа Singing Success, зокрема. Що стосується впливів на вокальний стиль: як раз недавно намагалася зрозуміти, кому з великих артистів я особливо вдячна за те, хто я є. Слухала (і слухаю) і люблю я багато кого, від Джоні Мітчелл, Курта Еллінга і Патрісії Барбер до Мері Джей Блайдж. Але схоже, що більше всіх інших щодо естетики, подачі, вдумливості, скрадливості на мене вплинув, як не дивно, Джордж Майкл. Так, схоже, що так.
- Основні віхи біографії:
Років приблизно в 18 я познайомилася з хлопцями, у яких була своя студія звукозапису, - там я багато працювала зі звуком, багато чого складала, багато записувалася. Обожнюю працювати в студії та найкраще там розкриваюся - в тиші і порівняльному самоті.
У 20 з чимось років прийшла в аматорський джаз-бенд. Жахливо боялася прийти і запропонувати себе в якості вокалістки, а знайомий психолог якось дуже віртуозно цей мій страх прибрав. Відмінне був час. З того часу входження в джазовий світ у мене і почалося.
У 2003-му році, ще живучи в Україні, знайшла в мережі портал «Джаз.Ру». І пропала. Стільки інформації ... стільки життя кипіло навколо нього. Я якось стрімко зник у цей потік, почала писати репортажі з концертів, стала кореспондентом. Згодом, переїхавши до Москви, стала членом редакції паперового журналу «Джаз.Ру». Там же, на порталі, познайомилася з майбутнім чоловіком. Загалом, цікава історія вийшла, так.
Здається, рік 2004-й. Створила - і вела - портал про джаз «uajazz.com», який кілька років був головним джазовим ресурсом України. Окрема віха в моєму житті, багато спогадів і подій пов'язано з цим сайтом.
У 2005-му, після переїзду в Москву, почала працювати в редакції zvuki.ru. Десятки інтерв'ю і репортажів, сотні новин, тонни музики для рецензування. Унікальний досвід.
2007. Переїзд з Москви в нукоград Дубна - такий собі дауншифтинг. Чоловік почав робити міжнародний фестиваль «МузЕнерго», а я посильно сприяла. Всього їх згодом було 20, і виступило на ньому більш найталановитіших 800 артистів з усього світу. Це спілкування і бурхлива діяльність стали потужним поштовхом до того, щоб почати робити власну програму. Почала активно гастролювати з творами Джоні Мітчелл, співпрацювала з Олексієм Наджаровим (фортепіано), Алімом Настаевим (гітара), Денисом Шушковим (контрабас), Миколою Куликовим (гітара).
2010-й рік. На «МузЕнерго» познайомилася з віолончельним тріо «Fan C», з якими створила свою першу авторську програму. Жахливо шкодую, що не встигли записатися, це ось просто страшно шкода. Унікальний був склад і взаєморозуміння.
Після - взаємодія з різними складами, зокрема, досить тривалі гастролі з групою «Free-Spoken Band» (з Гнатом Кравцовим на барабанах). Виступи на фестивалях, в філармонійних залах і клубах.
Записала 3 пісні на альбомі прекрасного українського бас-гітариста Ігоря Закуса
2011 - випустила перший авторський альбом «Lviv Sessions», записаний зі львівськими музикантами Юрієм середині (клавішні), Ігорем Гнидиним (барабани) і канадським гітаристом Алексом Максиміва.
2012 - народився син, 2015 - народилася донька.
2017 - альбом «December», записаний спільно зі швейцарськими музикантами Францем Хеллмюллером (гітара) і Йохеном Бальдесом (сопрано-саксофон, бас-кларнет). Вийшов на швейцарському лейблі «Unit Records». На вже готові інструментальні композиції написала мелодії, написала свої тексти і підібрала вірші класиків. Частково незвичайна для мене робота, я там багато експериментую зі звуком.
- Що в житті виявилося найважливішим - бути творцем, автором або виконавцем?
- Звичайно, важливіше бути творцем. У мене взагалі є відчуття, що ти і не співаєш щось толком по-справжньому, поки ти не співаєш своє. Тому що поки не розкриваєш себе, своє нутро, то, що ти прожив, пройшов, що отгоревал і чим був освячений - все, за великим рахунком, напівправда. Ні, звичайно, завжди можна знайти матеріал, який в тебе відгукується, можна зробити красиво і яскраво і оригінально. Але справжня ти - в тому, що виходить особисто від тебе.
- Що найважливіше за рамками професії - сім'я, хобі, спорт, книги, саморозвиток?
- Ну, якщо відверто, то ... Я люблю життя в самих різних її проявах і багато що вмію. Веду материнську групу підтримки, верстаю поліграфію, консультую молодих мам з слінгоношенія і грудного вигодовування, займаюся вокальним продюсуванням молодих артистів, беру участь в інших всяких активностях. Навесні ось перемогла в локальному фіналі чемпіонату Росії з читання вголос «Відкрий Рот»))) Самому ж важливе - вирощування дітей, звичайно.
- Є творчі плани?
- 5-го грудня відбудеться концерт в клубі Ігоря Бутмана на Таганці з чудовими музикантами - Дмитром Ілугдіним (фортепіано), Петром Івшиним (Барабани), Віктором Шестаком (бас) і Олександром Бруні (флейта). Цей склад дивовижно тонко відчуває мою музику і дбайливо передає все, що мені хочеться нею сказати. Я сподіваюся, що ми зможемо показати глядачам 2 абсолютно нові пісні, а ще на концерті очікуються гості - фантастичні джазові вокалістки Олександра Магерова і Аліна Ростоцька , А також харизматична соул-співачка Анна Волкова-Фоміна.
До цього дня в мережі - сподіваюся - вже буде презентовано моє перше музичне відео. Довго мріяла про нього, все ніяк-ніяк не виходив, поки в певний момент я не усвідомила, що потрібно просто брати і робити тими засобами, які є прямо зараз. Зібрала команду зі своїх друзів, з якими ми зняли DIY-відео на пісню «So Cold» зі свіжого альбому «December». Після цього мені б хотілося просуватися в бік записи нового синглу або навіть авторського альбому - вже пора, гарного матеріалу накопичилося багато.
Залиште свій відгук
Розкажіть, будь ласка, про Вашу першу зустріч з музикою?Коли почали співати?
Ви отримали спеціальну музичну освіту?
Що в житті виявилося найважливішим - бути творцем, автором або виконавцем?
Що найважливіше за рамками професії - сім'я, хобі, спорт, книги, саморозвиток?
Є творчі плани?