Гонка Видавець Ubisoft Видавець в Росії Ubisoft Розробник Ivory Tower Мінімальні вимоги Процесор Intel Core i5-2400s 2,5 ГГц / AMD FX-6100 3,3 ГГц, 8 Гб RAM, відеокарта з підтримкою DirectX 11 і 2 Гбайт пам'яті, наприклад NVIDIA GeForce GTX 660 / AMD Radeon HD 7870, 55 Гбайт на жорсткому диску, інтернет-з'єднання та обліковий запис в Uplay Рекомендовані вимоги Процесор Intel Core i5-4690K 3,5 ГГц / AMD Ryzen 5 1600 3,2 ГГц, 8 Гб RAM, відеокарта з підтримкою DirectX 11 і 6 або 8 Гбайт пам'яті, наприклад NVIDIA GeForce GTX 1060 / AMD Radeon RX 470 Дата виходу 29 червня 2018 року Віковий ценз від 12 років Платформи PC, PlayStation 4, Xbox One Офіційний сайт
Гра протестована на PlayStation 4
Серед гравців побутує думка, що у Ubisoft все виходить з другого разу. Мовляв, якщо гра зірок з неба не хапає, її сиквел напевно виявиться набагато краще. За великим рахунком, так сталося лише з Assassin's Creed 2 і Watch Dogs 2 (І, можливо, повториться з The Division 2), але того ж багато хто очікував і від The Crew 2. На жаль, друга частина гірше першої, і виправити це навряд чи вдасться навіть дуже активною підтримкою після релізу.
⇡ # Знову і знову
Проблема сиквела полягає в тому, що він увібрав в себе кілька елементів з інших проектів Ubisoft і позбавлений індивідуальності. Якщо попередниця могла похвалитися хоч якимось сюжетом - про хлопця, який потрапив до в'язниці за вбивство брата (яке він, звичайно, не здійснював) і розвалюється зсередини незаконну угруповання гонщиків, то з другої частини весь цей мрачняк прибрали. Тепер історії немає взагалі - ви берете на себе роль амбітного гонщика, який бажає довести всьому світові, що він вміє все підряд: і на змаганні автомобіль вигравати, і катерами управляти, і неймовірні трюки на літаку виконувати.
Заради таких локацій можна змиритися з посередньою фізикою
За кожну гонку ви отримуєте славу, її ж видають за лиху їзду в відкритому світі. Щось схоже було в Watch Dogs 2, тільки там ми збирали якомога більше «фоловерів». Тут слава потрібна для отримання доступу до нових дисциплін - наприклад, відразу ж вскочити на мотоцикл ніяк не вийде. На щастя, немає ніякої необхідності перепроходіть старі гонки - в світі досить різноманітних заїздів, щоб заробляти славу в міру проходження всього доступного контенту.
І ось ви заходите в меню, прокрутити список дисциплін, вибираєте бажану і запускаєте гонку. Вона завантажується, потім якісь абсолютно нецікаві персонажі щось вам кажуть, ви це все слухаєте і бачите на екрані зворотний відлік - через три секунди треба буде їхати, летіти або плисти вперед. І спочатку все це навіть захоплююче, але з кожною новою гонкою починаєш дедалі чіткіше розуміти, що фізику поведінки транспорту неможливо ігнорувати навіть тим, хто на неї рідко звертає увагу.
Розробники The Crew 2 не змогли зробити ні реалістичну, ні хорошу аркадную фізику - у них вийшла якась каша, яка, як вони напевно думали, повинна припасти до душі і вашим і нашим. Але коли у тебе немає можливості оволодіти мистецтвом їзди, навчитися акуратно входити в повороти і правильно використовувати прискорення, інтерес стрімко випаровується. У цій грі абсолютно всі машини їздять, як праски, і не отримують ніяких пошкоджень, а напрямок їзди можна змінювати прямо в повітрі після стрибка з трампліна. Вправні повороти? Навіщо, якщо можна проходити їх рикошетом від стіни.
Чим більше трюків, тим більше прихильників
Весь транспорт управляється абсолютно однаково. Літаки іноді не розбиваються, навіть якщо врізатися в дерево, - у них настільки міцні крила, що при зіткненні з п'ятьма стовпами поспіль нічого не відбувається. Управління мотоциклами заслуговує на окрему згадку - приблизно так само вони їздять в Ride to Hell: Retribution і інших подібних виробах. Єдина віддушина - катери, які здорово підстрибують на хвилях, але на цьому різниця між ними і звичайними машинами закінчується.
⇡ # Красиво і порожньо
Безрадісну картину скрашує різноманітність трас і локацій. Гігантський відкритий світ, як і в першій частині, додає до підсумковій оцінці кілька балів - він справді величезний і місцями дуже симпатичний. Якщо проходити різні перегонів, не повертаючись до старих, ви раз за разом будете потрапляти в небачені раніше місця в різних американських містах, серед яких є Нью-Йорк, Чикаго, Сан-Франциско, Лас-Вегас і інші. Особливо мені сподобалося ганяти в дощову погоду, коли екран покривається краплями, а машини залишають за собою шлейфи на воді.
Але за межами гонок досліджувати відкритий світ зовсім не хочеться. Весь список заїздів і випробувань доступний в меню, тому бажання витрачати час на зайві подорожі не виникає - дивитися на красиві задники і знімати скріншоти набридло ще в першій частині. Міста спробували оживити, додавши перехожих, але це ніяк не впливає на сприйняття - світ залишився таким же порожнім і сумним. Тому дуже швидко я перестав кататися від однієї точки на карті до іншої, а просто відкривав список гонок і завершував їх одну за одною.
Дощ і сніг вносять різноманітність в однотипні гонки
Виходити переможцем в переважній більшості випадків дуже просто. Кілька заїздів (особливо на катерах) здалися мені складними, але безліч гонок без будь-яких проблем проходяться з першого разу. Все-таки ніхто не вимагає займати перше місце - за це навіть ніяк толком не нагородять. За винятком деяких подій, досить потрапляти в першу трійку - тоді випробування буде пройдено, головний герой отримає чимало слави, а заодно заробить додаткові гроші. Валюта необхідна для покупки нових транспортних засобів - стартові машина і літак видаються безкоштовно, а для участі в додаткових дисциплінах начебто дріфту і драга потрібно викласти чималі суми.
Одним з головних недоліків першої The Crew мені здавалася система прокачування - за отримання конкретних медалей в гонках видавалися певні деталі. Тут від цього позбулися, перетворивши гру на подобу Destiny і The Division: у транспорту є кілька елементів, які гравець може міняти на більш якісні. За успішне завершення заїзду нагороджують деталями різних рівнів якості - чим вони крутіші, тим більшу надбавку до характеристик дають.
Транспортний засіб необов'язково стане швидше, воно просто виявиться трішки краще - його рейтинг зросте, а тому вам буде простіше брати участь в високорівневих заїздах. Однак користі від цієї системи не дуже багато - старі деталі при отриманні нових перестають бути потрібними, так що ви просто втрачаєте час, раз по раз заходячи в меню і по черзі замінюючи кожен елемент. При цьому на трасі, на воді і в повітрі немає відчуття, що щось суттєво змінилося, - управління все таке ж дубове, а заїзди і раніше занадто схожі один на одного. Різниця трохи відчувається при використанні рідкісних деталей - з їх допомогою збільшується число зароблених грошей або слави.
Важко пригадати заїзд, в якому не було хоча б одного трампліна
Перераховувати мінуси The Crew 2 можна довго, так як на них постійно натикаєшся під час проходження. Діалоги і ролики на движку дуже скоро починаєш пропускати - слухати маячню про круті тачки і безбашенних гонщиків так само нестерпно, як в Need for Speed Payback . Багато трас буквально всипані трамплінами, до яких у розробників якась нездорова любов, - з такою фізикою явно не слід було змушувати гравця так часто «літати» на машинах. Під час перегонів не завжди є сенс вириватися вперед якомога швидше - противники шахраюють і комічно набирають високу швидкість, обганяючи вас і ускладнюючи завдання.
Якщо порівнювати The Crew 2 зі згаданою вище Payback, то вона трішки краще і не так сильно дратує. До останньої Need for Speed через пару годин взагалі не хотілося торкатися, тоді як заходити в The Crew 2 набагато приємніше. Але і вона швидко набридне. Досить завершити пару гонок, політати на літаку, навіть спробувати перемикання між транспортними засобами на ходу. У самих заїздах ця «фішка» чомусь не використовується, що дивно - в GTA Online подібні розваги вже вводили, і працювали вони там непогано. Тут же то, чим так хвалилася Ubisoft на виставках, виявилося марною опцією.
***
Нова The Crew дивує тим, наскільки гра може бути амбітною і одночасно порожній. Вона пропонує цілих чотирнадцять дисциплін, але жодна з них не доведена до розуму. Фізика залишає бажати кращого, світ нудний, заїзди ідентичні один одному, а спроби вибудувати навколо цього історію обернулися провалом. Ця аркада дуже сильно нагадує Steep , В якій теж були хлопці, які розповідають про любов до спорту, були різні розваги, було швидке переміщення від одного випробування до іншого. Але в The Crew 2 немає сліпучих снігових піків і смішних падінь - лише ціла країна нереалізованих можливостей.
переваги:
- красивий відкритий світ і зачаровують локації;
- велика різноманітність транспортних засобів;
- зрозуміла система прокачування і зручний інтерфейс.
недоліки:
- сюжету немає, але безглуздих діалогів стало ще більше;
- всі машини, мотоцикли, катери і літаки управляються однаково погано;
- система прокачування не ставить гравця перед вибором і не змінює геймплей;
- відкритий світ настільки порожній, що їздити по ньому немає бажання.
Виглядає The Crew 2 здорово, кататися по деяких трасах - одне задоволення. На PS4 іноді видно, як об'єкти з'являються з повітря, але це не так вже й страшно. Звук Якісну музику ви тут не почуєте, простіше запустити свою в окремому плеєрі. Одиночна гра Проходити міріади схожих гонок досить швидко набридає. Але серед чотирнадцяти дисциплін напевно знайдуться ті, які вам можуть сподобатися. Колективна гра Переважна більшість заїздів дозволяють проходити в кооперативі, що робить їх простіше (хоча зі складністю і так рідко виникають проблеми). А ось змагань немає взагалі - їх завезуть пізніше. Загальне враження Ubisoft не виправить недоліки першої The Crew, а зробила аналог Steep, тільки замість красивих гір і смішних падінь тут порожній відчинений світ і праски, намагаються походити на транспорт.
Оцінка: 5/10
Детальніше про системі оцінок
Відео:
Якщо Ви помітили помилку - виділіть необхідний текст і натисніть CTRL + ENTER.
Вправні повороти?