Тільки хутра, тільки хардкор! Якутянкам не судилося носити мереживну білизну

YAKUTIA.INFO.

1 липня цього року, в силу вступили в дію законів, став джерелом нововведень. З нового півріччя громадяни нашої необьятное батьківщини будуть грати тільки в державне «спортлото», не використовувати мат в (до цього вважався оплотом лексичного безкультур'я) театрах, і сидіти на табуретках «говорять» російською мовою.

Це ще не все. 1 липня набрав чинності горезвісний «закон про трусах» * забороняє на території країн Митного союзу (Росія, Білорусь, Казахстан) на виробництво, ввезення і продаж мереживних трусів. Заборона була викликана тим, що дана продукція не відповідає техрегламенту Митного союзу, а також несе шкоду здоров'ю.

Новий регламент, звичайно, безпосередньо торкнувся і жителів Якутії, вимушених дев'ять місяців в році носити під хутряними шубами невідомо що. Адже навіть сибірське здоров'я не може врятувати від шкідливого впливу мереживних трусів.

«Ми живемо в дуже щасливій країні без проблем. У цій країні прекрасні дороги, відмінне охорону здоров'я, високий рівень соціальної захищеності, справна авіація, низький рівень злочинності ... тому уряду більше немає чим зайнятися, окрім як вирішувати за жінок, яку білизну їм носити, - зазначає директор магазину грайливого білизни «бешкетники» якутянка Алена Павлова . - І не просто вирішувати, а на законодавчому рівні! Жінки ж ніяк не можуть розібратися в цьому питанні самі, без законодавства. Думаю, наступним кроком буде заборонити законодавчо взуття на підборах вище п'яти сантиметрів, потім під приціл потрапить декоративна косметика і фарба для волосся. Все нам на благо, це - турбота про здоров'я нації. Так-так, саме це, а не закупівля нового обладнання в лікарню, будівництво нових медцентрів, гідна оплата праці медичних працівників. Якщо без іронії, то скажу що труси заборонити набагато простіше, ніж піднімати цілу галузь з колін. Жінки ж все одно будуть прикрашати своє тіло мереживами, рюшами, бантиками і іншими настільки милими серцю штучками ».

У 2012 році ряд ЗМІ підхопив «качку» про закон, який нібито регламентує дрес-код нижньої білизни. «Нижня білизна не повинно бути прозорим або виступати з верхнього одягу. Без нижньої білизни з'являтися в громадських місцях заборонено. (Стаття 23, витяг з пункту 4) », - говорилося в одному з абзаців« приколу ». Цього літа все серйозно.

«Я люблю мереживну білизну, тобто люблю, коли воно на дівчатах. Так набагато цікавіше. Звичайно, набагато краще, коли на них зовсім немає будь-яких трусів, але це вже занадто », - ділиться з кореспондентом Yakutia.Info. студент СВФУ Олексій.

Душевні переживання хлопця нам близькі і зрозумілі. Так чому ж саме мереживну білизну? Гонінням мереживні труси зазнали через матеріалів, з яких їх виробляють. За техрегламенту поліамід, нейлон і поліестер заборонені для виробництва цієї деталі жіночого одягу. Труси з цих тканин не відповідають нормам по гігроскопічності (здатності вбирати вологу), яка в такому матеріалі становить близько 3-3,6% при допустимих 6%. При цьому на інші вироби з категорії нижньої білизни заборона не поширюється. Тобто продавати комплект - бра і труси - можна, а ось окремо - вже немає.

«Все вимоги не нові, вони вже існували. Колеги мали згідно з ними ввозити продукцію. А вони зробили вигляд, що для них вони нові. Треба, значить, розібратися, як раніше вони ввозили продукцію », - сказав міністр з питань технічного регулювання Євразійської економічної комісії Валерій Корінців в лютому 2014 року.

При цьому Мінпромторг Росії заявив, що має намір домогтися скасування заборони на мереживні жіночі труси в технічному регламенті Митного союзу. Однак, закон набув чинності. Тут треба зазначити, що при всіх жартах і легкого запаморочення від накочуючись емоцій, сумарний обсяг російського ринку нижньої білизни становить близько 4 млрд євро. З них 60% припадає на продажу трусів. Близько 80% продукції надходить з-за кордону.

«Я в принципі мало що тут купую. Тому не проблема. Буду купувати в поїздках. Прямо нове заняття буде в зарубіжних поїздках - пошук мереживного білизни », - каже перша міс Якутії Алена Алексєєва.

Прямо нове заняття буде в зарубіжних поїздках - пошук мереживного білизни », - каже перша міс Якутії Алена Алексєєва

Однак, багато якутянкі відносяться до «позбавлення трусів" не точтоби позитивно, але нейтрально.

«Мене це взагалі не торкнеться жодного разу. Адже є нормальні труси, а не тільки ці, які так і норовлять впитися, вибачте, в попу. Та й хороший, якісний товар нове правило не торкнеться, так що переживати нема чого », - говорить юрист Галина Борисова.
Микола хобот

ps Онлайн магазин Олени Павлової можна знайти за посиланням http://vk.com/prorockykt

* Техрегламент Митного союзу «Про безпеку продукції легкої промисловості» вступив в чинності 1 липня 2012 року, проте до 1 липня 2014 року допускалися виробництво і випуск в обіг продукції за раніше виданими сертифікатами відповідності, в тому числі і на труси.

Так чому ж саме мереживну білизну?