Автори нових арт-об'єктів - підлітки
Вуличний художник з Єкатеринбурга Тимофій Радя влаштував в Пермі школу графіті для підлітків. Він зібрав юних художників, яким всього по 14-16 років і разом з ними створив кілька нових арт-об'єктів в різних частинах міста.
Як повідомляє пермський портал 59.RU , Всі хлопці вчаться в школі «За партою» при музеї сучасного мистецтва PERMM. Вони розбилися на п'ять команд і протягом другої половини липня створили п'ять великих проектів на вулицях Пермі.
Наприклад, на стіні колишніх дитячих ясел в сквері Пушкіна хлопці завдали білою фарбою фразу «Ваша думка дуже важлива для вас». Спочатку вони хотіли написати іншу фразу - «Пушкін - це не все», але потім знайшлися люди, яким вона не сподобалася. Тоді художники змінили концепцію.
- В якійсь мірі в цій фразі ми дали відповідь тим людям, які часом є некоректними, - кажуть автори. - Або ж недоречно висловлюються, не враховуючи, важливо чи це думка для інших людей.
Напис підлітки наносили за допомогою трафарету. Працювали з автовишки, використовуючи фарбу з балончиків.
Інша величезний напис білою фарбою «Між нами вода» з'явилася на правому березі Ками. Вона викликала багато суперечок в соцмережах, багатьом пермякам не сподобалося таке мистецтво, але інші городяни оцінили задумку. Хлопці працювали над написом у Ками три дні.
- Ми зрозуміли, що в місті майже немає арт-об'єктів, пов'язаних з річкою, - кажуть юні художники. - І захотіли зробити щось про близькість. Взяли тему поділу водою, але при цьому збереження зв'язку через міст. У підсумку наша команда зупинилася на фразі «Між нами вода». Кому-то вона може здатися дуже простий, адже це очевидно - так, між двома берегами Ками 999 метрів, і це вода. Але буває так, що ти говориш з людиною і раптом усвідомлюєш, що тебе не розуміють, тому що між вами наче вода. А ще два берега Ками і їх жителі відрізняються один від одного. Виходить, що в одну ємну фразу ми вклали багато різних смислів.
Крім цього, на різних поверхнях Пермі з'явився величезний ієрогліф, різнокольоровий графік, в якому зелений колір позначає чесність, бузковий - жорстокість, бірюзовий - заздрість, рожевий - самооцінку, жовтий - споживання. А ще є слово «інакомислячих».
Авторська команда Відповідь злісним Хейтер «Між нами вода» - багатьом фраза нагадала рядок з пісні групи «Гриби» Відкриття арт-об'єкта До цього тут вже були кольорові графіті. Хлопці вирішили не зафарбовувати їх, а ввести в свій проект, надавши тегам нового змісту Подивившись на ці лінії і зіставивши їх значення, люди можуть задатися питанням, чи не пора їм змінити щось в житті, вважають автори Букви «МИ» виділені яскравою синьою фарбою, решта більш розмиті і складені з піксельних квадратиків, якими зазвичай закривають очі на фото тих, чию особу хочуть приховати
Перед від'їздом з Пермі Тимофій Радя виклав фото стріт-арту, зробленого на вулиці Уральській, присвяченого Перемозі, на своїй сторінці в Instagram. Він запропонував художникам з Пермі навчитися малювати.
Тимофій Радя - відомий вуличний художник з Єкатеринбурга. Тимофій закінчив філософський факультет Уральського університету, на останніх курсах захопився вуличним мистецтвом.
Одна з найгучніших робіт - серія портретів героїв війни, виконаних за допомогою "коктейлю Молотова» на фасаді покинутій лікарні. Його ж авторству належить єдина російська робота, занесена в відомий світовий каталог вуличного мистецтва Trespass - «Твій хід». Роботи Заради можна побачити на стінах будинків і парканах в Єкатеринбурзі, Владикавказі, Києві, Гельсінкі.
У Єкатеринбурзі на проспекті Леніна щороку взимку з'являються абажури на ліхтарях , Які теж вішає Тимофій Радя.
Текст: Ольга Якунчева, Олена ХАЗІНУРОВА
Фото: Тимофій калмаки / 59.ru