«Тиждень татарстанського кіно» на тлі «Казанської осені»

  1. «Тиждень татарстанського кіно» на тлі «Казанської осені» 27.08.2018 10 культурних подій в Казані,...
  2. «Тиждень татарстанського кіно» на тлі «Казанської осені»
  3. «Тиждень татарстанського кіно» на тлі «Казанської осені»
  4. «Тиждень татарстанського кіно» на тлі «Казанської осені»
  5. «Тиждень татарстанського кіно» на тлі «Казанської осені»
  6. «Тиждень татарстанського кіно» на тлі «Казанської осені»
  7. «Тиждень татарстанського кіно» на тлі «Казанської осені»
  8. «Тиждень татарстанського кіно» на тлі «Казанської осені»
  9. «Тиждень татарстанського кіно» на тлі «Казанської осені»
  10. «Тиждень татарстанського кіно» на тлі «Казанської осені»
  11. «Тиждень татарстанського кіно» на тлі «Казанської осені»
  12. «Тиждень татарстанського кіно» на тлі «Казанської осені»

«Тиждень татарстанського кіно» на тлі «Казанської осені»

27.08.2018

10 культурних подій в Казані, які не можна пропустити (з 27 по 31 серпня)

30 серпня в Казані - це завжди маса культурних подій. З них ми вибрали для своїх читачів Tat Cult Fest в Кремлі і «Казанську осінь» Олександра Сладковський біля Палацу хліборобів, без якої останні дні літа вже складно уявити. Зулю Камалова можна буде почути як на татфесте, так і в «Солі». Будуть на цьому тижні і помітні кінопрем'єри.

1. VIII оперний фестиваль «Казанська осінь» у Палаці хліборобів

30 серпня

Традиційно в День міста і республіки в Казані пройде міжнародний оперний фестиваль під відкритим небом «Казанська осінь». Цього року разом з Державним симфонічним оркестром РТ під керуванням Олександра Сладковський, компанію якому складе диригент Василь Валітов, на сцену вийдуть провідний баритон Великого театру Андрій Жіліховскій і молода солістка Гелікон-опери Ольга Толкміт (сопрано).

Що прийшли чекає насичена музична програма, що складається з творів Моцарта - увертюра до опери «Весілля Фігаро», арія Фігаро з опери «Весілля Фігаро», арія Церліни з опери «Дон Жуан», арія Дон Жуана, дует Церліни і Дон Жуана, Россіні - увертюра до опери «Севільський цирульник», арія Фігаро з опери «Севільський цирульник», Пуччіні - арія Лауретти з опери «Джанні Скіккі», арія Лю з опери «Турандот», арія Мімі з опери «Богема», танці з опери «Вілліс», Бізе - куплети Еськамільо, Доніцетті - арія доктора Малатести з опери «Дон П скуале », дует Мімі і Марселя з третього акту опери« Богема », Дворжак - арія Русалки з опери однойменної опери, Чайковського - аріозо Роберта з опери «Іоланта», аріозо Іоланти, арія Онєгіна «Невже та сама Тетяна?», Полонез з опери «Євгеній Онєгін», фінальний дует з опери «Євгеній Онєгін».

Вхід вільний.

12+

Площа перед Палацом хліборобів (вул. Федосіївський), початок - о 20:00

2. Мультіформатний фестиваль Tat Cult Fest в Казані

29, 30, 31 серпня


Вихідні починаються з Tat Cult Fest - триденного фестивалю міський татарської культури і мистецтв, який буде проходити по всьому місту на п'яти локаціях і представить національну програму зі світу музики, кіно і сучасного мистецтва. Як обіцяють організатори, світлові інсталяції, інтерактивні арт-об'єкти і спецпроекти молодих казанських художників перетворять Казань в територію сучасного мистецтва. Арт-програма фестивалю представить кілька тематичних зон: театральна сцена, літературна зона і покази фільмів локальних режисерів. Ну і звичайно, Tat Cult Fest - фестиваль для всієї родини, на якому буде представлена ​​розважальна програма для дітей та дорослих, дизайн-маркет, зона відпочинку, традиційна татарська кухня і її сучасні гастрономічні варіації.

Головна подія розгорнеться в день святкування Дня міста і республіки - 30 серпня.

Хедлайнери музичної частини фестивалю - Зуля Камалова і її група The Children of the Underground (Австралія), міжнародний бенд Super Tatar, до складу якого входять учасники з Фінляндії, Німеччини і Росії (хлопці грають ритм-енд-блюз і етномузики на татарською мовою), австрійська виконавиця Aygyul і багато інших. Детальніше про подію можна дізнатися в паблік .

Вхід вільний.

6 +

3. День російського кіно в Казані

27 серпня


В один з головних кіносвята країни - День російського кіно - в Казані відбудуться дві спеціальні акції, приурочені до свята. Тематичний цикл «Кіно про кіно» - перша подія - складається з короткометражних стрічок: «Любов Ахата Бєляєва» - документальний фільм-портрет людини, який створив інфраструктуру кінопоказу в Татарстані; «Масовка» - ігровий фільм про людей з амбіціями, які мріють стати зірками, хочуть, щоб їх впізнавали на вулиці (режисер Олександр Зубовленко планує приїхати спеціально для зустрічі з казанським глядачем); завершить вечір кінокомедія «Час жити»: на знімальному майданчику померла літня актриса, зйомки відкласти неможливо, тому іншим акторам доводиться продовжувати роботу і робити вигляд, що вона все ще жива. Фільми будуть показані на набережній озера Кабан.

Друга акція, яка пройде на «Фабриці Алафузова», - «Ніч пожирачів кіно»: спеціальний показ кіноальманаху короткого метра Horror Shorts. Його відкриє хоррор Олексія Барикіна «Плівка» про те, як цікавість може завести тебе в іншу реальність. Крім того, будуть показані трилер з елементами чорної комедії і чорного ромкома «Республіка Z» - відмінна жанрова вакцина проти нудьги, кримінальна чорна комедія з елементами пародії і сатири «Я їм себе на сніданок», фільм про кохання без хепі-енду #SHOCKOMANIA і містичний трилер «Месть.Ж».

Також прийшли чекає майстер-клас від режисера містичного блокбастера «Водяна» Барикіна - «Напружуй, лякай і володарюй!», Презентація нового трейлера психологічного трилера «Кахексія» і ексклюзивне грим-шоу «Перетворення людини в зомбі» від Еліни Юрасової, що створила образи для головних акторів і масовки першого казанського фільму про зомбі «Віріон». Завершить програму збірник зарубіжного кіно на оригінальному мовою з російськими субтитрами. Місцем проведення «Ночі кіно» стане атмосферний простір «Фабрика Алафузова».

Вхід на покази фільмів у озера Кабан вільний.

Вартість квитків на «Ніч пожирачів кіно» - 300-500 рублів, необхідна реєстрація .

18+

Кінопокази у озера Кабан починаються о 21:00, на «Фабриці Алафузова» - о 19:00

4. Вистава в кіно. «Ромео і Джульєтта» (TheatreHD) в «Тандемі»

29 серпня


Королівська шекспірівська компанія продовжує експериментувати: у 2018 році все постановки RSC перейшли в руки жінок-режисерів. За «Ромео і Джульєтту» взялася заступник художнього керівника компанії Еріка Уаймен. На ролі молодих героїв вона взяла початківців і дуже енергійних акторів, повторивши свій успішний хід, вперше обкатаний на виставі RSC «Сон в літню ніч» 2016 року. Тоді постановка «Сну» під час гастрольного туру по Британії в кожному місті збирала свиту Титании - один з персонажів шекспірівської комедії, з місцевих акторів-аматорів і школярів. Тепер же школярі беруть участь і в пролозі «Ромео і Джульєтти», зображуючи масовку протиборчих сімей Монтеккі і Капулетті.

Вартість квитків: 450 рублів.

16+

Кінотеатр «Тандем» (проспект Ібрагімова, 56, КРК «Тандем»), початок - о 19:00

5. «Тиждень татарстанського кіно» в «Світі»

з 23 по 30 серпня


Тиждень показів фільмів татарстанських режисерів триває. У цю робочу п'ятиденку будуть показані мелодрама молодих кінематографістів Рустама Рашітова і Солтана Сунгатулліна «Айсилу» (27.08) про юну дівчину-інваліда, яку одного разу відвозить столичний продюсер, що посперечався, що зможе зробити з неї зірку; перший татарстанський художній фільм, знятий 15 років тому, - «Куктау» ( «Небесна гора») Ільдара Ягафарова (28.08), а також «Татарометражкі» (29.08) Салавата Юзеева і «Курбан-роман», поставлений за романом лауреата Пушкінській премії Ільдара Абузярову, - фільм, що викликав кілька років тому запеклі суперечки. Картини будуть показані на татарською мовою з російськими субтитрами. Подробиці можна дізнатися в паблік .

Вартість квитків: 100 рублів.

12+

Кінотеатр «Мир» (вул. Достоєвського, 30)

6. Кіно. «Як одружити холостяка» в казанських кінотеатрах

з 30 серпня


Романтична комедія «Як одружити холостяка» стала четвертою спільною роботою Кіану Рівза і Вайнони Райдер. Хто не пам'ятає, вперше актори зустрілися 26 років тому під час зйомок в трилері «Дракула» Френсіса Копполи. За сюжетом закоренілий холостяк Френк (Рівз) приїжджає в аеропорт і під час тривалого очікування рейсу заговорює з Ліндсі (Райдер), яка також летить його рейсом і, як з'ясовується, на ту ж весілля: він - всіма забутий зведений брат нареченого, вона - його колишня дівчина, весілля яких обломилася в останній момент. Невимушена розмова швидко перетворюється в обопільні поливання помиями і бажання більше ніколи не бачитися.

16+

7. Кіно. «Гоголь. Страшна помста »в казанських кінотеатрах

з 30 серпня


Трисерійна епопея режисера Єгора Баранова, яка розповідає про пригоди Миколи Васильовича Гоголя, кілька нагадує незграбну версію Костянтина з однойменного серіалу, підійшла до кінця. «Гоголь. Страшна помста »- остання історія письменника, який воює з нечистю в кишить чудовиськами глибинці Російської імперії.

Нагадаємо, що «Гоголь» був знятий як телесеріал, але його в якості експерименту почали показувати в кіно, і величезний успіх першої серії «Гоголь. Початок »переконав прокатників розтягнути реліз на рік. «Гоголь. Вій »в квітні продовжив розповідь, а« Гоголь. Страшна помста »завершить розповідь. Як і раніше, це буде детективний хоррор за участю Олександра Петрова, ожилого до третього фільму Олега Меньшикова, Євгенія Стичкіну та інших вітчизняних зірок.

16+

8. Виставка Івана Горшкова. «Дорога королівського пирога» в галереї БІЗON

з 9 серпня

Фото: «БІЗНЕС Online» Фото: «БІЗНЕС Online»

У галереї БІЗON продовжує працювати виставка «Дорога королівського пирога» одного з найяскравіших художників сучасного російського мистецтва - Івана Горшкова. Він представник «воронезької хвилі», тридцятирічних однодумців, які в 2008 році створили у себе на батьківщині центр сучасного мистецтва, а тепер входять у всілякі топи вітчизняного молодого мистецтва. «Хочу сказати, що це абсолютно абстрактна назва [« Дорога королівського пирога »], що задає інтонацію: виставка як подорож, як якийсь шлях в якусь уявну країну, - розповів в інтерв'ю «БІЗНЕС Online» сам художник. - Я думаю, що багато художників ототожнюють свої виставки з якимсь пригодою, подорожжю, світом, містечком, тим більше що у нас тут якесь королівство певне виходить ... Ця виставка, як я сподіваюся, дасть можливість сформувати думку щодо конкретного художника і простежити його позицію в мистецтві, метод, який тут буде прочитуватися, як і повинна переглядатися загальна логіка між різними за матеріалом роботами, зв'язок між усіма цими наклейками, килимами, сервантами, картинками. Загалом, хочеться, щоб все це склалося в якесь королівство ».

Горшков працює з естетикою Кемпа та інтернет-культурою, створює скульптури з дерева, бетону, металу і ще безлічі самих різних предметів і матеріалів. Сам він називає свої роботи «сміттєвими монстрами». На виставці представлені експозиції «гіперстрибок і мурахоїд» і інсталяція «Утопія драконів». Експозиція працюватиме до 23 вересня.

Вхід безкоштовний.

6 +

Галерея БІЗОN (вулиця Мазитов Гафурі, 50), час роботи: вівторок - четвер - з 13:00 до 19:00, субота - з 11:00 до 15:00

9. Концерт. Зуля Камалова & The Children of the Underground в «Солі»

31 серпня


Одна з найяскравіших представниць татарської культури за кордоном - Зуля Камалова - на цьому тижні буквально атакувала Казань. Разом зі своїм австралійським колективом The Children of the Underground, з яким, як зізналася співачка в інтерв'ю «БІЗНЕС Online», вони рідко виступають, відразу після Tat Сult Fest музиканти відіграють концерт в барі «Сіль».

«Ми мало стали грати концерти, кілька разів на рік. Все не так просто, тому що у людей інша робота, інші ансамблі. Вже немає тієї амбітності, щоб просто так кататися по країні. Але трапляється, що виїжджаємо за межі Австралії. У минулому році ми з'їздили в Самарканд на дуже великий фестиваль "Шарк тароналарі: музичний діалог зі світом". Це було справжнє свято для нас. 60 країн-учасниць, все було красиво і здорово », - поділилася Камалова.

Вартість квитків: 1000-1200 рублів.

18+

Бар «Сіль» (вул. Профспілкова, 22), початок - о 20:00

10. Виставка в кіно. «Вермеер і музика» в «Каро»

27 серпня


Ще один фільм-виставку проекту # АртЛекторійВкіно покажуть в Казані на тижні. Ян Вермеер - один з найбільших живописців, самий дивний і незрозумілий художник золотого століття голландського мистецтва. Сьогодні в світі налічується всього 35 його справжніх робіт. Ймовірно, деякі дізналися про художника з фільму «Дівчина з перловою сережкою» (2003) за участю Коліна Ферта і Скарлетт Йоханссон, які відіграли живописця і натурницю відповідно.

Влітку 2013 року в Національній галереї в Лондоні твори Вермеєра - «Дама, що стоїть у вірджіналя» і «Дама, що сидить за вірджіналем» - вперше були представлені в рамках однієї експозиції. Вірджинал - різновид клавесина, і інші музичні інструменти грали в творчості нідерландських живописців XVII століття не останню роль, оскільки з їх допомогою можна було найефективніше натякнути на витонченість і високу освіту їх натурщиків. Взаємовідносини робіт Вермеєра та музики відповідного періоду стало ключовою ідеєю для виставки в лондонській галереї. До дамам у вірджіналя приєдналися «Гітаристка» та інші картини художника, так чи інакше присвячені музичної тематики. Ведучий програми, мистецтвознавець Тім Марлоу підготував для глядачів докладний екскурс в життя і творчість художника.

Вартість квитків: 300 рублів.

6 +

«Каро 6» (вул. Петербурзька, 1, ТК «Кільце»), початок - о 19:30

Крім того:

  • 27 серпня. Соціальний рух «Тодд» (некомерційний проект, спрямований на об'єднання, розвиток і творчу реалізацію своїх учасників) представляє другу частину літературно-музичного вечора «Поети російського року». У першій були культові російські рок-тексти пісень Бориса Гребенщикова, «Машини часу», «Кіно», «Бригада С», «Наутілус», «Аліса», ДДТ, «Агати Крісті», «Бі-2» та інші без музичного супроводу. У другій частині разом з учасниками вечора усі бажаючі зможуть не тільки прочитати вірші поетів російського року, але і зіграти, заспівати. Тайм-кав'ярня New York Coffee (вул. Велика Червона, 34/16), початок - о 19:30, вартість квитків: 200 рублів. 12+
  • 29 серпня. В «Татнафта Арені» відбудеться офіційна презентація складу «Ак Барса» в сезоні 2018/19. Цього року захід пройде в форматі великого концерту - в чаші арени буде встановлена ​​сцена з широкоформатним екраном, а льодовий майданчик на цей вечір стане танцполом. Спеціальні гості презентації - репер Мот, група «Піца» і Наталія Кларк. «Татнефть Арена» (вул. Чистопольская, 42), початок - о 16:00, вхід вільний. 12+
  • 30 серпня. У п'ятий раз в Казані пройде автоспортивного шоу Kazan City Racing. Як завжди, у програмі неймовірні трюки професійних гонщиків, рев моторів і запах паленої гуми. Крім того, в цьому році відбудеться виступ переможців численних ралі-рейдів команди «КАМАЗ-Мастер», якій цього року виповнюється 30 років. Казанці побачать парад спортивних автомобілів «КАМАЗ-Мастер», імпровізовану лінійну гонку і дрифт-шоу сучасних автомобілів, а також стрибок «КАМАЗа» в довжину зі стаціонарного трампліну. Площа Тисячоліття, початок - о 12:30, вхід вільний. 6 +
  • 31 серпня. П'ятничний вечір в компанії красеня Райана Гослінга. Дивимося найцікавіші кінороботи актора: кримінальний неонуарний трилер з елементами бойовика «Драйв» і комедійну драму «Ларс і справжня дівчина». Антікафе «Баклажан» (вул. Вишневського, 12), початок - о 19:00, вартість квитків: 150 рублів. 16+
  • 30 серпня. Сімейний Свято «ВелоДобро в Казані!»: Конкурси з призами для дорослих і дітей, фотозоні і професійний фотограф, який зробить фотографії абсолютно безкоштовно, шоу-програма і т. Д. Також в цей день буде працювати мобільний пункт прийому старих велосипедів на парковці зі боку вул. Карбишева, куди ви зможете принести старий або зламаний велосипед. Горкінско-Ометьевскій ліс (проспект Перемоги, 69), початок - о 16:00, вхід вільний. 0 +
  • 30 серпня. У парку «Крила Рад» продовжується серія безкоштовних кінопоказів «Ретрочетверг». На цьому тижні дивимося фільм трагікомедію Карена Шахназарова «Кур'єр». Парк «Крила Рад», початок - о 20:30, вхід вільний. 12+

Якщо ви дізналися про цікаву подію в світі культури, про нього можна повідомити по ел. поштою: [email protected] і [email protected]

«Тиждень татарстанського кіно» на тлі «Казанської осені»

27.08.2018

10 культурних подій в Казані, які не можна пропустити (з 27 по 31 серпня)

30 серпня в Казані - це завжди маса культурних подій. З них ми вибрали для своїх читачів Tat Cult Fest в Кремлі і «Казанську осінь» Олександра Сладковський біля Палацу хліборобів, без якої останні дні літа вже складно уявити. Зулю Камалова можна буде почути як на татфесте, так і в «Солі». Будуть на цьому тижні і помітні кінопрем'єри.

1. VIII оперний фестиваль «Казанська осінь» у Палаці хліборобів

30 серпня

Традиційно в День міста і республіки в Казані пройде міжнародний оперний фестиваль під відкритим небом «Казанська осінь». Цього року разом з Державним симфонічним оркестром РТ під керуванням Олександра Сладковський, компанію якому складе диригент Василь Валітов, на сцену вийдуть провідний баритон Великого театру Андрій Жіліховскій і молода солістка Гелікон-опери Ольга Толкміт (сопрано).

Що прийшли чекає насичена музична програма, що складається з творів Моцарта - увертюра до опери «Весілля Фігаро», арія Фігаро з опери «Весілля Фігаро», арія Церліни з опери «Дон Жуан», арія Дон Жуана, дует Церліни і Дон Жуана, Россіні - увертюра до опери «Севільський цирульник», арія Фігаро з опери «Севільський цирульник», Пуччіні - арія Лауретти з опери «Джанні Скіккі», арія Лю з опери «Турандот», арія Мімі з опери «Богема», танці з опери «Вілліс», Бізе - куплети Еськамільо, Доніцетті - арія доктора Малатести з опери «Дон П скуале », дует Мімі і Марселя з третього акту опери« Богема », Дворжак - арія Русалки з опери однойменної опери, Чайковського - аріозо Роберта з опери «Іоланта», аріозо Іоланти, арія Онєгіна «Невже та сама Тетяна?», Полонез з опери «Євгеній Онєгін», фінальний дует з опери «Євгеній Онєгін».

Вхід вільний.

12+

Площа перед Палацом хліборобів (вул. Федосіївський), початок - о 20:00

2. Мультіформатний фестиваль Tat Cult Fest в Казані

29, 30, 31 серпня


Вихідні починаються з Tat Cult Fest - триденного фестивалю міський татарської культури і мистецтв, який буде проходити по всьому місту на п'яти локаціях і представить національну програму зі світу музики, кіно і сучасного мистецтва. Як обіцяють організатори, світлові інсталяції, інтерактивні арт-об'єкти і спецпроекти молодих казанських художників перетворять Казань в територію сучасного мистецтва. Арт-програма фестивалю представить кілька тематичних зон: театральна сцена, літературна зона і покази фільмів локальних режисерів. Ну і звичайно, Tat Cult Fest - фестиваль для всієї родини, на якому буде представлена ​​розважальна програма для дітей та дорослих, дизайн-маркет, зона відпочинку, традиційна татарська кухня і її сучасні гастрономічні варіації.

Головна подія розгорнеться в день святкування Дня міста і республіки - 30 серпня.

Хедлайнери музичної частини фестивалю - Зуля Камалова і її група The Children of the Underground (Австралія), міжнародний бенд Super Tatar, до складу якого входять учасники з Фінляндії, Німеччини і Росії (хлопці грають ритм-енд-блюз і етномузики на татарською мовою), австрійська виконавиця Aygyul і багато інших. Детальніше про подію можна дізнатися в паблік .

Вхід вільний.

6 +

3. День російського кіно в Казані

27 серпня


В один з головних кіносвята країни - День російського кіно - в Казані відбудуться дві спеціальні акції, приурочені до свята. Тематичний цикл «Кіно про кіно» - перша подія - складається з короткометражних стрічок: «Любов Ахата Бєляєва» - документальний фільм-портрет людини, який створив інфраструктуру кінопоказу в Татарстані; «Масовка» - ігровий фільм про людей з амбіціями, які мріють стати зірками, хочуть, щоб їх впізнавали на вулиці (режисер Олександр Зубовленко планує приїхати спеціально для зустрічі з казанським глядачем); завершить вечір кінокомедія «Час жити»: на знімальному майданчику померла літня актриса, зйомки відкласти неможливо, тому іншим акторам доводиться продовжувати роботу і робити вигляд, що вона все ще жива. Фільми будуть показані на набережній озера Кабан.

Друга акція, яка пройде на «Фабриці Алафузова», - «Ніч пожирачів кіно»: спеціальний показ кіноальманаху короткого метра Horror Shorts. Його відкриє хоррор Олексія Барикіна «Плівка» про те, як цікавість може завести тебе в іншу реальність. Крім того, будуть показані трилер з елементами чорної комедії і чорного ромкома «Республіка Z» - відмінна жанрова вакцина проти нудьги, кримінальна чорна комедія з елементами пародії і сатири «Я їм себе на сніданок», фільм про кохання без хепі-енду #SHOCKOMANIA і містичний трилер «Месть.Ж».

Також прийшли чекає майстер-клас від режисера містичного блокбастера «Водяна» Барикіна - «Напружуй, лякай і володарюй!», Презентація нового трейлера психологічного трилера «Кахексія» і ексклюзивне грим-шоу «Перетворення людини в зомбі» від Еліни Юрасової, що створила образи для головних акторів і масовки першого казанського фільму про зомбі «Віріон». Завершить програму збірник зарубіжного кіно на оригінальному мовою з російськими субтитрами. Місцем проведення «Ночі кіно» стане атмосферний простір «Фабрика Алафузова».

Вхід на покази фільмів у озера Кабан вільний.

Вартість квитків на «Ніч пожирачів кіно» - 300-500 рублів, необхідна реєстрація .

18+

Кінопокази у озера Кабан починаються о 21:00, на «Фабриці Алафузова» - о 19:00

4. Вистава в кіно. «Ромео і Джульєтта» (TheatreHD) в «Тандемі»

29 серпня


Королівська шекспірівська компанія продовжує експериментувати: у 2018 році все постановки RSC перейшли в руки жінок-режисерів. За «Ромео і Джульєтту» взялася заступник художнього керівника компанії Еріка Уаймен. На ролі молодих героїв вона взяла початківців і дуже енергійних акторів, повторивши свій успішний хід, вперше обкатаний на виставі RSC «Сон в літню ніч» 2016 року. Тоді постановка «Сну» під час гастрольного туру по Британії в кожному місті збирала свиту Титании - один з персонажів шекспірівської комедії, з місцевих акторів-аматорів і школярів. Тепер же школярі беруть участь і в пролозі «Ромео і Джульєтти», зображуючи масовку протиборчих сімей Монтеккі і Капулетті.

Вартість квитків: 450 рублів.

16+

Кінотеатр «Тандем» (проспект Ібрагімова, 56, КРК «Тандем»), початок - о 19:00

5. «Тиждень татарстанського кіно» в «Світі»

з 23 по 30 серпня


Тиждень показів фільмів татарстанських режисерів триває. У цю робочу п'ятиденку будуть показані мелодрама молодих кінематографістів Рустама Рашітова і Солтана Сунгатулліна «Айсилу» (27.08) про юну дівчину-інваліда, яку одного разу відвозить столичний продюсер, що посперечався, що зможе зробити з неї зірку; перший татарстанський художній фільм, знятий 15 років тому, - «Куктау» ( «Небесна гора») Ільдара Ягафарова (28.08), а також «Татарометражкі» (29.08) Салавата Юзеева і «Курбан-роман», поставлений за романом лауреата Пушкінській премії Ільдара Абузярову, - фільм, що викликав кілька років тому запеклі суперечки. Картини будуть показані на татарською мовою з російськими субтитрами. Подробиці можна дізнатися в паблік .

Вартість квитків: 100 рублів.

12+

Кінотеатр «Мир» (вул. Достоєвського, 30)

6. Кіно. «Як одружити холостяка» в казанських кінотеатрах

з 30 серпня


Романтична комедія «Як одружити холостяка» стала четвертою спільною роботою Кіану Рівза і Вайнони Райдер. Хто не пам'ятає, вперше актори зустрілися 26 років тому під час зйомок в трилері «Дракула» Френсіса Копполи. За сюжетом закоренілий холостяк Френк (Рівз) приїжджає в аеропорт і під час тривалого очікування рейсу заговорює з Ліндсі (Райдер), яка також летить його рейсом і, як з'ясовується, на ту ж весілля: він - всіма забутий зведений брат нареченого, вона - його колишня дівчина, весілля яких обломилася в останній момент. Невимушена розмова швидко перетворюється в обопільні поливання помиями і бажання більше ніколи не бачитися.

16+

7. Кіно. «Гоголь. Страшна помста »в казанських кінотеатрах

з 30 серпня


Трисерійна епопея режисера Єгора Баранова, яка розповідає про пригоди Миколи Васильовича Гоголя, кілька нагадує незграбну версію Костянтина з однойменного серіалу, підійшла до кінця. «Гоголь. Страшна помста »- остання історія письменника, який воює з нечистю в кишить чудовиськами глибинці Російської імперії.

Нагадаємо, що «Гоголь» був знятий як телесеріал, але його в якості експерименту почали показувати в кіно, і величезний успіх першої серії «Гоголь. Початок »переконав прокатників розтягнути реліз на рік. «Гоголь. Вій »в квітні продовжив розповідь, а« Гоголь. Страшна помста »завершить розповідь. Як і раніше, це буде детективний хоррор за участю Олександра Петрова, ожилого до третього фільму Олега Меньшикова, Євгенія Стичкіну та інших вітчизняних зірок.

16+

8. Виставка Івана Горшкова. «Дорога королівського пирога» в галереї БІЗON

з 9 серпня

Фото: «БІЗНЕС Online» Фото: «БІЗНЕС Online»

У галереї БІЗON продовжує працювати виставка «Дорога королівського пирога» одного з найяскравіших художників сучасного російського мистецтва - Івана Горшкова. Він представник «воронезької хвилі», тридцятирічних однодумців, які в 2008 році створили у себе на батьківщині центр сучасного мистецтва, а тепер входять у всілякі топи вітчизняного молодого мистецтва. «Хочу сказати, що це абсолютно абстрактна назва [« Дорога королівського пирога »], що задає інтонацію: виставка як подорож, як якийсь шлях в якусь уявну країну, - розповів в інтерв'ю «БІЗНЕС Online» сам художник. - Я думаю, що багато художників ототожнюють свої виставки з якимсь пригодою, подорожжю, світом, містечком, тим більше що у нас тут якесь королівство певне виходить ... Ця виставка, як я сподіваюся, дасть можливість сформувати думку щодо конкретного художника і простежити його позицію в мистецтві, метод, який тут буде прочитуватися, як і повинна переглядатися загальна логіка між різними за матеріалом роботами, зв'язок між усіма цими наклейками, килимами, сервантами, картинками. Загалом, хочеться, щоб все це склалося в якесь королівство ».

Горшков працює з естетикою Кемпа та інтернет-культурою, створює скульптури з дерева, бетону, металу і ще безлічі самих різних предметів і матеріалів. Сам він називає свої роботи «сміттєвими монстрами». На виставці представлені експозиції «гіперстрибок і мурахоїд» і інсталяція «Утопія драконів». Експозиція працюватиме до 23 вересня.

Вхід безкоштовний.

6 +

Галерея БІЗОN (вулиця Мазитов Гафурі, 50), час роботи: вівторок - четвер - з 13:00 до 19:00, субота - з 11:00 до 15:00

9. Концерт. Зуля Камалова & The Children of the Underground в «Солі»

31 серпня


Одна з найяскравіших представниць татарської культури за кордоном - Зуля Камалова - на цьому тижні буквально атакувала Казань. Разом зі своїм австралійським колективом The Children of the Underground, з яким, як зізналася співачка в інтерв'ю «БІЗНЕС Online», вони рідко виступають, відразу після Tat Сult Fest музиканти відіграють концерт в барі «Сіль».

«Ми мало стали грати концерти, кілька разів на рік. Все не так просто, тому що у людей інша робота, інші ансамблі. Вже немає тієї амбітності, щоб просто так кататися по країні. Але трапляється, що виїжджаємо за межі Австралії. У минулому році ми з'їздили в Самарканд на дуже великий фестиваль "Шарк тароналарі: музичний діалог зі світом". Це було справжнє свято для нас. 60 країн-учасниць, все було красиво і здорово », - поділилася Камалова.

Вартість квитків: 1000-1200 рублів.

18+

Бар «Сіль» (вул. Профспілкова, 22), початок - о 20:00

10. Виставка в кіно. «Вермеер і музика» в «Каро»

27 серпня


Ще один фільм-виставку проекту # АртЛекторійВкіно покажуть в Казані на тижні. Ян Вермеер - один з найбільших живописців, самий дивний і незрозумілий художник золотого століття голландського мистецтва. Сьогодні в світі налічується всього 35 його справжніх робіт. Ймовірно, деякі дізналися про художника з фільму «Дівчина з перловою сережкою» (2003) за участю Коліна Ферта і Скарлетт Йоханссон, які відіграли живописця і натурницю відповідно.

Влітку 2013 року в Національній галереї в Лондоні твори Вермеєра - «Дама, що стоїть у вірджіналя» і «Дама, що сидить за вірджіналем» - вперше були представлені в рамках однієї експозиції. Вірджинал - різновид клавесина, і інші музичні інструменти грали в творчості нідерландських живописців XVII століття не останню роль, оскільки з їх допомогою можна було найефективніше натякнути на витонченість і високу освіту їх натурщиків. Взаємовідносини робіт Вермеєра та музики відповідного періоду стало ключовою ідеєю для виставки в лондонській галереї. До дамам у вірджіналя приєдналися «Гітаристка» та інші картини художника, так чи інакше присвячені музичної тематики. Ведучий програми, мистецтвознавець Тім Марлоу підготував для глядачів докладний екскурс в життя і творчість художника.

Вартість квитків: 300 рублів.

6 +

«Каро 6» (вул. Петербурзька, 1, ТК «Кільце»), початок - о 19:30

Крім того:

  • 27 серпня. Соціальний рух «Тодд» (некомерційний проект, спрямований на об'єднання, розвиток і творчу реалізацію своїх учасників) представляє другу частину літературно-музичного вечора «Поети російського року». У першій були культові російські рок-тексти пісень Бориса Гребенщикова, «Машини часу», «Кіно», «Бригада С», «Наутілус», «Аліса», ДДТ, «Агати Крісті», «Бі-2» та інші без музичного супроводу. У другій частині разом з учасниками вечора усі бажаючі зможуть не тільки прочитати вірші поетів російського року, але і зіграти, заспівати. Тайм-кав'ярня New York Coffee (вул. Велика Червона, 34/16), початок - о 19:30, вартість квитків: 200 рублів. 12+
  • 29 серпня. В «Татнафта Арені» відбудеться офіційна презентація складу «Ак Барса» в сезоні 2018/19. Цього року захід пройде в форматі великого концерту - в чаші арени буде встановлена ​​сцена з широкоформатним екраном, а льодовий майданчик на цей вечір стане танцполом. Спеціальні гості презентації - репер Мот, група «Піца» і Наталія Кларк. «Татнефть Арена» (вул. Чистопольская, 42), початок - о 16:00, вхід вільний. 12+
  • 30 серпня. У п'ятий раз в Казані пройде автоспортивного шоу Kazan City Racing. Як завжди, у програмі неймовірні трюки професійних гонщиків, рев моторів і запах паленої гуми. Крім того, в цьому році відбудеться виступ переможців численних ралі-рейдів команди «КАМАЗ-Мастер», якій цього року виповнюється 30 років. Казанці побачать парад спортивних автомобілів «КАМАЗ-Мастер», імпровізовану лінійну гонку і дрифт-шоу сучасних автомобілів, а також стрибок «КАМАЗа» в довжину зі стаціонарного трампліну. Площа Тисячоліття, початок - о 12:30, вхід вільний. 6 +
  • 31 серпня. П'ятничний вечір в компанії красеня Райана Гослінга. Дивимося найцікавіші кінороботи актора: кримінальний неонуарний трилер з елементами бойовика «Драйв» і комедійну драму «Ларс і справжня дівчина». Антікафе «Баклажан» (вул. Вишневського, 12), початок - о 19:00, вартість квитків: 150 рублів. 16+
  • 30 серпня. Сімейний Свято «ВелоДобро в Казані!»: Конкурси з призами для дорослих і дітей, фотозоні і професійний фотограф, який зробить фотографії абсолютно безкоштовно, шоу-програма і т. Д. Також в цей день буде працювати мобільний пункт прийому старих велосипедів на парковці зі боку вул. Карбишева, куди ви зможете принести старий або зламаний велосипед. Горкінско-Ометьевскій ліс (проспект Перемоги, 69), початок - о 16:00, вхід вільний. 0 +
  • 30 серпня. У парку «Крила Рад» продовжується серія безкоштовних кінопоказів «Ретрочетверг». На цьому тижні дивимося фільм трагікомедію Карена Шахназарова «Кур'єр». Парк «Крила Рад», початок - о 20:30, вхід вільний. 12+

Якщо ви дізналися про цікаву подію в світі культури, про нього можна повідомити по ел. поштою: [email protected] і [email protected]

«Тиждень татарстанського кіно» на тлі «Казанської осені»

27.08.2018

10 культурних подій в Казані, які не можна пропустити (з 27 по 31 серпня)

30 серпня в Казані - це завжди маса культурних подій. З них ми вибрали для своїх читачів Tat Cult Fest в Кремлі і «Казанську осінь» Олександра Сладковський біля Палацу хліборобів, без якої останні дні літа вже складно уявити. Зулю Камалова можна буде почути як на татфесте, так і в «Солі». Будуть на цьому тижні і помітні кінопрем'єри.

1. VIII оперний фестиваль «Казанська осінь» у Палаці хліборобів

30 серпня

Традиційно в День міста і республіки в Казані пройде міжнародний оперний фестиваль під відкритим небом «Казанська осінь». Цього року разом з Державним симфонічним оркестром РТ під керуванням Олександра Сладковський, компанію якому складе диригент Василь Валітов, на сцену вийдуть провідний баритон Великого театру Андрій Жіліховскій і молода солістка Гелікон-опери Ольга Толкміт (сопрано).

Що прийшли чекає насичена музична програма, що складається з творів Моцарта - увертюра до опери «Весілля Фігаро», арія Фігаро з опери «Весілля Фігаро», арія Церліни з опери «Дон Жуан», арія Дон Жуана, дует Церліни і Дон Жуана, Россіні - увертюра до опери «Севільський цирульник», арія Фігаро з опери «Севільський цирульник», Пуччіні - арія Лауретти з опери «Джанні Скіккі», арія Лю з опери «Турандот», арія Мімі з опери «Богема», танці з опери «Вілліс», Бізе - куплети Еськамільо, Доніцетті - арія доктора Малатести з опери «Дон П скуале », дует Мімі і Марселя з третього акту опери« Богема », Дворжак - арія Русалки з опери однойменної опери, Чайковського - аріозо Роберта з опери «Іоланта», аріозо Іоланти, арія Онєгіна «Невже та сама Тетяна?», Полонез з опери «Євгеній Онєгін», фінальний дует з опери «Євгеній Онєгін».

Вхід вільний.

12+

Площа перед Палацом хліборобів (вул. Федосіївський), початок - о 20:00

2. Мультіформатний фестиваль Tat Cult Fest в Казані

29, 30, 31 серпня


Вихідні починаються з Tat Cult Fest - триденного фестивалю міський татарської культури і мистецтв, який буде проходити по всьому місту на п'яти локаціях і представить національну програму зі світу музики, кіно і сучасного мистецтва. Як обіцяють організатори, світлові інсталяції, інтерактивні арт-об'єкти і спецпроекти молодих казанських художників перетворять Казань в територію сучасного мистецтва. Арт-програма фестивалю представить кілька тематичних зон: театральна сцена, літературна зона і покази фільмів локальних режисерів. Ну і звичайно, Tat Cult Fest - фестиваль для всієї родини, на якому буде представлена ​​розважальна програма для дітей та дорослих, дизайн-маркет, зона відпочинку, традиційна татарська кухня і її сучасні гастрономічні варіації.

Головна подія розгорнеться в день святкування Дня міста і республіки - 30 серпня.

Хедлайнери музичної частини фестивалю - Зуля Камалова і її група The Children of the Underground (Австралія), міжнародний бенд Super Tatar, до складу якого входять учасники з Фінляндії, Німеччини і Росії (хлопці грають ритм-енд-блюз і етномузики на татарською мовою), австрійська виконавиця Aygyul і багато інших. Детальніше про подію можна дізнатися в паблік .

Вхід вільний.

6 +

3. День російського кіно в Казані

27 серпня


В один з головних кіносвята країни - День російського кіно - в Казані відбудуться дві спеціальні акції, приурочені до свята. Тематичний цикл «Кіно про кіно» - перша подія - складається з короткометражних стрічок: «Любов Ахата Бєляєва» - документальний фільм-портрет людини, який створив інфраструктуру кінопоказу в Татарстані; «Масовка» - ігровий фільм про людей з амбіціями, які мріють стати зірками, хочуть, щоб їх впізнавали на вулиці (режисер Олександр Зубовленко планує приїхати спеціально для зустрічі з казанським глядачем); завершить вечір кінокомедія «Час жити»: на знімальному майданчику померла літня актриса, зйомки відкласти неможливо, тому іншим акторам доводиться продовжувати роботу і робити вигляд, що вона все ще жива. Фільми будуть показані на набережній озера Кабан.

Друга акція, яка пройде на «Фабриці Алафузова», - «Ніч пожирачів кіно»: спеціальний показ кіноальманаху короткого метра Horror Shorts. Його відкриє хоррор Олексія Барикіна «Плівка» про те, як цікавість може завести тебе в іншу реальність. Крім того, будуть показані трилер з елементами чорної комедії і чорного ромкома «Республіка Z» - відмінна жанрова вакцина проти нудьги, кримінальна чорна комедія з елементами пародії і сатири «Я їм себе на сніданок», фільм про кохання без хепі-енду #SHOCKOMANIA і містичний трилер «Месть.Ж».

Також прийшли чекає майстер-клас від режисера містичного блокбастера «Водяна» Барикіна - «Напружуй, лякай і володарюй!», Презентація нового трейлера психологічного трилера «Кахексія» і ексклюзивне грим-шоу «Перетворення людини в зомбі» від Еліни Юрасової, що створила образи для головних акторів і масовки першого казанського фільму про зомбі «Віріон». Завершить програму збірник зарубіжного кіно на оригінальному мовою з російськими субтитрами. Місцем проведення «Ночі кіно» стане атмосферний простір «Фабрика Алафузова».

Вхід на покази фільмів у озера Кабан вільний.

Вартість квитків на «Ніч пожирачів кіно» - 300-500 рублів, необхідна реєстрація .

18+

Кінопокази у озера Кабан починаються о 21:00, на «Фабриці Алафузова» - о 19:00

4. Вистава в кіно. «Ромео і Джульєтта» (TheatreHD) в «Тандемі»

29 серпня


Королівська шекспірівська компанія продовжує експериментувати: у 2018 році все постановки RSC перейшли в руки жінок-режисерів. За «Ромео і Джульєтту» взялася заступник художнього керівника компанії Еріка Уаймен. На ролі молодих героїв вона взяла початківців і дуже енергійних акторів, повторивши свій успішний хід, вперше обкатаний на виставі RSC «Сон в літню ніч» 2016 року. Тоді постановка «Сну» під час гастрольного туру по Британії в кожному місті збирала свиту Титании - один з персонажів шекспірівської комедії, з місцевих акторів-аматорів і школярів. Тепер же школярі беруть участь і в пролозі «Ромео і Джульєтти», зображуючи масовку протиборчих сімей Монтеккі і Капулетті.

Вартість квитків: 450 рублів.

16+

Кінотеатр «Тандем» (проспект Ібрагімова, 56, КРК «Тандем»), початок - о 19:00

5. «Тиждень татарстанського кіно» в «Світі»

з 23 по 30 серпня


Тиждень показів фільмів татарстанських режисерів триває. У цю робочу п'ятиденку будуть показані мелодрама молодих кінематографістів Рустама Рашітова і Солтана Сунгатулліна «Айсилу» (27.08) про юну дівчину-інваліда, яку одного разу відвозить столичний продюсер, що посперечався, що зможе зробити з неї зірку; перший татарстанський художній фільм, знятий 15 років тому, - «Куктау» ( «Небесна гора») Ільдара Ягафарова (28.08), а також «Татарометражкі» (29.08) Салавата Юзеева і «Курбан-роман», поставлений за романом лауреата Пушкінській премії Ільдара Абузярову, - фільм, що викликав кілька років тому запеклі суперечки. Картини будуть показані на татарською мовою з російськими субтитрами. Подробиці можна дізнатися в паблік .

Вартість квитків: 100 рублів.

12+

Кінотеатр «Мир» (вул. Достоєвського, 30)

6. Кіно. «Як одружити холостяка» в казанських кінотеатрах

з 30 серпня


Романтична комедія «Як одружити холостяка» стала четвертою спільною роботою Кіану Рівза і Вайнони Райдер. Хто не пам'ятає, вперше актори зустрілися 26 років тому під час зйомок в трилері «Дракула» Френсіса Копполи. За сюжетом закоренілий холостяк Френк (Рівз) приїжджає в аеропорт і під час тривалого очікування рейсу заговорює з Ліндсі (Райдер), яка також летить його рейсом і, як з'ясовується, на ту ж весілля: він - всіма забутий зведений брат нареченого, вона - його колишня дівчина, весілля яких обломилася в останній момент. Невимушена розмова швидко перетворюється в обопільні поливання помиями і бажання більше ніколи не бачитися.

16+

7. Кіно. «Гоголь. Страшна помста »в казанських кінотеатрах

з 30 серпня


Трисерійна епопея режисера Єгора Баранова, яка розповідає про пригоди Миколи Васильовича Гоголя, кілька нагадує незграбну версію Костянтина з однойменного серіалу, підійшла до кінця. «Гоголь. Страшна помста »- остання історія письменника, який воює з нечистю в кишить чудовиськами глибинці Російської імперії.

Нагадаємо, що «Гоголь» був знятий як телесеріал, але його в якості експерименту почали показувати в кіно, і величезний успіх першої серії «Гоголь. Початок »переконав прокатників розтягнути реліз на рік. «Гоголь. Вій »в квітні продовжив розповідь, а« Гоголь. Страшна помста »завершить розповідь. Як і раніше, це буде детективний хоррор за участю Олександра Петрова, ожилого до третього фільму Олега Меньшикова, Євгенія Стичкіну та інших вітчизняних зірок.

16+

8. Виставка Івана Горшкова. «Дорога королівського пирога» в галереї БІЗON

з 9 серпня

Фото: «БІЗНЕС Online» Фото: «БІЗНЕС Online»

У галереї БІЗON продовжує працювати виставка «Дорога королівського пирога» одного з найяскравіших художників сучасного російського мистецтва - Івана Горшкова. Він представник «воронезької хвилі», тридцятирічних однодумців, які в 2008 році створили у себе на батьківщині центр сучасного мистецтва, а тепер входять у всілякі топи вітчизняного молодого мистецтва. «Хочу сказати, що це абсолютно абстрактна назва [« Дорога королівського пирога »], що задає інтонацію: виставка як подорож, як якийсь шлях в якусь уявну країну, - розповів в інтерв'ю «БІЗНЕС Online» сам художник. - Я думаю, що багато художників ототожнюють свої виставки з якимсь пригодою, подорожжю, світом, містечком, тим більше що у нас тут якесь королівство певне виходить ... Ця виставка, як я сподіваюся, дасть можливість сформувати думку щодо конкретного художника і простежити його позицію в мистецтві, метод, який тут буде прочитуватися, як і повинна переглядатися загальна логіка між різними за матеріалом роботами, зв'язок між усіма цими наклейками, килимами, сервантами, картинками. Загалом, хочеться, щоб все це склалося в якесь королівство ».

Горшков працює з естетикою Кемпа та інтернет-культурою, створює скульптури з дерева, бетону, металу і ще безлічі самих різних предметів і матеріалів. Сам він називає свої роботи «сміттєвими монстрами». На виставці представлені експозиції «гіперстрибок і мурахоїд» і інсталяція «Утопія драконів». Експозиція працюватиме до 23 вересня.

Вхід безкоштовний.

6 +

Галерея БІЗОN (вулиця Мазитов Гафурі, 50), час роботи: вівторок - четвер - з 13:00 до 19:00, субота - з 11:00 до 15:00

9. Концерт. Зуля Камалова & The Children of the Underground в «Солі»

31 серпня


Одна з найяскравіших представниць татарської культури за кордоном - Зуля Камалова - на цьому тижні буквально атакувала Казань. Разом зі своїм австралійським колективом The Children of the Underground, з яким, як зізналася співачка в інтерв'ю «БІЗНЕС Online», вони рідко виступають, відразу після Tat Сult Fest музиканти відіграють концерт в барі «Сіль».

«Ми мало стали грати концерти, кілька разів на рік. Все не так просто, тому що у людей інша робота, інші ансамблі. Вже немає тієї амбітності, щоб просто так кататися по країні. Але трапляється, що виїжджаємо за межі Австралії. У минулому році ми з'їздили в Самарканд на дуже великий фестиваль "Шарк тароналарі: музичний діалог зі світом". Це було справжнє свято для нас. 60 країн-учасниць, все було красиво і здорово », - поділилася Камалова.

Вартість квитків: 1000-1200 рублів.

18+

Бар «Сіль» (вул. Профспілкова, 22), початок - о 20:00

10. Виставка в кіно. «Вермеер і музика» в «Каро»

27 серпня


Ще один фільм-виставку проекту # АртЛекторійВкіно покажуть в Казані на тижні. Ян Вермеер - один з найбільших живописців, самий дивний і незрозумілий художник золотого століття голландського мистецтва. Сьогодні в світі налічується всього 35 його справжніх робіт. Ймовірно, деякі дізналися про художника з фільму «Дівчина з перловою сережкою» (2003) за участю Коліна Ферта і Скарлетт Йоханссон, які відіграли живописця і натурницю відповідно.

Влітку 2013 року в Національній галереї в Лондоні твори Вермеєра - «Дама, що стоїть у вірджіналя» і «Дама, що сидить за вірджіналем» - вперше були представлені в рамках однієї експозиції. Вірджинал - різновид клавесина, і інші музичні інструменти грали в творчості нідерландських живописців XVII століття не останню роль, оскільки з їх допомогою можна було найефективніше натякнути на витонченість і високу освіту їх натурщиків. Взаємовідносини робіт Вермеєра та музики відповідного періоду стало ключовою ідеєю для виставки в лондонській галереї. До дамам у вірджіналя приєдналися «Гітаристка» та інші картини художника, так чи інакше присвячені музичної тематики. Ведучий програми, мистецтвознавець Тім Марлоу підготував для глядачів докладний екскурс в життя і творчість художника.

Вартість квитків: 300 рублів.

6 +

«Каро 6» (вул. Петербурзька, 1, ТК «Кільце»), початок - о 19:30

Крім того:

  • 27 серпня. Соціальний рух «Тодд» (некомерційний проект, спрямований на об'єднання, розвиток і творчу реалізацію своїх учасників) представляє другу частину літературно-музичного вечора «Поети російського року». У першій були культові російські рок-тексти пісень Бориса Гребенщикова, «Машини часу», «Кіно», «Бригада С», «Наутілус», «Аліса», ДДТ, «Агати Крісті», «Бі-2» та інші без музичного супроводу. У другій частині разом з учасниками вечора усі бажаючі зможуть не тільки прочитати вірші поетів російського року, але і зіграти, заспівати. Тайм-кав'ярня New York Coffee (вул. Велика Червона, 34/16), початок - о 19:30, вартість квитків: 200 рублів. 12+
  • 29 серпня. В «Татнафта Арені» відбудеться офіційна презентація складу «Ак Барса» в сезоні 2018/19. Цього року захід пройде в форматі великого концерту - в чаші арени буде встановлена ​​сцена з широкоформатним екраном, а льодовий майданчик на цей вечір стане танцполом. Спеціальні гості презентації - репер Мот, група «Піца» і Наталія Кларк. «Татнефть Арена» (вул. Чистопольская, 42), початок - о 16:00, вхід вільний. 12+
  • 30 серпня. У п'ятий раз в Казані пройде автоспортивного шоу Kazan City Racing. Як завжди, у програмі неймовірні трюки професійних гонщиків, рев моторів і запах паленої гуми. Крім того, в цьому році відбудеться виступ переможців численних ралі-рейдів команди «КАМАЗ-Мастер», якій цього року виповнюється 30 років. Казанці побачать парад спортивних автомобілів «КАМАЗ-Мастер», імпровізовану лінійну гонку і дрифт-шоу сучасних автомобілів, а також стрибок «КАМАЗа» в довжину зі стаціонарного трампліну. Площа Тисячоліття, початок - о 12:30, вхід вільний. 6 +
  • 31 серпня. П'ятничний вечір в компанії красеня Райана Гослінга. Дивимося найцікавіші кінороботи актора: кримінальний неонуарний трилер з елементами бойовика «Драйв» і комедійну драму «Ларс і справжня дівчина». Антікафе «Баклажан» (вул. Вишневського, 12), початок - о 19:00, вартість квитків: 150 рублів. 16+
  • 30 серпня. Сімейний Свято «ВелоДобро в Казані!»: Конкурси з призами для дорослих і дітей, фотозоні і професійний фотограф, який зробить фотографії абсолютно безкоштовно, шоу-програма і т. Д. Також в цей день буде працювати мобільний пункт прийому старих велосипедів на парковці зі боку вул. Карбишева, куди ви зможете принести старий або зламаний велосипед. Горкінско-Ометьевскій ліс (проспект Перемоги, 69), початок - о 16:00, вхід вільний. 0 +
  • 30 серпня. У парку «Крила Рад» продовжується серія безкоштовних кінопоказів «Ретрочетверг». На цьому тижні дивимося фільм трагікомедію Карена Шахназарова «Кур'єр». Парк «Крила Рад», початок - о 20:30, вхід вільний. 12+

Якщо ви дізналися про цікаву подію в світі культури, про нього можна повідомити по ел. поштою: [email protected] і [email protected]

«Тиждень татарстанського кіно» на тлі «Казанської осені»

27.08.2018

10 культурних подій в Казані, які не можна пропустити (з 27 по 31 серпня)

30 серпня в Казані - це завжди маса культурних подій. З них ми вибрали для своїх читачів Tat Cult Fest в Кремлі і «Казанську осінь» Олександра Сладковський біля Палацу хліборобів, без якої останні дні літа вже складно уявити. Зулю Камалова можна буде почути як на татфесте, так і в «Солі». Будуть на цьому тижні і помітні кінопрем'єри.

1. VIII оперний фестиваль «Казанська осінь» у Палаці хліборобів

30 серпня

Традиційно в День міста і республіки в Казані пройде міжнародний оперний фестиваль під відкритим небом «Казанська осінь». Цього року разом з Державним симфонічним оркестром РТ під керуванням Олександра Сладковський, компанію якому складе диригент Василь Валітов, на сцену вийдуть провідний баритон Великого театру Андрій Жіліховскій і молода солістка Гелікон-опери Ольга Толкміт (сопрано).

Що прийшли чекає насичена музична програма, що складається з творів Моцарта - увертюра до опери «Весілля Фігаро», арія Фігаро з опери «Весілля Фігаро», арія Церліни з опери «Дон Жуан», арія Дон Жуана, дует Церліни і Дон Жуана, Россіні - увертюра до опери «Севільський цирульник», арія Фігаро з опери «Севільський цирульник», Пуччіні - арія Лауретти з опери «Джанні Скіккі», арія Лю з опери «Турандот», арія Мімі з опери «Богема», танці з опери «Вілліс», Бізе - куплети Еськамільо, Доніцетті - арія доктора Малатести з опери «Дон П скуале », дует Мімі і Марселя з третього акту опери« Богема », Дворжак - арія Русалки з опери однойменної опери, Чайковського - аріозо Роберта з опери «Іоланта», аріозо Іоланти, арія Онєгіна «Невже та сама Тетяна?», Полонез з опери «Євгеній Онєгін», фінальний дует з опери «Євгеній Онєгін».

Вхід вільний.

12+

Площа перед Палацом хліборобів (вул. Федосіївський), початок - о 20:00

2. Мультіформатний фестиваль Tat Cult Fest в Казані

29, 30, 31 серпня


Вихідні починаються з Tat Cult Fest - триденного фестивалю міський татарської культури і мистецтв, який буде проходити по всьому місту на п'яти локаціях і представить національну програму зі світу музики, кіно і сучасного мистецтва. Як обіцяють організатори, світлові інсталяції, інтерактивні арт-об'єкти і спецпроекти молодих казанських художників перетворять Казань в територію сучасного мистецтва. Арт-програма фестивалю представить кілька тематичних зон: театральна сцена, літературна зона і покази фільмів локальних режисерів. Ну і звичайно, Tat Cult Fest - фестиваль для всієї родини, на якому буде представлена ​​розважальна програма для дітей та дорослих, дизайн-маркет, зона відпочинку, традиційна татарська кухня і її сучасні гастрономічні варіації.

Головна подія розгорнеться в день святкування Дня міста і республіки - 30 серпня.

Хедлайнери музичної частини фестивалю - Зуля Камалова і її група The Children of the Underground (Австралія), міжнародний бенд Super Tatar, до складу якого входять учасники з Фінляндії, Німеччини і Росії (хлопці грають ритм-енд-блюз і етномузики на татарською мовою), австрійська виконавиця Aygyul і багато інших. Детальніше про подію можна дізнатися в паблік .

Вхід вільний.

6 +

3. День російського кіно в Казані

27 серпня


В один з головних кіносвята країни - День російського кіно - в Казані відбудуться дві спеціальні акції, приурочені до свята. Тематичний цикл «Кіно про кіно» - перша подія - складається з короткометражних стрічок: «Любов Ахата Бєляєва» - документальний фільм-портрет людини, який створив інфраструктуру кінопоказу в Татарстані; «Масовка» - ігровий фільм про людей з амбіціями, які мріють стати зірками, хочуть, щоб їх впізнавали на вулиці (режисер Олександр Зубовленко планує приїхати спеціально для зустрічі з казанським глядачем); завершить вечір кінокомедія «Час жити»: на знімальному майданчику померла літня актриса, зйомки відкласти неможливо, тому іншим акторам доводиться продовжувати роботу і робити вигляд, що вона все ще жива. Фільми будуть показані на набережній озера Кабан.

Друга акція, яка пройде на «Фабриці Алафузова», - «Ніч пожирачів кіно»: спеціальний показ кіноальманаху короткого метра Horror Shorts. Його відкриє хоррор Олексія Барикіна «Плівка» про те, як цікавість може завести тебе в іншу реальність. Крім того, будуть показані трилер з елементами чорної комедії і чорного ромкома «Республіка Z» - відмінна жанрова вакцина проти нудьги, кримінальна чорна комедія з елементами пародії і сатири «Я їм себе на сніданок», фільм про кохання без хепі-енду #SHOCKOMANIA і містичний трилер «Месть.Ж».

Також прийшли чекає майстер-клас від режисера містичного блокбастера «Водяна» Барикіна - «Напружуй, лякай і володарюй!», Презентація нового трейлера психологічного трилера «Кахексія» і ексклюзивне грим-шоу «Перетворення людини в зомбі» від Еліни Юрасової, що створила образи для головних акторів і масовки першого казанського фільму про зомбі «Віріон». Завершить програму збірник зарубіжного кіно на оригінальному мовою з російськими субтитрами. Місцем проведення «Ночі кіно» стане атмосферний простір «Фабрика Алафузова».

Вхід на покази фільмів у озера Кабан вільний.

Вартість квитків на «Ніч пожирачів кіно» - 300-500 рублів, необхідна реєстрація .

18+

Кінопокази у озера Кабан починаються о 21:00, на «Фабриці Алафузова» - о 19:00

4. Вистава в кіно. «Ромео і Джульєтта» (TheatreHD) в «Тандемі»

29 серпня


Королівська шекспірівська компанія продовжує експериментувати: у 2018 році все постановки RSC перейшли в руки жінок-режисерів. За «Ромео і Джульєтту» взялася заступник художнього керівника компанії Еріка Уаймен. На ролі молодих героїв вона взяла початківців і дуже енергійних акторів, повторивши свій успішний хід, вперше обкатаний на виставі RSC «Сон в літню ніч» 2016 року. Тоді постановка «Сну» під час гастрольного туру по Британії в кожному місті збирала свиту Титании - один з персонажів шекспірівської комедії, з місцевих акторів-аматорів і школярів. Тепер же школярі беруть участь і в пролозі «Ромео і Джульєтти», зображуючи масовку протиборчих сімей Монтеккі і Капулетті.

Вартість квитків: 450 рублів.

16+

Кінотеатр «Тандем» (проспект Ібрагімова, 56, КРК «Тандем»), початок - о 19:00

5. «Тиждень татарстанського кіно» в «Світі»

з 23 по 30 серпня


Тиждень показів фільмів татарстанських режисерів триває. У цю робочу п'ятиденку будуть показані мелодрама молодих кінематографістів Рустама Рашітова і Солтана Сунгатулліна «Айсилу» (27.08) про юну дівчину-інваліда, яку одного разу відвозить столичний продюсер, що посперечався, що зможе зробити з неї зірку; перший татарстанський художній фільм, знятий 15 років тому, - «Куктау» ( «Небесна гора») Ільдара Ягафарова (28.08), а також «Татарометражкі» (29.08) Салавата Юзеева і «Курбан-роман», поставлений за романом лауреата Пушкінській премії Ільдара Абузярову, - фільм, що викликав кілька років тому запеклі суперечки. Картини будуть показані на татарською мовою з російськими субтитрами. Подробиці можна дізнатися в паблік .

Вартість квитків: 100 рублів.

12+

Кінотеатр «Мир» (вул. Достоєвського, 30)

6. Кіно. «Як одружити холостяка» в казанських кінотеатрах

з 30 серпня


Романтична комедія «Як одружити холостяка» стала четвертою спільною роботою Кіану Рівза і Вайнони Райдер. Хто не пам'ятає, вперше актори зустрілися 26 років тому під час зйомок в трилері «Дракула» Френсіса Копполи. За сюжетом закоренілий холостяк Френк (Рівз) приїжджає в аеропорт і під час тривалого очікування рейсу заговорює з Ліндсі (Райдер), яка також летить його рейсом і, як з'ясовується, на ту ж весілля: він - всіма забутий зведений брат нареченого, вона - його колишня дівчина, весілля яких обломилася в останній момент. Невимушена розмова швидко перетворюється в обопільні поливання помиями і бажання більше ніколи не бачитися.

16+

7. Кіно. «Гоголь. Страшна помста »в казанських кінотеатрах

з 30 серпня


Трисерійна епопея режисера Єгора Баранова, яка розповідає про пригоди Миколи Васильовича Гоголя, кілька нагадує незграбну версію Костянтина з однойменного серіалу, підійшла до кінця. «Гоголь. Страшна помста »- остання історія письменника, який воює з нечистю в кишить чудовиськами глибинці Російської імперії.

Нагадаємо, що «Гоголь» був знятий як телесеріал, але його в якості експерименту почали показувати в кіно, і величезний успіх першої серії «Гоголь. Початок »переконав прокатників розтягнути реліз на рік. «Гоголь. Вій »в квітні продовжив розповідь, а« Гоголь. Страшна помста »завершить розповідь. Як і раніше, це буде детективний хоррор за участю Олександра Петрова, ожилого до третього фільму Олега Меньшикова, Євгенія Стичкіну та інших вітчизняних зірок.

16+

8. Виставка Івана Горшкова. «Дорога королівського пирога» в галереї БІЗON

з 9 серпня

Фото: «БІЗНЕС Online» Фото: «БІЗНЕС Online»

У галереї БІЗON продовжує працювати виставка «Дорога королівського пирога» одного з найяскравіших художників сучасного російського мистецтва - Івана Горшкова. Він представник «воронезької хвилі», тридцятирічних однодумців, які в 2008 році створили у себе на батьківщині центр сучасного мистецтва, а тепер входять у всілякі топи вітчизняного молодого мистецтва. «Хочу сказати, що це абсолютно абстрактна назва [« Дорога королівського пирога »], що задає інтонацію: виставка як подорож, як якийсь шлях в якусь уявну країну, - розповів в інтерв'ю «БІЗНЕС Online» сам художник. - Я думаю, що багато художників ототожнюють свої виставки з якимсь пригодою, подорожжю, світом, містечком, тим більше що у нас тут якесь королівство певне виходить ... Ця виставка, як я сподіваюся, дасть можливість сформувати думку щодо конкретного художника і простежити його позицію в мистецтві, метод, який тут буде прочитуватися, як і повинна переглядатися загальна логіка між різними за матеріалом роботами, зв'язок між усіма цими наклейками, килимами, сервантами, картинками. Загалом, хочеться, щоб все це склалося в якесь королівство ».

Горшков працює з естетикою Кемпа та інтернет-культурою, створює скульптури з дерева, бетону, металу і ще безлічі самих різних предметів і матеріалів. Сам він називає свої роботи «сміттєвими монстрами». На виставці представлені експозиції «гіперстрибок і мурахоїд» і інсталяція «Утопія драконів». Експозиція працюватиме до 23 вересня.

Вхід безкоштовний.

6 +

Галерея БІЗОN (вулиця Мазитов Гафурі, 50), час роботи: вівторок - четвер - з 13:00 до 19:00, субота - з 11:00 до 15:00

9. Концерт. Зуля Камалова & The Children of the Underground в «Солі»

31 серпня


Одна з найяскравіших представниць татарської культури за кордоном - Зуля Камалова - на цьому тижні буквально атакувала Казань. Разом зі своїм австралійським колективом The Children of the Underground, з яким, як зізналася співачка в інтерв'ю «БІЗНЕС Online», вони рідко виступають, відразу після Tat Сult Fest музиканти відіграють концерт в барі «Сіль».

«Ми мало стали грати концерти, кілька разів на рік. Все не так просто, тому що у людей інша робота, інші ансамблі. Вже немає тієї амбітності, щоб просто так кататися по країні. Але трапляється, що виїжджаємо за межі Австралії. У минулому році ми з'їздили в Самарканд на дуже великий фестиваль "Шарк тароналарі: музичний діалог зі світом". Це було справжнє свято для нас. 60 країн-учасниць, все було красиво і здорово », - поділилася Камалова.

Вартість квитків: 1000-1200 рублів.

18+

Бар «Сіль» (вул. Профспілкова, 22), початок - о 20:00

10. Виставка в кіно. «Вермеер і музика» в «Каро»

27 серпня


Ще один фільм-виставку проекту # АртЛекторійВкіно покажуть в Казані на тижні. Ян Вермеер - один з найбільших живописців, самий дивний і незрозумілий художник золотого століття голландського мистецтва. Сьогодні в світі налічується всього 35 його справжніх робіт. Ймовірно, деякі дізналися про художника з фільму «Дівчина з перловою сережкою» (2003) за участю Коліна Ферта і Скарлетт Йоханссон, які відіграли живописця і натурницю відповідно.

Влітку 2013 року в Національній галереї в Лондоні твори Вермеєра - «Дама, що стоїть у вірджіналя» і «Дама, що сидить за вірджіналем» - вперше були представлені в рамках однієї експозиції. Вірджинал - різновид клавесина, і інші музичні інструменти грали в творчості нідерландських живописців XVII століття не останню роль, оскільки з їх допомогою можна було найефективніше натякнути на витонченість і високу освіту їх натурщиків. Взаємовідносини робіт Вермеєра та музики відповідного періоду стало ключовою ідеєю для виставки в лондонській галереї. До дамам у вірджіналя приєдналися «Гітаристка» та інші картини художника, так чи інакше присвячені музичної тематики. Ведучий програми, мистецтвознавець Тім Марлоу підготував для глядачів докладний екскурс в життя і творчість художника.

Вартість квитків: 300 рублів.

6 +

«Каро 6» (вул. Петербурзька, 1, ТК «Кільце»), початок - о 19:30

Крім того:

  • 27 серпня. Соціальний рух «Тодд» (некомерційний проект, спрямований на об'єднання, розвиток і творчу реалізацію своїх учасників) представляє другу частину літературно-музичного вечора «Поети російського року». У першій були культові російські рок-тексти пісень Бориса Гребенщикова, «Машини часу», «Кіно», «Бригада С», «Наутілус», «Аліса», ДДТ, «Агати Крісті», «Бі-2» та інші без музичного супроводу. У другій частині разом з учасниками вечора усі бажаючі зможуть не тільки прочитати вірші поетів російського року, але і зіграти, заспівати. Тайм-кав'ярня New York Coffee (вул. Велика Червона, 34/16), початок - о 19:30, вартість квитків: 200 рублів. 12+
  • 29 серпня. В «Татнафта Арені» відбудеться офіційна презентація складу «Ак Барса» в сезоні 2018/19. Цього року захід пройде в форматі великого концерту - в чаші арени буде встановлена ​​сцена з широкоформатним екраном, а льодовий майданчик на цей вечір стане танцполом. Спеціальні гості презентації - репер Мот, група «Піца» і Наталія Кларк. «Татнефть Арена» (вул. Чистопольская, 42), початок - о 16:00, вхід вільний. 12+
  • 30 серпня. У п'ятий раз в Казані пройде автоспортивного шоу Kazan City Racing. Як завжди, у програмі неймовірні трюки професійних гонщиків, рев моторів і запах паленої гуми. Крім того, в цьому році відбудеться виступ переможців численних ралі-рейдів команди «КАМАЗ-Мастер», якій цього року виповнюється 30 років. Казанці побачать парад спортивних автомобілів «КАМАЗ-Мастер», імпровізовану лінійну гонку і дрифт-шоу сучасних автомобілів, а також стрибок «КАМАЗа» в довжину зі стаціонарного трампліну. Площа Тисячоліття, початок - о 12:30, вхід вільний. 6 +
  • 31 серпня. П'ятничний вечір в компанії красеня Райана Гослінга. Дивимося найцікавіші кінороботи актора: кримінальний неонуарний трилер з елементами бойовика «Драйв» і комедійну драму «Ларс і справжня дівчина». Антікафе «Баклажан» (вул. Вишневського, 12), початок - о 19:00, вартість квитків: 150 рублів. 16+
  • 30 серпня. Сімейний Свято «ВелоДобро в Казані!»: Конкурси з призами для дорослих і дітей, фотозоні і професійний фотограф, який зробить фотографії абсолютно безкоштовно, шоу-програма і т. Д. Також в цей день буде працювати мобільний пункт прийому старих велосипедів на парковці зі боку вул. Карбишева, куди ви зможете принести старий або зламаний велосипед. Горкінско-Ометьевскій ліс (проспект Перемоги, 69), початок - о 16:00, вхід вільний. 0 +
  • 30 серпня. У парку «Крила Рад» продовжується серія безкоштовних кінопоказів «Ретрочетверг». На цьому тижні дивимося фільм трагікомедію Карена Шахназарова «Кур'єр». Парк «Крила Рад», початок - о 20:30, вхід вільний. 12+

Якщо ви дізналися про цікаву подію в світі культури, про нього можна повідомити по ел. поштою: [email protected] і [email protected]

«Тиждень татарстанського кіно» на тлі «Казанської осені»

27.08.2018

10 культурних подій в Казані, які не можна пропустити (з 27 по 31 серпня)

30 серпня в Казані - це завжди маса культурних подій. З них ми вибрали для своїх читачів Tat Cult Fest в Кремлі і «Казанську осінь» Олександра Сладковський біля Палацу хліборобів, без якої останні дні літа вже складно уявити. Зулю Камалова можна буде почути як на татфесте, так і в «Солі». Будуть на цьому тижні і помітні кінопрем'єри.

1. VIII оперний фестиваль «Казанська осінь» у Палаці хліборобів

30 серпня

Традиційно в День міста і республіки в Казані пройде міжнародний оперний фестиваль під відкритим небом «Казанська осінь». Цього року разом з Державним симфонічним оркестром РТ під керуванням Олександра Сладковський, компанію якому складе диригент Василь Валітов, на сцену вийдуть провідний баритон Великого театру Андрій Жіліховскій і молода солістка Гелікон-опери Ольга Толкміт (сопрано).

Що прийшли чекає насичена музична програма, що складається з творів Моцарта - увертюра до опери «Весілля Фігаро», арія Фігаро з опери «Весілля Фігаро», арія Церліни з опери «Дон Жуан», арія Дон Жуана, дует Церліни і Дон Жуана, Россіні - увертюра до опери «Севільський цирульник», арія Фігаро з опери «Севільський цирульник», Пуччіні - арія Лауретти з опери «Джанні Скіккі», арія Лю з опери «Турандот», арія Мімі з опери «Богема», танці з опери «Вілліс», Бізе - куплети Еськамільо, Доніцетті - арія доктора Малатести з опери «Дон П скуале », дует Мімі і Марселя з третього акту опери« Богема », Дворжак - арія Русалки з опери однойменної опери, Чайковського - аріозо Роберта з опери «Іоланта», аріозо Іоланти, арія Онєгіна «Невже та сама Тетяна?», Полонез з опери «Євгеній Онєгін», фінальний дует з опери «Євгеній Онєгін».

Вхід вільний.

12+

Площа перед Палацом хліборобів (вул. Федосіївський), початок - о 20:00

2. Мультіформатний фестиваль Tat Cult Fest в Казані

29, 30, 31 серпня


Вихідні починаються з Tat Cult Fest - триденного фестивалю міський татарської культури і мистецтв, який буде проходити по всьому місту на п'яти локаціях і представить національну програму зі світу музики, кіно і сучасного мистецтва. Як обіцяють організатори, світлові інсталяції, інтерактивні арт-об'єкти і спецпроекти молодих казанських художників перетворять Казань в територію сучасного мистецтва. Арт-програма фестивалю представить кілька тематичних зон: театральна сцена, літературна зона і покази фільмів локальних режисерів. Ну і звичайно, Tat Cult Fest - фестиваль для всієї родини, на якому буде представлена ​​розважальна програма для дітей та дорослих, дизайн-маркет, зона відпочинку, традиційна татарська кухня і її сучасні гастрономічні варіації.

Головна подія розгорнеться в день святкування Дня міста і республіки - 30 серпня.

Хедлайнери музичної частини фестивалю - Зуля Камалова і її група The Children of the Underground (Австралія), міжнародний бенд Super Tatar, до складу якого входять учасники з Фінляндії, Німеччини і Росії (хлопці грають ритм-енд-блюз і етномузики на татарською мовою), австрійська виконавиця Aygyul і багато інших. Детальніше про подію можна дізнатися в паблік .

Вхід вільний.

6 +

3. День російського кіно в Казані

27 серпня


В один з головних кіносвята країни - День російського кіно - в Казані відбудуться дві спеціальні акції, приурочені до свята. Тематичний цикл «Кіно про кіно» - перша подія - складається з короткометражних стрічок: «Любов Ахата Бєляєва» - документальний фільм-портрет людини, який створив інфраструктуру кінопоказу в Татарстані; «Масовка» - ігровий фільм про людей з амбіціями, які мріють стати зірками, хочуть, щоб їх впізнавали на вулиці (режисер Олександр Зубовленко планує приїхати спеціально для зустрічі з казанським глядачем); завершить вечір кінокомедія «Час жити»: на знімальному майданчику померла літня актриса, зйомки відкласти неможливо, тому іншим акторам доводиться продовжувати роботу і робити вигляд, що вона все ще жива. Фільми будуть показані на набережній озера Кабан.

Друга акція, яка пройде на «Фабриці Алафузова», - «Ніч пожирачів кіно»: спеціальний показ кіноальманаху короткого метра Horror Shorts. Його відкриє хоррор Олексія Барикіна «Плівка» про те, як цікавість може завести тебе в іншу реальність. Крім того, будуть показані трилер з елементами чорної комедії і чорного ромкома «Республіка Z» - відмінна жанрова вакцина проти нудьги, кримінальна чорна комедія з елементами пародії і сатири «Я їм себе на сніданок», фільм про кохання без хепі-енду #SHOCKOMANIA і містичний трилер «Месть.Ж».

Також прийшли чекає майстер-клас від режисера містичного блокбастера «Водяна» Барикіна - «Напружуй, лякай і володарюй!», Презентація нового трейлера психологічного трилера «Кахексія» і ексклюзивне грим-шоу «Перетворення людини в зомбі» від Еліни Юрасової, що створила образи для головних акторів і масовки першого казанського фільму про зомбі «Віріон». Завершить програму збірник зарубіжного кіно на оригінальному мовою з російськими субтитрами. Місцем проведення «Ночі кіно» стане атмосферний простір «Фабрика Алафузова».

Вхід на покази фільмів у озера Кабан вільний.

Вартість квитків на «Ніч пожирачів кіно» - 300-500 рублів, необхідна реєстрація .

18+

Кінопокази у озера Кабан починаються о 21:00, на «Фабриці Алафузова» - о 19:00

4. Вистава в кіно. «Ромео і Джульєтта» (TheatreHD) в «Тандемі»

29 серпня


Королівська шекспірівська компанія продовжує експериментувати: у 2018 році все постановки RSC перейшли в руки жінок-режисерів. За «Ромео і Джульєтту» взялася заступник художнього керівника компанії Еріка Уаймен. На ролі молодих героїв вона взяла початківців і дуже енергійних акторів, повторивши свій успішний хід, вперше обкатаний на виставі RSC «Сон в літню ніч» 2016 року. Тоді постановка «Сну» під час гастрольного туру по Британії в кожному місті збирала свиту Титании - один з персонажів шекспірівської комедії, з місцевих акторів-аматорів і школярів. Тепер же школярі беруть участь і в пролозі «Ромео і Джульєтти», зображуючи масовку протиборчих сімей Монтеккі і Капулетті.

Вартість квитків: 450 рублів.

16+

Кінотеатр «Тандем» (проспект Ібрагімова, 56, КРК «Тандем»), початок - о 19:00

5. «Тиждень татарстанського кіно» в «Світі»

з 23 по 30 серпня


Тиждень показів фільмів татарстанських режисерів триває. У цю робочу п'ятиденку будуть показані мелодрама молодих кінематографістів Рустама Рашітова і Солтана Сунгатулліна «Айсилу» (27.08) про юну дівчину-інваліда, яку одного разу відвозить столичний продюсер, що посперечався, що зможе зробити з неї зірку; перший татарстанський художній фільм, знятий 15 років тому, - «Куктау» ( «Небесна гора») Ільдара Ягафарова (28.08), а також «Татарометражкі» (29.08) Салавата Юзеева і «Курбан-роман», поставлений за романом лауреата Пушкінській премії Ільдара Абузярову, - фільм, що викликав кілька років тому запеклі суперечки. Картини будуть показані на татарською мовою з російськими субтитрами. Подробиці можна дізнатися в паблік .

Вартість квитків: 100 рублів.

12+

Кінотеатр «Мир» (вул. Достоєвського, 30)

6. Кіно. «Як одружити холостяка» в казанських кінотеатрах

з 30 серпня


Романтична комедія «Як одружити холостяка» стала четвертою спільною роботою Кіану Рівза і Вайнони Райдер. Хто не пам'ятає, вперше актори зустрілися 26 років тому під час зйомок в трилері «Дракула» Френсіса Копполи. За сюжетом закоренілий холостяк Френк (Рівз) приїжджає в аеропорт і під час тривалого очікування рейсу заговорює з Ліндсі (Райдер), яка також летить його рейсом і, як з'ясовується, на ту ж весілля: він - всіма забутий зведений брат нареченого, вона - його колишня дівчина, весілля яких обломилася в останній момент. Невимушена розмова швидко перетворюється в обопільні поливання помиями і бажання більше ніколи не бачитися.

16+

7. Кіно. «Гоголь. Страшна помста »в казанських кінотеатрах

з 30 серпня


Трисерійна епопея режисера Єгора Баранова, яка розповідає про пригоди Миколи Васильовича Гоголя, кілька нагадує незграбну версію Костянтина з однойменного серіалу, підійшла до кінця. «Гоголь. Страшна помста »- остання історія письменника, який воює з нечистю в кишить чудовиськами глибинці Російської імперії.

Нагадаємо, що «Гоголь» був знятий як телесеріал, але його в якості експерименту почали показувати в кіно, і величезний успіх першої серії «Гоголь. Початок »переконав прокатників розтягнути реліз на рік. «Гоголь. Вій »в квітні продовжив розповідь, а« Гоголь. Страшна помста »завершить розповідь. Як і раніше, це буде детективний хоррор за участю Олександра Петрова, ожилого до третього фільму Олега Меньшикова, Євгенія Стичкіну та інших вітчизняних зірок.

16+

8. Виставка Івана Горшкова. «Дорога королівського пирога» в галереї БІЗON

з 9 серпня

Фото: «БІЗНЕС Online» Фото: «БІЗНЕС Online»

У галереї БІЗON продовжує працювати виставка «Дорога королівського пирога» одного з найяскравіших художників сучасного російського мистецтва - Івана Горшкова. Він представник «воронезької хвилі», тридцятирічних однодумців, які в 2008 році створили у себе на батьківщині центр сучасного мистецтва, а тепер входять у всілякі топи вітчизняного молодого мистецтва. «Хочу сказати, що це абсолютно абстрактна назва [« Дорога королівського пирога »], що задає інтонацію: виставка як подорож, як якийсь шлях в якусь уявну країну, - розповів в інтерв'ю «БІЗНЕС Online» сам художник. - Я думаю, що багато художників ототожнюють свої виставки з якимсь пригодою, подорожжю, світом, містечком, тим більше що у нас тут якесь королівство певне виходить ... Ця виставка, як я сподіваюся, дасть можливість сформувати думку щодо конкретного художника і простежити його позицію в мистецтві, метод, який тут буде прочитуватися, як і повинна переглядатися загальна логіка між різними за матеріалом роботами, зв'язок між усіма цими наклейками, килимами, сервантами, картинками. Загалом, хочеться, щоб все це склалося в якесь королівство ».

Горшков працює з естетикою Кемпа та інтернет-культурою, створює скульптури з дерева, бетону, металу і ще безлічі самих різних предметів і матеріалів. Сам він називає свої роботи «сміттєвими монстрами». На виставці представлені експозиції «гіперстрибок і мурахоїд» і інсталяція «Утопія драконів». Експозиція працюватиме до 23 вересня.

Вхід безкоштовний.

6 +

Галерея БІЗОN (вулиця Мазитов Гафурі, 50), час роботи: вівторок - четвер - з 13:00 до 19:00, субота - з 11:00 до 15:00

9. Концерт. Зуля Камалова & The Children of the Underground в «Солі»

31 серпня


Одна з найяскравіших представниць татарської культури за кордоном - Зуля Камалова - на цьому тижні буквально атакувала Казань. Разом зі своїм австралійським колективом The Children of the Underground, з яким, як зізналася співачка в інтерв'ю «БІЗНЕС Online», вони рідко виступають, відразу після Tat Сult Fest музиканти відіграють концерт в барі «Сіль».

«Ми мало стали грати концерти, кілька разів на рік. Все не так просто, тому що у людей інша робота, інші ансамблі. Вже немає тієї амбітності, щоб просто так кататися по країні. Але трапляється, що виїжджаємо за межі Австралії. У минулому році ми з'їздили в Самарканд на дуже великий фестиваль "Шарк тароналарі: музичний діалог зі світом". Це було справжнє свято для нас. 60 країн-учасниць, все було красиво і здорово », - поділилася Камалова.

Вартість квитків: 1000-1200 рублів.

18+

Бар «Сіль» (вул. Профспілкова, 22), початок - о 20:00

10. Виставка в кіно. «Вермеер і музика» в «Каро»

27 серпня


Ще один фільм-виставку проекту # АртЛекторійВкіно покажуть в Казані на тижні. Ян Вермеер - один з найбільших живописців, самий дивний і незрозумілий художник золотого століття голландського мистецтва. Сьогодні в світі налічується всього 35 його справжніх робіт. Ймовірно, деякі дізналися про художника з фільму «Дівчина з перловою сережкою» (2003) за участю Коліна Ферта і Скарлетт Йоханссон, які відіграли живописця і натурницю відповідно.

Влітку 2013 року в Національній галереї в Лондоні твори Вермеєра - «Дама, що стоїть у вірджіналя» і «Дама, що сидить за вірджіналем» - вперше були представлені в рамках однієї експозиції. Вірджинал - різновид клавесина, і інші музичні інструменти грали в творчості нідерландських живописців XVII століття не останню роль, оскільки з їх допомогою можна було найефективніше натякнути на витонченість і високу освіту їх натурщиків. Взаємовідносини робіт Вермеєра та музики відповідного періоду стало ключовою ідеєю для виставки в лондонській галереї. До дамам у вірджіналя приєдналися «Гітаристка» та інші картини художника, так чи інакше присвячені музичної тематики. Ведучий програми, мистецтвознавець Тім Марлоу підготував для глядачів докладний екскурс в життя і творчість художника.

Вартість квитків: 300 рублів.

6 +

«Каро 6» (вул. Петербурзька, 1, ТК «Кільце»), початок - о 19:30

Крім того:

  • 27 серпня. Соціальний рух «Тодд» (некомерційний проект, спрямований на об'єднання, розвиток і творчу реалізацію своїх учасників) представляє другу частину літературно-музичного вечора «Поети російського року». У першій були культові російські рок-тексти пісень Бориса Гребенщикова, «Машини часу», «Кіно», «Бригада С», «Наутілус», «Аліса», ДДТ, «Агати Крісті», «Бі-2» та інші без музичного супроводу. У другій частині разом з учасниками вечора усі бажаючі зможуть не тільки прочитати вірші поетів російського року, але і зіграти, заспівати. Тайм-кав'ярня New York Coffee (вул. Велика Червона, 34/16), початок - о 19:30, вартість квитків: 200 рублів. 12+
  • 29 серпня. В «Татнафта Арені» відбудеться офіційна презентація складу «Ак Барса» в сезоні 2018/19. Цього року захід пройде в форматі великого концерту - в чаші арени буде встановлена ​​сцена з широкоформатним екраном, а льодовий майданчик на цей вечір стане танцполом. Спеціальні гості презентації - репер Мот, група «Піца» і Наталія Кларк. «Татнефть Арена» (вул. Чистопольская, 42), початок - о 16:00, вхід вільний. 12+
  • 30 серпня. У п'ятий раз в Казані пройде автоспортивного шоу Kazan City Racing. Як завжди, у програмі неймовірні трюки професійних гонщиків, рев моторів і запах паленої гуми. Крім того, в цьому році відбудеться виступ переможців численних ралі-рейдів команди «КАМАЗ-Мастер», якій цього року виповнюється 30 років. Казанці побачать парад спортивних автомобілів «КАМАЗ-Мастер», імпровізовану лінійну гонку і дрифт-шоу сучасних автомобілів, а також стрибок «КАМАЗа» в довжину зі стаціонарного трампліну. Площа Тисячоліття, початок - о 12:30, вхід вільний. 6 +
  • 31 серпня. П'ятничний вечір в компанії красеня Райана Гослінга. Дивимося найцікавіші кінороботи актора: кримінальний неонуарний трилер з елементами бойовика «Драйв» і комедійну драму «Ларс і справжня дівчина». Антікафе «Баклажан» (вул. Вишневського, 12), початок - о 19:00, вартість квитків: 150 рублів. 16+
  • 30 серпня. Сімейний Свято «ВелоДобро в Казані!»: Конкурси з призами для дорослих і дітей, фотозоні і професійний фотограф, який зробить фотографії абсолютно безкоштовно, шоу-програма і т. Д. Також в цей день буде працювати мобільний пункт прийому старих велосипедів на парковці зі боку вул. Карбишева, куди ви зможете принести старий або зламаний велосипед. Горкінско-Ометьевскій ліс (проспект Перемоги, 69), початок - о 16:00, вхід вільний. 0 +
  • 30 серпня. У парку «Крила Рад» продовжується серія безкоштовних кінопоказів «Ретрочетверг». На цьому тижні дивимося фільм трагікомедію Карена Шахназарова «Кур'єр». Парк «Крила Рад», початок - о 20:30, вхід вільний. 12+

Якщо ви дізналися про цікаву подію в світі культури, про нього можна повідомити по ел. поштою: [email protected] і [email protected]

«Тиждень татарстанського кіно» на тлі «Казанської осені»

27.08.2018

10 культурних подій в Казані, які не можна пропустити (з 27 по 31 серпня)

30 серпня в Казані - це завжди маса культурних подій. З них ми вибрали для своїх читачів Tat Cult Fest в Кремлі і «Казанську осінь» Олександра Сладковський біля Палацу хліборобів, без якої останні дні літа вже складно уявити. Зулю Камалова можна буде почути як на татфесте, так і в «Солі». Будуть на цьому тижні і помітні кінопрем'єри.

1. VIII оперний фестиваль «Казанська осінь» у Палаці хліборобів

30 серпня

Традиційно в День міста і республіки в Казані пройде міжнародний оперний фестиваль під відкритим небом «Казанська осінь». Цього року разом з Державним симфонічним оркестром РТ під керуванням Олександра Сладковський, компанію якому складе диригент Василь Валітов, на сцену вийдуть провідний баритон Великого театру Андрій Жіліховскій і молода солістка Гелікон-опери Ольга Толкміт (сопрано).

Що прийшли чекає насичена музична програма, що складається з творів Моцарта - увертюра до опери «Весілля Фігаро», арія Фігаро з опери «Весілля Фігаро», арія Церліни з опери «Дон Жуан», арія Дон Жуана, дует Церліни і Дон Жуана, Россіні - увертюра до опери «Севільський цирульник», арія Фігаро з опери «Севільський цирульник», Пуччіні - арія Лауретти з опери «Джанні Скіккі», арія Лю з опери «Турандот», арія Мімі з опери «Богема», танці з опери «Вілліс», Бізе - куплети Еськамільо, Доніцетті - арія доктора Малатести з опери «Дон П скуале », дует Мімі і Марселя з третього акту опери« Богема », Дворжак - арія Русалки з опери однойменної опери, Чайковського - аріозо Роберта з опери «Іоланта», аріозо Іоланти, арія Онєгіна «Невже та сама Тетяна?», Полонез з опери «Євгеній Онєгін», фінальний дует з опери «Євгеній Онєгін».

Вхід вільний.

12+

Площа перед Палацом хліборобів (вул. Федосіївський), початок - о 20:00

2. Мультіформатний фестиваль Tat Cult Fest в Казані

29, 30, 31 серпня


Вихідні починаються з Tat Cult Fest - триденного фестивалю міський татарської культури і мистецтв, який буде проходити по всьому місту на п'яти локаціях і представить національну програму зі світу музики, кіно і сучасного мистецтва. Як обіцяють організатори, світлові інсталяції, інтерактивні арт-об'єкти і спецпроекти молодих казанських художників перетворять Казань в територію сучасного мистецтва. Арт-програма фестивалю представить кілька тематичних зон: театральна сцена, літературна зона і покази фільмів локальних режисерів. Ну і звичайно, Tat Cult Fest - фестиваль для всієї родини, на якому буде представлена ​​розважальна програма для дітей та дорослих, дизайн-маркет, зона відпочинку, традиційна татарська кухня і її сучасні гастрономічні варіації.

Головна подія розгорнеться в день святкування Дня міста і республіки - 30 серпня.

Хедлайнери музичної частини фестивалю - Зуля Камалова і її група The Children of the Underground (Австралія), міжнародний бенд Super Tatar, до складу якого входять учасники з Фінляндії, Німеччини і Росії (хлопці грають ритм-енд-блюз і етномузики на татарською мовою), австрійська виконавиця Aygyul і багато інших. Детальніше про подію можна дізнатися в паблік .

Вхід вільний.

6 +

3. День російського кіно в Казані

27 серпня


В один з головних кіносвята країни - День російського кіно - в Казані відбудуться дві спеціальні акції, приурочені до свята. Тематичний цикл «Кіно про кіно» - перша подія - складається з короткометражних стрічок: «Любов Ахата Бєляєва» - документальний фільм-портрет людини, який створив інфраструктуру кінопоказу в Татарстані; «Масовка» - ігровий фільм про людей з амбіціями, які мріють стати зірками, хочуть, щоб їх впізнавали на вулиці (режисер Олександр Зубовленко планує приїхати спеціально для зустрічі з казанським глядачем); завершить вечір кінокомедія «Час жити»: на знімальному майданчику померла літня актриса, зйомки відкласти неможливо, тому іншим акторам доводиться продовжувати роботу і робити вигляд, що вона все ще жива. Фільми будуть показані на набережній озера Кабан.

Друга акція, яка пройде на «Фабриці Алафузова», - «Ніч пожирачів кіно»: спеціальний показ кіноальманаху короткого метра Horror Shorts. Його відкриє хоррор Олексія Барикіна «Плівка» про те, як цікавість може завести тебе в іншу реальність. Крім того, будуть показані трилер з елементами чорної комедії і чорного ромкома «Республіка Z» - відмінна жанрова вакцина проти нудьги, кримінальна чорна комедія з елементами пародії і сатири «Я їм себе на сніданок», фільм про кохання без хепі-енду #SHOCKOMANIA і містичний трилер «Месть.Ж».

Також прийшли чекає майстер-клас від режисера містичного блокбастера «Водяна» Барикіна - «Напружуй, лякай і володарюй!», Презентація нового трейлера психологічного трилера «Кахексія» і ексклюзивне грим-шоу «Перетворення людини в зомбі» від Еліни Юрасової, що створила образи для головних акторів і масовки першого казанського фільму про зомбі «Віріон». Завершить програму збірник зарубіжного кіно на оригінальному мовою з російськими субтитрами. Місцем проведення «Ночі кіно» стане атмосферний простір «Фабрика Алафузова».

Вхід на покази фільмів у озера Кабан вільний.

Вартість квитків на «Ніч пожирачів кіно» - 300-500 рублів, необхідна реєстрація .

18+

Кінопокази у озера Кабан починаються о 21:00, на «Фабриці Алафузова» - о 19:00

4. Вистава в кіно. «Ромео і Джульєтта» (TheatreHD) в «Тандемі»

29 серпня


Королівська шекспірівська компанія продовжує експериментувати: у 2018 році все постановки RSC перейшли в руки жінок-режисерів. За «Ромео і Джульєтту» взялася заступник художнього керівника компанії Еріка Уаймен. На ролі молодих героїв вона взяла початківців і дуже енергійних акторів, повторивши свій успішний хід, вперше обкатаний на виставі RSC «Сон в літню ніч» 2016 року. Тоді постановка «Сну» під час гастрольного туру по Британії в кожному місті збирала свиту Титании - один з персонажів шекспірівської комедії, з місцевих акторів-аматорів і школярів. Тепер же школярі беруть участь і в пролозі «Ромео і Джульєтти», зображуючи масовку протиборчих сімей Монтеккі і Капулетті.

Вартість квитків: 450 рублів.

16+

Кінотеатр «Тандем» (проспект Ібрагімова, 56, КРК «Тандем»), початок - о 19:00

5. «Тиждень татарстанського кіно» в «Світі»

з 23 по 30 серпня


Тиждень показів фільмів татарстанських режисерів триває. У цю робочу п'ятиденку будуть показані мелодрама молодих кінематографістів Рустама Рашітова і Солтана Сунгатулліна «Айсилу» (27.08) про юну дівчину-інваліда, яку одного разу відвозить столичний продюсер, що посперечався, що зможе зробити з неї зірку; перший татарстанський художній фільм, знятий 15 років тому, - «Куктау» ( «Небесна гора») Ільдара Ягафарова (28.08), а також «Татарометражкі» (29.08) Салавата Юзеева і «Курбан-роман», поставлений за романом лауреата Пушкінській премії Ільдара Абузярову, - фільм, що викликав кілька років тому запеклі суперечки. Картини будуть показані на татарською мовою з російськими субтитрами. Подробиці можна дізнатися в паблік .

Вартість квитків: 100 рублів.

12+

Кінотеатр «Мир» (вул. Достоєвського, 30)

6. Кіно. «Як одружити холостяка» в казанських кінотеатрах

з 30 серпня


Романтична комедія «Як одружити холостяка» стала четвертою спільною роботою Кіану Рівза і Вайнони Райдер. Хто не пам'ятає, вперше актори зустрілися 26 років тому під час зйомок в трилері «Дракула» Френсіса Копполи. За сюжетом закоренілий холостяк Френк (Рівз) приїжджає в аеропорт і під час тривалого очікування рейсу заговорює з Ліндсі (Райдер), яка також летить його рейсом і, як з'ясовується, на ту ж весілля: він - всіма забутий зведений брат нареченого, вона - його колишня дівчина, весілля яких обломилася в останній момент. Невимушена розмова швидко перетворюється в обопільні поливання помиями і бажання більше ніколи не бачитися.

16+

7. Кіно. «Гоголь. Страшна помста »в казанських кінотеатрах

з 30 серпня


Трисерійна епопея режисера Єгора Баранова, яка розповідає про пригоди Миколи Васильовича Гоголя, кілька нагадує незграбну версію Костянтина з однойменного серіалу, підійшла до кінця. «Гоголь. Страшна помста »- остання історія письменника, який воює з нечистю в кишить чудовиськами глибинці Російської імперії.

Нагадаємо, що «Гоголь» був знятий як телесеріал, але його в якості експерименту почали показувати в кіно, і величезний успіх першої серії «Гоголь. Початок »переконав прокатників розтягнути реліз на рік. «Гоголь. Вій »в квітні продовжив розповідь, а« Гоголь. Страшна помста »завершить розповідь. Як і раніше, це буде детективний хоррор за участю Олександра Петрова, ожилого до третього фільму Олега Меньшикова, Євгенія Стичкіну та інших вітчизняних зірок.

16+

8. Виставка Івана Горшкова. «Дорога королівського пирога» в галереї БІЗON

з 9 серпня

Фото: «БІЗНЕС Online» Фото: «БІЗНЕС Online»

У галереї БІЗON продовжує працювати виставка «Дорога королівського пирога» одного з найяскравіших художників сучасного російського мистецтва - Івана Горшкова. Він представник «воронезької хвилі», тридцятирічних однодумців, які в 2008 році створили у себе на батьківщині центр сучасного мистецтва, а тепер входять у всілякі топи вітчизняного молодого мистецтва. «Хочу сказати, що це абсолютно абстрактна назва [« Дорога королівського пирога »], що задає інтонацію: виставка як подорож, як якийсь шлях в якусь уявну країну, - розповів в інтерв'ю «БІЗНЕС Online» сам художник. - Я думаю, що багато художників ототожнюють свої виставки з якимсь пригодою, подорожжю, світом, містечком, тим більше що у нас тут якесь королівство певне виходить ... Ця виставка, як я сподіваюся, дасть можливість сформувати думку щодо конкретного художника і простежити його позицію в мистецтві, метод, який тут буде прочитуватися, як і повинна переглядатися загальна логіка між різними за матеріалом роботами, зв'язок між усіма цими наклейками, килимами, сервантами, картинками. Загалом, хочеться, щоб все це склалося в якесь королівство ».

Горшков працює з естетикою Кемпа та інтернет-культурою, створює скульптури з дерева, бетону, металу і ще безлічі самих різних предметів і матеріалів. Сам він називає свої роботи «сміттєвими монстрами». На виставці представлені експозиції «гіперстрибок і мурахоїд» і інсталяція «Утопія драконів». Експозиція працюватиме до 23 вересня.

Вхід безкоштовний.

6 +

Галерея БІЗОN (вулиця Мазитов Гафурі, 50), час роботи: вівторок - четвер - з 13:00 до 19:00, субота - з 11:00 до 15:00

9. Концерт. Зуля Камалова & The Children of the Underground в «Солі»

31 серпня


Одна з найяскравіших представниць татарської культури за кордоном - Зуля Камалова - на цьому тижні буквально атакувала Казань. Разом зі своїм австралійським колективом The Children of the Underground, з яким, як зізналася співачка в інтерв'ю «БІЗНЕС Online», вони рідко виступають, відразу після Tat Сult Fest музиканти відіграють концерт в барі «Сіль».

«Ми мало стали грати концерти, кілька разів на рік. Все не так просто, тому що у людей інша робота, інші ансамблі. Вже немає тієї амбітності, щоб просто так кататися по країні. Але трапляється, що виїжджаємо за межі Австралії. У минулому році ми з'їздили в Самарканд на дуже великий фестиваль "Шарк тароналарі: музичний діалог зі світом". Це було справжнє свято для нас. 60 країн-учасниць, все було красиво і здорово », - поділилася Камалова.

Вартість квитків: 1000-1200 рублів.

18+

Бар «Сіль» (вул. Профспілкова, 22), початок - о 20:00

10. Виставка в кіно. «Вермеер і музика» в «Каро»

27 серпня


Ще один фільм-виставку проекту # АртЛекторійВкіно покажуть в Казані на тижні. Ян Вермеер - один з найбільших живописців, самий дивний і незрозумілий художник золотого століття голландського мистецтва. Сьогодні в світі налічується всього 35 його справжніх робіт. Ймовірно, деякі дізналися про художника з фільму «Дівчина з перловою сережкою» (2003) за участю Коліна Ферта і Скарлетт Йоханссон, які відіграли живописця і натурницю відповідно.

Влітку 2013 року в Національній галереї в Лондоні твори Вермеєра - «Дама, що стоїть у вірджіналя» і «Дама, що сидить за вірджіналем» - вперше були представлені в рамках однієї експозиції. Вірджинал - різновид клавесина, і інші музичні інструменти грали в творчості нідерландських живописців XVII століття не останню роль, оскільки з їх допомогою можна було найефективніше натякнути на витонченість і високу освіту їх натурщиків. Взаємовідносини робіт Вермеєра та музики відповідного періоду стало ключовою ідеєю для виставки в лондонській галереї. До дамам у вірджіналя приєдналися «Гітаристка» та інші картини художника, так чи інакше присвячені музичної тематики. Ведучий програми, мистецтвознавець Тім Марлоу підготував для глядачів докладний екскурс в життя і творчість художника.

Вартість квитків: 300 рублів.

6 +

«Каро 6» (вул. Петербурзька, 1, ТК «Кільце»), початок - о 19:30

Крім того:

  • 27 серпня. Соціальний рух «Тодд» (некомерційний проект, спрямований на об'єднання, розвиток і творчу реалізацію своїх учасників) представляє другу частину літературно-музичного вечора «Поети російського року». У першій були культові російські рок-тексти пісень Бориса Гребенщикова, «Машини часу», «Кіно», «Бригада С», «Наутілус», «Аліса», ДДТ, «Агати Крісті», «Бі-2» та інші без музичного супроводу. У другій частині разом з учасниками вечора усі бажаючі зможуть не тільки прочитати вірші поетів російського року, але і зіграти, заспівати. Тайм-кав'ярня New York Coffee (вул. Велика Червона, 34/16), початок - о 19:30, вартість квитків: 200 рублів. 12+
  • 29 серпня. В «Татнафта Арені» відбудеться офіційна презентація складу «Ак Барса» в сезоні 2018/19. Цього року захід пройде в форматі великого концерту - в чаші арени буде встановлена ​​сцена з широкоформатним екраном, а льодовий майданчик на цей вечір стане танцполом. Спеціальні гості презентації - репер Мот, група «Піца» і Наталія Кларк. «Татнефть Арена» (вул. Чистопольская, 42), початок - о 16:00, вхід вільний. 12+
  • 30 серпня. У п'ятий раз в Казані пройде автоспортивного шоу Kazan City Racing. Як завжди, у програмі неймовірні трюки професійних гонщиків, рев моторів і запах паленої гуми. Крім того, в цьому році відбудеться виступ переможців численних ралі-рейдів команди «КАМАЗ-Мастер», якій цього року виповнюється 30 років. Казанці побачать парад спортивних автомобілів «КАМАЗ-Мастер», імпровізовану лінійну гонку і дрифт-шоу сучасних автомобілів, а також стрибок «КАМАЗа» в довжину зі стаціонарного трампліну. Площа Тисячоліття, початок - о 12:30, вхід вільний. 6 +
  • 31 серпня. П'ятничний вечір в компанії красеня Райана Гослінга. Дивимося найцікавіші кінороботи актора: кримінальний неонуарний трилер з елементами бойовика «Драйв» і комедійну драму «Ларс і справжня дівчина». Антікафе «Баклажан» (вул. Вишневського, 12), початок - о 19:00, вартість квитків: 150 рублів. 16+
  • 30 серпня. Сімейний Свято «ВелоДобро в Казані!»: Конкурси з призами для дорослих і дітей, фотозоні і професійний фотограф, який зробить фотографії абсолютно безкоштовно, шоу-програма і т. Д. Також в цей день буде працювати мобільний пункт прийому старих велосипедів на парковці зі боку вул. Карбишева, куди ви зможете принести старий або зламаний велосипед. Горкінско-Ометьевскій ліс (проспект Перемоги, 69), початок - о 16:00, вхід вільний. 0 +
  • 30 серпня. У парку «Крила Рад» продовжується серія безкоштовних кінопоказів «Ретрочетверг». На цьому тижні дивимося фільм трагікомедію Карена Шахназарова «Кур'єр». Парк «Крила Рад», початок - о 20:30, вхід вільний. 12+

Якщо ви дізналися про цікаву подію в світі культури, про нього можна повідомити по ел. поштою: [email protected] і [email protected]

«Тиждень татарстанського кіно» на тлі «Казанської осені»

27.08.2018

10 культурних подій в Казані, які не можна пропустити (з 27 по 31 серпня)

30 серпня в Казані - це завжди маса культурних подій. З них ми вибрали для своїх читачів Tat Cult Fest в Кремлі і «Казанську осінь» Олександра Сладковський біля Палацу хліборобів, без якої останні дні літа вже складно уявити. Зулю Камалова можна буде почути як на татфесте, так і в «Солі». Будуть на цьому тижні і помітні кінопрем'єри.

1. VIII оперний фестиваль «Казанська осінь» у Палаці хліборобів

30 серпня

Традиційно в День міста і республіки в Казані пройде міжнародний оперний фестиваль під відкритим небом «Казанська осінь». Цього року разом з Державним симфонічним оркестром РТ під керуванням Олександра Сладковський, компанію якому складе диригент Василь Валітов, на сцену вийдуть провідний баритон Великого театру Андрій Жіліховскій і молода солістка Гелікон-опери Ольга Толкміт (сопрано).

Що прийшли чекає насичена музична програма, що складається з творів Моцарта - увертюра до опери «Весілля Фігаро», арія Фігаро з опери «Весілля Фігаро», арія Церліни з опери «Дон Жуан», арія Дон Жуана, дует Церліни і Дон Жуана, Россіні - увертюра до опери «Севільський цирульник», арія Фігаро з опери «Севільський цирульник», Пуччіні - арія Лауретти з опери «Джанні Скіккі», арія Лю з опери «Турандот», арія Мімі з опери «Богема», танці з опери «Вілліс», Бізе - куплети Еськамільо, Доніцетті - арія доктора Малатести з опери «Дон П скуале », дует Мімі і Марселя з третього акту опери« Богема », Дворжак - арія Русалки з опери однойменної опери, Чайковського - аріозо Роберта з опери «Іоланта», аріозо Іоланти, арія Онєгіна «Невже та сама Тетяна?», Полонез з опери «Євгеній Онєгін», фінальний дует з опери «Євгеній Онєгін».

Вхід вільний.

12+

Площа перед Палацом хліборобів (вул. Федосіївський), початок - о 20:00

2. Мультіформатний фестиваль Tat Cult Fest в Казані

29, 30, 31 серпня


Вихідні починаються з Tat Cult Fest - триденного фестивалю міський татарської культури і мистецтв, який буде проходити по всьому місту на п'яти локаціях і представить національну програму зі світу музики, кіно і сучасного мистецтва. Як обіцяють організатори, світлові інсталяції, інтерактивні арт-об'єкти і спецпроекти молодих казанських художників перетворять Казань в територію сучасного мистецтва. Арт-програма фестивалю представить кілька тематичних зон: театральна сцена, літературна зона і покази фільмів локальних режисерів. Ну і звичайно, Tat Cult Fest - фестиваль для всієї родини, на якому буде представлена ​​розважальна програма для дітей та дорослих, дизайн-маркет, зона відпочинку, традиційна татарська кухня і її сучасні гастрономічні варіації.

Головна подія розгорнеться в день святкування Дня міста і республіки - 30 серпня.

Хедлайнери музичної частини фестивалю - Зуля Камалова і її група The Children of the Underground (Австралія), міжнародний бенд Super Tatar, до складу якого входять учасники з Фінляндії, Німеччини і Росії (хлопці грають ритм-енд-блюз і етномузики на татарською мовою), австрійська виконавиця Aygyul і багато інших. Детальніше про подію можна дізнатися в паблік .

Вхід вільний.

6 +

3. День російського кіно в Казані

27 серпня


В один з головних кіносвята країни - День російського кіно - в Казані відбудуться дві спеціальні акції, приурочені до свята. Тематичний цикл «Кіно про кіно» - перша подія - складається з короткометражних стрічок: «Любов Ахата Бєляєва» - документальний фільм-портрет людини, який створив інфраструктуру кінопоказу в Татарстані; «Масовка» - ігровий фільм про людей з амбіціями, які мріють стати зірками, хочуть, щоб їх впізнавали на вулиці (режисер Олександр Зубовленко планує приїхати спеціально для зустрічі з казанським глядачем); завершить вечір кінокомедія «Час жити»: на знімальному майданчику померла літня актриса, зйомки відкласти неможливо, тому іншим акторам доводиться продовжувати роботу і робити вигляд, що вона все ще жива. Фільми будуть показані на набережній озера Кабан.

Друга акція, яка пройде на «Фабриці Алафузова», - «Ніч пожирачів кіно»: спеціальний показ кіноальманаху короткого метра Horror Shorts. Його відкриє хоррор Олексія Барикіна «Плівка» про те, як цікавість може завести тебе в іншу реальність. Крім того, будуть показані трилер з елементами чорної комедії і чорного ромкома «Республіка Z» - відмінна жанрова вакцина проти нудьги, кримінальна чорна комедія з елементами пародії і сатири «Я їм себе на сніданок», фільм про кохання без хепі-енду #SHOCKOMANIA і містичний трилер «Месть.Ж».

Також прийшли чекає майстер-клас від режисера містичного блокбастера «Водяна» Барикіна - «Напружуй, лякай і володарюй!», Презентація нового трейлера психологічного трилера «Кахексія» і ексклюзивне грим-шоу «Перетворення людини в зомбі» від Еліни Юрасової, що створила образи для головних акторів і масовки першого казанського фільму про зомбі «Віріон». Завершить програму збірник зарубіжного кіно на оригінальному мовою з російськими субтитрами. Місцем проведення «Ночі кіно» стане атмосферний простір «Фабрика Алафузова».

Вхід на покази фільмів у озера Кабан вільний.

Вартість квитків на «Ніч пожирачів кіно» - 300-500 рублів, необхідна реєстрація .

18+

Кінопокази у озера Кабан починаються о 21:00, на «Фабриці Алафузова» - о 19:00

4. Вистава в кіно. «Ромео і Джульєтта» (TheatreHD) в «Тандемі»

29 серпня


Королівська шекспірівська компанія продовжує експериментувати: у 2018 році все постановки RSC перейшли в руки жінок-режисерів. За «Ромео і Джульєтту» взялася заступник художнього керівника компанії Еріка Уаймен. На ролі молодих героїв вона взяла початківців і дуже енергійних акторів, повторивши свій успішний хід, вперше обкатаний на виставі RSC «Сон в літню ніч» 2016 року. Тоді постановка «Сну» під час гастрольного туру по Британії в кожному місті збирала свиту Титании - один з персонажів шекспірівської комедії, з місцевих акторів-аматорів і школярів. Тепер же школярі беруть участь і в пролозі «Ромео і Джульєтти», зображуючи масовку протиборчих сімей Монтеккі і Капулетті.

Вартість квитків: 450 рублів.

16+

Кінотеатр «Тандем» (проспект Ібрагімова, 56, КРК «Тандем»), початок - о 19:00

5. «Тиждень татарстанського кіно» в «Світі»

з 23 по 30 серпня


Тиждень показів фільмів татарстанських режисерів триває. У цю робочу п'ятиденку будуть показані мелодрама молодих кінематографістів Рустама Рашітова і Солтана Сунгатулліна «Айсилу» (27.08) про юну дівчину-інваліда, яку одного разу відвозить столичний продюсер, що посперечався, що зможе зробити з неї зірку; перший татарстанський художній фільм, знятий 15 років тому, - «Куктау» ( «Небесна гора») Ільдара Ягафарова (28.08), а також «Татарометражкі» (29.08) Салавата Юзеева і «Курбан-роман», поставлений за романом лауреата Пушкінській премії Ільдара Абузярову, - фільм, що викликав кілька років тому запеклі суперечки. Картини будуть показані на татарською мовою з російськими субтитрами. Подробиці можна дізнатися в паблік .

Вартість квитків: 100 рублів.

12+

Кінотеатр «Мир» (вул. Достоєвського, 30)

6. Кіно. «Як одружити холостяка» в казанських кінотеатрах

з 30 серпня


Романтична комедія «Як одружити холостяка» стала четвертою спільною роботою Кіану Рівза і Вайнони Райдер. Хто не пам'ятає, вперше актори зустрілися 26 років тому під час зйомок в трилері «Дракула» Френсіса Копполи. За сюжетом закоренілий холостяк Френк (Рівз) приїжджає в аеропорт і під час тривалого очікування рейсу заговорює з Ліндсі (Райдер), яка також летить його рейсом і, як з'ясовується, на ту ж весілля: він - всіма забутий зведений брат нареченого, вона - його колишня дівчина, весілля яких обломилася в останній момент. Невимушена розмова швидко перетворюється в обопільні поливання помиями і бажання більше ніколи не бачитися.

16+

7. Кіно. «Гоголь. Страшна помста »в казанських кінотеатрах

з 30 серпня


Трисерійна епопея режисера Єгора Баранова, яка розповідає про пригоди Миколи Васильовича Гоголя, кілька нагадує незграбну версію Костянтина з однойменного серіалу, підійшла до кінця. «Гоголь. Страшна помста »- остання історія письменника, який воює з нечистю в кишить чудовиськами глибинці Російської імперії.

Нагадаємо, що «Гоголь» був знятий як телесеріал, але його в якості експерименту почали показувати в кіно, і величезний успіх першої серії «Гоголь. Початок »переконав прокатників розтягнути реліз на рік. «Гоголь. Вій »в квітні продовжив розповідь, а« Гоголь. Страшна помста »завершить розповідь. Як і раніше, це буде детективний хоррор за участю Олександра Петрова, ожилого до третього фільму Олега Меньшикова, Євгенія Стичкіну та інших вітчизняних зірок.

16+

8. Виставка Івана Горшкова. «Дорога королівського пирога» в галереї БІЗON

з 9 серпня

Фото: «БІЗНЕС Online» Фото: «БІЗНЕС Online»

У галереї БІЗON продовжує працювати виставка «Дорога королівського пирога» одного з найяскравіших художників сучасного російського мистецтва - Івана Горшкова. Він представник «воронезької хвилі», тридцятирічних однодумців, які в 2008 році створили у себе на батьківщині центр сучасного мистецтва, а тепер входять у всілякі топи вітчизняного молодого мистецтва. «Хочу сказати, що це абсолютно абстрактна назва [« Дорога королівського пирога »], що задає інтонацію: виставка як подорож, як якийсь шлях в якусь уявну країну, - розповів в інтерв'ю «БІЗНЕС Online» сам художник. - Я думаю, що багато художників ототожнюють свої виставки з якимсь пригодою, подорожжю, світом, містечком, тим більше що у нас тут якесь королівство певне виходить ... Ця виставка, як я сподіваюся, дасть можливість сформувати думку щодо конкретного художника і простежити його позицію в мистецтві, метод, який тут буде прочитуватися, як і повинна переглядатися загальна логіка між різними за матеріалом роботами, зв'язок між усіма цими наклейками, килимами, сервантами, картинками. Загалом, хочеться, щоб все це склалося в якесь королівство ».

Горшков працює з естетикою Кемпа та інтернет-культурою, створює скульптури з дерева, бетону, металу і ще безлічі самих різних предметів і матеріалів. Сам він називає свої роботи «сміттєвими монстрами». На виставці представлені експозиції «гіперстрибок і мурахоїд» і інсталяція «Утопія драконів». Експозиція працюватиме до 23 вересня.

Вхід безкоштовний.

6 +

Галерея БІЗОN (вулиця Мазитов Гафурі, 50), час роботи: вівторок - четвер - з 13:00 до 19:00, субота - з 11:00 до 15:00

9. Концерт. Зуля Камалова & The Children of the Underground в «Солі»

31 серпня


Одна з найяскравіших представниць татарської культури за кордоном - Зуля Камалова - на цьому тижні буквально атакувала Казань. Разом зі своїм австралійським колективом The Children of the Underground, з яким, як зізналася співачка в інтерв'ю «БІЗНЕС Online», вони рідко виступають, відразу після Tat Сult Fest музиканти відіграють концерт в барі «Сіль».

«Ми мало стали грати концерти, кілька разів на рік. Все не так просто, тому що у людей інша робота, інші ансамблі. Вже немає тієї амбітності, щоб просто так кататися по країні. Але трапляється, що виїжджаємо за межі Австралії. У минулому році ми з'їздили в Самарканд на дуже великий фестиваль "Шарк тароналарі: музичний діалог зі світом". Це було справжнє свято для нас. 60 країн-учасниць, все було красиво і здорово », - поділилася Камалова.

Вартість квитків: 1000-1200 рублів.

18+

Бар «Сіль» (вул. Профспілкова, 22), початок - о 20:00

10. Виставка в кіно. «Вермеер і музика» в «Каро»

27 серпня


Ще один фільм-виставку проекту # АртЛекторійВкіно покажуть в Казані на тижні. Ян Вермеер - один з найбільших живописців, самий дивний і незрозумілий художник золотого століття голландського мистецтва. Сьогодні в світі налічується всього 35 його справжніх робіт. Ймовірно, деякі дізналися про художника з фільму «Дівчина з перловою сережкою» (2003) за участю Коліна Ферта і Скарлетт Йоханссон, які відіграли живописця і натурницю відповідно.

Влітку 2013 року в Національній галереї в Лондоні твори Вермеєра - «Дама, що стоїть у вірджіналя» і «Дама, що сидить за вірджіналем» - вперше були представлені в рамках однієї експозиції. Вірджинал - різновид клавесина, і інші музичні інструменти грали в творчості нідерландських живописців XVII століття не останню роль, оскільки з їх допомогою можна було найефективніше натякнути на витонченість і високу освіту їх натурщиків. Взаємовідносини робіт Вермеєра та музики відповідного періоду стало ключовою ідеєю для виставки в лондонській галереї. До дамам у вірджіналя приєдналися «Гітаристка» та інші картини художника, так чи інакше присвячені музичної тематики. Ведучий програми, мистецтвознавець Тім Марлоу підготував для глядачів докладний екскурс в життя і творчість художника.

Вартість квитків: 300 рублів.

6 +

«Каро 6» (вул. Петербурзька, 1, ТК «Кільце»), початок - о 19:30

Крім того:

  • 27 серпня. Соціальний рух «Тодд» (некомерційний проект, спрямований на об'єднання, розвиток і творчу реалізацію своїх учасників) представляє другу частину літературно-музичного вечора «Поети російського року». У першій були культові російські рок-тексти пісень Бориса Гребенщикова, «Машини часу», «Кіно», «Бригада С», «Наутілус», «Аліса», ДДТ, «Агати Крісті», «Бі-2» та інші без музичного супроводу. У другій частині разом з учасниками вечора усі бажаючі зможуть не тільки прочитати вірші поетів російського року, але і зіграти, заспівати. Тайм-кав'ярня New York Coffee (вул. Велика Червона, 34/16), початок - о 19:30, вартість квитків: 200 рублів. 12+
  • 29 серпня. В «Татнафта Арені» відбудеться офіційна презентація складу «Ак Барса» в сезоні 2018/19. Цього року захід пройде в форматі великого концерту - в чаші арени буде встановлена ​​сцена з широкоформатним екраном, а льодовий майданчик на цей вечір стане танцполом. Спеціальні гості презентації - репер Мот, група «Піца» і Наталія Кларк. «Татнефть Арена» (вул. Чистопольская, 42), початок - о 16:00, вхід вільний. 12+
  • 30 серпня. У п'ятий раз в Казані пройде автоспортивного шоу Kazan City Racing. Як завжди, у програмі неймовірні трюки професійних гонщиків, рев моторів і запах паленої гуми. Крім того, в цьому році відбудеться виступ переможців численних ралі-рейдів команди «КАМАЗ-Мастер», якій цього року виповнюється 30 років. Казанці побачать парад спортивних автомобілів «КАМАЗ-Мастер», імпровізовану лінійну гонку і дрифт-шоу сучасних автомобілів, а також стрибок «КАМАЗа» в довжину зі стаціонарного трампліну. Площа Тисячоліття, початок - о 12:30, вхід вільний. 6 +
  • 31 серпня. П'ятничний вечір в компанії красеня Райана Гослінга. Дивимося найцікавіші кінороботи актора: кримінальний неонуарний трилер з елементами бойовика «Драйв» і комедійну драму «Ларс і справжня дівчина». Антікафе «Баклажан» (вул. Вишневського, 12), початок - о 19:00, вартість квитків: 150 рублів. 16+
  • 30 серпня. Сімейний Свято «ВелоДобро в Казані!»: Конкурси з призами для дорослих і дітей, фотозоні і професійний фотограф, який зробить фотографії абсолютно безкоштовно, шоу-програма і т. Д. Також в цей день буде працювати мобільний пункт прийому старих велосипедів на парковці зі боку вул. Карбишева, куди ви зможете принести старий або зламаний велосипед. Горкінско-Ометьевскій ліс (проспект Перемоги, 69), початок - о 16:00, вхід вільний. 0 +
  • 30 серпня. У парку «Крила Рад» продовжується серія безкоштовних кінопоказів «Ретрочетверг». На цьому тижні дивимося фільм трагікомедію Карена Шахназарова «Кур'єр». Парк «Крила Рад», початок - о 20:30, вхід вільний. 12+

Якщо ви дізналися про цікаву подію в світі культури, про нього можна повідомити по ел. поштою: [email protected] і [email protected]

«Тиждень татарстанського кіно» на тлі «Казанської осені»

27.08.2018

10 культурних подій в Казані, які не можна пропустити (з 27 по 31 серпня)

30 серпня в Казані - це завжди маса культурних подій. З них ми вибрали для своїх читачів Tat Cult Fest в Кремлі і «Казанську осінь» Олександра Сладковський біля Палацу хліборобів, без якої останні дні літа вже складно уявити. Зулю Камалова можна буде почути як на татфесте, так і в «Солі». Будуть на цьому тижні і помітні кінопрем'єри.

1. VIII оперний фестиваль «Казанська осінь» у Палаці хліборобів

30 серпня

Традиційно в День міста і республіки в Казані пройде міжнародний оперний фестиваль під відкритим небом «Казанська осінь». Цього року разом з Державним симфонічним оркестром РТ під керуванням Олександра Сладковський, компанію якому складе диригент Василь Валітов, на сцену вийдуть провідний баритон Великого театру Андрій Жіліховскій і молода солістка Гелікон-опери Ольга Толкміт (сопрано).

Що прийшли чекає насичена музична програма, що складається з творів Моцарта - увертюра до опери «Весілля Фігаро», арія Фігаро з опери «Весілля Фігаро», арія Церліни з опери «Дон Жуан», арія Дон Жуана, дует Церліни і Дон Жуана, Россіні - увертюра до опери «Севільський цирульник», арія Фігаро з опери «Севільський цирульник», Пуччіні - арія Лауретти з опери «Джанні Скіккі», арія Лю з опери «Турандот», арія Мімі з опери «Богема», танці з опери «Вілліс», Бізе - куплети Еськамільо, Доніцетті - арія доктора Малатести з опери «Дон П скуале », дует Мімі і Марселя з третього акту опери« Богема », Дворжак - арія Русалки з опери однойменної опери, Чайковського - аріозо Роберта з опери «Іоланта», аріозо Іоланти, арія Онєгіна «Невже та сама Тетяна?», Полонез з опери «Євгеній Онєгін», фінальний дует з опери «Євгеній Онєгін».

Вхід вільний.

12+

Площа перед Палацом хліборобів (вул. Федосіївський), початок - о 20:00

2. Мультіформатний фестиваль Tat Cult Fest в Казані

29, 30, 31 серпня


Вихідні починаються з Tat Cult Fest - триденного фестивалю міський татарської культури і мистецтв, який буде проходити по всьому місту на п'яти локаціях і представить національну програму зі світу музики, кіно і сучасного мистецтва. Як обіцяють організатори, світлові інсталяції, інтерактивні арт-об'єкти і спецпроекти молодих казанських художників перетворять Казань в територію сучасного мистецтва. Арт-програма фестивалю представить кілька тематичних зон: театральна сцена, літературна зона і покази фільмів локальних режисерів. Ну і звичайно, Tat Cult Fest - фестиваль для всієї родини, на якому буде представлена ​​розважальна програма для дітей та дорослих, дизайн-маркет, зона відпочинку, традиційна татарська кухня і її сучасні гастрономічні варіації.

Головна подія розгорнеться в день святкування Дня міста і республіки - 30 серпня.

Хедлайнери музичної частини фестивалю - Зуля Камалова і її група The Children of the Underground (Австралія), міжнародний бенд Super Tatar, до складу якого входять учасники з Фінляндії, Німеччини і Росії (хлопці грають ритм-енд-блюз і етномузики на татарською мовою), австрійська виконавиця Aygyul і багато інших. Детальніше про подію можна дізнатися в паблік .

Вхід вільний.

6 +

3. День російського кіно в Казані

27 серпня


В один з головних кіносвята країни - День російського кіно - в Казані відбудуться дві спеціальні акції, приурочені до свята. Тематичний цикл «Кіно про кіно» - перша подія - складається з короткометражних стрічок: «Любов Ахата Бєляєва» - документальний фільм-портрет людини, який створив інфраструктуру кінопоказу в Татарстані; «Масовка» - ігровий фільм про людей з амбіціями, які мріють стати зірками, хочуть, щоб їх впізнавали на вулиці (режисер Олександр Зубовленко планує приїхати спеціально для зустрічі з казанським глядачем); завершить вечір кінокомедія «Час жити»: на знімальному майданчику померла літня актриса, зйомки відкласти неможливо, тому іншим акторам доводиться продовжувати роботу і робити вигляд, що вона все ще жива. Фільми будуть показані на набережній озера Кабан.

Друга акція, яка пройде на «Фабриці Алафузова», - «Ніч пожирачів кіно»: спеціальний показ кіноальманаху короткого метра Horror Shorts. Його відкриє хоррор Олексія Барикіна «Плівка» про те, як цікавість може завести тебе в іншу реальність. Крім того, будуть показані трилер з елементами чорної комедії і чорного ромкома «Республіка Z» - відмінна жанрова вакцина проти нудьги, кримінальна чорна комедія з елементами пародії і сатири «Я їм себе на сніданок», фільм про кохання без хепі-енду #SHOCKOMANIA і містичний трилер «Месть.Ж».

Також прийшли чекає майстер-клас від режисера містичного блокбастера «Водяна» Барикіна - «Напружуй, лякай і володарюй!», Презентація нового трейлера психологічного трилера «Кахексія» і ексклюзивне грим-шоу «Перетворення людини в зомбі» від Еліни Юрасової, що створила образи для головних акторів і масовки першого казанського фільму про зомбі «Віріон». Завершить програму збірник зарубіжного кіно на оригінальному мовою з російськими субтитрами. Місцем проведення «Ночі кіно» стане атмосферний простір «Фабрика Алафузова».

Вхід на покази фільмів у озера Кабан вільний.

Вартість квитків на «Ніч пожирачів кіно» - 300-500 рублів, необхідна реєстрація .

18+

Кінопокази у озера Кабан починаються о 21:00, на «Фабриці Алафузова» - о 19:00

4. Вистава в кіно. «Ромео і Джульєтта» (TheatreHD) в «Тандемі»

29 серпня


Королівська шекспірівська компанія продовжує експериментувати: у 2018 році все постановки RSC перейшли в руки жінок-режисерів. За «Ромео і Джульєтту» взялася заступник художнього керівника компанії Еріка Уаймен. На ролі молодих героїв вона взяла початківців і дуже енергійних акторів, повторивши свій успішний хід, вперше обкатаний на виставі RSC «Сон в літню ніч» 2016 року. Тоді постановка «Сну» під час гастрольного туру по Британії в кожному місті збирала свиту Титании - один з персонажів шекспірівської комедії, з місцевих акторів-аматорів і школярів. Тепер же школярі беруть участь і в пролозі «Ромео і Джульєтти», зображуючи масовку протиборчих сімей Монтеккі і Капулетті.

Вартість квитків: 450 рублів.

16+

Кінотеатр «Тандем» (проспект Ібрагімова, 56, КРК «Тандем»), початок - о 19:00

5. «Тиждень татарстанського кіно» в «Світі»

з 23 по 30 серпня


Тиждень показів фільмів татарстанських режисерів триває. У цю робочу п'ятиденку будуть показані мелодрама молодих кінематографістів Рустама Рашітова і Солтана Сунгатулліна «Айсилу» (27.08) про юну дівчину-інваліда, яку одного разу відвозить столичний продюсер, що посперечався, що зможе зробити з неї зірку; перший татарстанський художній фільм, знятий 15 років тому, - «Куктау» ( «Небесна гора») Ільдара Ягафарова (28.08), а також «Татарометражкі» (29.08) Салавата Юзеева і «Курбан-роман», поставлений за романом лауреата Пушкінській премії Ільдара Абузярову, - фільм, що викликав кілька років тому запеклі суперечки. Картини будуть показані на татарською мовою з російськими субтитрами. Подробиці можна дізнатися в паблік .

Вартість квитків: 100 рублів.

12+

Кінотеатр «Мир» (вул. Достоєвського, 30)

6. Кіно. «Як одружити холостяка» в казанських кінотеатрах

з 30 серпня


Романтична комедія «Як одружити холостяка» стала четвертою спільною роботою Кіану Рівза і Вайнони Райдер. Хто не пам'ятає, вперше актори зустрілися 26 років тому під час зйомок в трилері «Дракула» Френсіса Копполи. За сюжетом закоренілий холостяк Френк (Рівз) приїжджає в аеропорт і під час тривалого очікування рейсу заговорює з Ліндсі (Райдер), яка також летить його рейсом і, як з'ясовується, на ту ж весілля: він - всіма забутий зведений брат нареченого, вона - його колишня дівчина, весілля яких обломилася в останній момент. Невимушена розмова швидко перетворюється в обопільні поливання помиями і бажання більше ніколи не бачитися.

16+

7. Кіно. «Гоголь. Страшна помста »в казанських кінотеатрах

з 30 серпня


Трисерійна епопея режисера Єгора Баранова, яка розповідає про пригоди Миколи Васильовича Гоголя, кілька нагадує незграбну версію Костянтина з однойменного серіалу, підійшла до кінця. «Гоголь. Страшна помста »- остання історія письменника, який воює з нечистю в кишить чудовиськами глибинці Російської імперії.

Нагадаємо, що «Гоголь» був знятий як телесеріал, але його в якості експерименту почали показувати в кіно, і величезний успіх першої серії «Гоголь. Початок »переконав прокатників розтягнути реліз на рік. «Гоголь. Вій »в квітні продовжив розповідь, а« Гоголь. Страшна помста »завершить розповідь. Як і раніше, це буде детективний хоррор за участю Олександра Петрова, ожилого до третього фільму Олега Меньшикова, Євгенія Стичкіну та інших вітчизняних зірок.

16+

8. Виставка Івана Горшкова. «Дорога королівського пирога» в галереї БІЗON

з 9 серпня

Фото: «БІЗНЕС Online» Фото: «БІЗНЕС Online»

У галереї БІЗON продовжує працювати виставка «Дорога королівського пирога» одного з найяскравіших художників сучасного російського мистецтва - Івана Горшкова. Він представник «воронезької хвилі», тридцятирічних однодумців, які в 2008 році створили у себе на батьківщині центр сучасного мистецтва, а тепер входять у всілякі топи вітчизняного молодого мистецтва. «Хочу сказати, що це абсолютно абстрактна назва [« Дорога королівського пирога »], що задає інтонацію: виставка як подорож, як якийсь шлях в якусь уявну країну, - розповів в інтерв'ю «БІЗНЕС Online» сам художник. - Я думаю, що багато художників ототожнюють свої виставки з якимсь пригодою, подорожжю, світом, містечком, тим більше що у нас тут якесь королівство певне виходить ... Ця виставка, як я сподіваюся, дасть можливість сформувати думку щодо конкретного художника і простежити його позицію в мистецтві, метод, який тут буде прочитуватися, як і повинна переглядатися загальна логіка між різними за матеріалом роботами, зв'язок між усіма цими наклейками, килимами, сервантами, картинками. Загалом, хочеться, щоб все це склалося в якесь королівство ».

Горшков працює з естетикою Кемпа та інтернет-культурою, створює скульптури з дерева, бетону, металу і ще безлічі самих різних предметів і матеріалів. Сам він називає свої роботи «сміттєвими монстрами». На виставці представлені експозиції «гіперстрибок і мурахоїд» і інсталяція «Утопія драконів». Експозиція працюватиме до 23 вересня.

Вхід безкоштовний.

6 +

Галерея БІЗОN (вулиця Мазитов Гафурі, 50), час роботи: вівторок - четвер - з 13:00 до 19:00, субота - з 11:00 до 15:00

9. Концерт. Зуля Камалова & The Children of the Underground в «Солі»

31 серпня


Одна з найяскравіших представниць татарської культури за кордоном - Зуля Камалова - на цьому тижні буквально атакувала Казань. Разом зі своїм австралійським колективом The Children of the Underground, з яким, як зізналася співачка в інтерв'ю «БІЗНЕС Online», вони рідко виступають, відразу після Tat Сult Fest музиканти відіграють концерт в барі «Сіль».

«Ми мало стали грати концерти, кілька разів на рік. Все не так просто, тому що у людей інша робота, інші ансамблі. Вже немає тієї амбітності, щоб просто так кататися по країні. Але трапляється, що виїжджаємо за межі Австралії. У минулому році ми з'їздили в Самарканд на дуже великий фестиваль "Шарк тароналарі: музичний діалог зі світом". Це було справжнє свято для нас. 60 країн-учасниць, все було красиво і здорово », - поділилася Камалова.

Вартість квитків: 1000-1200 рублів.

18+

Бар «Сіль» (вул. Профспілкова, 22), початок - о 20:00

10. Виставка в кіно. «Вермеер і музика» в «Каро»

27 серпня


Ще один фільм-виставку проекту # АртЛекторійВкіно покажуть в Казані на тижні. Ян Вермеер - один з найбільших живописців, самий дивний і незрозумілий художник золотого століття голландського мистецтва. Сьогодні в світі налічується всього 35 його справжніх робіт. Ймовірно, деякі дізналися про художника з фільму «Дівчина з перловою сережкою» (2003) за участю Коліна Ферта і Скарлетт Йоханссон, які відіграли живописця і натурницю відповідно.

Влітку 2013 року в Національній галереї в Лондоні твори Вермеєра - «Дама, що стоїть у вірджіналя» і «Дама, що сидить за вірджіналем» - вперше були представлені в рамках однієї експозиції. Вірджинал - різновид клавесина, і інші музичні інструменти грали в творчості нідерландських живописців XVII століття не останню роль, оскільки з їх допомогою можна було найефективніше натякнути на витонченість і високу освіту їх натурщиків. Взаємовідносини робіт Вермеєра та музики відповідного періоду стало ключовою ідеєю для виставки в лондонській галереї. До дамам у вірджіналя приєдналися «Гітаристка» та інші картини художника, так чи інакше присвячені музичної тематики. Ведучий програми, мистецтвознавець Тім Марлоу підготував для глядачів докладний екскурс в життя і творчість художника.

Вартість квитків: 300 рублів.

6 +

«Каро 6» (вул. Петербурзька, 1, ТК «Кільце»), початок - о 19:30

Крім того:

  • 27 серпня. Соціальний рух «Тодд» (некомерційний проект, спрямований на об'єднання, розвиток і творчу реалізацію своїх учасників) представляє другу частину літературно-музичного вечора «Поети російського року». У першій були культові російські рок-тексти пісень Бориса Гребенщикова, «Машини часу», «Кіно», «Бригада С», «Наутілус», «Аліса», ДДТ, «Агати Крісті», «Бі-2» та інші без музичного супроводу. У другій частині разом з учасниками вечора усі бажаючі зможуть не тільки прочитати вірші поетів російського року, але і зіграти, заспівати. Тайм-кав'ярня New York Coffee (вул. Велика Червона, 34/16), початок - о 19:30, вартість квитків: 200 рублів. 12+
  • 29 серпня. В «Татнафта Арені» відбудеться офіційна презентація складу «Ак Барса» в сезоні 2018/19. Цього року захід пройде в форматі великого концерту - в чаші арени буде встановлена ​​сцена з широкоформатним екраном, а льодовий майданчик на цей вечір стане танцполом. Спеціальні гості презентації - репер Мот, група «Піца» і Наталія Кларк. «Татнефть Арена» (вул. Чистопольская, 42), початок - о 16:00, вхід вільний. 12+
  • 30 серпня. У п'ятий раз в Казані пройде автоспортивного шоу Kazan City Racing. Як завжди, у програмі неймовірні трюки професійних гонщиків, рев моторів і запах паленої гуми. Крім того, в цьому році відбудеться виступ переможців численних ралі-рейдів команди «КАМАЗ-Мастер», якій цього року виповнюється 30 років. Казанці побачать парад спортивних автомобілів «КАМАЗ-Мастер», імпровізовану лінійну гонку і дрифт-шоу сучасних автомобілів, а також стрибок «КАМАЗа» в довжину зі стаціонарного трампліну. Площа Тисячоліття, початок - о 12:30, вхід вільний. 6 +
  • 31 серпня. П'ятничний вечір в компанії красеня Райана Гослінга. Дивимося найцікавіші кінороботи актора: кримінальний неонуарний трилер з елементами бойовика «Драйв» і комедійну драму «Ларс і справжня дівчина». Антікафе «Баклажан» (вул. Вишневського, 12), початок - о 19:00, вартість квитків: 150 рублів. 16+
  • 30 серпня. Сімейний Свято «ВелоДобро в Казані!»: Конкурси з призами для дорослих і дітей, фотозоні і професійний фотограф, який зробить фотографії абсолютно безкоштовно, шоу-програма і т. Д. Також в цей день буде працювати мобільний пункт прийому старих велосипедів на парковці зі боку вул. Карбишева, куди ви зможете принести старий або зламаний велосипед. Горкінско-Ометьевскій ліс (проспект Перемоги, 69), початок - о 16:00, вхід вільний. 0 +
  • 30 серпня. У парку «Крила Рад» продовжується серія безкоштовних кінопоказів «Ретрочетверг». На цьому тижні дивимося фільм трагікомедію Карена Шахназарова «Кур'єр». Парк «Крила Рад», початок - о 20:30, вхід вільний. 12+

Якщо ви дізналися про цікаву подію в світі культури, про нього можна повідомити по ел. поштою: [email protected] і [email protected]

«Тиждень татарстанського кіно» на тлі «Казанської осені»

27.08.2018

10 культурних подій в Казані, які не можна пропустити (з 27 по 31 серпня)

30 серпня в Казані - це завжди маса культурних подій. З них ми вибрали для своїх читачів Tat Cult Fest в Кремлі і «Казанську осінь» Олександра Сладковський біля Палацу хліборобів, без якої останні дні літа вже складно уявити. Зулю Камалова можна буде почути як на татфесте, так і в «Солі». Будуть на цьому тижні і помітні кінопрем'єри.

1. VIII оперний фестиваль «Казанська осінь» у Палаці хліборобів

30 серпня

Традиційно в День міста і республіки в Казані пройде міжнародний оперний фестиваль під відкритим небом «Казанська осінь». Цього року разом з Державним симфонічним оркестром РТ під керуванням Олександра Сладковський, компанію якому складе диригент Василь Валітов, на сцену вийдуть провідний баритон Великого театру Андрій Жіліховскій і молода солістка Гелікон-опери Ольга Толкміт (сопрано).

Що прийшли чекає насичена музична програма, що складається з творів Моцарта - увертюра до опери «Весілля Фігаро», арія Фігаро з опери «Весілля Фігаро», арія Церліни з опери «Дон Жуан», арія Дон Жуана, дует Церліни і Дон Жуана, Россіні - увертюра до опери «Севільський цирульник», арія Фігаро з опери «Севільський цирульник», Пуччіні - арія Лауретти з опери «Джанні Скіккі», арія Лю з опери «Турандот», арія Мімі з опери «Богема», танці з опери «Вілліс», Бізе - куплети Еськамільо, Доніцетті - арія доктора Малатести з опери «Дон П скуале », дует Мімі і Марселя з третього акту опери« Богема », Дворжак - арія Русалки з опери однойменної опери, Чайковського - аріозо Роберта з опери «Іоланта», аріозо Іоланти, арія Онєгіна «Невже та сама Тетяна?», Полонез з опери «Євгеній Онєгін», фінальний дует з опери «Євгеній Онєгін».

Вхід вільний.

12+

Площа перед Палацом хліборобів (вул. Федосіївський), початок - о 20:00

2. Мультіформатний фестиваль Tat Cult Fest в Казані

29, 30, 31 серпня


Вихідні починаються з Tat Cult Fest - триденного фестивалю міський татарської культури і мистецтв, який буде проходити по всьому місту на п'яти локаціях і представить національну програму зі світу музики, кіно і сучасного мистецтва. Як обіцяють організатори, світлові інсталяції, інтерактивні арт-об'єкти і спецпроекти молодих казанських художників перетворять Казань в територію сучасного мистецтва. Арт-програма фестивалю представить кілька тематичних зон: театральна сцена, літературна зона і покази фільмів локальних режисерів. Ну і звичайно, Tat Cult Fest - фестиваль для всієї родини, на якому буде представлена ​​розважальна програма для дітей та дорослих, дизайн-маркет, зона відпочинку, традиційна татарська кухня і її сучасні гастрономічні варіації.

Головна подія розгорнеться в день святкування Дня міста і республіки - 30 серпня.

Хедлайнери музичної частини фестивалю - Зуля Камалова і її група The Children of the Underground (Австралія), міжнародний бенд Super Tatar, до складу якого входять учасники з Фінляндії, Німеччини і Росії (хлопці грають ритм-енд-блюз і етномузики на татарською мовою), австрійська виконавиця Aygyul і багато інших. Детальніше про подію можна дізнатися в паблік .

Вхід вільний.

6 +

3. День російського кіно в Казані

27 серпня


В один з головних кіносвята країни - День російського кіно - в Казані відбудуться дві спеціальні акції, приурочені до свята. Тематичний цикл «Кіно про кіно» - перша подія - складається з короткометражних стрічок: «Любов Ахата Бєляєва» - документальний фільм-портрет людини, який створив інфраструктуру кінопоказу в Татарстані; «Масовка» - ігровий фільм про людей з амбіціями, які мріють стати зірками, хочуть, щоб їх впізнавали на вулиці (режисер Олександр Зубовленко планує приїхати спеціально для зустрічі з казанським глядачем); завершить вечір кінокомедія «Час жити»: на знімальному майданчику померла літня актриса, зйомки відкласти неможливо, тому іншим акторам доводиться продовжувати роботу і робити вигляд, що вона все ще жива. Фільми будуть показані на набережній озера Кабан.

Друга акція, яка пройде на «Фабриці Алафузова», - «Ніч пожирачів кіно»: спеціальний показ кіноальманаху короткого метра Horror Shorts. Його відкриє хоррор Олексія Барикіна «Плівка» про те, як цікавість може завести тебе в іншу реальність. Крім того, будуть показані трилер з елементами чорної комедії і чорного ромкома «Республіка Z» - відмінна жанрова вакцина проти нудьги, кримінальна чорна комедія з елементами пародії і сатири «Я їм себе на сніданок», фільм про кохання без хепі-енду #SHOCKOMANIA і містичний трилер «Месть.Ж».

Також прийшли чекає майстер-клас від режисера містичного блокбастера «Водяна» Барикіна - «Напружуй, лякай і володарюй!», Презентація нового трейлера психологічного трилера «Кахексія» і ексклюзивне грим-шоу «Перетворення людини в зомбі» від Еліни Юрасової, що створила образи для головних акторів і масовки першого казанського фільму про зомбі «Віріон». Завершить програму збірник зарубіжного кіно на оригінальному мовою з російськими субтитрами. Місцем проведення «Ночі кіно» стане атмосферний простір «Фабрика Алафузова».

Вхід на покази фільмів у озера Кабан вільний.

Вартість квитків на «Ніч пожирачів кіно» - 300-500 рублів, необхідна реєстрація .

18+

Кінопокази у озера Кабан починаються о 21:00, на «Фабриці Алафузова» - о 19:00

4. Вистава в кіно. «Ромео і Джульєтта» (TheatreHD) в «Тандемі»

29 серпня


Королівська шекспірівська компанія продовжує експериментувати: у 2018 році все постановки RSC перейшли в руки жінок-режисерів. За «Ромео і Джульєтту» взялася заступник художнього керівника компанії Еріка Уаймен. На ролі молодих героїв вона взяла початківців і дуже енергійних акторів, повторивши свій успішний хід, вперше обкатаний на виставі RSC «Сон в літню ніч» 2016 року. Тоді постановка «Сну» під час гастрольного туру по Британії в кожному місті збирала свиту Титании - один з персонажів шекспірівської комедії, з місцевих акторів-аматорів і школярів. Тепер же школярі беруть участь і в пролозі «Ромео і Джульєтти», зображуючи масовку протиборчих сімей Монтеккі і Капулетті.

Вартість квитків: 450 рублів.

16+

Кінотеатр «Тандем» (проспект Ібрагімова, 56, КРК «Тандем»), початок - о 19:00

5. «Тиждень татарстанського кіно» в «Світі»

з 23 по 30 серпня


Тиждень показів фільмів татарстанських режисерів триває. У цю робочу п'ятиденку будуть показані мелодрама молодих кінематографістів Рустама Рашітова і Солтана Сунгатулліна «Айсилу» (27.08) про юну дівчину-інваліда, яку одного разу відвозить столичний продюсер, що посперечався, що зможе зробити з неї зірку; перший татарстанський художній фільм, знятий 15 років тому, - «Куктау» ( «Небесна гора») Ільдара Ягафарова (28.08), а також «Татарометражкі» (29.08) Салавата Юзеева і «Курбан-роман», поставлений за романом лауреата Пушкінській премії Ільдара Абузярову, - фільм, що викликав кілька років тому запеклі суперечки. Картини будуть показані на татарською мовою з російськими субтитрами. Подробиці можна дізнатися в паблік .

Вартість квитків: 100 рублів.

12+

Кінотеатр «Мир» (вул. Достоєвського, 30)

6. Кіно. «Як одружити холостяка» в казанських кінотеатрах

з 30 серпня


Романтична комедія «Як одружити холостяка» стала четвертою спільною роботою Кіану Рівза і Вайнони Райдер. Хто не пам'ятає, вперше актори зустрілися 26 років тому під час зйомок в трилері «Дракула» Френсіса Копполи. За сюжетом закоренілий холостяк Френк (Рівз) приїжджає в аеропорт і під час тривалого очікування рейсу заговорює з Ліндсі (Райдер), яка також летить його рейсом і, як з'ясовується, на ту ж весілля: він - всіма забутий зведений брат нареченого, вона - його колишня дівчина, весілля яких обломилася в останній момент. Невимушена розмова швидко перетворюється в обопільні поливання помиями і бажання більше ніколи не бачитися.

16+

7. Кіно. «Гоголь. Страшна помста »в казанських кінотеатрах

з 30 серпня


Трисерійна епопея режисера Єгора Баранова, яка розповідає про пригоди Миколи Васильовича Гоголя, кілька нагадує незграбну версію Костянтина з однойменного серіалу, підійшла до кінця. «Гоголь. Страшна помста »- остання історія письменника, який воює з нечистю в кишить чудовиськами глибинці Російської імперії.

Нагадаємо, що «Гоголь» був знятий як телесеріал, але його в якості експерименту почали показувати в кіно, і величезний успіх першої серії «Гоголь. Початок »переконав прокатників розтягнути реліз на рік. «Гоголь. Вій »в квітні продовжив розповідь, а« Гоголь. Страшна помста »завершить розповідь. Як і раніше, це буде детективний хоррор за участю Олександра Петрова, ожилого до третього фільму Олега Меньшикова, Євгенія Стичкіну та інших вітчизняних зірок.

16+

8. Виставка Івана Горшкова. «Дорога королівського пирога» в галереї БІЗON

з 9 серпня

Фото: «БІЗНЕС Online» Фото: «БІЗНЕС Online»

У галереї БІЗON продовжує працювати виставка «Дорога королівського пирога» одного з найяскравіших художників сучасного російського мистецтва - Івана Горшкова. Він представник «воронезької хвилі», тридцятирічних однодумців, які в 2008 році створили у себе на батьківщині центр сучасного мистецтва, а тепер входять у всілякі топи вітчизняного молодого мистецтва. «Хочу сказати, що це абсолютно абстрактна назва [« Дорога королівського пирога »], що задає інтонацію: виставка як подорож, як якийсь шлях в якусь уявну країну, - розповів в інтерв'ю «БІЗНЕС Online» сам художник. - Я думаю, що багато художників ототожнюють свої виставки з якимсь пригодою, подорожжю, світом, містечком, тим більше що у нас тут якесь королівство певне виходить ... Ця виставка, як я сподіваюся, дасть можливість сформувати думку щодо конкретного художника і простежити його позицію в мистецтві, метод, який тут буде прочитуватися, як і повинна переглядатися загальна логіка між різними за матеріалом роботами, зв'язок між усіма цими наклейками, килимами, сервантами, картинками. Загалом, хочеться, щоб все це склалося в якесь королівство ».

Горшков працює з естетикою Кемпа та інтернет-культурою, створює скульптури з дерева, бетону, металу і ще безлічі самих різних предметів і матеріалів. Сам він називає свої роботи «сміттєвими монстрами». На виставці представлені експозиції «гіперстрибок і мурахоїд» і інсталяція «Утопія драконів». Експозиція працюватиме до 23 вересня.

Вхід безкоштовний.

6 +

Галерея БІЗОN (вулиця Мазитов Гафурі, 50), час роботи: вівторок - четвер - з 13:00 до 19:00, субота - з 11:00 до 15:00

9. Концерт. Зуля Камалова & The Children of the Underground в «Солі»

31 серпня


Одна з найяскравіших представниць татарської культури за кордоном - Зуля Камалова - на цьому тижні буквально атакувала Казань. Разом зі своїм австралійським колективом The Children of the Underground, з яким, як зізналася співачка в інтерв'ю «БІЗНЕС Online», вони рідко виступають, відразу після Tat Сult Fest музиканти відіграють концерт в барі «Сіль».

«Ми мало стали грати концерти, кілька разів на рік. Все не так просто, тому що у людей інша робота, інші ансамблі. Вже немає тієї амбітності, щоб просто так кататися по країні. Але трапляється, що виїжджаємо за межі Австралії. У минулому році ми з'їздили в Самарканд на дуже великий фестиваль "Шарк тароналарі: музичний діалог зі світом". Це було справжнє свято для нас. 60 країн-учасниць, все було красиво і здорово », - поділилася Камалова.

Вартість квитків: 1000-1200 рублів.

18+

Бар «Сіль» (вул. Профспілкова, 22), початок - о 20:00

10. Виставка в кіно. «Вермеер і музика» в «Каро»

27 серпня


Ще один фільм-виставку проекту # АртЛекторійВкіно покажуть в Казані на тижні. Ян Вермеер - один з найбільших живописців, самий дивний і незрозумілий художник золотого століття голландського мистецтва. Сьогодні в світі налічується всього 35 його справжніх робіт. Ймовірно, деякі дізналися про художника з фільму «Дівчина з перловою сережкою» (2003) за участю Коліна Ферта і Скарлетт Йоханссон, які відіграли живописця і натурницю відповідно.

Влітку 2013 року в Національній галереї в Лондоні твори Вермеєра - «Дама, що стоїть у вірджіналя» і «Дама, що сидить за вірджіналем» - вперше були представлені в рамках однієї експозиції. Вірджинал - різновид клавесина, і інші музичні інструменти грали в творчості нідерландських живописців XVII століття не останню роль, оскільки з їх допомогою можна було найефективніше натякнути на витонченість і високу освіту їх натурщиків. Взаємовідносини робіт Вермеєра та музики відповідного періоду стало ключовою ідеєю для виставки в лондонській галереї. До дамам у вірджіналя приєдналися «Гітаристка» та інші картини художника, так чи інакше присвячені музичної тематики. Ведучий програми, мистецтвознавець Тім Марлоу підготував для глядачів докладний екскурс в життя і творчість художника.

Вартість квитків: 300 рублів.

6 +

«Каро 6» (вул. Петербурзька, 1, ТК «Кільце»), початок - о 19:30

Крім того:

  • 27 серпня. Соціальний рух «Тодд» (некомерційний проект, спрямований на об'єднання, розвиток і творчу реалізацію своїх учасників) представляє другу частину літературно-музичного вечора «Поети російського року». У першій були культові російські рок-тексти пісень Бориса Гребенщикова, «Машини часу», «Кіно», «Бригада С», «Наутілус», «Аліса», ДДТ, «Агати Крісті», «Бі-2» та інші без музичного супроводу. У другій частині разом з учасниками вечора усі бажаючі зможуть не тільки прочитати вірші поетів російського року, але і зіграти, заспівати. Тайм-кав'ярня New York Coffee (вул. Велика Червона, 34/16), початок - о 19:30, вартість квитків: 200 рублів. 12+
  • 29 серпня. В «Татнафта Арені» відбудеться офіційна презентація складу «Ак Барса» в сезоні 2018/19. Цього року захід пройде в форматі великого концерту - в чаші арени буде встановлена ​​сцена з широкоформатним екраном, а льодовий майданчик на цей вечір стане танцполом. Спеціальні гості презентації - репер Мот, група «Піца» і Наталія Кларк. «Татнефть Арена» (вул. Чистопольская, 42), початок - о 16:00, вхід вільний. 12+
  • 30 серпня. У п'ятий раз в Казані пройде автоспортивного шоу Kazan City Racing. Як завжди, у програмі неймовірні трюки професійних гонщиків, рев моторів і запах паленої гуми. Крім того, в цьому році відбудеться виступ переможців численних ралі-рейдів команди «КАМАЗ-Мастер», якій цього року виповнюється 30 років. Казанці побачать парад спортивних автомобілів «КАМАЗ-Мастер», імпровізовану лінійну гонку і дрифт-шоу сучасних автомобілів, а також стрибок «КАМАЗа» в довжину зі стаціонарного трампліну. Площа Тисячоліття, початок - о 12:30, вхід вільний. 6 +
  • 31 серпня. П'ятничний вечір в компанії красеня Райана Гослінга. Дивимося найцікавіші кінороботи актора: кримінальний неонуарний трилер з елементами бойовика «Драйв» і комедійну драму «Ларс і справжня дівчина». Антікафе «Баклажан» (вул. Вишневського, 12), початок - о 19:00, вартість квитків: 150 рублів. 16+
  • 30 серпня. Сімейний Свято «ВелоДобро в Казані!»: Конкурси з призами для дорослих і дітей, фотозоні і професійний фотограф, який зробить фотографії абсолютно безкоштовно, шоу-програма і т. Д. Також в цей день буде працювати мобільний пункт прийому старих велосипедів на парковці зі боку вул. Карбишева, куди ви зможете принести старий або зламаний велосипед. Горкінско-Ометьевскій ліс (проспект Перемоги, 69), початок - о 16:00, вхід вільний. 0 +
  • 30 серпня. У парку «Крила Рад» продовжується серія безкоштовних кінопоказів «Ретрочетверг». На цьому тижні дивимося фільм трагікомедію Карена Шахназарова «Кур'єр». Парк «Крила Рад», початок - о 20:30, вхід вільний. 12+

Якщо ви дізналися про цікаву подію в світі культури, про нього можна повідомити по ел. поштою: [email protected] і [email protected]

«Тиждень татарстанського кіно» на тлі «Казанської осені»

27.08.2018

10 культурних подій в Казані, які не можна пропустити (з 27 по 31 серпня)

30 серпня в Казані - це завжди маса культурних подій. З них ми вибрали для своїх читачів Tat Cult Fest в Кремлі і «Казанську осінь» Олександра Сладковський біля Палацу хліборобів, без якої останні дні літа вже складно уявити. Зулю Камалова можна буде почути як на татфесте, так і в «Солі». Будуть на цьому тижні і помітні кінопрем'єри.

1. VIII оперний фестиваль «Казанська осінь» у Палаці хліборобів

30 серпня

Традиційно в День міста і республіки в Казані пройде міжнародний оперний фестиваль під відкритим небом «Казанська осінь». Цього року разом з Державним симфонічним оркестром РТ під керуванням Олександра Сладковський, компанію якому складе диригент Василь Валітов, на сцену вийдуть провідний баритон Великого театру Андрій Жіліховскій і молода солістка Гелікон-опери Ольга Толкміт (сопрано).

Що прийшли чекає насичена музична програма, що складається з творів Моцарта - увертюра до опери «Весілля Фігаро», арія Фігаро з опери «Весілля Фігаро», арія Церліни з опери «Дон Жуан», арія Дон Жуана, дует Церліни і Дон Жуана, Россіні - увертюра до опери «Севільський цирульник», арія Фігаро з опери «Севільський цирульник», Пуччіні - арія Лауретти з опери «Джанні Скіккі», арія Лю з опери «Турандот», арія Мімі з опери «Богема», танці з опери «Вілліс», Бізе - куплети Еськамільо, Доніцетті - арія доктора Малатести з опери «Дон П скуале », дует Мімі і Марселя з третього акту опери« Богема », Дворжак - арія Русалки з опери однойменної опери, Чайковського - аріозо Роберта з опери «Іоланта», аріозо Іоланти, арія Онєгіна «Невже та сама Тетяна?», Полонез з опери «Євгеній Онєгін», фінальний дует з опери «Євгеній Онєгін».

Вхід вільний.

12+

Площа перед Палацом хліборобів (вул. Федосіївський), початок - о 20:00

2. Мультіформатний фестиваль Tat Cult Fest в Казані

29, 30, 31 серпня


Вихідні починаються з Tat Cult Fest - триденного фестивалю міський татарської культури і мистецтв, який буде проходити по всьому місту на п'яти локаціях і представить національну програму зі світу музики, кіно і сучасного мистецтва. Як обіцяють організатори, світлові інсталяції, інтерактивні арт-об'єкти і спецпроекти молодих казанських художників перетворять Казань в територію сучасного мистецтва. Арт-програма фестивалю представить кілька тематичних зон: театральна сцена, літературна зона і покази фільмів локальних режисерів. Ну і звичайно, Tat Cult Fest - фестиваль для всієї родини, на якому буде представлена ​​розважальна програма для дітей та дорослих, дизайн-маркет, зона відпочинку, традиційна татарська кухня і її сучасні гастрономічні варіації.

Головна подія розгорнеться в день святкування Дня міста і республіки - 30 серпня.

Хедлайнери музичної частини фестивалю - Зуля Камалова і її група The Children of the Underground (Австралія), міжнародний бенд Super Tatar, до складу якого входять учасники з Фінляндії, Німеччини і Росії (хлопці грають ритм-енд-блюз і етномузики на татарською мовою), австрійська виконавиця Aygyul і багато інших. Детальніше про подію можна дізнатися в паблік .

Вхід вільний.

6 +

3. День російського кіно в Казані

27 серпня


В один з головних кіносвята країни - День російського кіно - в Казані відбудуться дві спеціальні акції, приурочені до свята. Тематичний цикл «Кіно про кіно» - перша подія - складається з короткометражних стрічок: «Любов Ахата Бєляєва» - документальний фільм-портрет людини, який створив інфраструктуру кінопоказу в Татарстані; «Масовка» - ігровий фільм про людей з амбіціями, які мріють стати зірками, хочуть, щоб їх впізнавали на вулиці (режисер Олександр Зубовленко планує приїхати спеціально для зустрічі з казанським глядачем); завершить вечір кінокомедія «Час жити»: на знімальному майданчику померла літня актриса, зйомки відкласти неможливо, тому іншим акторам доводиться продовжувати роботу і робити вигляд, що вона все ще жива. Фільми будуть показані на набережній озера Кабан.

Друга акція, яка пройде на «Фабриці Алафузова», - «Ніч пожирачів кіно»: спеціальний показ кіноальманаху короткого метра Horror Shorts. Його відкриє хоррор Олексія Барикіна «Плівка» про те, як цікавість може завести тебе в іншу реальність. Крім того, будуть показані трилер з елементами чорної комедії і чорного ромкома «Республіка Z» - відмінна жанрова вакцина проти нудьги, кримінальна чорна комедія з елементами пародії і сатири «Я їм себе на сніданок», фільм про кохання без хепі-енду #SHOCKOMANIA і містичний трилер «Месть.Ж».

Також прийшли чекає майстер-клас від режисера містичного блокбастера «Водяна» Барикіна - «Напружуй, лякай і володарюй!», Презентація нового трейлера психологічного трилера «Кахексія» і ексклюзивне грим-шоу «Перетворення людини в зомбі» від Еліни Юрасової, що створила образи для головних акторів і масовки першого казанського фільму про зомбі «Віріон». Завершить програму збірник зарубіжного кіно на оригінальному мовою з російськими субтитрами. Місцем проведення «Ночі кіно» стане атмосферний простір «Фабрика Алафузова».

Вхід на покази фільмів у озера Кабан вільний.

Вартість квитків на «Ніч пожирачів кіно» - 300-500 рублів, необхідна реєстрація .

18+

Кінопокази у озера Кабан починаються о 21:00, на «Фабриці Алафузова» - о 19:00

4. Вистава в кіно. «Ромео і Джульєтта» (TheatreHD) в «Тандемі»

29 серпня


Королівська шекспірівська компанія продовжує експериментувати: у 2018 році все постановки RSC перейшли в руки жінок-режисерів. За «Ромео і Джульєтту» взялася заступник художнього керівника компанії Еріка Уаймен. На ролі молодих героїв вона взяла початківців і дуже енергійних акторів, повторивши свій успішний хід, вперше обкатаний на виставі RSC «Сон в літню ніч» 2016 року. Тоді постановка «Сну» під час гастрольного туру по Британії в кожному місті збирала свиту Титании - один з персонажів шекспірівської комедії, з місцевих акторів-аматорів і школярів. Тепер же школярі беруть участь і в пролозі «Ромео і Джульєтти», зображуючи масовку протиборчих сімей Монтеккі і Капулетті.

Вартість квитків: 450 рублів.

16+

Кінотеатр «Тандем» (проспект Ібрагімова, 56, КРК «Тандем»), початок - о 19:00

5. «Тиждень татарстанського кіно» в «Світі»

з 23 по 30 серпня


Тиждень показів фільмів татарстанських режисерів триває. У цю робочу п'ятиденку будуть показані мелодрама молодих кінематографістів Рустама Рашітова і Солтана Сунгатулліна «Айсилу» (27.08) про юну дівчину-інваліда, яку одного разу відвозить столичний продюсер, що посперечався, що зможе зробити з неї зірку; перший татарстанський художній фільм, знятий 15 років тому, - «Куктау» ( «Небесна гора») Ільдара Ягафарова (28.08), а також «Татарометражкі» (29.08) Салавата Юзеева і «Курбан-роман», поставлений за романом лауреата Пушкінській премії Ільдара Абузярову, - фільм, що викликав кілька років тому запеклі суперечки. Картини будуть показані на татарською мовою з російськими субтитрами. Подробиці можна дізнатися в паблік .

Вартість квитків: 100 рублів.

12+

Кінотеатр «Мир» (вул. Достоєвського, 30)

6. Кіно. «Як одружити холостяка» в казанських кінотеатрах

з 30 серпня


Романтична комедія «Як одружити холостяка» стала четвертою спільною роботою Кіану Рівза і Вайнони Райдер. Хто не пам'ятає, вперше актори зустрілися 26 років тому під час зйомок в трилері «Дракула» Френсіса Копполи. За сюжетом закоренілий холостяк Френк (Рівз) приїжджає в аеропорт і під час тривалого очікування рейсу заговорює з Ліндсі (Райдер), яка також летить його рейсом і, як з'ясовується, на ту ж весілля: він - всіма забутий зведений брат нареченого, вона - його колишня дівчина, весілля яких обломилася в останній момент. Невимушена розмова швидко перетворюється в обопільні поливання помиями і бажання більше ніколи не бачитися.

16+

7. Кіно. «Гоголь. Страшна помста »в казанських кінотеатрах

з 30 серпня


Трисерійна епопея режисера Єгора Баранова, яка розповідає про пригоди Миколи Васильовича Гоголя, кілька нагадує незграбну версію Костянтина з однойменного серіалу, підійшла до кінця. «Гоголь. Страшна помста »- остання історія письменника, який воює з нечистю в кишить чудовиськами глибинці Російської імперії.

Нагадаємо, що «Гоголь» був знятий як телесеріал, але його в якості експерименту почали показувати в кіно, і величезний успіх першої серії «Гоголь. Початок »переконав прокатників розтягнути реліз на рік. «Гоголь. Вій »в квітні продовжив розповідь, а« Гоголь. Страшна помста »завершить розповідь. Як і раніше, це буде детективний хоррор за участю Олександра Петрова, ожилого до третього фільму Олега Меньшикова, Євгенія Стичкіну та інших вітчизняних зірок.

16+

8. Виставка Івана Горшкова. «Дорога королівського пирога» в галереї БІЗON

з 9 серпня

Фото: «БІЗНЕС Online» Фото: «БІЗНЕС Online»

У галереї БІЗON продовжує працювати виставка «Дорога королівського пирога» одного з найяскравіших художників сучасного російського мистецтва - Івана Горшкова. Він представник «воронезької хвилі», тридцятирічних однодумців, які в 2008 році створили у себе на батьківщині центр сучасного мистецтва, а тепер входять у всілякі топи вітчизняного молодого мистецтва. «Хочу сказати, що це абсолютно абстрактна назва [« Дорога королівського пирога »], що задає інтонацію: виставка як подорож, як якийсь шлях в якусь уявну країну, - розповів в інтерв'ю «БІЗНЕС Online» сам художник. - Я думаю, що багато художників ототожнюють свої виставки з якимсь пригодою, подорожжю, світом, містечком, тим більше що у нас тут якесь королівство певне виходить ... Ця виставка, як я сподіваюся, дасть можливість сформувати думку щодо конкретного художника і простежити його позицію в мистецтві, метод, який тут буде прочитуватися, як і повинна переглядатися загальна логіка між різними за матеріалом роботами, зв'язок між усіма цими наклейками, килимами, сервантами, картинками. Загалом, хочеться, щоб все це склалося в якесь королівство ».

Горшков працює з естетикою Кемпа та інтернет-культурою, створює скульптури з дерева, бетону, металу і ще безлічі самих різних предметів і матеріалів. Сам він називає свої роботи «сміттєвими монстрами». На виставці представлені експозиції «гіперстрибок і мурахоїд» і інсталяція «Утопія драконів». Експозиція працюватиме до 23 вересня.

Вхід безкоштовний.

6 +

Галерея БІЗОN (вулиця Мазитов Гафурі, 50), час роботи: вівторок - четвер - з 13:00 до 19:00, субота - з 11:00 до 15:00

9. Концерт. Зуля Камалова & The Children of the Underground в «Солі»

31 серпня


Одна з найяскравіших представниць татарської культури за кордоном - Зуля Камалова - на цьому тижні буквально атакувала Казань. Разом зі своїм австралійським колективом The Children of the Underground, з яким, як зізналася співачка в інтерв'ю «БІЗНЕС Online», вони рідко виступають, відразу після Tat Сult Fest музиканти відіграють концерт в барі «Сіль».

«Ми мало стали грати концерти, кілька разів на рік. Все не так просто, тому що у людей інша робота, інші ансамблі. Вже немає тієї амбітності, щоб просто так кататися по країні. Але трапляється, що виїжджаємо за межі Австралії. У минулому році ми з'їздили в Самарканд на дуже великий фестиваль "Шарк тароналарі: музичний діалог зі світом". Це було справжнє свято для нас. 60 країн-учасниць, все було красиво і здорово », - поділилася Камалова.

Вартість квитків: 1000-1200 рублів.

18+

Бар «Сіль» (вул. Профспілкова, 22), початок - о 20:00

10. Виставка в кіно. «Вермеер і музика» в «Каро»

27 серпня


Ще один фільм-виставку проекту # АртЛекторійВкіно покажуть в Казані на тижні. Ян Вермеер - один з найбільших живописців, самий дивний і незрозумілий художник золотого століття голландського мистецтва. Сьогодні в світі налічується всього 35 його справжніх робіт. Ймовірно, деякі дізналися про художника з фільму «Дівчина з перловою сережкою» (2003) за участю Коліна Ферта і Скарлетт Йоханссон, які відіграли живописця і натурницю відповідно.

Влітку 2013 року в Національній галереї в Лондоні твори Вермеєра - «Дама, що стоїть у вірджіналя» і «Дама, що сидить за вірджіналем» - вперше були представлені в рамках однієї експозиції. Вірджинал - різновид клавесина, і інші музичні інструменти грали в творчості нідерландських живописців XVII століття не останню роль, оскільки з їх допомогою можна було найефективніше натякнути на витонченість і високу освіту їх натурщиків. Взаємовідносини робіт Вермеєра та музики відповідного періоду стало ключовою ідеєю для виставки в лондонській галереї. До дамам у вірджіналя приєдналися «Гітаристка» та інші картини художника, так чи інакше присвячені музичної тематики. Ведучий програми, мистецтвознавець Тім Марлоу підготував для глядачів докладний екскурс в життя і творчість художника.

Вартість квитків: 300 рублів.

6 +

«Каро 6» (вул. Петербурзька, 1, ТК «Кільце»), початок - о 19:30

Крім того:

  • 27 серпня. Соціальний рух «Тодд» (некомерційний проект, спрямований на об'єднання, розвиток і творчу реалізацію своїх учасників) представляє другу частину літературно-музичного вечора «Поети російського року». У першій були культові російські рок-тексти пісень Бориса Гребенщикова, «Машини часу», «Кіно», «Бригада С», «Наутілус», «Аліса», ДДТ, «Агати Крісті», «Бі-2» та інші без музичного супроводу. У другій частині разом з учасниками вечора усі бажаючі зможуть не тільки прочитати вірші поетів російського року, але і зіграти, заспівати. Тайм-кав'ярня New York Coffee (вул. Велика Червона, 34/16), початок - о 19:30, вартість квитків: 200 рублів. 12+
  • 29 серпня. В «Татнафта Арені» відбудеться офіційна презентація складу «Ак Барса» в сезоні 2018/19. Цього року захід пройде в форматі великого концерту - в чаші арени буде встановлена ​​сцена з широкоформатним екраном, а льодовий майданчик на цей вечір стане танцполом. Спеціальні гості презентації - репер Мот, група «Піца» і Наталія Кларк. «Татнефть Арена» (вул. Чистопольская, 42), початок - о 16:00, вхід вільний. 12+
  • 30 серпня. У п'ятий раз в Казані пройде автоспортивного шоу Kazan City Racing. Як завжди, у програмі неймовірні трюки професійних гонщиків, рев моторів і запах паленої гуми. Крім того, в цьому році відбудеться виступ переможців численних ралі-рейдів команди «КАМАЗ-Мастер», якій цього року виповнюється 30 років. Казанці побачать парад спортивних автомобілів «КАМАЗ-Мастер», імпровізовану лінійну гонку і дрифт-шоу сучасних автомобілів, а також стрибок «КАМАЗа» в довжину зі стаціонарного трампліну. Площа Тисячоліття, початок - о 12:30, вхід вільний. 6 +
  • 31 серпня. П'ятничний вечір в компанії красеня Райана Гослінга. Дивимося найцікавіші кінороботи актора: кримінальний неонуарний трилер з елементами бойовика «Драйв» і комедійну драму «Ларс і справжня дівчина». Антікафе «Баклажан» (вул. Вишневського, 12), початок - о 19:00, вартість квитків: 150 рублів. 16+
  • 30 серпня. Сімейний Свято «ВелоДобро в Казані!»: Конкурси з призами для дорослих і дітей, фотозоні і професійний фотограф, який зробить фотографії абсолютно безкоштовно, шоу-програма і т. Д. Також в цей день буде працювати мобільний пункт прийому старих велосипедів на парковці зі боку вул. Карбишева, куди ви зможете принести старий або зламаний велосипед. Горкінско-Ометьевскій ліс (проспект Перемоги, 69), початок - о 16:00, вхід вільний. 0 +
  • 30 серпня. У парку «Крила Рад» продовжується серія безкоштовних кінопоказів «Ретрочетверг». На цьому тижні дивимося фільм трагікомедію Карена Шахназарова «Кур'єр». Парк «Крила Рад», початок - о 20:30, вхід вільний. 12+

Якщо ви дізналися про цікаву подію в світі культури, про нього можна повідомити по ел. поштою: [email protected] і [email protected]

«Тиждень татарстанського кіно» на тлі «Казанської осені»

27.08.2018

10 культурних подій в Казані, які не можна пропустити (з 27 по 31 серпня)

30 серпня в Казані - це завжди маса культурних подій. З них ми вибрали для своїх читачів Tat Cult Fest в Кремлі і «Казанську осінь» Олександра Сладковський біля Палацу хліборобів, без якої останні дні літа вже складно уявити. Зулю Камалова можна буде почути як на татфесте, так і в «Солі». Будуть на цьому тижні і помітні кінопрем'єри.

1. VIII оперний фестиваль «Казанська осінь» у Палаці хліборобів

30 серпня

Традиційно в День міста і республіки в Казані пройде міжнародний оперний фестиваль під відкритим небом «Казанська осінь». Цього року разом з Державним симфонічним оркестром РТ під керуванням Олександра Сладковський, компанію якому складе диригент Василь Валітов, на сцену вийдуть провідний баритон Великого театру Андрій Жіліховскій і молода солістка Гелікон-опери Ольга Толкміт (сопрано).

Що прийшли чекає насичена музична програма, що складається з творів Моцарта - увертюра до опери «Весілля Фігаро», арія Фігаро з опери «Весілля Фігаро», арія Церліни з опери «Дон Жуан», арія Дон Жуана, дует Церліни і Дон Жуана, Россіні - увертюра до опери «Севільський цирульник», арія Фігаро з опери «Севільський цирульник», Пуччіні - арія Лауретти з опери «Джанні Скіккі», арія Лю з опери «Турандот», арія Мімі з опери «Богема», танці з опери «Вілліс», Бізе - куплети Еськамільо, Доніцетті - арія доктора Малатести з опери «Дон П скуале », дует Мімі і Марселя з третього акту опери« Богема », Дворжак - арія Русалки з опери однойменної опери, Чайковського - аріозо Роберта з опери «Іоланта», аріозо Іоланти, арія Онєгіна «Невже та сама Тетяна?», Полонез з опери «Євгеній Онєгін», фінальний дует з опери «Євгеній Онєгін».

Вхід вільний.

12+

Площа перед Палацом хліборобів (вул. Федосіївський), початок - о 20:00

2. Мультіформатний фестиваль Tat Cult Fest в Казані

29, 30, 31 серпня


Вихідні починаються з Tat Cult Fest - триденного фестивалю міський татарської культури і мистецтв, який буде проходити по всьому місту на п'яти локаціях і представить національну програму зі світу музики, кіно і сучасного мистецтва. Як обіцяють організатори, світлові інсталяції, інтерактивні арт-об'єкти і спецпроекти молодих казанських художників перетворять Казань в територію сучасного мистецтва. Арт-програма фестивалю представить кілька тематичних зон: театральна сцена, літературна зона і покази фільмів локальних режисерів. Ну і звичайно, Tat Cult Fest - фестиваль для всієї родини, на якому буде представлена ​​розважальна програма для дітей та дорослих, дизайн-маркет, зона відпочинку, традиційна татарська кухня і її сучасні гастрономічні варіації.

Головна подія розгорнеться в день святкування Дня міста і республіки - 30 серпня.

Хедлайнери музичної частини фестивалю - Зуля Камалова і її група The Children of the Underground (Австралія), міжнародний бенд Super Tatar, до складу якого входять учасники з Фінляндії, Німеччини і Росії (хлопці грають ритм-енд-блюз і етномузики на татарською мовою), австрійська виконавиця Aygyul і багато інших. Детальніше про подію можна дізнатися в паблік .

Вхід вільний.

6 +

3. День російського кіно в Казані

27 серпня


В один з головних кіносвята країни - День російського кіно - в Казані відбудуться дві спеціальні акції, приурочені до свята. Тематичний цикл «Кіно про кіно» - перша подія - складається з короткометражних стрічок: «Любов Ахата Бєляєва» - документальний фільм-портрет людини, який створив інфраструктуру кінопоказу в Татарстані; «Масовка» - ігровий фільм про людей з амбіціями, які мріють стати зірками, хочуть, щоб їх впізнавали на вулиці (режисер Олександр Зубовленко планує приїхати спеціально для зустрічі з казанським глядачем); завершить вечір кінокомедія «Час жити»: на знімальному майданчику померла літня актриса, зйомки відкласти неможливо, тому іншим акторам доводиться продовжувати роботу і робити вигляд, що вона все ще жива. Фільми будуть показані на набережній озера Кабан.

Друга акція, яка пройде на «Фабриці Алафузова», - «Ніч пожирачів кіно»: спеціальний показ кіноальманаху короткого метра Horror Shorts. Його відкриє хоррор Олексія Барикіна «Плівка» про те, як цікавість може завести тебе в іншу реальність. Крім того, будуть показані трилер з елементами чорної комедії і чорного ромкома «Республіка Z» - відмінна жанрова вакцина проти нудьги, кримінальна чорна комедія з елементами пародії і сатири «Я їм себе на сніданок», фільм про кохання без хепі-енду #SHOCKOMANIA і містичний трилер «Месть.Ж».

Також прийшли чекає майстер-клас від режисера містичного блокбастера «Водяна» Барикіна - «Напружуй, лякай і володарюй!», Презентація нового трейлера психологічного трилера «Кахексія» і ексклюзивне грим-шоу «Перетворення людини в зомбі» від Еліни Юрасової, що створила образи для головних акторів і масовки першого казанського фільму про зомбі «Віріон». Завершить програму збірник зарубіжного кіно на оригінальному мовою з російськими субтитрами. Місцем проведення «Ночі кіно» стане атмосферний простір «Фабрика Алафузова».

Вхід на покази фільмів у озера Кабан вільний.

Вартість квитків на «Ніч пожирачів кіно» - 300-500 рублів, необхідна реєстрація .

18+

Кінопокази у озера Кабан починаються о 21:00, на «Фабриці Алафузова» - о 19:00

4. Вистава в кіно. «Ромео і Джульєтта» (TheatreHD) в «Тандемі»

29 серпня


Королівська шекспірівська компанія продовжує експериментувати: у 2018 році все постановки RSC перейшли в руки жінок-режисерів. За «Ромео і Джульєтту» взялася заступник художнього керівника компанії Еріка Уаймен. На ролі молодих героїв вона взяла початківців і дуже енергійних акторів, повторивши свій успішний хід, вперше обкатаний на виставі RSC «Сон в літню ніч» 2016 року. Тоді постановка «Сну» під час гастрольного туру по Британії в кожному місті збирала свиту Титании - один з персонажів шекспірівської комедії, з місцевих акторів-аматорів і школярів. Тепер же школярі беруть участь і в пролозі «Ромео і Джульєтти», зображуючи масовку протиборчих сімей Монтеккі і Капулетті.

Вартість квитків: 450 рублів.

16+

Кінотеатр «Тандем» (проспект Ібрагімова, 56, КРК «Тандем»), початок - о 19:00

5. «Тиждень татарстанського кіно» в «Світі»

з 23 по 30 серпня


Тиждень показів фільмів татарстанських режисерів триває. У цю робочу п'ятиденку будуть показані мелодрама молодих кінематографістів Рустама Рашітова і Солтана Сунгатулліна «Айсилу» (27.08) про юну дівчину-інваліда, яку одного разу відвозить столичний продюсер, що посперечався, що зможе зробити з неї зірку; перший татарстанський художній фільм, знятий 15 років тому, - «Куктау» ( «Небесна гора») Ільдара Ягафарова (28.08), а також «Татарометражкі» (29.08) Салавата Юзеева і «Курбан-роман», поставлений за романом лауреата Пушкінській премії Ільдара Абузярову, - фільм, що викликав кілька років тому запеклі суперечки. Картини будуть показані на татарською мовою з російськими субтитрами. Подробиці можна дізнатися в паблік .

Вартість квитків: 100 рублів.

12+

Кінотеатр «Мир» (вул. Достоєвського, 30)

6. Кіно. «Як одружити холостяка» в казанських кінотеатрах

з 30 серпня


Романтична комедія «Як одружити холостяка» стала четвертою спільною роботою Кіану Рівза і Вайнони Райдер. Хто не пам'ятає, вперше актори зустрілися 26 років тому під час зйомок в трилері «Дракула» Френсіса Копполи. За сюжетом закоренілий холостяк Френк (Рівз) приїжджає в аеропорт і під час тривалого очікування рейсу заговорює з Ліндсі (Райдер), яка також летить його рейсом і, як з'ясовується, на ту ж весілля: він - всіма забутий зведений брат нареченого, вона - його колишня дівчина, весілля яких обломилася в останній момент. Невимушена розмова швидко перетворюється в обопільні поливання помиями і бажання більше ніколи не бачитися.

16+

7. Кіно. «Гоголь. Страшна помста »в казанських кінотеатрах

з 30 серпня


Трисерійна епопея режисера Єгора Баранова, яка розповідає про пригоди Миколи Васильовича Гоголя, кілька нагадує незграбну версію Костянтина з однойменного серіалу, підійшла до кінця. «Гоголь. Страшна помста »- остання історія письменника, який воює з нечистю в кишить чудовиськами глибинці Російської імперії.

Нагадаємо, що «Гоголь» був знятий як телесеріал, але його в якості експерименту почали показувати в кіно, і величезний успіх першої серії «Гоголь. Початок »переконав прокатників розтягнути реліз на рік. «Гоголь. Вій »в квітні продовжив розповідь, а« Гоголь. Страшна помста »завершить розповідь. Як і раніше, це буде детективний хоррор за участю Олександра Петрова, ожилого до третього фільму Олега Меньшикова, Євгенія Стичкіну та інших вітчизняних зірок.

16+

8. Виставка Івана Горшкова. «Дорога королівського пирога» в галереї БІЗON

з 9 серпня

Фото: «БІЗНЕС Online» Фото: «БІЗНЕС Online»

У галереї БІЗON продовжує працювати виставка «Дорога королівського пирога» одного з найяскравіших художників сучасного російського мистецтва - Івана Горшкова. Він представник «воронезької хвилі», тридцятирічних однодумців, які в 2008 році створили у себе на батьківщині центр сучасного мистецтва, а тепер входять у всілякі топи вітчизняного молодого мистецтва. «Хочу сказати, що це абсолютно абстрактна назва [« Дорога королівського пирога »], що задає інтонацію: виставка як подорож, як якийсь шлях в якусь уявну країну, - розповів в інтерв'ю «БІЗНЕС Online» сам художник. - Я думаю, що багато художників ототожнюють свої виставки з якимсь пригодою, подорожжю, світом, містечком, тим більше що у нас тут якесь королівство певне виходить ... Ця виставка, як я сподіваюся, дасть можливість сформувати думку щодо конкретного художника і простежити його позицію в мистецтві, метод, який тут буде прочитуватися, як і повинна переглядатися загальна логіка між різними за матеріалом роботами, зв'язок між усіма цими наклейками, килимами, сервантами, картинками. Загалом, хочеться, щоб все це склалося в якесь королівство ».

Горшков працює з естетикою Кемпа та інтернет-культурою, створює скульптури з дерева, бетону, металу і ще безлічі самих різних предметів і матеріалів. Сам він називає свої роботи «сміттєвими монстрами». На виставці представлені експозиції «гіперстрибок і мурахоїд» і інсталяція «Утопія драконів». Експозиція працюватиме до 23 вересня.

Вхід безкоштовний.

6 +

Галерея БІЗОN (вулиця Мазитов Гафурі, 50), час роботи: вівторок - четвер - з 13:00 до 19:00, субота - з 11:00 до 15:00

9. Концерт. Зуля Камалова & The Children of the Underground в «Солі»

31 серпня


Одна з найяскравіших представниць татарської культури за кордоном - Зуля Камалова - на цьому тижні буквально атакувала Казань. Разом зі своїм австралійським колективом The Children of the Underground, з яким, як зізналася співачка в інтерв'ю «БІЗНЕС Online», вони рідко виступають, відразу після Tat Сult Fest музиканти відіграють концерт в барі «Сіль».

«Ми мало стали грати концерти, кілька разів на рік. Все не так просто, тому що у людей інша робота, інші ансамблі. Вже немає тієї амбітності, щоб просто так кататися по країні. Але трапляється, що виїжджаємо за межі Австралії. У минулому році ми з'їздили в Самарканд на дуже великий фестиваль "Шарк тароналарі: музичний діалог зі світом". Це було справжнє свято для нас. 60 країн-учасниць, все було красиво і здорово », - поділилася Камалова.

Вартість квитків: 1000-1200 рублів.

18+

Бар «Сіль» (вул. Профспілкова, 22), початок - о 20:00

10. Виставка в кіно. «Вермеер і музика» в «Каро»

27 серпня


Ще один фільм-виставку проекту # АртЛекторійВкіно покажуть в Казані на тижні. Ян Вермеер - один з найбільших живописців, самий дивний і незрозумілий художник золотого століття голландського мистецтва. Сьогодні в світі налічується всього 35 його справжніх робіт. Ймовірно, деякі дізналися про художника з фільму «Дівчина з перловою сережкою» (2003) за участю Коліна Ферта і Скарлетт Йоханссон, які відіграли живописця і натурницю відповідно.

Влітку 2013 року в Національній галереї в Лондоні твори Вермеєра - «Дама, що стоїть у вірджіналя» і «Дама, що сидить за вірджіналем» - вперше були представлені в рамках однієї експозиції. Вірджинал - різновид клавесина, і інші музичні інструменти грали в творчості нідерландських живописців XVII століття не останню роль, оскільки з їх допомогою можна було найефективніше натякнути на витонченість і високу освіту їх натурщиків. Взаємовідносини робіт Вермеєра та музики відповідного періоду стало ключовою ідеєю для виставки в лондонській галереї. До дамам у вірджіналя приєдналися «Гітаристка» та інші картини художника, так чи інакше присвячені музичної тематики. Ведучий програми, мистецтвознавець Тім Марлоу підготував для глядачів докладний екскурс в життя і творчість художника.

Вартість квитків: 300 рублів.

6 +

«Каро 6» (вул. Петербурзька, 1, ТК «Кільце»), початок - о 19:30

Крім того:

  • 27 серпня. Соціальний рух «Тодд» (некомерційний проект, спрямований на об'єднання, розвиток і творчу реалізацію своїх учасників) представляє другу частину літературно-музичного вечора «Поети російського року». У першій були культові російські рок-тексти пісень Бориса Гребенщикова, «Машини часу», «Кіно», «Бригада С», «Наутілус», «Аліса», ДДТ, «Агати Крісті», «Бі-2» та інші без музичного супроводу. У другій частині разом з учасниками вечора усі бажаючі зможуть не тільки прочитати вірші поетів російського року, але і зіграти, заспівати. Тайм-кав'ярня New York Coffee (вул. Велика Червона, 34/16), початок - о 19:30, вартість квитків: 200 рублів. 12+
  • 29 серпня. В «Татнафта Арені» відбудеться офіційна презентація складу «Ак Барса» в сезоні 2018/19. Цього року захід пройде в форматі великого концерту - в чаші арени буде встановлена ​​сцена з широкоформатним екраном, а льодовий майданчик на цей вечір стане танцполом. Спеціальні гості презентації - репер Мот, група «Піца» і Наталія Кларк. «Татнефть Арена» (вул. Чистопольская, 42), початок - о 16:00, вхід вільний. 12+
  • 30 серпня. У п'ятий раз в Казані пройде автоспортивного шоу Kazan City Racing. Як завжди, у програмі неймовірні трюки професійних гонщиків, рев моторів і запах паленої гуми. Крім того, в цьому році відбудеться виступ переможців численних ралі-рейдів команди «КАМАЗ-Мастер», якій цього року виповнюється 30 років. Казанці побачать парад спортивних автомобілів «КАМАЗ-Мастер», імпровізовану лінійну гонку і дрифт-шоу сучасних автомобілів, а також стрибок «КАМАЗа» в довжину зі стаціонарного трампліну. Площа Тисячоліття, початок - о 12:30, вхід вільний. 6 +
  • 31 серпня. П'ятничний вечір в компанії красеня Райана Гослінга. Дивимося найцікавіші кінороботи актора: кримінальний неонуарний трилер з елементами бойовика «Драйв» і комедійну драму «Ларс і справжня дівчина». Антікафе «Баклажан» (вул. Вишневського, 12), початок - о 19:00, вартість квитків: 150 рублів. 16+
  • 30 серпня. Сімейний Свято «ВелоДобро в Казані!»: Конкурси з призами для дорослих і дітей, фотозоні і професійний фотограф, який зробить фотографії абсолютно безкоштовно, шоу-програма і т. Д. Також в цей день буде працювати мобільний пункт прийому старих велосипедів на парковці зі боку вул. Карбишева, куди ви зможете принести старий або зламаний велосипед. Горкінско-Ометьевскій ліс (проспект Перемоги, 69), початок - о 16:00, вхід вільний. 0 +
  • 30 серпня. У парку «Крила Рад» продовжується серія безкоштовних кінопоказів «Ретрочетверг». На цьому тижні дивимося фільм трагікомедію Карена Шахназарова «Кур'єр». Парк «Крила Рад», початок - о 20:30, вхід вільний. 12+

Якщо ви дізналися про цікаву подію в світі культури, про нього можна повідомити по ел. поштою: [email protected] і [email protected]

«Тиждень татарстанського кіно» на тлі «Казанської осені»

27.08.2018

10 культурних подій в Казані, які не можна пропустити (з 27 по 31 серпня)

30 серпня в Казані - це завжди маса культурних подій. З них ми вибрали для своїх читачів Tat Cult Fest в Кремлі і «Казанську осінь» Олександра Сладковський біля Палацу хліборобів, без якої останні дні літа вже складно уявити. Зулю Камалова можна буде почути як на татфесте, так і в «Солі». Будуть на цьому тижні і помітні кінопрем'єри.

1. VIII оперний фестиваль «Казанська осінь» у Палаці хліборобів

30 серпня

Традиційно в День міста і республіки в Казані пройде міжнародний оперний фестиваль під відкритим небом «Казанська осінь». Цього року разом з Державним симфонічним оркестром РТ під керуванням Олександра Сладковський, компанію якому складе диригент Василь Валітов, на сцену вийдуть провідний баритон Великого театру Андрій Жіліховскій і молода солістка Гелікон-опери Ольга Толкміт (сопрано).

Що прийшли чекає насичена музична програма, що складається з творів Моцарта - увертюра до опери «Весілля Фігаро», арія Фігаро з опери «Весілля Фігаро», арія Церліни з опери «Дон Жуан», арія Дон Жуана, дует Церліни і Дон Жуана, Россіні - увертюра до опери «Севільський цирульник», арія Фігаро з опери «Севільський цирульник», Пуччіні - арія Лауретти з опери «Джанні Скіккі», арія Лю з опери «Турандот», арія Мімі з опери «Богема», танці з опери «Вілліс», Бізе - куплети Еськамільо, Доніцетті - арія доктора Малатести з опери «Дон П скуале », дует Мімі і Марселя з третього акту опери« Богема », Дворжак - арія Русалки з опери однойменної опери, Чайковського - аріозо Роберта з опери «Іоланта», аріозо Іоланти, арія Онєгіна «Невже та сама Тетяна?», Полонез з опери «Євгеній Онєгін», фінальний дует з опери «Євгеній Онєгін».

Вхід вільний.

12+

Площа перед Палацом хліборобів (вул. Федосіївський), початок - о 20:00

2. Мультіформатний фестиваль Tat Cult Fest в Казані

29, 30, 31 серпня


Вихідні починаються з Tat Cult Fest - триденного фестивалю міський татарської культури і мистецтв, який буде проходити по всьому місту на п'яти локаціях і представить національну програму зі світу музики, кіно і сучасного мистецтва. Як обіцяють організатори, світлові інсталяції, інтерактивні арт-об'єкти і спецпроекти молодих казанських художників перетворять Казань в територію сучасного мистецтва. Арт-програма фестивалю представить кілька тематичних зон: театральна сцена, літературна зона і покази фільмів локальних режисерів. Ну і звичайно, Tat Cult Fest - фестиваль для всієї родини, на якому буде представлена ​​розважальна програма для дітей та дорослих, дизайн-маркет, зона відпочинку, традиційна татарська кухня і її сучасні гастрономічні варіації.

Головна подія розгорнеться в день святкування Дня міста і республіки - 30 серпня.

Хедлайнери музичної частини фестивалю - Зуля Камалова і її група The Children of the Underground (Австралія), міжнародний бенд Super Tatar, до складу якого входять учасники з Фінляндії, Німеччини і Росії (хлопці грають ритм-енд-блюз і етномузики на татарською мовою), австрійська виконавиця Aygyul і багато інших. Детальніше про подію можна дізнатися в паблік .

Вхід вільний.

6 +

3. День російського кіно в Казані

27 серпня


В один з головних кіносвята країни - День російського кіно - в Казані відбудуться дві спеціальні акції, приурочені до свята. Тематичний цикл «Кіно про кіно» - перша подія - складається з короткометражних стрічок: «Любов Ахата Бєляєва» - документальний фільм-портрет людини, який створив інфраструктуру кінопоказу в Татарстані; «Масовка» - ігровий фільм про людей з амбіціями, які мріють стати зірками, хочуть, щоб їх впізнавали на вулиці (режисер Олександр Зубовленко планує приїхати спеціально для зустрічі з казанським глядачем); завершить вечір кінокомедія «Час жити»: на знімальному майданчику померла літня актриса, зйомки відкласти неможливо, тому іншим акторам доводиться продовжувати роботу і робити вигляд, що вона все ще жива. Фільми будуть показані на набережній озера Кабан.

Друга акція, яка пройде на «Фабриці Алафузова», - «Ніч пожирачів кіно»: спеціальний показ кіноальманаху короткого метра Horror Shorts. Його відкриє хоррор Олексія Барикіна «Плівка» про те, як цікавість може завести тебе в іншу реальність. Крім того, будуть показані трилер з елементами чорної комедії і чорного ромкома «Республіка Z» - відмінна жанрова вакцина проти нудьги, кримінальна чорна комедія з елементами пародії і сатири «Я їм себе на сніданок», фільм про кохання без хепі-енду #SHOCKOMANIA і містичний трилер «Месть.Ж».

Також прийшли чекає майстер-клас від режисера містичного блокбастера «Водяна» Барикіна - «Напружуй, лякай і володарюй!», Презентація нового трейлера психологічного трилера «Кахексія» і ексклюзивне грим-шоу «Перетворення людини в зомбі» від Еліни Юрасової, що створила образи для головних акторів і масовки першого казанського фільму про зомбі «Віріон». Завершить програму збірник зарубіжного кіно на оригінальному мовою з російськими субтитрами. Місцем проведення «Ночі кіно» стане атмосферний простір «Фабрика Алафузова».

Вхід на покази фільмів у озера Кабан вільний.

Вартість квитків на «Ніч пожирачів кіно» - 300-500 рублів, необхідна реєстрація .

18+

Кінопокази у озера Кабан починаються о 21:00, на «Фабриці Алафузова» - о 19:00

4. Вистава в кіно. «Ромео і Джульєтта» (TheatreHD) в «Тандемі»

29 серпня


Королівська шекспірівська компанія продовжує експериментувати: у 2018 році все постановки RSC перейшли в руки жінок-режисерів. За «Ромео і Джульєтту» взялася заступник художнього керівника компанії Еріка Уаймен. На ролі молодих героїв вона взяла початківців і дуже енергійних акторів, повторивши свій успішний хід, вперше обкатаний на виставі RSC «Сон в літню ніч» 2016 року. Тоді постановка «Сну» під час гастрольного туру по Британії в кожному місті збирала свиту Титании - один з персонажів шекспірівської комедії, з місцевих акторів-аматорів і школярів. Тепер же школярі беруть участь і в пролозі «Ромео і Джульєтти», зображуючи масовку протиборчих сімей Монтеккі і Капулетті.

Вартість квитків: 450 рублів.

16+

Кінотеатр «Тандем» (проспект Ібрагімова, 56, КРК «Тандем»), початок - о 19:00

5. «Тиждень татарстанського кіно» в «Світі»

з 23 по 30 серпня


Тиждень показів фільмів татарстанських режисерів триває. У цю робочу п'ятиденку будуть показані мелодрама молодих кінематографістів Рустама Рашітова і Солтана Сунгатулліна «Айсилу» (27.08) про юну дівчину-інваліда, яку одного разу відвозить столичний продюсер, що посперечався, що зможе зробити з неї зірку; перший татарстанський художній фільм, знятий 15 років тому, - «Куктау» ( «Небесна гора») Ільдара Ягафарова (28.08), а також «Татарометражкі» (29.08) Салавата Юзеева і «Курбан-роман», поставлений за романом лауреата Пушкінській премії Ільдара Абузярову, - фільм, що викликав кілька років тому запеклі суперечки. Картини будуть показані на татарською мовою з російськими субтитрами. Подробиці можна дізнатися в паблік .

Вартість квитків: 100 рублів.

12+

Кінотеатр «Мир» (вул. Достоєвського, 30)

6. Кіно. «Як одружити холостяка» в казанських кінотеатрах

з 30 серпня


Романтична комедія «Як одружити холостяка» стала четвертою спільною роботою Кіану Рівза і Вайнони Райдер. Хто не пам'ятає, вперше актори зустрілися 26 років тому під час зйомок в трилері «Дракула» Френсіса Копполи. За сюжетом закоренілий холостяк Френк (Рівз) приїжджає в аеропорт і під час тривалого очікування рейсу заговорює з Ліндсі (Райдер), яка також летить його рейсом і, як з'ясовується, на ту ж весілля: він - всіма забутий зведений брат нареченого, вона - його колишня дівчина, весілля яких обломилася в останній момент. Невимушена розмова швидко перетворюється в обопільні поливання помиями і бажання більше ніколи не бачитися.

16+

7. Кіно. «Гоголь. Страшна помста »в казанських кінотеатрах

з 30 серпня


Трисерійна епопея режисера Єгора Баранова, яка розповідає про пригоди Миколи Васильовича Гоголя, кілька нагадує незграбну версію Костянтина з однойменного серіалу, підійшла до кінця. «Гоголь. Страшна помста »- остання історія письменника, який воює з нечистю в кишить чудовиськами глибинці Російської імперії.

Нагадаємо, що «Гоголь» був знятий як телесеріал, але його в якості експерименту почали показувати в кіно, і величезний успіх першої серії «Гоголь. Початок »переконав прокатників розтягнути реліз на рік. «Гоголь. Вій »в квітні продовжив розповідь, а« Гоголь. Страшна помста »завершить розповідь. Як і раніше, це буде детективний хоррор за участю Олександра Петрова, ожилого до третього фільму Олега Меньшикова, Євгенія Стичкіну та інших вітчизняних зірок.

16+

8. Виставка Івана Горшкова. «Дорога королівського пирога» в галереї БІЗON

з 9 серпня

Фото: «БІЗНЕС Online» Фото: «БІЗНЕС Online»

У галереї БІЗON продовжує працювати виставка «Дорога королівського пирога» одного з найяскравіших художників сучасного російського мистецтва - Івана Горшкова. Він представник «воронезької хвилі», тридцятирічних однодумців, які в 2008 році створили у себе на батьківщині центр сучасного мистецтва, а тепер входять у всілякі топи вітчизняного молодого мистецтва. «Хочу сказати, що це абсолютно абстрактна назва [« Дорога королівського пирога »], що задає інтонацію: виставка як подорож, як якийсь шлях в якусь уявну країну, - розповів в інтерв'ю «БІЗНЕС Online» сам художник. - Я думаю, що багато художників ототожнюють свої виставки з якимсь пригодою, подорожжю, світом, містечком, тим більше що у нас тут якесь королівство певне виходить ... Ця виставка, як я сподіваюся, дасть можливість сформувати думку щодо конкретного художника і простежити його позицію в мистецтві, метод, який тут буде прочитуватися, як і повинна переглядатися загальна логіка між різними за матеріалом роботами, зв'язок між усіма цими наклейками, килимами, сервантами, картинками. Загалом, хочеться, щоб все це склалося в якесь королівство ».

Горшков працює з естетикою Кемпа та інтернет-культурою, створює скульптури з дерева, бетону, металу і ще безлічі самих різних предметів і матеріалів. Сам він називає свої роботи «сміттєвими монстрами». На виставці представлені експозиції «гіперстрибок і мурахоїд» і інсталяція «Утопія драконів». Експозиція працюватиме до 23 вересня.

Вхід безкоштовний.

6 +

Галерея БІЗОN (вулиця Мазитов Гафурі, 50), час роботи: вівторок - четвер - з 13:00 до 19:00, субота - з 11:00 до 15:00

9. Концерт. Зуля Камалова & The Children of the Underground в «Солі»

31 серпня


Одна з найяскравіших представниць татарської культури за кордоном - Зуля Камалова - на цьому тижні буквально атакувала Казань. Разом зі своїм австралійським колективом The Children of the Underground, з яким, як зізналася співачка в інтерв'ю «БІЗНЕС Online», вони рідко виступають, відразу після Tat Сult Fest музиканти відіграють концерт в барі «Сіль».

«Ми мало стали грати концерти, кілька разів на рік. Все не так просто, тому що у людей інша робота, інші ансамблі. Вже немає тієї амбітності, щоб просто так кататися по країні. Але трапляється, що виїжджаємо за межі Австралії. У минулому році ми з'їздили в Самарканд на дуже великий фестиваль "Шарк тароналарі: музичний діалог зі світом". Це було справжнє свято для нас. 60 країн-учасниць, все було красиво і здорово », - поділилася Камалова.

Вартість квитків: 1000-1200 рублів.

18+

Бар «Сіль» (вул. Профспілкова, 22), початок - о 20:00

10. Виставка в кіно. «Вермеер і музика» в «Каро»

27 серпня


Ще один фільм-виставку проекту # АртЛекторійВкіно покажуть в Казані на тижні. Ян Вермеер - один з найбільших живописців, самий дивний і незрозумілий художник золотого століття голландського мистецтва. Сьогодні в світі налічується всього 35 його справжніх робіт. Ймовірно, деякі дізналися про художника з фільму «Дівчина з перловою сережкою» (2003) за участю Коліна Ферта і Скарлетт Йоханссон, які відіграли живописця і натурницю відповідно.

Влітку 2013 року в Національній галереї в Лондоні твори Вермеєра - «Дама, що стоїть у вірджіналя» і «Дама, що сидить за вірджіналем» - вперше були представлені в рамках однієї експозиції. Вірджинал - різновид клавесина, і інші музичні інструменти грали в творчості нідерландських живописців XVII століття не останню роль, оскільки з їх допомогою можна було найефективніше натякнути на витонченість і високу освіту їх натурщиків. Взаємовідносини робіт Вермеєра та музики відповідного періоду стало ключовою ідеєю для виставки в лондонській галереї. До дамам у вірджіналя приєдналися «Гітаристка» та інші картини художника, так чи інакше присвячені музичної тематики. Ведучий програми, мистецтвознавець Тім Марлоу підготував для глядачів докладний екскурс в життя і творчість художника.

Вартість квитків: 300 рублів.

6 +

«Каро 6» (вул. Петербурзька, 1, ТК «Кільце»), початок - о 19:30

Крім того:

  • 27 серпня. Соціальний рух «Тодд» (некомерційний проект, спрямований на об'єднання, розвиток і творчу реалізацію своїх учасників) представляє другу частину літературно-музичного вечора «Поети російського року». У першій були культові російські рок-тексти пісень Бориса Гребенщикова, «Машини часу», «Кіно», «Бригада С», «Наутілус», «Аліса», ДДТ, «Агати Крісті», «Бі-2» та інші без музичного супроводу. У другій частині разом з учасниками вечора усі бажаючі зможуть не тільки прочитати вірші поетів російського року, але і зіграти, заспівати. Тайм-кав'ярня New York Coffee (вул. Велика Червона, 34/16), початок - о 19:30, вартість квитків: 200 рублів. 12+
  • 29 серпня. В «Татнафта Арені» відбудеться офіційна презентація складу «Ак Барса» в сезоні 2018/19. Цього року захід пройде в форматі великого концерту - в чаші арени буде встановлена ​​сцена з широкоформатним екраном, а льодовий майданчик на цей вечір стане танцполом. Спеціальні гості презентації - репер Мот, група «Піца» і Наталія Кларк. «Татнефть Арена» (вул. Чистопольская, 42), початок - о 16:00, вхід вільний. 12+
  • 30 серпня. У п'ятий раз в Казані пройде автоспортивного шоу Kazan City Racing. Як завжди, у програмі неймовірні трюки професійних гонщиків, рев моторів і запах паленої гуми. Крім того, в цьому році відбудеться виступ переможців численних ралі-рейдів команди «КАМАЗ-Мастер», якій цього року виповнюється 30 років. Казанці побачать парад спортивних автомобілів «КАМАЗ-Мастер», імпровізовану лінійну гонку і дрифт-шоу сучасних автомобілів, а також стрибок «КАМАЗа» в довжину зі стаціонарного трампліну. Площа Тисячоліття, початок - о 12:30, вхід вільний. 6 +
  • 31 серпня. П'ятничний вечір в компанії красеня Райана Гослінга. Дивимося найцікавіші кінороботи актора: кримінальний неонуарний трилер з елементами бойовика «Драйв» і комедійну драму «Ларс і справжня дівчина». Антікафе «Баклажан» (вул. Вишневського, 12), початок - о 19:00, вартість квитків: 150 рублів. 16+
  • 30 серпня. Сімейний Свято «ВелоДобро в Казані!»: Конкурси з призами для дорослих і дітей, фотозоні і професійний фотограф, який зробить фотографії абсолютно безкоштовно, шоу-програма і т. Д. Також в цей день буде працювати мобільний пункт прийому старих велосипедів на парковці зі боку вул. Карбишева, куди ви зможете принести старий або зламаний велосипед. Горкінско-Ометьевскій ліс (проспект Перемоги, 69), початок - о 16:00, вхід вільний. 0 +
  • 30 серпня. У парку «Крила Рад» продовжується серія безкоштовних кінопоказів «Ретрочетверг». На цьому тижні дивимося фільм трагікомедію Карена Шахназарова «Кур'єр». Парк «Крила Рад», початок - о 20:30, вхід вільний. 12+

Якщо ви дізналися про цікаву подію в світі культури, про нього можна повідомити по ел. поштою: [email protected] і [email protected]

«Тиждень татарстанського кіно» на тлі «Казанської осені»

27.08.2018

10 культурних подій в Казані, які не можна пропустити (з 27 по 31 серпня)

30 серпня в Казані - це завжди маса культурних подій. З них ми вибрали для своїх читачів Tat Cult Fest в Кремлі і «Казанську осінь» Олександра Сладковський біля Палацу хліборобів, без якої останні дні літа вже складно уявити. Зулю Камалова можна буде почути як на татфесте, так і в «Солі». Будуть на цьому тижні і помітні кінопрем'єри.

1. VIII оперний фестиваль «Казанська осінь» у Палаці хліборобів

30 серпня

Традиційно в День міста і республіки в Казані пройде міжнародний оперний фестиваль під відкритим небом «Казанська осінь». Цього року разом з Державним симфонічним оркестром РТ під керуванням Олександра Сладковський, компанію якому складе диригент Василь Валітов, на сцену вийдуть провідний баритон Великого театру Андрій Жіліховскій і молода солістка Гелікон-опери Ольга Толкміт (сопрано).

Що прийшли чекає насичена музична програма, що складається з творів Моцарта - увертюра до опери «Весілля Фігаро», арія Фігаро з опери «Весілля Фігаро», арія Церліни з опери «Дон Жуан», арія Дон Жуана, дует Церліни і Дон Жуана, Россіні - увертюра до опери «Севільський цирульник», арія Фігаро з опери «Севільський цирульник», Пуччіні - арія Лауретти з опери «Джанні Скіккі», арія Лю з опери «Турандот», арія Мімі з опери «Богема», танці з опери «Вілліс», Бізе - куплети Еськамільо, Доніцетті - арія доктора Малатести з опери «Дон П скуале », дует Мімі і Марселя з третього акту опери« Богема », Дворжак - арія Русалки з опери однойменної опери, Чайковського - аріозо Роберта з опери «Іоланта», аріозо Іоланти, арія Онєгіна «Невже та сама Тетяна?», Полонез з опери «Євгеній Онєгін», фінальний дует з опери «Євгеній Онєгін».

Вхід вільний.

12+

Площа перед Палацом хліборобів (вул. Федосіївський), початок - о 20:00

2. Мультіформатний фестиваль Tat Cult Fest в Казані

29, 30, 31 серпня


Вихідні починаються з Tat Cult Fest - триденного фестивалю міський татарської культури і мистецтв, який буде проходити по всьому місту на п'яти локаціях і представить національну програму зі світу музики, кіно і сучасного мистецтва. Як обіцяють організатори, світлові інсталяції, інтерактивні арт-об'єкти і спецпроекти молодих казанських художників перетворять Казань в територію сучасного мистецтва. Арт-програма фестивалю представить кілька тематичних зон: театральна сцена, літературна зона і покази фільмів локальних режисерів. Ну і звичайно, Tat Cult Fest - фестиваль для всієї родини, на якому буде представлена ​​розважальна програма для дітей та дорослих, дизайн-маркет, зона відпочинку, традиційна татарська кухня і її сучасні гастрономічні варіації.

Головна подія розгорнеться в день святкування Дня міста і республіки - 30 серпня.

Хедлайнери музичної частини фестивалю - Зуля Камалова і її група The Children of the Underground (Австралія), міжнародний бенд Super Tatar, до складу якого входять учасники з Фінляндії, Німеччини і Росії (хлопці грають ритм-енд-блюз і етномузики на татарською мовою), австрійська виконавиця Aygyul і багато інших. Детальніше про подію можна дізнатися в паблік .

Вхід вільний.

6 +

3. День російського кіно в Казані

27 серпня


В один з головних кіносвята країни - День російського кіно - в Казані відбудуться дві спеціальні акції, приурочені до свята. Тематичний цикл «Кіно про кіно» - перша подія - складається з короткометражних стрічок: «Любов Ахата Бєляєва» - документальний фільм-портрет людини, який створив інфраструктуру кінопоказу в Татарстані; «Масовка» - ігровий фільм про людей з амбіціями, які мріють стати зірками, хочуть, щоб їх впізнавали на вулиці (режисер Олександр Зубовленко планує приїхати спеціально для зустрічі з казанським глядачем); завершить вечір кінокомедія «Час жити»: на знімальному майданчику померла літня актриса, зйомки відкласти неможливо, тому іншим акторам доводиться продовжувати роботу і робити вигляд, що вона все ще жива. Фільми будуть показані на набережній озера Кабан.

Друга акція, яка пройде на «Фабриці Алафузова», - «Ніч пожирачів кіно»: спеціальний показ кіноальманаху короткого метра Horror Shorts. Його відкриє хоррор Олексія Барикіна «Плівка» про те, як цікавість може завести тебе в іншу реальність. Крім того, будуть показані трилер з елементами чорної комедії і чорного ромкома «Республіка Z» - відмінна жанрова вакцина проти нудьги, кримінальна чорна комедія з елементами пародії і сатири «Я їм себе на сніданок», фільм про кохання без хепі-енду #SHOCKOMANIA і містичний трилер «Месть.Ж».

Також прийшли чекає майстер-клас від режисера містичного блокбастера «Водяна» Барикіна - «Напружуй, лякай і володарюй!», Презентація нового трейлера психологічного трилера «Кахексія» і ексклюзивне грим-шоу «Перетворення людини в зомбі» від Еліни Юрасової, що створила образи для головних акторів і масовки першого казанського фільму про зомбі «Віріон». Завершить програму збірник зарубіжного кіно на оригінальному мовою з російськими субтитрами. Місцем проведення «Ночі кіно» стане атмосферний простір «Фабрика Алафузова».

Вхід на покази фільмів у озера Кабан вільний.

Вартість квитків на «Ніч пожирачів кіно» - 300-500 рублів, необхідна реєстрація .

18+

Кінопокази у озера Кабан починаються о 21:00, на «Фабриці Алафузова» - о 19:00

4. Вистава в кіно. «Ромео і Джульєтта» (TheatreHD) в «Тандемі»

29 серпня


Королівська шекспірівська компанія продовжує експериментувати: у 2018 році все постановки RSC перейшли в руки жінок-режисерів. За «Ромео і Джульєтту» взялася заступник художнього керівника компанії Еріка Уаймен. На ролі молодих героїв вона взяла початківців і дуже енергійних акторів, повторивши свій успішний хід, вперше обкатаний на виставі RSC «Сон в літню ніч» 2016 року. Тоді постановка «Сну» під час гастрольного туру по Британії в кожному місті збирала свиту Титании - один з персонажів шекспірівської комедії, з місцевих акторів-аматорів і школярів. Тепер же школярі беруть участь і в пролозі «Ромео і Джульєтти», зображуючи масовку протиборчих сімей Монтеккі і Капулетті.

Вартість квитків: 450 рублів.

16+

Кінотеатр «Тандем» (проспект Ібрагімова, 56, КРК «Тандем»), початок - о 19:00

5. «Тиждень татарстанського кіно» в «Світі»

з 23 по 30 серпня


Тиждень показів фільмів татарстанських режисерів триває. У цю робочу п'ятиденку будуть показані мелодрама молодих кінематографістів Рустама Рашітова і Солтана Сунгатулліна «Айсилу» (27.08) про юну дівчину-інваліда, яку одного разу відвозить столичний продюсер, що посперечався, що зможе зробити з неї зірку; перший татарстанський художній фільм, знятий 15 років тому, - «Куктау» ( «Небесна гора») Ільдара Ягафарова (28.08), а також «Татарометражкі» (29.08) Салавата Юзеева і «Курбан-роман», поставлений за романом лауреата Пушкінській премії Ільдара Абузярову, - фільм, що викликав кілька років тому запеклі суперечки. Картини будуть показані на татарською мовою з російськими субтитрами. Подробиці можна дізнатися в паблік .

Вартість квитків: 100 рублів.

12+

Кінотеатр «Мир» (вул. Достоєвського, 30)

6. Кіно. «Як одружити холостяка» в казанських кінотеатрах

з 30 серпня


Романтична комедія «Як одружити холостяка» стала четвертою спільною роботою Кіану Рівза і Вайнони Райдер. Хто не пам'ятає, вперше актори зустрілися 26 років тому під час зйомок в трилері «Дракула» Френсіса Копполи. За сюжетом закоренілий холостяк Френк (Рівз) приїжджає в аеропорт і під час тривалого очікування рейсу заговорює з Ліндсі (Райдер), яка також летить його рейсом і, як з'ясовується, на ту ж весілля: він - всіма забутий зведений брат нареченого, вона - його колишня дівчина, весілля яких обломилася в останній момент. Невимушена розмова швидко перетворюється в обопільні поливання помиями і бажання більше ніколи не бачитися.

16+

7. Кіно. «Гоголь. Страшна помста »в казанських кінотеатрах

з 30 серпня


Трисерійна епопея режисера Єгора Баранова, яка розповідає про пригоди Миколи Васильовича Гоголя, кілька нагадує незграбну версію Костянтина з однойменного серіалу, підійшла до кінця. «Гоголь. Страшна помста »- остання історія письменника, який воює з нечистю в кишить чудовиськами глибинці Російської імперії.

Нагадаємо, що «Гоголь» був знятий як телесеріал, але його в якості експерименту почали показувати в кіно, і величезний успіх першої серії «Гоголь. Початок »переконав прокатників розтягнути реліз на рік. «Гоголь. Вій »в квітні продовжив розповідь, а« Гоголь. Страшна помста »завершить розповідь. Як і раніше, це буде детективний хоррор за участю Олександра Петрова, ожилого до третього фільму Олега Меньшикова, Євгенія Стичкіну та інших вітчизняних зірок.

16+

8. Виставка Івана Горшкова. «Дорога королівського пирога» в галереї БІЗON

з 9 серпня

Фото: «БІЗНЕС Online» Фото: «БІЗНЕС Online»

У галереї БІЗON продовжує працювати виставка «Дорога королівського пирога» одного з найяскравіших художників сучасного російського мистецтва - Івана Горшкова. Він представник «воронезької хвилі», тридцятирічних однодумців, які в 2008 році створили у себе на батьківщині центр сучасного мистецтва, а тепер входять у всілякі топи вітчизняного молодого мистецтва. «Хочу сказати, що це абсолютно абстрактна назва [« Дорога королівського пирога »], що задає інтонацію: виставка як подорож, як якийсь шлях в якусь уявну країну, - розповів в інтерв'ю «БІЗНЕС Online» сам художник. - Я думаю, що багато художників ототожнюють свої виставки з якимсь пригодою, подорожжю, світом, містечком, тим більше що у нас тут якесь королівство певне виходить ... Ця виставка, як я сподіваюся, дасть можливість сформувати думку щодо конкретного художника і простежити його позицію в мистецтві, метод, який тут буде прочитуватися, як і повинна переглядатися загальна логіка між різними за матеріалом роботами, зв'язок між усіма цими наклейками, килимами, сервантами, картинками. Загалом, хочеться, щоб все це склалося в якесь королівство ».

Горшков працює з естетикою Кемпа та інтернет-культурою, створює скульптури з дерева, бетону, металу і ще безлічі самих різних предметів і матеріалів. Сам він називає свої роботи «сміттєвими монстрами». На виставці представлені експозиції «гіперстрибок і мурахоїд» і інсталяція «Утопія драконів». Експозиція працюватиме до 23 вересня.

Вхід безкоштовний.

6 +

Галерея БІЗОN (вулиця Мазитов Гафурі, 50), час роботи: вівторок - четвер - з 13:00 до 19:00, субота - з 11:00 до 15:00

9. Концерт. Зуля Камалова & The Children of the Underground в «Солі»

31 серпня


Одна з найяскравіших представниць татарської культури за кордоном - Зуля Камалова - на цьому тижні буквально атакувала Казань. Разом зі своїм австралійським колективом The Children of the Underground, з яким, як зізналася співачка в інтерв'ю «БІЗНЕС Online», вони рідко виступають, відразу після Tat Сult Fest музиканти відіграють концерт в барі «Сіль».

«Ми мало стали грати концерти, кілька разів на рік. Все не так просто, тому що у людей інша робота, інші ансамблі. Вже немає тієї амбітності, щоб просто так кататися по країні. Але трапляється, що виїжджаємо за межі Австралії. У минулому році ми з'їздили в Самарканд на дуже великий фестиваль "Шарк тароналарі: музичний діалог зі світом". Це було справжнє свято для нас. 60 країн-учасниць, все було красиво і здорово », - поділилася Камалова.

Вартість квитків: 1000-1200 рублів.

18+

Бар «Сіль» (вул. Профспілкова, 22), початок - о 20:00

10. Виставка в кіно. «Вермеер і музика» в «Каро»

27 серпня


Ще один фільм-виставку проекту # АртЛекторійВкіно покажуть в Казані на тижні. Ян Вермеер - один з найбільших живописців, самий дивний і незрозумілий художник золотого століття голландського мистецтва. Сьогодні в світі налічується всього 35 його справжніх робіт. Ймовірно, деякі дізналися про художника з фільму «Дівчина з перловою сережкою» (2003) за участю Коліна Ферта і Скарлетт Йоханссон, які відіграли живописця і натурницю відповідно.

Влітку 2013 року в Національній галереї в Лондоні твори Вермеєра - «Дама, що стоїть у вірджіналя» і «Дама, що сидить за вірджіналем» - вперше були представлені в рамках однієї експозиції. Вірджинал - різновид клавесина, і інші музичні інструменти грали в творчості нідерландських живописців XVII століття не останню роль, оскільки з їх допомогою можна було найефективніше натякнути на витонченість і високу освіту їх натурщиків. Взаємовідносини робіт Вермеєра та музики відповідного періоду стало ключовою ідеєю для виставки в лондонській галереї. До дамам у вірджіналя приєдналися «Гітаристка» та інші картини художника, так чи інакше присвячені музичної тематики. Ведучий програми, мистецтвознавець Тім Марлоу підготував для глядачів докладний екскурс в життя і творчість художника.

Вартість квитків: 300 рублів.

6 +

«Каро 6» (вул. Петербурзька, 1, ТК «Кільце»), початок - о 19:30

Крім того:

  • 27 серпня. Соціальний рух «Тодд» (некомерційний проект, спрямований на об'єднання, розвиток і творчу реалізацію своїх учасників) представляє другу частину літературно-музичного вечора «Поети російського року». У першій були культові російські рок-тексти пісень Бориса Гребенщикова, «Машини часу», «Кіно», «Бригада С», «Наутілус», «Аліса», ДДТ, «Агати Крісті», «Бі-2» та інші без музичного супроводу. У другій частині разом з учасниками вечора усі бажаючі зможуть не тільки прочитати вірші поетів російського року, але і зіграти, заспівати. Тайм-кав'ярня New York Coffee (вул. Велика Червона, 34/16), початок - о 19:30, вартість квитків: 200 рублів. 12+
  • 29 серпня. В «Татнафта Арені» відбудеться офіційна презентація складу «Ак Барса» в сезоні 2018/19. Цього року захід пройде в форматі великого концерту - в чаші арени буде встановлена ​​сцена з широкоформатним екраном, а льодовий майданчик на цей вечір стане танцполом. Спеціальні гості презентації - репер Мот, група «Піца» і Наталія Кларк. «Татнефть Арена» (вул. Чистопольская, 42), початок - о 16:00, вхід вільний. 12+
  • 30 серпня. У п'ятий раз в Казані пройде автоспортивного шоу Kazan City Racing. Як завжди, у програмі неймовірні трюки професійних гонщиків, рев моторів і запах паленої гуми. Крім того, в цьому році відбудеться виступ переможців численних ралі-рейдів команди «КАМАЗ-Мастер», якій цього року виповнюється 30 років. Казанці побачать парад спортивних автомобілів «КАМАЗ-Мастер», імпровізовану лінійну гонку і дрифт-шоу сучасних автомобілів, а також стрибок «КАМАЗа» в довжину зі стаціонарного трампліну. Площа Тисячоліття, початок - о 12:30, вхід вільний. 6 +
  • 31 серпня. П'ятничний вечір в компанії красеня Райана Гослінга. Дивимося найцікавіші кінороботи актора: кримінальний неонуарний трилер з елементами бойовика «Драйв» і комедійну драму «Ларс і справжня дівчина». Антікафе «Баклажан» (вул. Вишневського, 12), початок - о 19:00, вартість квитків: 150 рублів. 16+
  • 30 серпня. Сімейний Свято «ВелоДобро в Казані!»: Конкурси з призами для дорослих і дітей, фотозоні і професійний фотограф, який зробить фотографії абсолютно безкоштовно, шоу-програма і т. Д. Також в цей день буде працювати мобільний пункт прийому старих велосипедів на парковці зі боку вул. Карбишева, куди ви зможете принести старий або зламаний велосипед. Горкінско-Ометьевскій ліс (проспект Перемоги, 69), початок - о 16:00, вхід вільний. 0 +
  • 30 серпня. У парку «Крила Рад» продовжується серія безкоштовних кінопоказів «Ретрочетверг». На цьому тижні дивимося фільм трагікомедію Карена Шахназарова «Кур'єр». Парк «Крила Рад», початок - о 20:30, вхід вільний. 12+

Якщо ви дізналися про цікаву подію в світі культури, про нього можна повідомити по ел. поштою: [email protected] і [email protected]