Розвиток допитливості, допитливості кожного учня, виховання любові до пізнавальної діяльності є важливою і необхідною завданням, що стоїть перед школою і вчителем. Вирішення цього завдання здійснюється як на уроках, так і в позакласній роботі з будь-якого предмету. Предметні тижні як традиційна частина позанавчальної діяльності звичні для будь-якої загальноосвітньої школи. Збільшення навчального навантаження на уроках змушує задуматися над тим, як підтримувати інтерес школярів до навчання.
Відповідно до плану роботи школи з 20.02.17 по 03.03.17 проходив тиждень географії, біології, хімії.
Тиждень географії в школі - це показ досягнень хлопців по предмету, пропаганді географічних знань і залучення до участі у позаурочній роботі з географії нових учасників.
Її основним завданням є розвиток інтересу у учнів до географії, професійна орієнтація на географічні професії, виховання любові до своєї Батьківщини.
З відкриттям предметного тижня (учитель Крутих А. Н.) серед 5-11 класів був оголошений фотоконкурс «Моя Росія», хлопці повинні були представити авторське фото з визначними пам'ятками нашої батьківщини. І переможцем стала Кузнецовська Дарина, учениця 7 «К» класу.
Проводилися різні вікторини, хлопці розгадували кросворди, писали оповідання і вірші на теми: «Я знаю світ», «Світ навколо мене». І тут хотілося б відзначити ученицю 7 «Б» класу Сазонову Юліану, учня 7 «А» класу Сливного Данила і ученицю 8 «К» класу Шабардіну Поліну. У конкурсі знавців географічної карти: «Чи знаєш ти карту», який проводився серед 7-9 класів, кращий результат за визначенням координат і орієнтування показали учні 7 «К» класу. Протягом усього тижня проходила «Трибуна» - вислови свою думку про смітниках, звалищах, де хлопці могли поміркувати про екологічну обстановку навколишнього середовища.
Серед старшокласників проходила гра «Я - географ». Інтелектуальна гра супроводжувалася мультимедійною презентацією. Вона дозволила виявити найбільш начитаних, ерудованих, допитливих учнів, дала можливість хлопцям проявити в грі з однолітками свої знання. Ними стали: Білків Георгій, 11 клас, Султанов Артем, 10 клас. По завершенні тижні проходила тематична гра «Знавці географії» серед 5-8 класів. Учні представили свої команди (назва, девіз, емблему), відповідали на питання, виконували завдання, розгадували анаграми, кросворди і за правильні відповіді отримували жетони. Переможцем стала команда, яка набрала найбільшу кількість жетонів. Місця розподілилися наступним чином: серед 5-6 - 1 місце 6 «А», 2 місце 6 «Б», 3 місце 5 «К», серед 7-8 класів - 1 місце 8 «К», 2 місце 8 «В» , 3 місце 7 «К».
Хочеться відзначити активних учасників тижня: Мошко Євгенія, 7 «Б», Винокурова Вероніка, 7 «Б», Заїкіна Карина, 8 «В» клас.
В рамках предметного тижня з хімії в цьому навчальному році в 8 класах був проведений конкурс «Безпечна хімія» (вчитель Гатауллина Г. М.). Після уроків хлопці розділилися на команди і показали свої знання з техніки безпеки. Були запропоновані такі види завдань, як «Римовані рядки», «Чи знаєш ти знаки по ТБ», «Конкурс ерудитів», «Конкурс капітанів», «Перевір свої знання з ТБ», «Конкурс лаборантів», «Знайди помилку». В результаті конкурсу перемогла команда 8 «В» класу, друге місце зайняв 8 «А» клас. На уроках були проведені вікторини по хімічним елементам «Хімічний елементарний».
Учні 9-х класів брали участь у вікторині «Інтеллектуальниймарафон», в которомбило багато питань на ерудицію, кмітливість, кмітливість з різних галузей знань, включаючи хімію, біологію, географію, фізику, літературу. Всі учні з великим піднесенням брали участь в конкурсі. Але тут самими ерудованими виявилися: Ілюхіна Ксенія-26 балів, Грабаускас Максим-17 балів, Каріон Олександр-16 балів, Кузенкова Катерина, Константинова Олександра, Ечбергер Володимир - по 12 балів
Учні 10 «А» класу взяли активну участь у відкритому уроці з хімії «Складні ефіри. У світі запахів », який відбувся в рамках районного семінару.
11 «А» клас відправився в «Небезпечна хімічна подорож», подолавши безліч різних перешкод, таких як «Галерея кам'яних статуй», «Задзеркалля», «Тронний зал», «Кімната-акваріум» і ін. Першими стала команда хлопців у складі: Крупнов Єгор, Казуров Артем, Малатья Валентин, Сороколетов Володимир. Цікаво спостерігати, як запалюються очі хлопців, коли вони починають ставитися до хімії не як до складного навчального предмету, а як до уроку, пов'язаному з побутом, харчуванням, здоров'ям, навколишнім життям.
Ігрові форми заходів залучають учнів до поглибленого вивчення предмета і подобаються хлопцям. З одного боку, це обумовлено психологічними особливостями підлітків, з іншого - програмними вимогами по предмету.
Використання дидактичних ігор на уроках та після уроків викликає інтерес і позитивні емоції, сприяє попередженню перевантаження, знімає відчуття неспокою.
Предметна тиждень по біології почалася з «Розумних перерв» знавців природи для учнів 7 класів. Хлопцям були запропоновані цікаві питання, на які вони із задоволенням відповідали. Команда в складі 6 чоловік - Логвинов Артем, Кузнецовська Дарина, Монастиренко Владислав, Кондратьєв Ілля, Кондратьєв Віталій, Міхєєва Аліна взяли участь у відбірковому турі обласного конкурсу «Ерудити Балтики-2017» у віковій категорії 6-7 класи і вийшли в заключний етап. Командам необхідно було вирішити основне тест, що включає 57 тестових завдань різного ступеня складності з предметів математичного та природничого профілю. Лінгвістичний тест включав 17 питань. Бажаємо перемоги у фіналі!
Наша школа отримала Лист подяки за участь у Всеросійських заповідних уроках, де була представлена інформація про заповідну системі Росії, якій цього року виповнюється 100 років. Школярам необхідно розповідати про те, що у нас в Росії, а також і в Калінінградській області, є унікальні природні території. Вони повинні знати і розуміти, що потрібно оберігати, зберігати і передавати наступним поколінням наше природне надбання. З метою пропаганди екологічних знань була організована виставка газет, присвячена році Екології в Росії, в якій взяли участь учні 5-9 класів.
Ділова творчо-інтелектуальна екологічна гра для школярів в рамках обласного конкурсу водних проектів принесла в скарбничку досягнень нашої школи в цьому році 2 місце завдяки організованій роботі і згуртованості невеликого колективу команди «Капітошки». Кубок і медалі «завоювали»: Федичева Уляна (8 «В»), Опришко Равіль (9 »В»), Бокін Ангеліна, Девіченко Ксенія, Козадаева Анастасія, Корольова Вікторія, Паладуца Софія, Султанов Артем, Тарасенко Ілля. Хлопці, величезне Вам спасибі! Удачі в наступному сезоні!
З метою формування стійкої звички необхідності вести здоровий спосіб життя для учнів 6 класів проведено урок «Я - за здоровий спосіб життя!» Для створення музичного фону під час групової роботи учнів використані аудіозаписи пісень «Дівчинка, не кури!» І «Не паліть, хлопчики ». Учні повинні були придумати одне або кілька чотиривіршів, використовуючи такі рими
дарма - не можна - кидай - міняй;
шкода - маячня - тютюн - рак;
курити - шкодити - бережи - біжи;
сигарети - цукерки - будеш - не забудеш.
І ось що, наприклад, вийшло.
Даремно ти, друже, куриш.
Ти цей смак не забудеш.
Адже тютюн - це шкода.
Але, кажуть, що це - маячня.
Ти, мій друг, біжи, біжи.
І здоров'я бережи.
Сигарети - НЕ цукерки.
Хочеться зауважити, що від кожного з нас залежить, які звички, шкідливі або корисні, будуть переважати. Лікарі та психологи стверджують: почати курити набагато легше, ніж відмовитися від куріння. Тому краще надходити так, як діяв герой вірша:
Я йшов додому зі спортзанятій.
Мене окликнув мій приятель.
Він сигаретою димів
І закурити мені запропонував.
Але адже куріння - це шкода.
І я сказав: «Спасибі, немає.
Дихати нам треба киснем.
Навіщо труїтися вуглецем? »
Для підвищення зацікавленості і активізації діяльності учнів до предмету «біологія» в 8 класах проведено заняття «Світ анатомії». Учні взяли участь в конкурсах «Питання-відповідь», «Чи знаємо ми свій організм», «Вгадай орган», «Розвиток пам'яті», «А чи знаєте ви ...» і т.д.
Вчитися має бути цікаво. Тільки тоді вчення може бути успішним. Аналіз проведених предметних тижнів підтверджує необхідність застосування різних видів заходів. Спостерігаючи за ходом розвитку тижні, потрібно відзначити, що формування творчих навичок тісно пов'язане з розвитком інтелектуальних можливостей. Діти оволодівають навичками колективної творчості, а головне: вони можуть жити, торкаючись до світу прекрасного, де предметні тижні виступають як унікальна комунікативна система, що дозволяє самовиражатися, самостверджуватися, самореалізуватися, рости духовно і творчо.
Учитель біології Коршунова Л. А.
Тисяча шістсот двадцять одна Переглядів 2 Переглядів
Навіщо труїтися вуглецем?