Топ-10: вибрані книжкові магазини Москви

  1. «Фаланстери»
  2. «Ціолковський»
  3. « Гіперіон »
  4. « Гілея »
  5. « Проект О.Г.И. »
  6. Книжкова крамниця при Літінституті
  7. «Книга»
  8. «Республіка»
  9. «Додо»
  10. «Гумбольдт & Гумбольдт»

при політехнічному музеї відкрився книжковий магазин «Ціолковський». «Ваше дозвілля» склав путівник по самим просунутим книжковим Москви, де можна купити унікальні видання та поспілкуватися з близькими по духу людьми.
при   політехнічному музеї   відкрився книжковий магазин «Ціолковський»

Топ-10: вибрані к. Джерело: Топ-10: вибрані к. Автор: Топ-10: вибрані до

«Фаланстери»

З Тверській згорнути в Малий Гнездніковскій, пройти трохи вниз і наліво, в забрудненому арку, з неї вузькими сходами на другий поверх. Маршрут, який із зав'язаними очима подолає будь-любитель хорошої літератури: «Фаланстери» як і раніше поза конкуренцією серед московських книгарень гуманітарної спрямованості. Широта асортименту доводить до відчаю через неможливість охопити розумом все це багатство: останні книги Жижека і Брета Істон-Елліса, Мамардашвілі і Кашина, життєпис Троцького і збірник польської поезії, журнали «Сеанс» і «Аріон» ... Ціни нижче, ніж в інтернет-магазинах. Продавці досвідчені і терпимі. Останнім деякі відвідувачі без збентеження користуються, захажівая в «Фаланстери» як в хату-читальню. Благо по всьому залу розставлені стільці - можна присісти і ненароком зачитати на весь день. Господарі Фаланстери до цього ставляться з розумінням.

  • Бестселери дня: Айн Ренд. «Доброчесність егоїзму»; Пірошка Доссі. «Продано! Культура і гроші »; Лаврентій Берія. «Сталін сльозам не вірить. Особистий щоденник 1937-1941 ».
  • М. Гнездніковскій пров., 12/27 / 749-57-21 / 11.00-20.00

«Ціолковський»

Новий магазин при Політехнічному музеї організований господарями «Фаланстери» на чолі з Борисом Купріяновим. Що само по собі найкраща рекомендація. По суті, це той же «Фаланстери», тільки що пролунав вшир (замість одного залу чотири: «популярна наука», «актуальна теорія», «сучасна і класична література і біографії», «дитячі книги») і зменшити свій фірмовий снобізм. Скажімо, у збірників манга або «Рецептиші» Нікі Білоцерківської немає ні найменшого шансу проникнути в «Фаланстери», а в «Циолковском» - ось вони, стоять по сусідству з Хайдеггером і посібниками для технарів. До речі, саме стелажами, забитими книгами з фізики і хімії, «Ціолковський» зустрічає відвідувачів: близькість Політехнічного, що взяв магазин під своє крило, зобов'язує. Що стосується цін, вони тут вище, ніж всі в тому ж «фаланстер» (наприклад, бестселер Джареда Даймонда «Рушниці, мікроби і сталь» коштує 535 і 462 р. Відповідно), але гуманніше, ніж в мережевих гігантах.

  • Бестселери дня: Лев Данилкін. "Юрій Гагарин"; Лідія Гінзбург. «Проходять характери»; Джейн Джекобс. «Смерть і життя великих американських міст».
  • Нова пл., 3/4 (будинок Політехнічного музею), під'їзд 7Д / 628-64-42 / 10.00-22.00 / www.primuzee.ru

Топ-10: вибрані к. Джерело: Топ-10: вибрані к. Автор: Топ-10: вибрані до

« Гіперіон »

Затишне місце, де пригощають яблучними пирогами та книгами хороших малотиражних видавництв на зразок «Водолія» і «Гаятрі». Тираж деяких книг, що приходять сюди, не перевищує сотню примірників, що апріорі робить їх букіністичних раритетом. Крім книготоргівлі, тут влаштовують турніри з шахів на трьох і майстер-класи для любителів саморобок (прейскурант чисто символічний: наприклад, навчитися карбувати дрібнички з міді можна за якісь 150 р.). Єдина ложка дьогтю - десять-п'ятнадцять хвилин, які доведеться витратити, щоб дошагал до «Гіперіона» від станції метро «Площа Ілліча».

  • Бестселери дня: Дмитро Горчев. «Світ диких Гондвани»; Ілля Лагутенко. «Книга мандрів: мій Схід»; Ольга Манулкіна. «Від Айвза від Адамса: американська музика ХХ століття».
  • Робоча вул., 38 / 8-916-613-42-86 / 12.00-23.00 / www.hyperionbook.ru

« Гілея »

Найстаріший з московських книготорг гуманітарної спрямованості: в наступному році «Гілеї» стукне 20 років. Магазин змінив чотири адреси, перш ніж знайшов собі притулок на території Московського музею сучасного мистецтва .
Переїзд пішов на користь усім: завдяки розширенню житлоплощі утворилося місце і для нових книг, і для м'яких шкіряних крісел, потонувши в яких, так приємно гортати альбоми Марка Шагала або Ентоні Гормлі. Книги з художнього авангарду - російському початку XX століття і сучасного - тутешня специфіка. Полки «Гілеї» рясніють альбомами європейських фотомитців та репринтами дореволюційних поетичних збірок. А на знамениті « Гілейскіе читання »Загортають з ММСИ зірки концептуального мистецтва.

  • Бестселери дня: Anish Kapoor. Memory; М.Л. Гаспаров. «Записи та виписки»; альбом в'єтнамського політичного плаката.
  • Товариський б-р, 9 / 925-81-66 / 12.00-20.00, чт - 13.00-21.00 / www.gileia.org

« Проект О.Г.И. »

«Зважте мені, будь ласка, сто грамів Сорокіна і двісті п'ятдесят Пепперштейна ...» Зайшовши в «Проект О.Г.И.», можна переконатися, що в цьому жарті є частка істини. Тут продаються не тільки свіжовіддруковані книги, а й книжковий секонд-хенд. Торг йде за допомогою старих ваг, немов запозичених з радянського гастронома, 100 грамів книги коштують лише 20 рублів. Роман Юрія Тинянова «Пушкін», наприклад, потягне на тридцятку. Ще одна симпатична особливість магазину - його богемний розпорядок: «О.Г.И.» працює з 12 дня до 6 ранку. Так що якщо посеред ночі у вас раптом закінчиться цікавий роман, завжди можна злітати «за Наздоганянням».

  • Бестселери дня: Дмитро Биков. «Остромов, або Учень чарівника»; «Літературна матриця. Підручник, написаний письменниками »; Олександр Введенський. "Усе".
  • Потапівського пер., 8/12, стор. 2 / 627-55-22 / вт-сб 12.00-6.00, нд-пн 12.00-24.00 / www.proektogi.ru

Книжкова крамниця при Літінституті

Розташований по сусідству з легендарним Будинком Герцена «литовських» магазинчик гідний похвали хоча б за вміння його персоналу вмістити на крихітній площі фантастичну кількість книг. Роздивляючись йдуть під стелю стелажі з тісними рядами корінців, відчуваєш приємне запаморочення. Публіка сюди приходить інтелігентна (серед завсідників - Олександр Філіппенко, Святослав Белза, Віра Павлова, Роман Сенчин, Євген Рейн, Маріетта Чудакова), обстановка чинна, розмови в повний голос не вітаються. Зводити книжкову крамницю до виключно філологічному магазину було б несправедливо, але тут і правда найширший в Москві вибір літератури з мовознавства та літературознавства: видання надходять прямо з кращих університетів країни.

  • Бестселери дня: Павло Басинський. «Пристрасті по Максиму. Горький: життя після смерті »; Вяч. Вс. Іванов. «Вибрані праці».
  • Товариський б-р, 25 (вхід і в'їзд тільки з Б. Бронній вул.) / Пн-пт 11.00-19.00, сб 12.00-17.00, нд - вихідний / 694-01-98

«Книга»

Цей невеликий магазинчик, недавно що розмістився в одному з приміщень кафе-клубу Bilingua , Поки мало кому відомий. І дарма: заснував його поет Данило Файзов, і саме тут можна зануритися в поетичну стихію - купити
найсвіжіші збірки віршів і почути, як поети читають свої твори наживо. Серед друзів і постійних гостей магазину - Бахит Кенжеєв, Сергій Гандлєвський, Тимур Кібіров.

  • Бестселери дня: журнал «Аріон»; Тимур Кібіров. "Вірші про кохання"; Володимир Алейніков. "ЗМІГ. Роман-поема ».
  • Крівоколенний пров., 10, стр. 5 / 623-66-83 / 16.00-23.00

Топ-10: вибрані к. Джерело: Топ-10: вибрані к. Автор: Топ-10: вибрані до

«Республіка»

Ніяких малотиражних і букіністичних раритетів: в «Республіці» продаються тільки останні книги ультрамодних авторів. Крім книжкових новинок, в «республіканської» реальності є значний арсенал хіпстерскіх дрібничок - від ломографічної фотокамер і парфумів Demeter до антистресових «жуйок» для рук і формочок для льоду у вигляді ідолів з острова Пасхи. Правда, ціни в «Республіці» кусаються.

  • Бестселери дня: Віктор Пєлєвін. «Ананасова вода для прекрасної дами»; Т. Бейкер. «Том Йорк в Radiohead і соло»; ролики на кросівки з кріпленнями.
  • 1-я Мясннцкая вул., 24/7, стр. 1 / 8-499-251-65-27 / 9.00-24.00 / інші адреси: www.respublica.ru

«Додо»

Додо - персонаж казки Льюїса Керролла, чарівний птах, в образі якої, як вважається, письменник спародіював самого себе. Господарі книгарні, створеного під патронатом відомого літературного діяча Олександра Гаврилова, вважають, що існує особлива порода людей-додо. І одна з них прийме - любов до літератури типу «несерйозно про серйозне», якій тут торгують. Персонал «Додо» - того ж племені: одного разу, наприклад, продавці-консультанти постали перед покупцями в нарядах вікторіанської епохи.

  • Бестселери дня: книга-альбом «В Країні чудес Аліси»; Данило Хармс. «Всі біжать, летять і скачуть».
  • Різдвяний б-р, 10/7 / 10.30-21.30 / www.dodospace.ru

Топ-10: вибрані к. Джерело: Топ-10: вибрані к. Автор: Топ-10: вибрані до

«Гумбольдт & Гумбольдт»

Назва магазину відображає його суть: Олександр Гумбольдт був мандрівником, його брат Вільгельм Гумбольдт - філологом. Сюди варто забігти тим, хто збирається в подорож. Одних тільки путівників по Парижу тут більше півсотні. А ще в «Гумбольдт» можна придбати гігантських розмірів карту Середземного моря з останніми вимірюваннями глибин і зазначенням маяків. Якщо ж вам більше до душі подорожі віртуальні, зверніть увагу на
бестселери модного нині формату «травелог» (подорожні нотатки) і «тревелfiction» (шляхові пригоди).

  • Бестселери дня: Джек Керуак. "В дорозі"; путівники Baedeker's; карта всіх аеропортів Євразії.
  • Вул. Покровка, 11 / 624-47-22 / 10.00-20.00 / www.humboldt2humboldt.ru