ТОП-10 погодних джерел

Незважаючи на величезний вибір інтернет-сайтів про погоду, лише деякі з них використовують власні прогнози Незважаючи на величезний вибір інтернет-сайтів про погоду, лише деякі з них використовують власні прогнози. Наприклад, не варто сподіватися, що погоду на сайті Sinoptik.ua можна уточнити у Yandex, так як обидва сервісу, як і сотні інших, використовують дані фінської метеорологічної служби Foreca .

Також навряд чи істотні відмінності в прогнозі знайдуться у британській BBC і російського rp5 . Обидва сервіси користуються даними британського метеорологічного бюро MetOffice .

А ось такі американські гіганти як Weather Underground , AccuWeather , Weather Channel будують свої прогнози на основі американської чисельної моделі прогнозування GFS (Global Forecast System).

Строго кажучи, на сьогоднішній день в світі існує три основні глобальні чисельні моделі прогнозування погоди, або гідродинамічні моделі атмосфери. Тобто дані з усіх метеостанцій світу, супутників, кораблів та інших систем аналізуються, збираються і обробляються трьома основними способами на основі нелінійних рівнянь.

Тобто дані з усіх метеостанцій світу, супутників, кораблів та інших систем аналізуються, збираються і обробляються трьома основними способами на основі нелінійних рівнянь

У місті Редінг у Великобританії перебуває офіс моделі ECMWF ( European Centre for Medium-Range Weather Forecasts ). Саме цю модель прогнозування використовує Foreca - один з провідних світових постачальників «погодного» контенту. На сьогоднішній день ця модель є найновішою, швидко розвивається і здобула славу лідера за точністю довгострокових прогнозів.

На сьогоднішній день ця модель є найновішою, швидко розвивається і здобула славу лідера за точністю довгострокових прогнозів

Модель UkMet є дітищем найстарішою метеорологічної служби світу MetOffice - Британської урядового метеобюро. Вважається, що вона багатша інших за науковим потенціалом і дає найточніший короткостроковий прогноз.

Вважається, що вона багатша інших за науковим потенціалом і дає найточніший короткостроковий прогноз

Що стосується американської GFS, то вона має найбільше покриття (практично всю земну кулю) і, на думку знавців, є найбільш консервативною. Модель GFS оперується NOAA (National Oceanic and Atmospheric Administration) - Національним центром атмосферних і океанічних досліджень США. Зараз вихідні дані GFS знаходяться у відкритому безкоштовному доступі на американських серверах. Проте фахівці стверджують, що для наших широт вона найменш адаптована, так як погано враховує сніжні покриви.

Проте фахівці стверджують, що для наших широт вона найменш адаптована, так як погано враховує сніжні покриви

Гідродинамічна модель атмосфери - це унікальний, складний і дорогий продукт, який існує в єдиному екземплярі. Один прогін моделі займає кілька годин процесорного часу на суперкомп'ютері. Тому для метеослужб різних країн і комерційних організацій власники надають доступ не до самої моделі, а до кінцевих результатів розрахунків: глобальним полях метеорологічних величин по планеті для різних висот в різні моменти часу.

У свою чергу погодні сервіси можуть використовувати свої алгоритми інтерполяції та подання розрахункових даних моделі. Тому відмінності в прогнозах погоди виникають навіть там, де за основу беруть одну і ту ж модель.

Багато метеоресурси комбінують дані основних глобальних моделей і використовують різноманітні додаткові «поправки на вітер» від провідних світових метеорологічних організацій.

Інші ресурси, наприклад, Gismeteo , Розробляють власні унікальні моделі на основі наявних.

Є й альтернативні моделі. Наприклад, український Meteoprog будує свій прогноз на основі перспективної моделі WRF - умовно кажучи, «дочки» GFS.

Все це автоматичний чисельний прогноз погоди. І все інтернет-ресурси про погоду традиційно недолюблює Гідрометцентр. Ще б пак: «брешуть» прогностичні моделі, а народний гнів обрушується на ні в чому не винних синоптиків. Прогноз синоптиків завжди буде відрізнятися від даних автоматичної чисельної моделі. Адже саме в Гідрометцентрі до складання прогнозу підключаються люди, тобто автоматично розраховані дані проходять візуальний контроль. Синоптики збирають воєдино дані фактичної погоди, прогностичних карт, інформацію з місцевих метеостанцій і мало не з лінійкою в руці складають прогноз для конкретного регіону.

Тому прийнято вважати, що прогноз від Гідрометцентру на найближчі 3 дні на 15-20% точніше, ніж прогноз від численних моделей прогнозування. Ну а якісний прогноз на 5 днів, вважають фахівці, зробити наявними засобами поки що не вдалося нікому, так як стан атмосфери змінюється занадто швидко. Проте спроби довгострокових прогнозів роблять практично всі служби, прогнози мінімум на 10 днів є у всіх. Однак імовірність їх достовірності - не більше 20-30%.

Як би там не було, робота нашого погодного агрегатора покаже, чия модель крутіше.

Даний рейтинг погодних джерел ми склали на основі відгуків про той чи інший сайті в інтернеті, і на основі особистих користувальницьких переваг.

Даний рейтинг погодних джерел ми склали на основі відгуків про той чи інший сайті в інтернеті, і на основі особистих користувальницьких переваг

  1. 1. http://www.gismeteo.ua

У базі сайту понад 15 000 міст України і близько 50000 міст світу, в компанії використовують власну унікальну модель прогнозування погоди на основі даних GFS і UkMET.

Gismeteo був заснований в 1998 році компанією «Меп Мейкер» , Яка з 90-х років займається створенням власних систем обробки метеорологічної інформації для синоптиків. Головний продукт компанії - Геоінформаційна система «Метео», звідки і пішла назва сайту.

Тут є все, що повинно бути у доброго погодного ресурсу: різноманітні прогнози, включаючи експериментальний прогноз на місяць (!), Карти погоди і опадів, новини, широкий вибір інформерів для сайтів і мобільних додатків, повноцінний портал для туристів і багато іншого.

  1. 2. http://sinoptik.ua

Сайт надає інформацію про погоду в Україні у всіх 29 815 населених пунктах і для 104 000 міст світу. Прогнози на Sinoptic беруть у Foreca, а інформацію про фактичну погоду - в українського гідрометцентру, що і дозволяє ресурсу впевнено триматися в верхніх рядках рейтингу bigmir.net.

Дешево і сердито: так можна охарактеризувати інтерфейс. Ніяких додаткових мозолящую очей розділів, крім, власне, прогнозу погоди. Хоча на Sinoptic можна знайти і комфортні карти погоди по заданих маршрутах, і без виснажливого пошуку подивитися інформацію про температуру в водоймах - наприклад, на Чорному та Середземному морях.

Хоча на Sinoptic можна знайти і комфортні карти погоди по заданих маршрутах, і без виснажливого пошуку подивитися інформацію про температуру в водоймах - наприклад, на Чорному та Середземному морях

  1. 3. http://www.meteoprog.ua

Прогноз для 15 000 міст світу і 1209 населених пунктів України складається на власному високопродуктивному комп'ютерному кластері Meteoprog на основі чисельної моделі прогнозу погоди WRF (Weather Research and Forecasting). Це дочірня модифікація GFS, розроблена тим же NOAA , Національним центром атмосферних і океанічних досліджень США.

Відмітна особливість Meteoprog - форма виведення інформації про погоду: у вигляді карт, метеограми, таблиць та іншого різноманітної цікавої інфографіки та веселих картинок.

Тут же можна подивитися і почитати новини не тільки про погоду, але і про події в світі, відвідати туристичний розділ, завантажити симпатичні віджети.

  1. 4. http://pogoda.yandex.ua

Дані для 12146 міст в 228 країнах для Яндекс надає фінська служба Foreca, складова прогноз погоди по моделі ECMWF. Крім Yandex, клієнтами Foreca є Google, Microsoft, AOL, фінські і шведські авіакомпанії і безліч інших організацій.

Foreca є піонером в області дигітальних погодних сервісів. Компанія запустила перший платний сервіс для мобільних телефонів ще в 1997 році.

Що стосується Яндекс, то користувачів привертає чіткий і зручний інтерфейс: прогноз на 10 днів у ясному текстовому вигляді. Тут же можна знайти середню температуру по всій планеті на даний момент.

  1. 5. http://www.meteo.gov.ua/

Сайт українського гідрометцентру -правітельственного синоптичного джерела, яке постачає офіційні дані для українських ЗМІ. Прогноз в Гідрометцентрі складається на основі моніторингу 10 000 наземних метеостанцій, 189 з яких знаходяться в Україні 1000 аерологічних станцій на суші і на кораблях, 100 дрейфуючих станцій, 600 буїв і даних з космічних супутників.

Рядовий користувач знайде прогноз по всіх містах України на 5 днів, а також прогноз по найбільших містах в Європі.

Рядовий користувач знайде прогноз по всіх містах України на 5 днів, а також прогноз по найбільших містах в Європі

  1. 6. Worldweatheronline.com

Мережа американської метеорологічної служби Worldweatheronline охоплює 2 мільйони локацій по всьому світу. Для розрахунку прогнозів погоди тут використовує власну глобальну модель: ансамбль моделей ECMWF, американської NOAA GFS2, дані Всесвітньої метеорологічної організації, дані із супутників NASA, дані японської моделі JMA - Japan Meteorological Agency .

Цілком собі унікальний продукт американських та індійських програмістів з обчислювальними потужностями в Данії і Німеччини.

Цілком собі унікальний продукт американських та індійських програмістів з обчислювальними потужностями в Данії і Німеччини

  1. 7. http://www.intellicast.com

Професійний американський метеосайт для самих просунутих користувачів з власним прогнозом на основі моделі GFS з охопленням по всій земній кулі. Ресурс належить організації Weather Services International (WSI), що входить в групу компаній Weather Channel. WSI стверджують, що їм належить найбільша в світі комерційна метеорологічна база даних, яка співпрацює з урядами США, Канада, Японії і Великобританії. Цими прогнозами користуються більшість світових авіакомпаній, ресурс поставляє погодний контент для 60 000 медіа та компаній в сфері енергетичного сектора.

Неангломовних користувачеві сайту при пошуку погоди в його місті варто не забувати перемикатися з шкали Фаренгейт на Цельсій.

Крім того, intellicast спеціалізується на наданні інформації про урагани і торнадо. Саме тут більшість пересічних американців отримують попередження про насуваються стихійних лихах.

  1. 8. http://www.bbc.co.uk/weather/

Погодна служба ВВС від одного з провідних світових інформагентств з'явилася онлайн в 1997 році і надає інформацію про погоду на умовах ліцензії британської метеорологічної служби MetOficce, тобто використовує прогностичну модель Ukmet. Метеорологічне бюро Великобританії є найстарішим погодних сервісом у світі: воно було засноване в 1854 році, а в 1861 представило перший офіційний прогноз погоди для англійських газет. Зараз прогноз складається для 5000 міст світу. Що найцікавіше, саме короткострокові прогнози від ВВС виявляються найбільш точними для Києва за відгуками в інтернеті.

  1. 9. www.weather.com

Сервіс американського телевізійного каналу про погоду The Weather Channel (TWC), нині перетворився на величезну корпорацію. Канал розпочав своє мовлення в 1982 році, а сайт відкрився в 1995. Що примітно, засновник каналу Джон Колман є провідним критиком теорії глобального потепління. Природно, американці використовують прогнозну модель GFS. Погоду від weather.com ретранслює пошуковик Yahoo, а з особливостей ресурсу - різні спеціалізовані сервіси, наприклад прогнози для садівників з порадами по догляди за рослинами. На жаль, дані представлені тільки за шкалою Фаренгейт, тому в наших широтах ресурс не популярний. Зате для жителів Західної півкулі - це №1.

  1. 10. http://www.accuweather.com

Американська комерційна погодна служба на основі моделі GFS з 2 мільйонами локацій по всьому світу в базі даних. Компанія була заснований в 1962 році, а сайт з'явився в 1995. Зараз служба спеціалізується на платних сервісах для метеорологів, продажем прогнозного контенту у вигляді файлів XML і розробкою зручного «погодного» софта для PC, смартфонів і планшетів. Що стосується звичайних користувачів, то тут можна знайти прогноз по годинах і багато іншого для добре володіють англійською. Для російськомовних, які бажають все-таки дізнатися прогноз за американською моделлю GFS і насолодитися розгорнутими погодними американськими сервісами, - сайт wunderground.com , Де можна навіть «зняти» дані з одного з 25 000 світових метеостанцій.