ТОП-10 найбільш простих способів придумати назву для компанії або продукту

Сьогодні за професійний найманого - розробку комерційно ефективного імені для торгової марки, бізнесмени готові більш охоче платити хороші гроші. Але перш ніж платити гроші фахівцям з неймінг, можна спробувати придумати назву самостійно. Нерідко результат такого аматорського підходу після експертизи проведеної авторитетними фахівцями з брендінгу визнається досить вдалим. Про 10-ти найпростіших методах розробки імені для торгової марки, які можуть бути взяті на озброєння кожним бізнесменом, розповідає Вадим Горжанкін, генеральний директор PR & Brand агентства «Червоне Слово», експерт в сфері маркетингових комунікацій.

Про 10-ти найпростіших методах розробки імені для торгової марки, які можуть бути взяті на озброєння кожним бізнесменом, розповідає Вадим Горжанкін, генеральний директор PR & Brand агентства «Червоне Слово», експерт в сфері маркетингових комунікацій

Метод № 1 - Топонім (географічна назва)

Зверніть увагу на те, де знаходиться ваш бізнес або звідки веде походження ваш товар або його ключовий інгредієнт. За даним принципом утворені такі бренди як м'ясопереробний комбінат «Рублевський», мінеральна вода «Єсентуки», пиво «Клинское», масло «Вологодське», горілка «Finlandia», квас «Очаківський», меблі «Шатура», сигарети «Winston», лікер «Malibu», телекомунікаційна компанія «Nokia».

Метод №2 - Ім'я

Один з найпростіших способів назвати компанію або продукт - це ім'я людини. За даним принципом утворені такі бренди як шоколад «Оленка», пиво «Афанасій», заморожені напівфабрикати «Дарина», чоловічий журнал «Максим», жіночий журнал «Ліза», автомобіль «Mersedes», мережа хімчисток-пралень «Діана», продукти швидкого приготування «Олександра і Софія».

За даним принципом утворені такі бренди як шоколад «Оленка», пиво «Афанасій», заморожені напівфабрикати «Дарина», чоловічий журнал «Максим», жіночий журнал «Ліза», автомобіль «Mersedes», мережа хімчисток-пралень «Діана», продукти швидкого приготування «Олександра і Софія»

Генеральний директор Олександр Варламов: Які особливості просування нової марки?

Ми спочатку планували, що торгова марка буде товаром першої ціни в своєму ціновому сегменті. Звідси і народилася назва PROMO , Яке як би говорить - «постав мене на торець». І головне наше завдання - участь в акціях, в цьому і полягає особливість просування.

Читати далі

Метод № 3 - Прізвище

Поряд з ім'ям основою бренду може бути прізвище. Як правило, назвою бренду стає не просто прізвище, а прізвище засновника компанії. Наприклад, автоконцерн «Ford», шоколадна продукція «А.Коркунов», пиво «Бочкарьов», горілка «Smirnoff», мережа ресторанів «McDonald's» , Джинси «Levi's», чай «Brooke Bond», гідромасажні обладнання «Jacuzzi», вермут «Martini», літаки «Boeing», ручки «Parker», виробник спортивного одягу «Adidas».

Метод № 4 - Природа

Природа може бути джерелом натхнення не тільки для художників і музикантів, а й для фахівців з неймінг. Варто зазначити, що нерідко тварина, рослина чи природне явище асоціюються з властивостями продукту: реактивна система залпового вогню «Град», високошвидкісний поїзд «Сапсан», інтернет-гіпермакетів «Качкодзьоб» , Мережа салонів для дітей і майбутніх мам - «Кенгуру», автомобілі «Jaguar», спортивний одяг «Puma», автосигналізації «Alligator».

Метод № 5 - Історія

Нерідко ім'ям бренду стає значуще історична подія або персонаж. Варто зазначити, що експлуатація історії особливо часто задіюється для формування назв ресторанів. Як приклади можна привести московські ресторани «Годунов'», «Пушкін», «Граф-Орлов» або «Петров-Водкін'». Чимало прикладів «історичного нейминга» зустрічається і в інших сферах бізнесу: коньяк «Napoleon», пиво «Степан Разін», цигарки «Біломорканал», кондитерська фабрика «Більшовик» , Автомобілі «Lincoln», торгово-виробнича група компаній «Бородіно».

Метод № 6 - Міфологія

Фахівці з неймінг не залишили без уваги і міфологію, яка стала одним з найпродуктивніших джерел для імен брендів. Наприклад, свою назву автоконцерн «Mazda» отримав на честь зороастрийского бога життя по імені Ахура-Мазда, а ідея назви напою «Sprite» народилася в 40 роки XX століття. У той час в рекламних кампаніях «Coca-Cola» був особливо популярний малюк Спрайт - ельф з срібними волоссям і широкою посмішкою, який носив замість капелюха пробку від напою. Трохи пізніше його ім'я стало назвою нового газованого напою - «Sprite».

Михайло Гончаров, Про стратегію розвитку мережі на новому ринку: Михайло Гончаров, Про стратегію розвитку мережі на новому ринку:

- А як назва мережі перевели?

- Сама назва мережі ми ніяк не переводили, написання буде в латинській транскрипції - Teremok. Нікого ж не бентежить, що телефони називаються Яблуко. У США є аптечна мережа Duanereade, це навіть не читається. В Америці дивні назви нікого не бентежать. А ми можемо розповісти, що є казка в Росії про теремок.

Читати далі

Метод № 7 - Складений слово

Досить часто ім'ям бренду стає складене слово, утворене при складанні двох слів. Наприклад, комерційний банк «Альба-банк», авіакомпанія «Аерофлот», оператор стільникового зв'язку «Білайн», автоконцерн «Volkswagen», зубна паста «Aquafresh», лінія засобів для догляду за волоссям «Sunsilk», кредитні картки «MasterCard», телеканал «Euronews», щотижневий суспільно-політичний журнал «Newsweek».

Метод № 8 - Акронім

Акронім - це абревіатура, утворена з початкових букв, частин слів або словосполучень, сказана як єдине слово, а не по буквах. Приклад: абревіатура «ГУМ», утворена від «Головний Універсальний Магазин» вимовляється як єдине слово гум, а не ге-у-ем. т.е.не по буквах. Як відомих акронимов можна привести назву музичної групи «ABBA», сформовано з перших букв імен її учасників: Agnetha, Björn, Benny, Anni-Frid або назва автомобільної марки «ВАЗ» (Волзький автомобільний завод).

Метод № 9 - Цитата

Добре запам'ятовується ім'ям бренду через його закрепленности в свідомості споживачів може стати назву або вираз з твору масової художньої культури: кіно, мультиплікація, музика, література та ін. В якості прикладів можна навести такі бренди як молочні продукти «Простоквашино», ресторан «Біле сонце пустелі », мережа магазинів шкіри та хутра« Снігова королева », мережа магазинів будівельних матеріалів« Старий Хоттабич ».

Майстер-клас ми провели в хобі-гіпермаркеті «Леонардо», чи завжди потрібно створювати свій бренд Майстер-клас ми провели в хобі-гіпермаркеті «Леонардо», чи завжди потрібно створювати свій бренд?

Для любителів товарний бренд не має особливого значення. Їм часто буває байдуже, яка фірма виробляє картонні заготовки. Головне, щоб товар був якісним і задовольняв потребу у творчості. Це дає простір компанії «Леонардо» створювати власні торгові марки, минаючи складний шлях дилерства міжнародних брендів. Читайте далі Метод № 10 - Алітерація

Ім'я бренду може грунтуватися на алітерації - ритмічних повторах однакових і однорідних приголосних звуків. Як приклад можна привести такі відомі бренди як напій «Coca-Cola», пельмені «Сам Самич», цукерки на паличці «Chupa-Chups», магазини одягу «Naf-Naf», шоколадні батончики «KitKat», молочні продукти «Мила Мила », освіжаючі цукерки« Tic-Tac », корми для домашніх тварин« Kitekat ».

думка експерта

«Вище наведені лише 10 найбільш простих методів формування імені торгової марки, - резюмує Вадим Горжанкін, генеральний директор PR & Brand агентства« Червоне Слово ». - При цьому така наукова дисципліна як найманого, що є частиною брендингу та присвячена розробці комерційно ефективних імен для торгових марок, налічує не менше 30 основних методів. Варто відзначити, що ім'я бренду має не просто подобатися його власнику, а й викликати необхідні для позиціонування асоціації у цільової аудиторії і спиратися на знакові символи і усталені поняття. Все це досягається шляхом відповідних досліджень. Крім того, ім'я бренду має бути охороноздатності. Перш ніж вкладати гроші в просування торгової марки важливо чітко розуміти, що остання має виключні права щодо відповідних товарів і послуг ».

Retail.ru

Генеральний директор Олександр Варламов: Які особливості просування нової марки?
Майстер-клас ми провели в хобі-гіпермаркеті «Леонардо», чи завжди потрібно створювати свій бренд?