ТОП-15 модних брендів, що підтримують художників

  1. Hermès
  2. Cartier
  3. Hugo Boss
  4. Max Mara
  5. Bulgari
  6. Furla
  7. Trussardi
  8. Benetton
  9. Ermenegildo Zegna
  10. LVMH / Louis Vuitton
  11. Prada
  12. Loewe
  13. Gucci
  14. Tiffany & Co.
  15. Swarovski

Підтримкою мистецтва в різній мірі сьогодні займаються практично всі найбільші модні і ювелірні марки. Одні запрошують художників для разових колаборацій - створити принти для колекцій або прикрасити простір бутика інсталяцією, інші роздають гранти і дають доступ до історичної спадщини і майстерним. Напередодні нового виставкового і преміального сезону ARTANDHOUSES згадує найбільші ініціативи знаменитих брендів, спрямовані на підтримку художників.

Hermès

www.fondationdentreprisehermes.org

Фонд французького будинку Hermès - паризький Fondation d'entreprise Hermès - активно підтримує творчі ініціативи відразу по декількох напрямках. Він спонсорує виставки та перформанси, вручає премії в галузі мистецтва, дизайну та фотографії, а також організовує арт-резиденції.

Виставки сучасних художників проходять в шести галереях Фонду по всьому світу - в La Verrière і в тимчасовому арт-просторі на площі Гран-танок в Брюсселі, Atelier Hermès в Сеулі, Aloft at Hermès в Сінгапурі, Le Forum в Токіо, а також в Художньому музеї Saint-Louis в Сен-Луї-ле-Біч на північному сході Франції.

Крім того, молоді художники запрошуються в арт-резиденції при мануфактурах Hermès - скляної, шкіряної, текстильної. Учасників відбирають відомі майстри - ментори програми. Молоді художники вивчають виробничий процес, а потім створюють власні арт-об'єкти.

Щорічно в рамках міжнародної конкурсної програми New Settings Фонд вибирає перформанс-проекти з сильною візуальній складовій. Кращі ідеї отримують повну фінансову підтримку, а самі постановки показують у культурних організаціях-партнерах - музеях і театрах Парижа. Деякі з них також представляють на фестивалі Crossing The Line в Нью-Йорку. У 2016 році для участі в програмі було відібрано тринадцять міжнародних проектів.

Раз на два роки Fondation d'entreprise Hermès вручає міжнародну нагороду для молодих дизайнерів - Prix Émile Hermès. Фонд також підтримує премію Prix Marcel Duchamp для французьких художників та іноземних майстрів, які працюють у Франції, премію Prix Henri Cartier-Bresson в області документальної фотографії та програму резиденцій по арт-фотографії Immersion.

Підтримкою мистецтва в різній мірі сьогодні займаються практично всі найбільші модні і ювелірні марки

Бьянка Аржімон, учасниця арт-резиденції Holding Textile Hermès (Ліон, Франція)
Фото: Tadzio
© Fondation d'entreprise Hermès

Бьянка Аржімон, учасниця арт-резиденції Holding Textile Hermès (Ліон, Франція)   Фото: Tadzio   © Fondation d'entreprise Hermès

Перформанс в рамках програми Fondation d'Entreprise Hermès «New Settings №7"
2017
© James Kerwin

Cartier

www.fondationcartier.com

Фонд сучасного мистецтва легендарного ювелірного і годинного бренду Cartier в Парижі став першою культурною інституцією у Франції, заснованої компанією. Арт-центр був відкритий в 1984 році і був задуманий як майданчик для експериментів. Спонсоруючи створення творів мистецтва та виставок, Фонд прагне відкрити публіці нові імена, а також несподівані сторони відомих художників.

У 1994 році Fondation Cartier переїхав в нове скляна будівля, спроектована знаменитим французьким архітектором Жаном Нувелем. При цьому через менший простору довелося пожертвувати програмою арт-резиденцій, зате кількість замовлених художникам проектів зросла. Серед тих, кого французької та європейської публіки колись представив саме Фонд Cartier, японський художник Такасі Муракамі , Французький дизайнер Філіп Старк , Американський геній відео-арту Білл Віола і багато інших. Всього в колекції Фонду - понад тисячу творів мистецтва, які колись створювалися спеціально для простору арт-центру.

Fondation Cartier також привертає художників до серії заходів Nomadic Nights - це можуть бути дискусії на культурні та соціальні теми, перформанси, концерти та покази фільмів.

Будівля Fondation Cartier в Парижі
Фото: © Patrick Gries

Будівля Fondation Cartier в Парижі   Фото: © Patrick Gries

Малик Сідібе
«Nuit de Noël»
1 963
Fondation Cartier pour L'Art Contemporain, Париж
© Malick Sidibé
Робота буде представлена ​​на виставці «Malick Sidibé, Mali Twist» в Fondation Cartier, жовтень 2017 - лютий 2018

Hugo Boss

group.hugoboss.com/en/group/sponsoring/art-sponsoring/hugo-boss-prize , group.hugoboss.com/en/group/sponsoring/art-sponsoring/hugo-boss-asia-art-award

Hugo Boss першим серед брендів запустив власну премію для художників. З 1996 року німецький модний будинок вручає одну з найвпливовіших нагород з сучасного мистецтва Hugo Boss Prize спільно з Фондом Соломона Гуггенхайма . Переможець визначається раз в два роки на основі рішення експертного журі з художніх критиків і кураторів з різних країн. Організатори не шукають майбутніх арт-зірок, вони відзначають заслуги тих, хто вже досяг успіхів в світі сучасного мистецтва. При цьому премія не встановлює обмежень в плані віку, статі, національності художника. Переможець отримує грант в розмірі $ 100 тис., А також можливість проведення персональної виставки в Музеї Соломона Гуггенхайма в Нью-Йорку.

Серед володарів нагороди такі майстри, як американець Метью Барні, художник тайського походження Ріркріт Тіраванія, француз П'єр Юіг, палестинка Емілі Джасір, німець Ханс-Петер Фельдман і в'єтнамець Дан Під. З 2016-му Hugo Boss Prize отримала кореянка Аніка Йі, відома своїми роботами з нюхом і тактильністю.

У 2013 році бренд запустив спеціальну премію для художників з Китаю і Південно-Східної Азії - Hugo Boss Asia Art. Вона, подібно Hugo Boss Prize, вручається у співпраці з музеєм раз в два роки. Однак, на відміну від «старшої», азіатська премія створена для підтримки талановитих початківців. Роботи чотирьох фіналістів премії показують на груповій виставці в Rockbund Art Museum в Шанхаї, який є партнером премії.

Інсталяція переможниці Hugo Boss Prize 2016 Аніко Йі
Фото: David Heald
© Solomon R. Guggenheim Foundation

Max Mara

www.collezionemaramotti.org

Італійський модний бренд вручає нагороду Max Mara Art Prize for Women раз в два роки спільно з Whitechapel Gallery в Лондоні. Запущена в 2005 році премія створена для початківців художниць, які працюють у Великобританії. Переможниця визначається рішенням журі, яке складається з арт-критика, куратора, галериста і колекціонера. Під час конкурсного відбору п'ять фіналісток представляють експертам свої пропозиції щодо проектів, які вони хотіли б здійснити за час шестимісячної арт-резиденції в Італії.

Підсумкову роботу переможниці спочатку показують в Whitechapel, а після набувають для Collezione Maramotti, арт-простору бренду в італійському містечку Реджо-Емілія. Раніше в ньому знаходився головний офіс Max Mara, а сьогодні можна побачити художню колекцію, зібрану засновником бренду Акілле Марамотті. Вона налічує кілька сотень робіт італійських та іноземних художників, створених після 1945 року. Серед майстрів, представлених в колекції, - Жан-Мішель Баскія, Альберто Буррі, Лючо Фонтана, П'єро Мандзоні, Білл Віола і інші. Арт-центр також співпрацює з сучасними художниками, які створюють для простору арт-об'єкти і перформанси. Так, наприклад, в 2013 році тут проходила виставка російського художника Євгена Антуфьева.

Так, наприклад, в 2013 році тут проходила виставка російського художника Євгена Антуфьева

Переможниця премії Max Mara Art Prize for Women 2016 Емма Харт за роботою
Фото: Andrea Piffari
Надано Collezione Maramotti

Переможниця премії Max Mara Art Prize for Women 2016 Емма Харт за роботою   Фото: Andrea Piffari   Надано Collezione Maramotti

Переможниця премії Max Mara Art Prize for Women 2016 Емма Харт
Фото: Thierry Bal

Bulgari

www.maxxi.art/en/events/maxxi-bulgari-prize/

Одна з найбільших ювелірних компаній світу - італійська Bulgari з 2012 року щорічно вручає премію Bulgari Art Award сучасному живописцю з Австралії. Бренд виділяє $ 50 тис. На придбання роботи художника для музею-партнера - Художньої галереї Нового Південного Уельсу в Сіднеї. Крім цього, $ 30 тис. Надаються переможцю в якості гранту на його участь в арт-резиденції в Італії.

У 2017 році Bulgari також запустила спільну премію з Національним музеєм мистецтв MAXXI в Римі. Кандидатами на її отримання можуть стати молоді художники, які за останні два роки представляли свої проекти в Італії. Планується, що трьох фіналістів оголосять в жовтні 2017 року під час арт-ярмарки Frieze в Лондоні, а в травні наступного року їх роботи покажуть на виставці в MAXXI. Ім'я переможця, роботу якого придбають для музею, стане відомо в жовтні 2018 року. У журі премії входять представники MAXXI, а також арт-директори і куратори з різних країн.

У журі премії входять представники MAXXI, а також арт-директори і куратори з різних країн

Томіслав Ніколіч
«Just before the most significant events, people are particularly prone to deny the possibilities of the future / cause all we're doing is learning how to die / Якраз перед найзначнішими подіями люди особливо схильні відкидати можливості майбутнього, тому що все, що ми робимо, це вчимося вмирати »
2014-2017

Томіслав Ніколіч   «Just before the most significant events, people are particularly prone to deny the possibilities of the future / cause all we're doing is learning how to die / Якраз перед найзначнішими подіями люди особливо схильні відкидати можливості майбутнього, тому що все, що ми робимо, це вчимося вмирати »   2014-2017

Ільдіко Ковакс
«Onda»
2015
Фото: Stephen Oxenbury

Furla

www.fondazionefurla.org

У 2017 році італійський бренд аксесуарів Furla представив нову концепцію співпраці зі світом мистецтва, за яку тепер відповідає незалежний арт-центр Peep-Hole в Мілані. Його філософія і місія в тому, щоб максимально розкрити творчість художника через інтенсивну освітню програму. Подібного підходу засновники Peep-Hole дотримуються в партнерстві з Furla.

В основі нової арт-концепції бренду - цикли тематичних заходів Furla Series, які включають виставки, перформанси та лекції у співпраці з провідними італійськими культурними організаціями. Прем'єра відбудеться у вересні 2017 року Музеї сучасного мистецтва Новеченто в Мілані, де до квітня 2018 показувати творчість п'яти авторів з різних країн.

C 2000 по 2015 рік бренд вручав премію Furla Award перспективним італійським художникам. Переможець визначався рішенням італійського і міжнародного журі шляхом багатоступінчастого відбору. Від Fondazione Furla він отримував фінансовий грант на створення роботи, яка потім виставлялася в Галереї Кверини Стампалія під час Венеціанської бієнале.

Роботи Луки Тревісані, переможця Furla Award 2007, представлені на виставці «Growing Roots» до 15-річчя премії
Палаццо Реалі, Мілан

Роботи Луки Тревісані, переможця Furla Award 2007, представлені на виставці «Growing Roots» до 15-річчя премії   Палаццо Реалі, Мілан

Робота, представлена на виставці Джиммі Дерем «Венеція: речі, робота і туризм» в музеї Фонду Кверини Стампалія, Венеція
2015
За підтримки Fondazione Furla

Trussardi

www.fondazionenicolatrussardi.com

Fondazione Nicola Trussardi в Мілані працює над просуванням сучасного мистецтва з 1996 року. При ньому немає музею або колекції, це, за словами відомого куратора Ханса Ульріха Обріста, організація-кочівник, яка у співпраці з відомими художниками переосмислює і по-новому відкриває для глядача громадські простору - пам'ятники, колись значущі, але тепер забуті будівлі, а також майже недоступні, але історично важливі місця. Так, завдяки Фонду було відреставровано кілька міланських палаццо, для яких потім створювали роботи сучасні майстри.

Серед художників, з якими співпрацював Фонд, - Сара Лукас , Мауріціо Каттелана , Майкл Елмгрін і Інгар Драгсет , Урс Фішер , Пітер Фішлі і Девід Вайсс, Пол Маккарті і Тіно Сегал. У 2015 році за підтримки Фонду і його партнерів американо-угорська художниця Агнеш Денеш, відома своїми роботами на екологічні теми, засіяла в центрі Мілана п'ять гектарів пшениці на місці майбутнього міського парку.

З 2002 року арт-директором фонду є Массіміліано Джоні . У 2013 році він став наймолодшим куратором Венеціанської бієнале, а зовсім недавно виступав куратором ретроспективи Реймонда Петтібон «Хмара помилкового прочитання» в Музеї сучасного мистецтва «Гараж» в Москві.

Робота бельгійського художника Франсіса Аліса «Не переходьте міст до тих пір, поки не досягнете річки» на виставці «Невтомна земля» в Fondazione Nicola Trussardi в Мілані
20 - 28 серпень 2017 року

Benetton

www.fabrica.it

У 1994 році співзасновник італійського бренду одягу United Colors of Benetton Лучано Бенеттон і фотограф Олів'єро Тоскані відкрили в передмістях міста Тревізо дослідний комунікаційний центр Fabrica. В якості директора вони хотіли запросити Фіделя Кастро, але кубинський лідер від пропозиції відмовився.

Fabrica - це свого роду креативна лабораторія; на відреставрованій віллі XVII століття збираються і творять молоді таланти з усього світу. Протягом року сорок учасників віком до двадцяти п'яти років слухають лекції, відвідують майстер-класи, а також працюють над власними проектами. У програмі центру три основних лінії: дизайн, редакторська робота і соціальні кампанії. Тому проекти учасників пов'язані з візуальними комунікаціями, фотографією, відео, музикою і журналістикою.

Стипендіати Fabrica розробляли соціальні арт-кампанії для багатьох міжнародних організацій, таких як ООН і ЮНІСЕФ. Кінематографічні проекти учасників також ставали призерами найвідоміших фестивалів і премій, серед яких Канський і Венеціанський кінофестивалі, премії «Оскар» і «Golden Globes», а також міжнародний фестиваль креативу «Каннські леви». У 2016 році проект команди Fabrica «Розпізнавання» ( «Recognition») отримав премію IK Prize від галереї Tate в Лондоні за кращу digital-інновацію в сфері культури.

Центр Fabrica в передмісті Тревізо
Фото: Francesco Radino

Центр Fabrica в передмісті Тревізо   Фото: Francesco Radino

Бібліотека центру Fabrica
Фото: Fabrica

Ermenegildo Zegna

www.zegnart.com , www.fondazionezegna.org

Бренд чоловічого одягу підтримує мистецтво на двох рівнях - в рамках арт-платформи компанії ZegnArt і Фонду Zegna.

ZegnArt складається з декількох ініціатив: Public, Art in Global Stores і Special Projects. Завдяки програмі Public підтримку отримують художники на ринках, що розвиваються - досвідченому майстрові замовляють створення паблік-арт об'єкта спільно з місцевою культурною інституцією, а початківець автор бере участь у чотиримісячної арт-резиденції в Італії.

В рамках програми Art in Global Stores художники створюють роботи для бутиків бренду по всьому світу. Наприклад, в 2016 році в лондонському магазині були представлені гобелени південноафриканського художника Вільяма Кентрідж. Для натхнення він використовував історичні облікові книги сім'ї дзен, яка володіє брендом вже в четвертому поколінні. Третій напрям ZengArt - спеціальні проекти в партнерстві з культурними організаціями з усього світу.

Фонд Zegna, заснований у 2000 році, проводить виставки та резиденції для художників (в рамках партнерських премій) в культурному центрі Casa Zegna в італійському містечку Трівьеро. Історія будівлі сходить до 1930-х років, коли в ньому жила сім'я дзен. Крім того, Фонд реалізує паблік-арт програму All'Aperto, запрошуючи міжнародних художників створювати роботи для Трівьеро.

Крім того, Фонд реалізує паблік-арт програму All'Aperto, запрошуючи міжнародних художників створювати роботи для Трівьеро

Інсталяція Ліліани Моро «29,88 SQ KM», створена в рамках програми All'Aperto Фонду Zegna
Фото: Marco Cappelletti DSL Studio

LVMH / Louis Vuitton

www.lvmh.com , www.fondationlouisvuitton.fr

Крім організації виставок у власному музеї - паризькому Foundation Louis Vuitton - і культурних просторах при бутиках Louis Vuitton в Мюнхені, Венеції, Токіо і Парижі, компанія також проводить арт-резиденції LVMH Metier d'Art для молодих художників в своїх майстернях. Мета програми - створити діалог між художниками і ремісниками, відкрити першим секрети роботи з матеріалами і надихнути друге на використання арт-прийомів в роботі.

Так, в 2016 році французький художник Томас Майландер вивчав шкіряне виробництво на півдні Франції, а в 2017 році в майстерню недалеко від Барселони вирушила скульптор і художник Амандин Гюрюсага.

Так, в 2016 році французький художник Томас Майландер вивчав шкіряне виробництво на півдні Франції, а в 2017 році в майстерню недалеко від Барселони вирушила скульптор і художник Амандин Гюрюсага

Інсталяція китайського художника Хуана Юн Піна «Empires» на виставці Monumenta за підтримки LVMH
2016
© Adagp, Париж, 2016

Prada

www.fondazioneprada.org

Бізнес-партнери по модному будинку Prada, подружжя Патріціо Бертеллі та Міуччіа Прада - пристрасні колекціонери. У 1993 році вони створили Фонд Prada для підтримки сучасного мистецтва. Сьогодні у організації три майданчики - галерея в будівлі палаццо Ка 'Корнер делла Реджина в Венеції, арт-комплекс і простір Osservatorio в Мілані.

У Fondazione Prada активна виставкова та освітня програма. Наприклад, зараз в міланському арт-комплексі показують VR-інсталяцію Алехандро Іньярріту про міграцію, в просторі Osservatorio можна побачити роботи японського фотографа Сатоси Фудзівари, а в венеціанському палаццо - багатоскладовий проект «Човен протікає. Капітан брехав » .

Капітан брехав »

Виставковий простір Fondazione Prada Osservatorio (виставка «Give me Yesterday»)
Фото: Delfino Sisto Legnani & Marco Cappelletti
Надано Fondazione Prada

Loewe

www.craftprize.loewe.com

Креативний директор Loewe Джонатан Андерсон часто в своїх інтерв'ю говорить про те, що мистецтво допомагає люксовим брендам набути характеру і встановити емоційний зв'язок з аудиторією. Одне з джерел натхнення для Андерсона - це творіння художників-ремісників.

Історія Loewe почалася в середині XIX століття з невеликого магазину при майстерні в Мадриді. Пам'ятаючи про своє коріння, в 2016 році бренд і його Loewe Foundation заснували премію для кращих ремісників - Loewe Craft Prize. Призовий фонд нагороди становить € 50 тис. При цьому, на відміну від багатьох корпоративних премій, подати заявку на Loewe Craft Prize художники з усього світу можуть самостійно. Арт-об'єкти, що подаються на суд міжнародного журі, повинні відповідати таким категоріям, як прикладне мистецтво, ювелірна майстерність, меблеве виробництво, а також робота з різними матеріалами - металом, текстилем і шкірою.

У 2016 році переможцем став німецький художник Ернст Гамперль, що працює з деревом. Наступного володаря нагороди оголосять в травні 2018 року.

Переможець Loewe Craft Prize 2016 Ернст Гамперль і члени журі премії
© Loewe

Gucci

www.gucci.com/us/en/st/stories , www.guccimuseo.com

Марку відрізняє нестандартний підхід до співпраці зі світом мистецтва: вона приваблює молоді таланти до створення капсульних колекцій, вуличних графіті, а також до участі в digital арт-кампаніях. Такий некласичний формат патронажу відкриває світові нові імена і часто відіграє визначальну роль в кар'єрі молодих художників.

Так, в 2015 році на запрошення бренду художники, фотографи та ілюстратори розміщували в соціальних мережах роботи на основі принтів марки з хештегом #GucciGram. Роком пізніше креатори з усього світу розміщували арт-відео в рамках онлайн-проекту # 24HourAce, приуроченого до запуску нових кросівок. В цьому році, проводячи кампанію, присвячену нової моделі годин, бренд ще раз довів, що з використанням технологій, та й з гумором у нього все в порядку. Художники створювали інтернет-меми на тему «TFWGucci» ( «That Feeling When Gucci» - «Те почуття, коли Gucci ...»), висміюючи культуру споживання і бажання похвалитися.

Героїв своїх арт-колаборацій креативний директор Gucci Алессандро Мікеле знаходить в соціальних мережах. У 2016 році бренд випускав капсульну колекцію спільно з бруклінським граффістом Тревором «Trouble» Ендрю. Свої роботи художник зазначав стилізованим подвійним "G" і публікував їх в Instagram під псевдонімом GucciGhost, чим і привернув увагу дизайнера. Ілюстраторів Джейді Фіш і Анджелу Хікс Алессандро Мікеле також зауважив в соціальних мережах. У 2017 році обидві художниці брали участь у створенні колекцій Gucci, а за мотивами їх робіт були створені гігантські графіті «Gucci Art Wall» в Нью-Йорку і Мілані.

У 2011 році марка з помпою відкрила і Gucci Museo у Флоренції, де кілька років показує виставки про власну історію, а також експозиції сучасного мистецтва.

У 2011 році марка з помпою відкрила і Gucci Museo у Флоренції, де кілька років показує виставки про власну історію, а також експозиції сучасного мистецтва

Ілюстратор Джейді Фіш на тлі Gucci Art Wall в Нью-Йорку

Tiffany & Co.

www.tiffany.com/jewelry/fall-magazine-arts-culture/explore

Американський ювелірний дім з 2017 року виступає спонсором бієнале Уїтні в Нью-Йорку. Партнерство заплановано і на наступні дві виставки - в 2019 і 2021 роках.

В рамках співпраці з брендом куратори бієнале цього року відібрали п'ять молодих художників, які створили арт-об'єкти після спілкування з майстрами Tiffany. Головною умовою проекту було те, що художники збережуть повну творчу свободу і зможуть проявити свою індивідуальність.

Результати були представлені в вітринах бутика Tiffany на 5-й авеню і в магазині Музею Уїтні, а виручені від продажу кошти пішли на потреби музею. Деякі з робіт вийшли вельми несподіваними. Гарольд Мендес створив п'ять срібних судин у вигляді посмертної маски доколумбової епохи, а Аджай Куріан - десять лімітованих візитних карток зі срібла.

Шара Хьюз, учасниця колаборації з Tiffany в рамках бієнале Уїтні 2017
Фото: Tiffany & Co.

Шара Хьюз, учасниця колаборації з Tiffany в рамках бієнале Уїтні 2017   Фото: Tiffany & Co

Робота Рауля де НІВС для Tiffany в рамках партнерства бренду з бієнале Уїтні
2017
Фото: Ricky Zehavi

Swarovski

www.swarovskifoundation.org

Створений в 2013 році фонд ювелірного бренду щорічно вручає премію Art Icon спільно з лондонською Whitechapel Gallery. Нагородою відзначається художник, який, на думку експертного журі, вніс значний вклад в розвиток мистецтва. На честь переможця влаштовується виставка його робіт, а також прийом Art Icon Event, на якому збираються кілька сотень представників арт-спільноти.

Серед володарів нагороди Swarovski Art Icon - колорист і графік Говард Ходжкин, Річард Лонг, який працює в жанрі ленд-арту, перформансу та фотографії, майстер перформансу і відео-арту Джоан Джонас і живописець Пітер Дойг.

Фонд Swarovski також співпрацює з центром сучасного мистецтва Palais de Tokyo у Парижі. Завдяки фінансовій підтримці Фонду художники отримують карт-бланш на інтерпретацію центрального простору цієї інституції.

Робота переможця премії Art Icon від Swarovski Foundation і галереї Whitechapel Річарда Лонга
Без назви
2012
глиняні відбитки на дереві
Фото: Steve Jackson