15 червня 2017 р
Команда BERLOGOS склала власний ТОП архітектурних курсів, де можуть бути підготовлені фахівці, а також, де вони могли б підвищити свою кваліфікацію і розширити багаж професійних знань і навичок. До переліку увійшли, на нашу думку, 5 найякісніших, цікавих і нестандартних способів отримання архітектурної освіти високого рівня в закладах, що відрізняються продуманістю, масштабністю і технологічністю.
- 1. Відкриті освітні курси (ООК) від Московського Архітектурного Інституту (МАРХИ)
Одним з кращих архітектурних ВНЗ на пострадянському просторі є саме МАРХИ, тому не дивно, що саме там створені якісні курси за цільовим направленням підготовки - архітектура і дизайн. ООК по архітектурі - це унікальна розробка викладацького складу МАРХИ, яка включає в себе підготовку не тільки архітекторів, а й фахівців з суміжних напрямках із задіянням інтернет-ресурсу, мінімальними витратами коштів (тільки оплата навчання) і оптимальним розподілом часу. Мова йде про трьох рівнях підготовки: довузівська, професійна і післявузівська (підвищення кваліфікації). Освіта може бути отримано як в очній, так і в дистанційній формі. В цілому ООК - це форма освіти, популярна в світовому співтоваристві, де практикуючі її навчальні заклади об'єднуються в Консорціум ООК (OpenCourseWare - OCW) і працюють за загальноприйнятими стандартами.
- 2. «Навчальний центр»
itstolytsa.ua
Київська компанія «Навчальний центр» - це найяскравіший представник серед організацій, що пропагують сучасні технології і здійснюють освітній процес саме за рахунок IT оснащення і ресурсів мережі Інтернет. Їх курси архітектурного проектування - це складова частина в процесі повноцінної підготовки професійних комп'ютерних дизайнерів і архітекторів. Освітній процес спрямований на вивчення програмного забезпечення для архітектурної розробки і проектування. Навчальний процес максимально сконцентрований на вирішенні практичних завдань, а всі нюанси теорії навчаються можуть уточнити при особистому спілкуванні з викладачами курсу. Перевага роботи з командою «Навчального центру» в тому, що викладачі є практикуючими архітекторами, тому здатні вказати на «підводні камені» і «Лайфхак» в діяльності фахівців даного напрямку.
- 3. Лондонський університет мистецтв Saint Martins
arts.ac.uk/csm/
Курси архітектурного креслення, проектування та інші профільні напрямки від кращих англійських фахівців доступні навіть тим, хто фізично і фінансово не може дозволити собі поїздку до столиці «туманного Альбіону». Авторський курс від ірландського архітектора, що працює в Saint Martin's, передбачає вивчення матеріалу за допомогою участі в онлайн-семінарах після попередньої домашньої самопідготовки. Беруть участь в таких семінарах невеликі групи людей від 8 до 12 осіб. Зв'язок з іноземним фахівцем здійснюється через інтернет за наявності однієї лише веб-камери. Для початку навчання не потрібна наявність спеціальної освіти. Будь-який повнолітній платоспроможний людина може почати навчання, основними перевагами якого є прямий діалог з викладачем і широту пропонованого матеріалу, як теоретичного, так і практичного. Однак варто врахувати, що курси доступні лише тим, хто володіє розмовною та письмовою англійською на 5 балів (потрібно сертифікат IETELS).
- 4. Інститут медіа, архітектури і дизайну «Стрілка»
strelka.com
Для самих цілеспрямованих і різнобічно розвинених людей підійде такий спосіб вивчення архітектури, як пропонують в інституті «Стрілка». Архітектурні напрямки вивчаються шляхом дослідження особливостей міських просторів і процесів урбанізації. Потрапити на навчання до даної організації можуть люди 25-35 років, які мають архітектурну вищу освіту і вільно володіють англійською мовою з наявністю оцінки в 5 балів все по тому ж сертифікату IETELS. Перевага освіти полягає в найвищому рівні підготовки викладачів, зацікавленості у власних студентів і т.д. Навчання безкоштовно, а студенти навпаки отримують значну стипендію. Матеріал поєднує в собі об'ємну теоретичну і практичну базу.
- 5. Вища Школа средовом Дизайну при МАРХИ - альтернатива традиційним архітектурним курсам
design-marhi.ru
Якщо ви завжди бачили себе архітектором, але не змогли згодом пов'язати життя з діяльністю по даному напрямку, то ВШСД при МАРХИ - це оптимальний варіант, щоб перекваліфікуватися, не втрачаючи час на надмірно довгий професійне навчання. Прийти в даний заклад може людина будь-якої спеціалізації, і отримати величезний багаж знань в сфері архітектурного дизайну. Фактично не змінюючи вид своєї діяльності, лікар, юрист, балерина або будь-який інший фахівець можуть отримати необхідні навички для професійного працевлаштування в сфері архітектури. Перевагами даного типу архітектурної освіти є зручний графік, робота з фахівцями курирує ВШСД інституту архітектури (МАРХИ) і т.д.
підсумок
З огляду на запропоновані вище варіанти навчання і підвищення кваліфікації у сфері архітектури та дизайну, можна сказати, що перед початківцями і досвідченими архітекторами відкриті двері багатьох профільних освітніх установ. Почати, природно, можна з безкоштовних варіантів, націлених на розширення багажу знань і тільки потім відправлятися в ті заклади, де кваліфікаційний рівень буде підтверджений сертифікатами і посвідченнями, необхідними для такого бажаного працевлаштування та початку роботи в напрямку архітектури та дизайну.
Читайте також:
Топ-10 чому не варто бути архітектором
Топ-10 чому не варто бути дизайнером