Вчора з завмиранням серця чекали списки другої хвилі ті, хто не знайшов свої прізвища в першій. Якщо відняти «тих, хто повз проходив», то за результатами опитування, яке проводив «П'ять кутів», понад 8% випускників не вдалося стати студентами.
Що робити, якщо знову мимо і в університет вступити в цьому році ну ніяк? «П'ять кутів» пропонує ТОП-5 порад, як провести цей рік з користю.
1. Подати документи до коледжу. Прийом документів в ссузів триває до 15 серпня. Звичайно, якщо мрія всього вашого життя - стати фізиком-ядерником, коледж допоможе мало. В інших же випадках середню професійну освіту - це лайт-версія університетських лекцій, приправлена практикою, практикою і ще раз практикою. Заодно переконайтеся, так чи вам подобається ця професія?
2. Сходити в армію. Пропозиція актуальна для сильної половини людства, і нехай не боїться невдалий абітурієнт цього слова, яким мами лякають двієчників, як дітей чортом. Армія - прекрасна школа життя, яка допомагає розвинути пунктуальність (а це ой як знадобиться в студентському житті) і фізичну витривалість (в сесію теж згадати доведеться добрим словом). Якщо не втрачати даремно часу і підкачатися до жовтня, армійська навантаження не здасться занадто важкою. До речі, в цьому році для відслужили абітурієнтів збираються ввести пільги при вступі.
3. Піти працювати. Але пам'ятайте, якщо вчитися в університеті ви все-таки плануєте, не варто працювати заради роботи. Візьміть корисні уроки і від цієї діяльності: наприклад, підтримуйте графік ранніх підйомів. Або почніть освоювати спеціальність на практиці: хочете вчитися на менеджменті - знайдіть вакансію помічника менеджера. Потім з таким досвідом вивчати теорію в університеті буде набагато легше.
4. Готуватися до перездачі ЄДІ. Якщо в усьому винна низькі бали, саме час підготуватися до нового іспиту як слід. Через рік занять ви точно зможете набрати високі результати. До того ж тепер не доведеться розпорошуватися на домашні завдання і уроки - весь час можна витрачати тільки на потрібні предмети. Нічого зайвого!
5. Відпочити і пожити для себе. Якщо після ЄДІ і приймальної кампанії ніяких сил і нервів вже не залишилося, можливо, варто взяти перерву. За цей рік можна зробити чимало корисного: навчитися працювати в Photoshop, прочитати повне зібрання творів Достоєвського або зв'язати найдовший шарф, щоб потрапити в книгу рекордів. Зрештою, самоосвіта ще ніхто не відміняв!
І найголовніше - ні в якому разі не засмучуватися. Будь-яка несприятлива ситуація, навіть провалений іспит - це в першу чергу можливість. Не втрачайте її.
Світлана Головачова, телекореспондент:
«Я не надійшла з першого разу. Навчалася на робітфаку (робочий факультет - прим. «ПУ») і готувалася цілеспрямовано до вступних іспитів. До наступного року програму я знала на всі 100%, весь список літератури був прочитаний від кірки до кірки. І ще крім цього продовжувала займатися в Лицейском театрі ».
Наталя Александрікова
Що робити, якщо знову мимо і в університет вступити в цьому році ну ніяк?Заодно переконайтеся, так чи вам подобається ця професія?