Торус 200 і 250 - шукаємо подібності та відмінності зварювальних апаратів + ​​Відео

  1. 1 Які плюси і мінуси має агрегат?
  2. 2 Параметри роботи Торус 200 і 250
  3. 3 Модельний ряд
  4. 4 Пристрій і принцип роботи - знайомимося ближче
  5. 5 Інструктаж по ТБ

Сьогодні зварювальний інвертор Topyc 200 знайшов багато прихильників, але чим примітно це обладнання? Які його характеристики, особливості експлуатації та відмінності від наступного покоління цієї лінійки, ми спробуємо розповісти в нашій статті.

1 Які плюси і мінуси має агрегат?

Що собою являє зварювання напевно знає кожен, але тим не менш зупинимося і на цьому визначенні. Так називається процес отримання нероз'ємного з'єднання в результаті нагрівання і освіти міжконтактного зв'язків між зварюються частинками. Питання, в яких областях використовується зварювання, на сьогоднішній день можна віднести до риторичного, тому що їх дуже багато.

Питання, в яких областях використовується зварювання, на сьогоднішній день можна віднести до риторичного, тому що їх дуже багато

Процес сучасного зварювання

пропонуємо Вам ознайомитися

Це будівництво, проведення різних комунікацій для газо-, водо- і нафтопроводу, виробництво меблів. Автомобільну, авіаційну промисловість складно уявити без зварних з'єднань. Таким способом виробляють різні деталі і декоративні елементи, наприклад, шовні труби, ковані огорожі і т. Д. Сьогодні навчилися навіть проводити зварювальні роботи у відкритому космосі. Звичайно, для цього необхідно спеціалізоване обладнання.

Швидкість роботи, якості шва, комфортабельність залежать від зварювального апарату. Зараз ми розглянемо основні переваги та недоліки інвертора Topyc 200 і його аналога - моделі 250. Почнемо з позитивних сторін. Віддавши перевагу будь-кому з цих агрегатів, можете розраховувати на високоякісний шов, навіть якщо у вас немає досвіду проведення подібних робіт. А можливість використання електродів різних діаметрів дозволить розширити сферу застосування інвертора. Плавне регулювання струму, автономність (можливість функціонування від бензогенератора) - все це зробить роботу максимально комфортною.

Високоякісний зварювальний шов

Ще однією незаперечною перевагою можна сміливо назвати перехід на режим роботи від бензогенератора під час короткого замикання. Завдяки цій властивості такі інвертори користуються величезним попитом для зварювання в сільській місцевості, де скачки електроенергії звичайна справа. А поєднання малого споживання електроенергії з високим ККД робить його економним. Компактні габарити дозволять розмістити агрегат в безпосередній близькості від деталей, що з'єднуються, можна уникнути довгих і незручних проводів. Крім всього використовувати ці зварювальні апарати можна як для внутрішніх, так і зовнішніх робіт.

Але є і кілька недоліків. По-перше, вартість цього обладнання не всім припаде до кишені. Для Topyc 200 вона становить понад 250 $, а ціна наступної в лінійці моделі перевищує 300 американських доларів. По-друге, доведеться самостійно подбати про масу і електродотримачі, так як ці робочі дроти до складу пристрою не входять.

2 Параметри роботи Торус 200 і 250

Тепер зупинимося більш детально на характеристиках зварювальних апаратів Topyc 200 і 250. Почнемо з першого агрегату. Він працює в двох режимах TIG (аргонодуговая) і MMA ( ручна дугова зварка ). У кожному з них зварювальний струм становить не більше 220 А. Напруга на вході коливається в межах від 165 В до 242 В, а U холостого ходу складає 60 В. Апарат однофазний з постійним струмом на виході. Можна працювати з електродами діаметром від 1,6 до 5 мм.

Можна працювати з електродами діаметром від 1,6 до 5 мм

Зварювальний апарат Topyc-200

Це аппарат професійному обладнанню та має потужність 6,2-7,2 кВт. Робочий струм можна регулювати від 40 до 225 А. Управління ручне. Інвертор компактний і важить всього 5,1-5,3 кг в залежності від класу. Його довжина всього 30 см, ширина 12,5 см, а висота становить 19 см. А завдяки вбудованому мікропроцесору зварювальний шов виходить надійним. Тривалість включення при максимальному струмі 60%.

Тепер розглянемо особливості інвертора Topyc 250. У цьому випадку зварювальний струм трохи зростає і досягає 250 А. Як і в попередній моделі, існує кілька режимів зварювання (ручна і аргонодуговая). Зварювальний струм регулюється в межах від 40 до 250 А в обох випадках. Напруга на вході залишається таким, як і в попередньому типі і становить 165-242 В. 1 фаза і постійний струм на виході. А ось напруга холостого ходу трохи збільшилася і досягла 65 В. Також дещо змінилися показники тривалості включення. При максимальному струмі ця характеристика становить 80%, а якщо сила струму не буде перевищувати 230 А, то і зовсім 100%.

При максимальному струмі ця характеристика становить 80%, а якщо сила струму не буде перевищувати 230 А, то і зовсім 100%

Інвертор Topyc-250 для ручного і аргонодугового зварювання

Ще однією приємною особливістю можна вважати можливість роботи від однофазної мережі 220 В, адже далеко не всі апарати з такою потужністю можуть похвалитися подібним. Частота мережі коливається в межах від 50 до 60 Гц. Діаметр зварювальних електродів становить 2-6 мм. Інвертор трохи важчим за свого попередника і має великі габарити. Важить зварювальний агрегат 5,7 кг, його довжина 33 см, інші розміри залишилися колишніми.

3 Модельний ряд

Інвертор Topyc 200 випускається в двох варіантах, що мають незначні відмінності. Модель "Класик" працює на режимах від 30 до 200А. Споживана потужність становить 6,2 кВт. При силі струму менше 160 А тривалість включення становить усі 100%. При збільшенні I (сили струму) до максимуму цей показник зменшиться на 40%. Серія "Класик" випускається двох видів, інвертор без атестації і сертифікований зварювальний апарат НАКС (Національне Агентство Контролю Зварювання). Останні використовуються при зварюванні газопроводів і різних трубопроводів, що працюють під тиском.

Останні використовуються при зварюванні газопроводів і різних трубопроводів, що працюють під тиском

Модель «Класік» для роботи на режимах від 30 до 200А

Наступний варіант "Супер" генерує струм від 20 А і до 220 А. Його гідність - 100% тривалість включення навіть при майже максимальному значенні I (200 А). Але такий апарат потребує більшої енергоспоживанні, яке зростає до 7,2 кВт. Важить він на 200 г менше класичної моделі Торус 200, всього 5,1 кг.

4 Пристрій і принцип роботи - знайомимося ближче

Зварювальне обладнання ТОРУС складається з корпусу, на якому розташований ремінь для перенесення, силові дроти, клеми, Електродотримачі, вимикач. За допомогою спеціальної ручки регулюється сила струму, а орієнтуючись на індикатор, можна визначити, включено обладнання або немає. Якщо загоряється червоне світло, значить, апарат вимкнений або стався його перегрів, а зелений свідчить про працездатність.

Інвертори Topyc 250 і попередня модель досить прості у використанні, і отримати якісний шов зможе навіть недосвідчений зварювальник. Однак деякі особливості експлуатації подібних машин необхідно знати. Перед початком робіт обов'язково переконайтеся, що апарат вимкнений. Далі приєднуємо до инвертору кабелі, а до деталі - заземлення. Потім готуємо електрод з електродотримачем і підключаємо прилад до мережі. Після цього повинні загорітися зелений і червоний індикатори і заробити вентилятор, якщо цього не відбулося, можливо, агрегат несправний. Перевівши вимикач на позицію "1", червона лампочка повинна згаснути.

Електрод з електродотримачем

Тепер можна приступати безпосередньо до зварювання металів. Обережно торкаючись електродом деталі, запалюємо дугу. Далі повертаємо спеціальну ручку, щоб налаштувати необхідну величину зварювального струму. В цей час на індикаторі відобразиться значення, воно може трохи відрізнятися від реального струму, але подібні відхилення незначні.

Якщо необхідно замінити електрод новим, обов'язково переведіть вимикач в положення "0".

У разі перегрузкок на Topyc 250 загориться червона лампочка, і машина вимкнеться автоматично. Не потрібно намагатися включити агрегат відразу, дайте йому охолонути кілька хвилин. Як тільки світловий сигнал згасне, значить, зварювальний інвертор Торус 250 (200) готовий до експлуатації. Обов'язково перевіряйте перед і під час проведення робіт стан проводів, контактів, а також клем.

Червона лампа перегреваТоруса-250

Заборонено бити, кидати і наносити інші механічні пошкодження апарату. В іншому випадку він знімається з гарантійного обслуговування. Не можна експлуатувати це обладнання в занадто запилених приміщеннях, так як мікроскопічні частинки осідають на нутрощах і можуть спричинити вихід з ладу. Щоб уникнути несправностей вентилятора, слід дати йому попрацювати кілька хвилин після закінчення робіт, а тільки потім витягнути вилку з мережі. Виробник не несе відповідальності, якщо буде проведений самостійний ремонт зварювального апарату Торус 250 і будь-який інший моделі. Тому будь-яку несправність слід усувати в фірмовому сервісному центрі.

Гарантійне обслуговування не поширюється:

  • на прилади, що мають хімічне ушкодження, яке призвело до виходу обладнання з ладу;
  • якщо деталі мають сліди природного зносу;
  • у випадках недостатнього технічного обслуговування і неправильної експлуатації;
  • коли в зварювальному апараті пошкоджена гарантійна пломба, т. е. було втручання в конструкцію.

5 Інструктаж по ТБ

Зварювальні роботи відносяться до шкідливих, тому приміщення, в яких вони проводяться, повинні повністю відповідати нормам пожежної та електробезпеки. Магнітні та електричні поля струмів, мікроклімат в приміщенні, концентрація в ньому шкідливих речовин, рівні напруг, струмів, іонізуючих випромінювань не повинні перевищувати норми, обумовлені в Гості 12.3.003-86.

Працюючи зі зварювальним апаратом Topyc 200 і наступної в лінійці моделлю, потрібно вжити заходів, спрямованих на захист органів зору, дихання, шкіри обличчя і рук, тому всі роботи проводяться в спецодязі. Не забуваємо надягати рукавички, використовувати зварювальний шолом або окуляри. Щоб уникнути отруєння шкідливими газами, що виділяються під час проведення робіт, приміщення повинно добре провітрюватися або бути оснащено потужною вентиляцією.

Шолом з рукавичками для зварювання

Неприпустимо перебування поруч з Торус 250 і 200 легкозаймистих речовин, так як розпечені краплі металу, потрапивши на них, можуть спровокувати пожежу. Бережіть інвертор від металевої стружки, струмопровідного пилу і води. Підключаючи апарат до розетки, перевірте, чи є на вашій вона третім заземлюючим виводом, якщо немає, то експлуатувати інвертор можна.

Під час тривалих перерв відключайте обладнання з мережі. Також перед різними маніпуляціями з електродом (зняття, заправка і т. Д.) Обов'язково перевірте, щоб інвертор був вимкнений. Якщо помітили які-небудь ознаки несправності (дим, перегрів, специфічний запах та інше), припиніть роботи і обесточьте прилад.

Якщо помітили які-небудь ознаки несправності (дим, перегрів, специфічний запах та інше), припиніть роботи і обесточьте прилад

Несправність инверторного обладнання

Слідкуйте, щоб вентиляційні отвори мали вільний доступ, їх не можна заступати ні за яких обставин. Будь-який дефект як самого апарату, так і мережевого шнура повинні бути усунені, перш ніж починати роботи. Забороняється використовувати інвертор на відкритому повітрі під час опадів. А ось непрацюючий індикатор не відноситься до критичних ситуацій, і такий агрегат експлуатувати можна.

Які плюси і мінуси має агрегат?
Які плюси і мінуси має агрегат?