- Заручини - пропозиція руки і серця під звуки серенади
- Сватання по-італійськи
- Вибір дня і місяця для торжества
- Традиції і особливості весільного застілля в Італії
- Скільки гостей прийнято запрошувати?
- Що повинно бути на столі?
- Чи прийнято проводити конкурси і говорити тости?
- Весільні вбрання молодят на італійському весіллі
Італія - країна контрастів: темпераментні жінки, пристрасні чоловіки, палаючі почуття, з одного боку, і строгість, консерватизм, моральні цінності - з іншого. А над усім цим стоять вікові канони католицької віри. Створюється відчуття, що романтикою просякнутий повітря цієї південної країни. У традиціях італійського весілля дивним чином переплітаються сучасність і дивні звичаї. Ну, де ще можна почути серенади майбутній нареченій під вікном? Які традиції заручин, особливості італійського сватання? до змісту ↑
Заручини - пропозиція руки і серця під звуки серенади
Класичні традиції укладення шлюбу по-італійськи припускають тривалий період залицяння за обраницею. Величезне значення темпераментні нареченої надають вокальним здібностям нареченого. У середні століття надзвичайно популярними були «дуелі» претендентів на руку і серце у вигляді виконання нічних серенад під вікнами прекрасної донни. Відповідаючи взаємністю, дівчина кидала коханому до ніг квітка. І нині цей звичай не втратив популярності. Маючи швидше символічне значення, процедура залицяння починається з виконання прекрасних серенад в честь коханої.
Не так давно звичним способом заручин було банальне викрадення нареченої. Йдучи корінням в далеке минуле, за часів Стародавнього Риму, ця традиція допомагала вирішити, в тому числі, фінансові проблеми молодят: відсутність великого приданого у дівчини або наявності значного доходу у майбутнього чоловіка. Італійському весіллі передує обов'язкова заручини молодих. Майбутній чоловік підносить обраниці кільце як знак ніжних почуттів і серйозних намірів. Приймаючи подарунок, італійська наречена підкреслює свою прихильність.
до змісту ↑Сватання по-італійськи
Консерватизм, релігійні традиції притаманні всім сферам життя жителів Апеннінського півострова. Італія - країна, де розлучення досі відкидається церквою, а сімейні цінності - священні. Отримавши згоду улюбленої на шлюб, молода людина самостійно або через сватів просить руки коханої у матері нареченої. Фінансові ж питання приданого, проведення весільної церемонії, інші ділові аспекти обговорюються безпосередньо з главою сімейства - батьком дівчини.
Заручини - священний ритуал, що передує італійському весіллі. Офіційну згоду на шлюб батьки нареченої дають на урочистому прийомі на честь заручин молодих. За традицією, цей захід триває до пізньої ночі. Після отримання згоди на шлюб від батьків починається тривала підготовка до весілля. З моменту заручення до дня одруження дівчини забороняється відвідувати будинок жениха, залишаючись з ним наодинці. Італійська весілля - це громадянська розпис в мерії і обов'язкове церковне вінчання молодят.
до змісту ↑Вибір дня і місяця для торжества
За традицією, кращим днем для проведення весілля вважається неділю. Більшість сучасних італійських пар не призначають одруження на вівторок, п'ятницю і суботу. Вважається, що шлюб, укладений в ці дні, приносить біди і нещастя:
- Вівторка протегує войовничий Марс. Весілля, зіграна в цей день, принесе постійні конфлікти в сім'ю.
- П'ятниця - день розп'яття Ісуса Христа. Традиції обіцяють сльози, нещастя нареченій, яка вибрала цей день для одруження.
Не все так просто і з порами року. Щомісяця символізує певні почуття. Так, найкращим періодом для укладення шлюбу визнана зима, приносить безмірну любов, повагу, ніжність почуттів. Травень вважається найбільш невдалим місяцем для молодят. Італійська весілля, зіграна в жовтні, служить запорукою ніжних почуттів, але приносить невдачу в фінансових питаннях. Багатство, щастя, романтичні подорожі обіцяють шлюби, укладені в липні, серпні, вересні.
до змісту ↑Традиції і особливості весільного застілля в Італії
Італійська весілля має на увазі «змішану систему» укладення шлюбу: громадянську розпис в муніципалітеті і урочисту церемонію вінчання в церкві. Далі молоді з запрошеними гостями направляються на весільний банкет. Для його проведення вибирають місцевий італійський ресторанчик з затишною обстановкою, шикарну віллу з проведенням торжества на свіжому повітрі або організовують прийом у власному будинку.
до змісту ↑Скільки гостей прийнято запрошувати?
Привітність - відмінна риса апеннінців. Маленькій весіллям вважається прийом з числом гостей від 50 чоловік. Якщо у великих містах молоді люди не завжди дотримуються традицій, то в сільській місцевості на весільне торжество запрошують не менше ста чоловік. Білосніжні намети, прикрашені квітами, жива музика, створення атмосфери свята - невід'ємні складові італійського весілля. Традиції свідчать, що якщо гості на весіллі відчувають себе невимушено, весело, а частування припадає до смаку - шлюб благословенний не тільки небесами, а й любов'ю рідних, близьких.
до змісту ↑Що повинно бути на столі?
Традиції гостинності означають не тільки шикарне оздоблення весільного банкету: багатий вибір страв, напоїв символізує повагу до запрошених, захоплення молодою парою, побажання щасливого життя нареченому з нареченою. Особливості італійської кухні обумовлюють вибір страв для кожного регіону. Незмінними на столах усіх куточків країни будуть:
- закуски з морепродуктів, сирні закуски;
- традиційні італійські пироги з оливками і сиром;
- всі види пасти з різноманітними соусами;
- італійські вина, лікери - обов'язкові «гості» на весіллі.
до змісту ↑
Чи прийнято проводити конкурси і говорити тости?
Товариські, веселі італійці завжди вітають молодих з одруженням. Кращим подарунком вважаються гроші. Багаті батьки можуть презентувати нерухомість або поїздку на шикарний курорт в медовий місяць. Природно, жодна італійська весілля не обходиться без тостів і поздоровлень. Розважальну частину прийому відкриває весільний танець нареченої з батьком. Конкурси, запрошений тамада - рідкість на таких заходах. А ось веселі танці, пісні під акомпанемент живої музики - ще один елемент італійських весільних традицій.
до змісту ↑Весільні вбрання молодят на італійському весіллі
Протягом останніх десятиліть склалася традиція підбирати наряди молодим в класичному стилі: білосніжне плаття нареченої, чорний фрак нареченого. З давніх-давен незмінною залишається вуаль, що покриває голову молодої. Якщо пара обмежується цивільним шлюбом, за традицією, молодята одягаються набагато скромніше: ошатний костюм, плаття для дівчини в світлих тонах, класичний костюм для молодої людини.
Особливості італійського весілля враховують місцеві традиції, звичаї. Так, згідно зі звичаями Тоскани, весільна сукня нареченої має чорний колір, а голова покрита білим весільним убором. Корсиканські нареченої, представниці півдня Італії, з незапам'ятних часів йдуть під вінець в зеленому весільній сукні, що символізує багатство, родючість, любов до рідного краю.
Що повинно бути на столі?Чи прийнято проводити конкурси і говорити тости?
Ну, де ще можна почути серенади майбутній нареченій під вікном?
Які традиції заручин, особливості італійського сватання?