Тренд сезону: модні речі з радянського минулого - старі меблі, модний інтер'єр, порцеляновий посуд, килим, стара побутова техніка, кришталевий посуд, ліпнина під стелею

"Все нове - це добре забуте старе", - говорить народна мудрість. Напевно, саме тому вінтажний стиль цієї зими став найактуальнішою тенденцією сезону.

Дотримуючись пориву моди, декоратори розшукують на блошиних ринках солідні дерев'яні комоди, збирають кришталь і реставрують старий паркет, повідомляє Cosmopolitn .

Пропонуємо добірку 10-ти предметів радянського будинку, які зараз в тренді.

Ліпнина під стелею

У ранні радянські часи ліпнину робили на совість, тому важкий орнамент під стелею або в місці кріплення люстри часто доживає до наших днів. Збити такий молдинг на користь типовий обробки все одно що вчинити злочин проти себе ж: доведено, що збереглися елементи радянської обробки підвищують вартість квартири.

Втім, якщо ти поки навіть не думала про продаж, молдинг добре вписується і в сучасний інтер'єр. Ліпнину залишають навіть переконані мінімалісти: в цьому випадку вона відіграє роль виразного ретро-акценту.

килим

В радянські час в будь-якій квартирі був килим з східним орнаментом, і найчастіше не один. Позбавляючись на початку нового століття від "всього зайвого", дизайнери затаврували килими мішками і ненадовго вигнали з наших квартир - але іноді вони повертаються. Особливим успіхом користуються килими з нальотом часу, так що "друга свіжість" не повинна перешкодити поверненню килима на законне місце.

До речі, килим можна по старій пам'яті навіть повісити на стіну (ні, ми не жартуємо). Половина твоїх знайомих вирішить, що ти не в своєму розумі, зате інша зрозуміє, що ти йдеш в ногу з трендсеттерами.

"Старий Світ"

Кришталеві люстри і тканинні абажури відповідали за сценарій освітлення в будь-якій радянській квартирі. Якщо хоч один з цих приладів дожив до наших днів, сміливо давай йому другий шанс: радянські світильники виглядають в інтер'єрі, як арт-об'єкти. Правда, текстиль на світильниках, швидше за все, доведеться перетягувати, а тканину можна вибрати з сучасного асортименту - форма каркаса все одно нагадає, звідки цей предмет і скільки йому довелося пожити.

батареї

Сьогодні батареї або замінюють компактними мінімалістичним радіаторами, або ховають за декоративними екранами. Є й третій шлях: відреставрувати старі опалювальні системи з чавуну. Часто на них зустрічається орнамент, але навіть в найпростішому виконанні батареї виглядають незвичайно фактурно. Правда, щоб подарувати їм другу молодість, доведеться зняти стару фарбу, зачистити іржу до металевого блиску і нанести нове покриття.

Стара побутова техніка

Побутову техніку наші батьки і бабусі цінували на вагу золота: моделі на заміну, якщо вона ламалася, було просто не знайти. У багатьох сім'ях на антресолях зберігаються швейні машинки з кованим подстольем, програвачі для пластинок і телефони. Якщо такий скарб вже років 30 лежить у твоїх батьків, спробуй стилізувати його під власний інтер'єр - а, може, навіть знайти йому нове застосування.

Легкі меблі

Серед радянської меблів, крім фанерних "стінок", є і цілком гідні предмети: легкі крісла з підлокітниками, тумби на високих ніжках, фактурні журнальні столики. Виконані в дусі конструктивізму, вони ідеально вписуються в сучасні малогабаритні квартири і разюче відрізняються від сучасної типової меблів.

кришталева посуд

У 90-х кришталевий посуд зненавиділи за ті ж нав'язливі радянські асоціації: їм на зміну прийшли келихи без орнаменту. Правда, опала для кришталю виявилася недовгою, а відблиски світла в гранях кришталю і сьогодні радують любителів ретро-штучок. За столом, сервірованим таким посудом, хочеться негайно випрямити спину, стати жінкою і говорити про високий - можеш перевірити ефект на найближчій домашній вечірці.

Радянський живопис і графіка

Все минуле століття в творчому житті країни вирували неабиякі пристрасті: офіційний соцреалізм протистояв неофіційному мистецтву, але як раритет сьогодні цінуються і ті, і інші полотна. Декоратори з почуттям гумору часто використовують в своїх проектах навіть портрети вождів або бюсти, не кажучи вже пейзажах або "виробничих" сценах.

порцелянові статуетки

Навіть декор, який, по ідеї, повинен приносити затишок і індивідуальність, був за радянських часів типовим. Втім, порцелянові слоники, серійні статуетки "Щасливе дитинство" і хижі тигри сьогодні в ціні - хоча б тому, що зібрати повну колекцію вдається не кожному фахівцю. До речі, важкі і великі аксесуари можуть грати роль власників для книг або преса для паперів на робочому столі.

Як повідомляв "Обозреватель", опубліковані найактуальніші тенденції дизайну інтер'єру: 29 найвдаліших поєднання кольорів на 2016 рік.

Ти ще не підписаний на наш Telegram ? Швидко тисни!