Третя неділя місяця: що дивитися в музеях в безкоштовний день

Кожен любитель виставок знає цю магічну формулу: «третю неділю місяця». Уже другий рік каси московських музеїв в цей день видають всім бажаючим безкоштовні вхідні квитки. Це відмінна можливість відвідати відразу кілька експозицій. Пропонуємо провести прийдешнє неділю в прогулянках від одного музею до іншого, вдумливо вивчаючи картини, фотографії, інсталяції та інші об'єктів. Щоб спланувати маршрут часу більш ніж достатньо. У матеріалі mos.ru - виставки, на які є сенс звернути особливу увагу.

«Весняний літак» Ольги Солдатовой

Дати: до 30 березня

Місце: Музей Москви (Зубовський бульвар, будинок 2)

Години роботи: вівторок - середа і п'ятниця - неділя - з 10:00 до 20:00, субота - з 11:00 до 21:00. Вихідний - понеділок і остання п'ятниця місяця.

Архітектор, дизайнер і художник Ольга Солдатова найбільше любить літаки: для неї вони символ мрії і запаморочливого щастя. Її монументальні мозаїки, натхненні радянським великим стилем, прикрашають багато аеропортів світу, її знають і в Парижі, і в Гонконгу. Ремеслу мозаичиста вона вчилася на батьківщині мозаїки - в італійській Равенні. На персональній виставці Солдатовой «Весняний літак» , Яка відкрилася в Музеї Москви в Міжнародний жіночий день, можна побачити мозаїки, акварелі, а також прикраси, у вигляді яких легко вгадується ностальгія по далеких часів завоювання неба і любов до радянського кінематографу.

«Стара квартира»

Дати: до 15 квітня

Місце: Музей Москви (Зубовський бульвар, будинок 2)

Години роботи: вівторок - середа і п'ятниця - неділя - з 10:00 до 20:00, субота - з 11:00 до 21:00. Вихідний - понеділок і остання п'ятниця місяця.

Ще одна цікава виставка в Музеї Москви - «Стара квартира». У просторі провіантських склади відтворені інтер'єри типових квартир, в яких жили москвичі протягом ХХ століття. Переміщаючись по експозиції (досить масштабною, потрібно сказати), глядач потрапляє в скромну комірчину заводського робітника, комунальну квартиру 1920-х, кімнату в свіжовідбудованих хрущовці, кухню часів перебудови. Одне десятиліття - одна кімната. У кожній характерні меблі, предмети декору та інші знакові речі: в комуналці - агітаційна посуд, в хрущовці - модні нейлонові панчохи, що звисають з ящика комода, і томик Хемінгуея на полиці. Замість музейних етикеток - спогади москвичів, записані працівниками музею: як переїжджали в нові будинки, як купували меблі, що читали, носили, про що мріяли.

До 6 квітня в просторі виставки проходять квести для дітей - юних учасників тут чекають групами по 10-15 чоловік. Стежити за іншими подіями в рамках виставки можна на сайті музею .

До речі, з 16 по 18 березня «Стара квартира» приймає артистів Театру націй, театру «Практика», «ТЕАТРА.DOC», Центру імені Всеволода Мейєрхольда і Театру імені Мосради. Вони прочитають вірші та щоденники радянського часу. Читки починаються о 19:00. 18 березня вхід на виставку буде вільним, але для відвідування читки потрібно буде купити квиток .

«Незбагненність буття» Володимира Янкілевський

Дати: до 29 квітня

Місце: Московський музей сучасного мистецтва (Гоголівський бульвар, будинок 10, будова 4)

Години роботи: понеділок - середа і п'ятниця - неділя - з 12:00 до 20:00, субота - з 13:00 до 21:00. Вихідний - третій понеділок місяця.

У ММСИ на Гоголівській бульварі 2 березня відкрилася ретроспектива однією з центральних фігур радянського нонконформістського мистецтва - живописця, графіка і ілюстратора Володимира Янкілевський, приурочена до 80-річчя від дня його народження. До ювілею художник не дожив приблизно два місяці - помер 4 січня в одній з клінік Парижа, де жив останні роки.

Кар'єра Янкілевський почалася в 1962 році з сумно відомої виставки «30 років МОСХа» в Манежі, що представляла роботи молодих художників-абстракціоністів і викликала бурхливу реакцію Микити Хрущова. Після одповіді генсека Янкілевський, як і багатьом іншим учасникам виставки, довелося забути про участь в будь-яких проектах до 1975-го - тоді відбулася перша офіційно дозволена виставка авангарду в павільйоні «Бджільництво» на ВДНГ. Через три роки в Москві пройшла його перша ретроспектива, а ще через 10 років його картини вже купували на аукціоні «Сотбіс». Роботи Янкілевський є в зборах Третьяковській галереї, Російського музею в Санкт-Петербурзі, Центру Помпіду в Парижі, Музеях Людвіга в Кельні і Будапешті. На виставці «Незбагненність буття» представлено понад 200 робіт з російських і зарубіжних, приватних і державних зборів - живопис, графіка, а також спонтанні малюнки.

На виставці «Незбагненність буття» представлено понад 200 робіт з російських і зарубіжних, приватних і державних зборів - живопис, графіка, а також спонтанні малюнки

«Ностальгія за красою» В'ячеслава Зайцева

Дати: до 13 травня

Місце: Музей Моди (вулиця Іллінка, будинок 4)

Години роботи: вівторок, четвер - з 11:00 до 19:00, середа, субота - з 12:00 до 20:00, четвер, п'ятниця - з 13:00 до 21:00. Вихідний - понеділок.

У Музеї Моди можна відвідати велику виставку , Приурочену до ювілею В'ячеслава Зайцева (2 березня першого вітчизняного кутюрье виповнилося 80 років). За експозиції, до якої увійшли костюми та аксесуари, створені в різні роки, малюнки, фотографії, картини з особистої колекції модельєра, а також його особисті речі, можна вивчити творчий шлях Зайцева від 1960-х, коли він з легкої руки зарубіжних модних журналістів отримав ім'я «червоний Діор», до наших днів. Зверніть увагу на моделі з легендарної колекції «Тисячоліття Хрещення Русі» - в 1987 році вони змусили аплодувати публіку на показах в Лондоні і Нью-Йорку. Зайцев поєднав в ній давньоруські мотиви з силуетами родом з 1920-х, слідуючи свого улюбленого прийому - пошуку натхнення в історії Росії.

Зайцев поєднав в ній давньоруські мотиви з силуетами родом з 1920-х, слідуючи свого улюбленого прийому - пошуку натхнення в історії Росії

«Багато що згадаєш рідне далеке ...»

Дати: до 27 березня

Місце: Державний музей А.С. Пушкіна (вулиця Пречистенка, будинок 12, будова 2)

Години роботи: вівторок, середа, п'ятниця - неділя - з 10:00 до 18:00, субота - з 12:00 до 21:00. Вихідний - понеділок.

У Музеї А.С. Пушкіна чекають тих, хто небайдужий до творчості Івана Тургенєва. З 8 березня тут працює виставка «Багато що згадаєш рідне далеке ...» . В експозиції - скарби з садиби Спаське-Лутовинова, де пройшли дитячі роки і значна частина дорослого життя письменника: особисті речі, автографи, щоденники, предмети обстановки, предмети мистецтва. Тих, хто уважно читав «Записки мисливця» і пам'ятає описану в одному з оповідань картину «Три старого їдять кавун», чекає сюрприз: картина не вигадана письменником, це полотно невідомого художника з особистого зібрання Тургенєва можна побачити серед інших експонатів. На окрему увагу заслуговує документальна частина виставки - представлено понад 70 фотографій, серед них рідкісні знімки, що відобразили Тургенєва і його сучасників: Льва Толстого, Миколи Некрасова та інших.

На окрему увагу заслуговує документальна частина виставки - представлено понад 70 фотографій, серед них рідкісні знімки, що відобразили Тургенєва і його сучасників: Льва Толстого, Миколи Некрасова та інших

"Кохати"

Дати: до 18 березня

Місце: Центр Гіляровського (Столешников провулок, будинок 9, будова 5)

Години роботи: 10: 00-19: 00

Цієї неділі закінчиться робота дивовижною виставки "Кохати" в Центрі Гіляровського, занурює в атмосферу Москви XIX століття - її аромати, звуки і історії. У центрі уваги - розповідь про Генріха брокар, французькому підприємця, який відкрив одну з найвідоміших парфумерних фабрик старої Москви - товариство «Брокар і Ко». В ті часи масове виробництво духів і одеколонів в Росії тільки починалося. Брокар зробив ставку на доступність - купити щось з продукції його фабрики могли не тільки заможні москвичі. Найпопулярніший товар, мило «Народне», варто було одну копійку за шматок. Відвідувачі можуть побачити рекламні плакати товариства «Брокар і Ко», кришталеві флакони і фотографії.

Відвідувачі можуть побачити рекламні плакати товариства «Брокар і Ко», кришталеві флакони і фотографії

«Тварини в казках»

Дати: до 2 травня

Місце: Державний Дарвінівський музей (вулиця Вавілова, будинок 57)

Години роботи: вівторок, середа, п'ятниця - неділя - з 10:00 до 18:00, субота - з 10:00 до 21:00. Вихідний - понеділок.

(Ще картинки)

виставка «Тварини в казках» , Приурочена до Тижня дитячої книги, яка пройде в цьому році з 24 березня по 1 квітня, точно буде цікава не тільки дітям. До експозиції увійшли дивовижні книги казок, створені в різних країнах в XIX-XX століттях, - книги-театри, книги-панорами і багатоярусні книги-картини. Ці дивом збереглися скарби (діти не надто церемоняться з книжками, тим більше такими, в яких можна щось покрутити або розкласти) можна буде розглянути в музейних вітринах. Для тих, хто хоче побачити, як працюють найцікавіші експонати, передбачені збільшені копії їх розворотів, зроблені з міцних матеріалів. З ними можна взаємодіяти без побоювань - і з дитячим захопленням.

"Леонардо Да Вінчі. Художник. Інженер. Вчений. геній »

Дати: до 29 квітня

Місце: галерея «Бєляєво» (Профспілкова вулиця, будинок 100)

Години роботи: щодня з 11:00 до 20:00. Вихідний - понеділок.

Ще одна експозиція з інтерактивом. У галереї «Бєляєво» на початку березня відкрилася виставка механізмів , Створених за кресленнями Леонардо да Вінчі. 50 технічних винаходів великого художника і мислителя Відродження - від простих до найскладніших - можна не тільки побачити, а й привести в дію.

50 технічних винаходів великого художника і мислителя Відродження - від простих до найскладніших - можна не тільки побачити, а й привести в дію