три речі

  1. інструкції Введіть тему міграції, використовуючи метод мозкового штурму причин, за якими люди переїжджають...
  2. Поради ведучому
  3. варіанти
  4. Пропозиції щодо продовження
  5. Ідеї ​​для дій

інструкції
  1. Введіть тему міграції, використовуючи метод мозкового штурму причин, за якими люди переїжджають жити в інше місце.
  2. Поясніть учасникам, що в ході вправи треба уявити собі, що вони змушені покинути свої будинки. Поясніть суть мозкового штурму і перерахуйте «чинники-поштовхи», які змушують людей бігти: наприклад, війни, стихійні лиха, переслідування або тероризм. Потім попросіть групу вгадати, скільки переміщених осіб є сьогодні в світі.
  3. Потім попросіть розбитися всіх на малі групи і роздайте маленькі листки паперу і олівці.
  4. Попросіть всіх уявити собі, що вони повинні раптово покинути свої будинки з якоїсь причини і що вони можуть взяти з собою тільки три речі. Які три речі вони візьмуть? Назва кожної речі вони повинні написати на окремому листку паперу.
  5. Потім попросіть кожного по черзі оголосити свій вибір і пояснити причини свого рішення.
  6. Тепер попросіть учасників попрацювати разом, щоб обговорити різні варіанти і причини, спробувати прийти до консенсусу і визначити пріоритети за допомогою методу алмазного ранжування .
  7. В кінці вправи попросіть кожну з малих груп по черзі представити результати своєї роботи.

Аналіз і оцінка

Почніть з аналізу рейтингу речей за версією кожної з груп, а потім перейдіть до обговорення того, що нового дізналися учасники і яке відношення ці знання мають до прав людини.

  • Чи були якісь незвичайні предмети, які учасники хотіли взяти з собою?
  • Чи легко було ранжувати предмети? Якого роду розбіжності були в групах з цього приводу?
  • Наскільки схожі або різні були рейтинги різних груп?
  • Наскільки практичним був їх вибір? Чи думали вони в основному про фізичне виживання або також про своїх емоційних або духовних потребах?
  • Важко було б їм, якби вони дійсно змушені були тікати?
  • Чого людям найбільше не вистачає, коли вони змушені бігти?
  • Чи знайомі вони з ким-небудь з тих, хто покинув свої будинки?
  • Наскільки реалістичним є вправа? Чи може людина завжди вибирати те, що йому хочеться взяти з собою?
  • А що можна сказати про дітей і молодих людей? Чи враховуються їх конкретні потреби, коли їхні батьки пакують речі?
  • Що ми можемо зробити, щоб привернути увагу до потреб біженців в нашому районі (або у всьому світі)?
  • Які права людини конкретно захищають біженців?

Поради ведучому

При введенні вправи постарайтеся змусити учасників задуматися про міграцію в загальному плані. Прикладом причин, за якими люди переїжджають, можуть бути навчання і робота, їх спосіб життя, повені, землетруси або посухи, війни і політичні переслідування. В кінці мозкового штурму узагальніть різні причини переміщень, які називають люди, і уявіть їх в двох списках факторів, в залежності від того, «виштовхують» вони людей (війни або переслідування в рідній країні) або «витягують» їх (кращі можливості для роботи і навчання в іншій країні).

При роботі за пунктом 4 вам необхідно буде розробити сценарій таким чином, щоб учасники працювали в рамках однієї ситуації. Виберіть найбільш підходящу і цікаву ситуацію для вашої групи. Ситуація «війна» може виявитися складним, якщо ніхто не мав безпосереднього досвіду участі у війні, а от сценарій на тему теракту може бути більш реалістичним. Спробуйте створити сценарій, який був би правдоподібним. Якщо в якості можливої ​​причини ви вибрали «повінь», тоді, якщо ваше місто знаходиться в долині, має сенс сказати, що рівень води в річці піднімається, потоки води загрожують знести мости і вода скоро заллє весь навколишній район. З іншого боку, якщо ви живете в горбистій або гористій місцевості, то небезпека може виникнути через проливні дощі, які викликають зсуви і селеві потоки, що обрушуються на місто. Постарайтеся пояснити, що учасники повинні уявити собі, що вони біжать зі своїх будинків, що вони не зможуть повернутися і що їх чекає довга дорога, можливо, без будь-якої надії коли-небудь повернутися.

Під час обговорення сценаріїв і їх практичної цінності вибір буде залежати від зрілості учасників. Він також буде залежати від багатьох інших факторів, наприклад від погоди, пори року і від причин, за якими люди залишають будинки. Наприклад, якщо трапляється повінь, і люди не вміють плавати, вони можуть взяти щось, щоб використовувати в якості плота. Важливо підкреслити, що не існує правильних або неправильних відповідей, коли справа доходить до особистого вибору і переваг, хоча можуть бути варіанти, які на перевірку виявляються більш розумними і практичними, ніж інші.

Коли людей, які шукали в Данії притулку від війни і переслідувань, запитали, що вони взяли з собою, все говорили, що в якості предмета першої необхідності вони брали гроші. Паспорт або посвідчення особи теж важливі, «але при потребі завжди можна купити фальшиві документи», говорили вони. Те ж саме стосується теплого одягу та їжі: якщо ви при грошах, то речі завжди можна купити. Для деяких одним з пріоритетів була Біблія, як важливий засіб підтримки їх духовних потреб.

У роботі над вправою пропонується використовувати рейтинг алмазного ранжування і листки паперу з двох причин: по-перше, ступінчастий рейтинг важкий і не завжди природний, і, по-друге, діамантове ранжування більш конкретно, а листки паперу (і думки) можна легко перегрупувати в Під час дискусії.

варіанти

Цей метод може бути використаний для вивчення ставлення людей до різних питань по будь-якій темі. наприклад,

  • Діти: Назвіть 3 найважливіших ознаки щасливого дитинства.
  • Громадянськість і участь: Які 3 найважливіших якості, потрібні людині для життя в полікультурному суспільстві?
  • Культура і спорт: Назвіть три найважливіші для вас аспекту вашої культури?
  • Демократія: Назвіть 3 найважливіші речі, які потрібні країні, щоб в ній добре працювала демократія.
  • Проблеми осіб з інвалідністю: Назвіть 3 найбільш ефективні поліпшення, які можуть бути зроблені в місті, в якому ми живемо, наприклад, для незрячих людей?
  • Дискримінація і нетерпимість: Ви збираєтеся в довгу подорож поїздом, і повинні будете їхати в одному вагоні з людьми з різних країн. Виберіть 3 національності, з представниками яких вам хотілося б їхати разом. (Ви можете розширити вправу, додавши 3 національності, з представниками яких ви найменше хотіли б ділити вагон або купе.)
  • Освіта: З точки зору сприяння комунікації і взаєморозуміння між народами, які 3 мови в якості світових повинні вивчати діти в усьому світі?
  • Навколишнє середовище: Які 3 зникаючих виду повинні бути метою наступної кампанії Всесвітнього фонду дикої природи?
  • Гендерна рівність: Назвіть 3 головні причини, чому все ще існує гендерна дискримінація.
  • Глобалізація: Які 3 цілі розвитку тисячоліття є для вас найбільш важливими?
  • Здоров'я: Тютюн, кокаїн, алкоголь, гашиш, ефедрин або Віагра? За якими 3 наркотиків молодим людям у вашій країні найбільше потрібна інформація?
  • ЗМІ: Які 3 інновації в засобах масової інформації за останні 10 років внесли найбільший внесок у просування прав людини?
  • Міграція: Якби вам довелося покинути вашу країну, в яких 3-х країнах ви б хотіли жити?
  • Світ і насильство: Назвіть 3 найбільші загрози глобального світу.
  • Бідність: Які 3 кроку / дії будуть найбільш успішними для ліквідації бідності в усьому світі?
  • Релігії і переконання: Назвіть 3 найефективніші заходи для боротьби з поширенням фундаменталізму.
  • Історична пам'ять: Подумайте про пам'ятник у вашому місті, який був створений на честь національного, «славного» історичної події. Запропонуйте 3 способи такого суспільного визнання цієї події, щоб сама подія і документи про нього вивчалися без спотворень і зловживань в політичних цілях.
  • Війна і тероризм: В даний час існує міжнародна угода про заборону протипіхотних мін; які 3 види зброї повинні бути заборонені слідом?
  • Праця: Які 3 порушення права на гідну роботу турбують вас найбільше?

Пропозиції щодо продовження

Якщо група захоче досліджувати, що означає покинути будинок і намагатися знайти притулок, то можна виконати вправу « Можна увійти? »Або« Мовний бар'єр »

Події минулого пробуджують всякого роду спогади; якщо група захоче подумати про те, які спогади пробуджують військові меморіали, то ви могли б використовувати вправу « Теги пам'яті ».

Ідеї ​​для дій

Запитайте у членів вашої родини, друзів чи колег, які 3 речі вони візьмуть з собою, і заведіть дискусію про права людини і біженців.
Знайдіть місцеву організацію, яка працює з особами в пошуках притулку та біженцями, і дізнайтеся, що ви можете зробити, щоб надати їй допомогу.

Які три речі вони візьмуть?
Чи були якісь незвичайні предмети, які учасники хотіли взяти з собою?
Чи легко було ранжувати предмети?
Якого роду розбіжності були в групах з цього приводу?
Наскільки схожі або різні були рейтинги різних груп?
Наскільки практичним був їх вибір?
Чи думали вони в основному про фізичне виживання або також про своїх емоційних або духовних потребах?
Важко було б їм, якби вони дійсно змушені були тікати?
Чого людям найбільше не вистачає, коли вони змушені бігти?
Чи знайомі вони з ким-небудь з тих, хто покинув свої будинки?