- Скачайте документи зі статті:
- Додаткова відпустка працівнику-педагогу
- Тривалий відпустку педагогу
- оформлення відмови
- Без збереження змісту
- Порядок надання відпустки педагогу
Персонал освітніх установ - особлива категорія трудящих. Складні обов'язки, специфіка роботи, підвищені навантаження. Тому і тривалість відпустки для педагогічних працівників відрізняється від нормальної. На відпочинок співробітники йдуть в період літніх канікул і мають право не виконувати свої обов'язки від 42 до 56 днів.
Законодавством встановлено, що відпустки подовжені для педагогів обов'язково оплачуються, і в цей час людина не може бути звільнений або переведений в іншу організацію. Крім щорічної відпустки, працівник може розраховувати на додатковий і тривалий.
Скачайте документи зі статті:
Основна відпустка працівнику-педагогу
Тривалість законного звільнення залежить як від займаної посади, так і від типу навчального закладу. Він складе 42 дня або 56. Не дивлячись на те, що право на відпустку педагог реалізовує згідно з нормою ст. 21 ТК РФ, є особливості його надання. Освітня установа зобов'язується:
- Заздалегідь проінформувати персонал про дату, з якої почнеться відпочинок.
- Виплатити всі належні компенсації.
- Надавати як черговий (по графіку в період канікул), так і на особисту вимогу співробітника (в будь-який зазначений час року) відпустку.
- Забезпечити перебування на відпочинку не 28 днів, а в два рази більше - 56 днів або 42.
Так як тривалість щорічної оплачуваної відпустки педагогічних працівників визнана тривалої, перед відпочинком з працівником потрібно узгодити навчальне навантаження на наступний рік.
Необхідність виникає через те, що до моменту повернення людини на роботу вже потрібно сформувати графік праці і розрахувати заробітну плату (кількість ставок, додаткових годин і т.д.).
Знайдіть потрібний вам зразок документа по кадровому діловодству в найповнішою бібліотеці шаблонів журналу "Довідник кадровика". Експерти склали вже 2506 шаблонів!
Під час відпустки педагога неприпустимо зменшувати йому оклад, переводити на іншу посаду, звільняти чи здійснювати переведення в інший навчальний заклад.
Відзначимо, що відпочивати 56 днів в році мають право співробітники, які виконують обов'язки:
- В організаціях вищого, початкового, а також середньої освіти.
- На курсах підвищення кваліфікації.
- У медичних структурах, які практикують педагогічну діяльність.
- На службах психологічної допомоги (в рамках установи освіти).
- Майстерні і комбінати, які утворилися на базі шкіл.
На відпустку педагога тривалістю 42 дні можуть розраховувати громадяни, що працюють в організаціях:
- Додаткового і дошкільної освіти.
- Інші структури, які ведуть діяльність з надання послуг у сфері освіти.
- Кабінети, робота яких пов'язана з навчальною та методичною роботою.
Подивіться відео по темі:
Відзначимо, що час для відпочинку повинно надаватися щорічно при дотриманні таких умов:
- Повна вироблення встановлених навантаженням годин.
- Працівник повинен бути оформлений, як постійний в штаті організації.
- Педагог самостійно пише заяву про надання часу для відпочинку.
Прочитайте корисні статті по темі:
Основні умови для різних категорій працівників сфери освіти:
Постійна ставка робочого часу (закріплена в локальних актах) Категорія персоналу Тривалість відпустки педагога 20 годин за звітний тиждень Логопеди і вихователі різних дошкільних установ, включаючи спеціалізовані інтернати. 42 дня 150 годин щомісяця Викладачі ВНЗ різної спеціалізації 56 днів 36 годин (тиждень) Шкільні вчителі (муніципальні організації та приватні) 56 днів
Постанова Уряду Російської Федерації від 01.10.02 № 724 «Про тривалість щорічної основної подовженого оплачуваної відпустки, що надається педагогічним працівникам»
Завантажити документ >>>
Постанова Уряду РФ від 14.05.2015 N 466 «Про щорічних основних подовжених оплачувані відпустки»
Завантажити документ >>>
Прочитайте корисні статті по темі:
Додаткова відпустка працівнику-педагогу
Співробітники освітніх структур можуть претендувати крім звичайного щорічного відпочинку і на додатковий . Його мінімальний термін складе 3 календарних дня. Кому надаються:
- Людям, чия діяльність характеризується, як має особливі умови - небезпечні для здоров'я, шкідливі і т.д. Тривалість відпочинку повинна бути не менше 7 днів.
- Додаткова відпустка педагогам додаткової освіти, діяльність яких характеризується як складна - працівники дитячих садків, спеціалізованих інтернатів, дошкільних груп. Йдеться про контакт з дітьми, які є носіями небезпечних захворювань, що мають пошкодження центральної нервової системи і т.д.
- Персоналу, який працює в умовах ненормованого робочого дня - не менше 3 днів.
- В інших випадках - вони передбачаються в локальних актах підприємстві або в колективному контракті з педагогами.
Тривалість відпустки педагога може бути збільшена через виробничу необхідність. Таке рішення приймає керівництво організації, обов'язково враховуючи думку виборного органу.
Також додаткове звільнення від посадових обов'язків покладено персоналу, який працює в умовах Крайньої Півночі - до 24 календарних днів. А також в регіонах, які прирівняні до складних кліматичних умов. Тоді додаткова відпустка для вчителів складе 16 діб.
Відзначимо, що надаючи такий тип відпочинку, організація зобов'язана керуватися правилами внутрішнього трудового розпорядку. Оцінити ступінь навантаження, визначити чи педагог до вище перелічених категорій. Встановити, чи виконував працівник обов'язки в понаднормовому режимі.
Якщо факт переробки підтверджений - варто гарантувати відпустку педагогу-психологу або будь-якого іншого викладача.
Якщо співробітник відмовляється «взяти» додаткові дні - їх потрібно компенсувати в грошовому еквіваленті.
Наказ Міністерства освіти та науки Росії від 22.12.2014 N 1601 «Про тривалість робочого часу педагогічних працівників та про порядок визначення навчального навантаження педагогічних працівників, що обмовляється в трудовому договорі»
Завантажити документ >>>
Прочитайте корисні статті по темі:
Тривалий відпустку педагогу
За кожні відпрацьований 10 років в освітній установі викладачі можуть претендувати на відпочинок, який триває 1 рік. Порядок надання такого і оплати повинні регламентуватися статутом організації. підставою для тривалої відпустки для педагогів повинен стати безперервний стаж:
- Фактично відпрацьований час за 10 років і більше.
- Період, коли працівник не здійснював діяльність, але за ним згідно із законом зберігалася посада і оплата праці (частково або в повному обсязі) - наприклад, вимушені прогул, неправомірне звільнення з роботи і т.д.
- На відпустку педагога на 1 рік можуть претендувати громадяни, які в обліковий період проходили практику, були аспірантами, навчалися в докторантурі.
- Весь час, за яке співробітник практично не працював, але за ним було збережено посаду, і він регулярно отримував законні виплати і допомоги від органів соціального страхування.
Відзначимо, що стаж не вважається перерваним для тривалої відпустки педагога, якщо такий перейшов з однієї установи до іншої і не працював менше 1 місяця. Не вважається «розірваним» загальний час праці, коли працівник не здійснював діяльність 2 місяці. За умови, що він залишив посаду після звільнення в районах Крайньої Півночі або регіонах, прирівняних до таких.
Тривалий відпустку педагогічним працівникам повинен бути наданий в будь-який зручний для них час року, незалежно від графіка відпусток. Але при цьому відпочинок працівника ніяк не повинен позначитися на нормальній діяльності всього навчального закладу. Які гарантії зберігаються за працівником:
- Посада.
- Педагогічне навантаження, яка була присутня раніше.
- Заборона на переведення на іншу роботу.
- Звільнення, крім ліквідації організації. Якщо під час відпустки педагогів людина захворіла - необхідно продовжити тривалість, збільшивши його на кількість днів, які співробітник проходив лікування (є офіційний лист непрацездатності).
Варто пам'ятати, що процедуру надання такого типу відпочинку (тривалістю до 1 року) може регламентуватися спеціальними локальними актами, які не суперечать чинному законодавству (ст. 335 ТК РФ).
Прочитайте корисні статті по темі:
оформлення відмови
Варто пам'ятати, що освітня установа може закріпити в своїх локальних актах положення, які регламентують порядок надання тривалих відпусток педагогам. Тобто можна відобразити в статуті, що людина має право (за законом) на такий, але тільки в певну пору року.
Наприклад, після 25 серпня і т.д. У такому випадку працівник уже не зможе вимагати відпустити його в розпал навчального періоду. Правда, потрібно заздалегідь ознайомити педагога з положенням, щоб не виникло конфліктних ситуацій.
Також причиною відмови в творчій відпустці для педагогів може стати і неповна вироблення за встановленими годинах / нормам. Тоді роботодавець повинен видати наказ, де пояснить причину своїх дій. Документ може бути складений у вільній формі.
Перед звільненням людини від посади варто упевнитися (попросити дело від колишнього керівника), що він вже не використовував свого законного права на відпочинок. Уточнити чи був академічну відпустку у педагога.
Без збереження змісту
Якщо працівникові навчального закладу потрібно терміново отримати звільнення від роботи - необхідно надавати відпустку для вчителів без змісту. Зробити це можна в будь-який час року. специфіка:
- Відпочинок надається тільки тоді, коли відсутність педагога не позначиться негативно на весь освітній процес. Працівник повинен заздалегідь повідомити про свій намір, щоб керівник мав можливість знайти йому заміну на час відпустки педагога.
- Потрібно зберегти за вчителем робоче місце.
- Педагог обов'язково пояснює причину своєї вимоги і термін, який він планує відпочивати.
- Якщо під час «відгулів» людина хворіла - необхідно калічити термін звільнення з посади на кількість днів, зазначених у лікарняному листі.
Після того як працівник напише заяву, керівник зобов'язаний видати наказ, де відзначить, що час відпочинку не буде оплачуватися.
Порядок надання відпустки педагогу
Чергове час відпочинку для працівників освітньої сфери надається за загальними правилами. Правда, їх період, як правило, збігається з канікулами учнів (кінець літа). Періодичність відпустки педагогів відображається в графіку. Як відбувається оформлення:
- Не пізніше як за два тижні до літнього періоду необхідно скласти актуальний документ, де відобразити черговість часу відпочинку для всього персоналу. Ознайомити з ним трудящих під особистий підпис.
- По можливості (побажання педагога) скоригувати графік.
- Вимагати з працівників письмові заяви про надання відпустки педагогу.
- Видати відповідний наказ, вказавши тривалість відпочинку та дату, з якого він починається і закінчується.
Ще до підписання керівником постанови, варто визначитися з майбутньою навантаженням на майбутній навчальний період.
Так як тривалість щорічної оплачуваної відпустки педагогічних працівників дуже тривала - варто уточнити, чи планує співробітник розбивати відпочинок. Викладачі мають на це право, отримавши згоду керівника і профспілки.
Якщо необхідно з яких-небудь причин відкликати людину з відпустки - видається розпорядження роботодавця з посинінням причин свого наміру. Головна умова - отримати згоду як профспілки, так і працівника на такі дії.
Перервану відпустку педагогу (його неотгуленние дні) повинен оплачуватися за звичайним тарифом. Відзначимо, що частина відпочинку (не більше 28 днів) може бути компенсована в грошовому еквіваленті. Для цього потрібно:
- Заява від педагога.
- Обов'язково згоду на виплати від роботодавця - він має право відмовити, відправивши людини на відпочинок.
Відпустка педагогів, який складе 42 або 56 днів - законне право трудящих, яке не можна порушувати. Варто заздалегідь домовитися про терміни відпочинку, а також можливість оформлення додаткових днів для відновлення сил. Не можна відмовити і в можливості не виконувати свої обов'язки більше 1 року, правда, варто перевірити чи дотримані всі вимоги, що дає підстави залишити роботу.