Тульський державний театр ляльок


Дорогі друзі!
Ми раді вітати Вас на сайті Тульського Державного театру ляльок! На цих сторінках Ви можете дізнатися про спектаклях і репертуарі, про історію нашого театру, артистів і людей театру, подивитися план залу для глядачів, розцінку місць, отримати іншу інформацію. Просимо вибачення що сайт поки не працює в повну силу, але ми намагаємося зробити його найбільш інформативним і зручним для наших відвідувачів.

Тульський Державний театр ляльок - це театр не тільки ляльок і не тільки для дітей. Хоча, в основному, ми орієнтуємося на маленьких глядачів, в нашому репертуарі є постановки і для більш зрілих і навчених життєвим досвідом шанувальників цього мистецтва. Взагалі - без обмежень, від народження до глибокої старості - ми завжди раді нашому Доброму Глядачеві!
Чекаємо Вас в нашому театрі!
Архів новин
Тульський Державний театр ляльок - це театр не тільки ляльок і не тільки для дітей
ВСЕРОССИЙСКИЙ КОНКУРС! Театр-діти
Адреса для прийому заявок: [email protected]



Прем'єра вистави «Що йде до моря»

Міфологія Людства - найточніше і всеосяжне відображення його світобачення, його поглядів на життя і Людини. Звичайно, античний міф назавжди залишиться для нас неперевершеним пам'ятником такого роду, а й малі народності Землі внесли в цю сферу світової культури свій неоціненний внесок. Великий інтерес представляє тут міфологія народів Півночі, зокрема саамів. Саме ця північна хтонічна література лягла в основу п'єси Р.Мусаева «Що йде до моря», якій дав цікаву сценічне життя режисер-дебютант Михайло Абрамов. В основі сюжету постановки - міфологічне пояснення природи червоно-зелених спалахів північного сяйва, що полягає в явній і прихованій боротьбі добрих і злих сил, які борються за чисту душу Людини. Головну героїню п'єси нитку життя кілька разів призведе до краю холодного моря Смерті, кілька разів жінка-мати виявиться в ситуації важкого морального вибору. А ось яким буде цей вибір, належить дізнатися нашим глядачам - свідкам неймовірно сильного, яскравого, що зачаровує видовища, що з'єднує в собі незвичайні декорації, автентичну музику і хореографію талановитого північного народу саамів і незабутні сучасні комп'ютерні технології та спецефекти.

Прем'єра вистави відбулася 4 червня 2019года.
Прем'єра вистави відбулася 4 червня 2019года




Наша сторінка ВК. Фінал спектаклю. 03.06.2019 11:31 «Бібліоночь - 2019» Наш театр взяв активну участь в щорічній Всеросійській акції «Бібліоночь - 2019».
Цього року акція приурочена до Року театру в Росії.
Тульський державний театр ляльок став учасником творчого вечора «Магія театру», який пройшов в міській бібліотеці № 20 ім. А. С. Пушкіна.
Дивно, але захід зібрав не тільки дитячу публіку, а й дорослих, які з цікавістю сприйняли розповідь про театр ляльок провідної актриси театру Лідії Балабаєва.
Лідія Андріївна продемонструвала глядачам зразки кількох систем ляльок, які використовуються в театрі.
Так, була представлена ​​лялька головного героя вистави «Пригоди Незнайка» - одного з довгожителів репертуару нашого театру, поставленого відомим нині журналістом Олегом Бондарем.
Лідія Андріївна розповіла про особливості роботи з тростинові лялькою і повідала кілька цікавих історій, пов'язаних з прокатом «Незнайки».
Так само провідна актриса нашого театру представила ляльок та інших систем - Крота та Царівну. Розповідь актриси про роботу з цими ляльками викликав приголомшливий інтерес публіки.
- При всій повазі до непростого праці драматичних артистів, робота лялькарів заслуговує на особливу увагу, - сказала Лідія Андріївна. - Все професійні інструменти, які використовують актори драми, практикуються і в театрі ляльок, але при цьому додається ще один важливий аспект - лялька.
Лідія Балабаєва повідомила, що репертуар Тульського державного театру ляльок розрахований на всі вікові категорії, нагадавши, що недавно в афіші тульських лялькарів з'явився унікальний спектакль в стилі модного нині течії «бебі-театру». 28.04.2019 22:49 Орел - Тула

7 травня 2019 року об 11 годині на сцені Тульського державного театру ляльок в рамках творчого фестивалю міст військової слави «Будемо жити!», Присвяченого черговій річниці Перемоги, виступить Орловський державний театр ляльок з виставою «Про війну», адресованим дошкільнятам та дітям молодшого шкільного віку . Постановка розповість маленьким глядачам про те, якою бачиться страшна війна очима дитини. Центральним персонажем вистави стане Петрушка - традиційний російський балаганний ляльковий персонаж, який під час Великої Вітчизняної війни постійно використовувався театральними фронтовими агітбригадами, покликаними підняти бойовий дух радянських солдатів, зарядити їх оптимізмом і вірою в перемогу, а також висміяти віроломного ворога, який прийшов на чужу землю.
А сьогодні орловські лялькарі з обмінними гастролями показали нашим глядачам спектакль про пустотливого доброго козлика «Жив-був у бабусі ...», в той час, як наш театр в Орлі виступив з «Витівки бабусі на лісовій галявині».

», в той час, як наш театр в Орлі виступив з «Витівки бабусі на лісовій галявині»


27.04.2019 15:40 Присвячуємо нашому земляку-герою

У нашому театрі відбулася прем'єра незвичайного спектаклю, присвячена історії життя і подвигу героя-комсомольця, уродженця Тульської області, який загинув у роки Великої Вітчизняної війни, - Саші Чекаліна.
Постановку ми присвятили 74-й річниці перемоги нашого народу у Великій Вітчизняній війні.
Ніколи ще матеріал про цього героя не був втілений на сценічному майданчику, так що Тульський державний театр в черговий раз став піонером в театральному творчості.
спектакль «Саша Чекалін» поставлений за однойменним твором письменника Василя Смирнова.
- Саша Чекалін у нас не герой-монумент, а жива людина, якій нічого хлоп'яче не чуже, - каже автор п'єси, режисер вистави Сергій Буряків. - Ми показали Сашу, як нормальну дитину з повним набором властивих його одноліткам пустощів і нешкідливого хуліганства. А в хронології його довоєнного життя намагалися простежити, як впливало кожна подія на формування характеру і переконань майбутнього героя. І показали це на прикладах.



Саша Чекалін народився в 1925 році в селі Песковатское (нині відноситься до Тульської області). На момент початку війни сім'я жила в г.Ліхвіне. У липні 1941 року лінія фронту стала наближатися до рідних місць Чекаліна. Не чекаючи приходу фашистів, Олександр добровільно вступив в партизанський загін. Згодом нарівні з дорослими 16-річний юнак збирав відомості про розташування ворожих підрозділів і підтримував зв'язок між партизанськими загонами в якості радиста, а також брав участь в диверсійних діях проти окупантів. Захворівши, змушений був повернутися до рідного дому, де вислеженний місцевим старостою був зданий фашистам. Сашу катували кілька днів, але він не видав партизанський загін і в підсумку був публічно страчений. Через півтора року, комсомольцю Олександр Чекалін посмертно присвоїли звання Героя Радянського Союзу. А за рік до закінчення війни Ліхвін перейменували в місто Чекалін.
Оформила спектакль художник-постановник театру Надія Ваніна, якій вдалося організувати на сцені атмосферу аскетизму довоєнної російської глибинки.
Актори-лялькарі в черговий раз продемонстрували свою здатність до драматичного мистецтва, створивши образи, які не обмежені однозначними характерами.
У виставі беруть участь артисти: Антон Акімов, Тетяна Єремєєва, Ірина Атлашкіна, Олексій Копотілов Ринад Кондао, Андрій Абрамов і Заслужений артист Росії Олег Спіренков.
Постановка призначена для сімейного перегляду.
Вистава «Саша Чекалін» створений за участю засобів федерального бюджету і бюджету Тульської області. Прем'єра приурочена до проведення в Тулі в травні 2019 року фестивалю театрів з міст-героїв «Будемо жити!».
Саша Чекалін народився в 1925 році в селі Песковатское (нині відноситься до Тульської області)


16.04.2019 14:53 Весна. Гастролі та фестивалі в Тульському театрі ляльок.

Квітень і травень для театрів країни - це цікава пора фестивальної круговерті. Саме в ці два місяці все приходить в рух, всім хочеться продемонструвати свою майстерність іншим містам і іншому глядачеві, розширити коло творчого спілкування з колегами. Не залишається осторонь від цього потужного фестивального руху і Тульський державний театр ляльок.
З 10 квітня тульські артисти радували в Могильові білоруського глядача прекрасним музичним спектаклем «Кіт у чоботях».

У свою чергу білоруський театр в рамках акції «Шедеври світового мистецтва», присвяченій 500-річчю Тульського Кремля, 11-13 квітня показав юним тулякам в театрі ляльок спектакль «Пригоди Джека-Горобця».
У свою чергу білоруський театр в рамках акції «Шедеври світового мистецтва», присвяченій 500-річчю Тульського Кремля, 11-13 квітня показав юним тулякам в театрі ляльок спектакль «Пригоди Джека-Горобця»
Крім того, лялькарі з Могилева продемонстрували свою майстерність у містах Веньов (11 квітня) і Плавск (12 квітня), що входять в коло тульських засічних рубежів.

15-21 квітня наш театр чекають в Молдові на Міжнародному фестивалі з чудовим камерним спектаклем «Три ведмеді» за казкою Л. М. Толстого. А ще одна група наших артистів виступає 21 квітня в Бєлгороді, де сподівається підкорити публіку яскравим спектаклем «Срібне копитце» по сказу П. Бажова.
Так продовжує своє кружляння традиційна «Травнева карусель» ( «Весняна карусель») - фестиваль обмінних гастролей театрів ляльок середньої смуги Росії.
Бєлгородці в цей же час, 21 квітня о 12:00, покажуть в Тулі для самих маленьких глядачів свою неповторну забавну «Казку-загадку» - з розряду так популярних нині бебі-вистав (т.зв. "спектаклі на подушках").
При цьому ще одна робота лялькарів з Бєлгорода відкриє в Тулі Міжрегіональний фестиваль театрів міст-героїв «Будемо жити!», Присвячений Дню Перемоги: 22 квітня о 11:00 в Тульському театрі ляльок спектакль про війну «Історія солдата».


27 квітня «Травнева карусель» доставить в Тулу артистів з Орла. Наші сусіди і давні друзі приготували для Туляков веселий спектакль «Жив-був у бабусі ...» (27 квітня о 12:00).

В цей же день в Орлі Тульський театр ляльок покаже «Витівки бабусі на лісовій галявині».
На початку травня фестиваль «Будемо жити!», Який проходить в містах-героях та містах військової слави, продовжиться нашими гастролями в Орлі. 7 травня наш театр познайомить орловчан зі своєю прем'єрою - патріотичним спектаклем «Саша Чекалін» .


• 1-й ТУЛЬСКИЙ про «Саші Чекаліна»
• ВЕСТИ - Тула про «Саші Чекаліна»
• МК в Тулі ( «Молодий Комунар»)
Крім Орла 8 травня артисти приїдуть з цією роботою на батьківщину тульського піонера-героя - в місто Чекалін (колиш. Ліхвін) Тульської області. А орловські артисти в свою чергу 7 травня покажуть в Тульському театрі ляльок спектакль «Про війну» (початок о 12:00).


• Сайт Орловського державного театру ляльок. Вистава «Про війну»
Ось такою насиченою і цікавою вийшла весняна афіша театру. Тульський глядач навряд чи буде розчарований зустрічами з прекрасними театрами і чудовими артистами, що поспішають порадувати дітей і дорослих своїм мистецтвом!
• Дивіться так само наші АНОНСИ і сторінку ВК . 13.04.2019 17:29 Ми повернулися з Міжнародного фестивалю бебі-вистав «Малишок»

Новий формат театральних постановок для дітей виник в Європі кілька десятиліть тому. У Росії бебі-спектаклі з'явилися порівняно недавно, але популярність стали завойовувати досить швидко, причому не тільки серед самих маленьких глядачів, але і серед їх батьків, які з радістю відкривають новий вид дозвілля для своїх малюків.
Головна особливість бебі-вистав в тому, що глядачі на уявленнях не просто спостерігають за тим, що відбувається, але і самі в них беруть участь. Тобто, умовного поділу присутніх на виступаючих і публіку немає - в творчий процес залучені всі. Тому діти і знаходяться в безпосередній близькості з артистами і персонажами. А для того щоб дітлахам було комфортніше, їм ще й подушки для сидіння надають. Звідси й інша найменування бебі-театрів - театр на подушках.
Про інтерес до бебі-театру кажуть фестивалі, які стали проходити і в Росії. На одному з них побував наш театр.
I-й Міжнародний фестиваль бебі-вистав «Малишок» пройшов у Володимирі і був приурочений до Року театру.
- Дуже символічно, що присвячений новаторському увазі дитячого театрального мистецтва форум відкрився 21 березня - в Міжнародний день лялькаря, - говорить директор нашого театру заслужений працівник культури РФ Наталя Рязанцева. - А закривався фестиваль 27 березня - у Всесвітній день театру. Між цими двома нашими професійними святами був ще один - День працівників культури Росії, який відзначається 25 березня. Ці події надали фестивалю у Володимирі особливу урочистість, яка найдивовижнішим чином поєднувалася з домашньою обстановкою камерних вистав.
Охочих показати свій спектакль у Володимирі було багато, тому організаторам довелося учасників відбирати. В результаті в афішу фестивалю потрапили театри з Москви, Тули, Сургута, Тольятті, Бєлгорода, Дзержинська, Астрахані, Кемерово і Володимира. Всі спектаклі були розраховані на дітей від 10-ти місяців.
Тульський державний театр ляльок представив спектакль «Три ведмеді». Покази пройшли 23 і 24 березня. Юні гості досить швидко оцінили атмосферу пустощів нашої постановки і охоче включилися не тільки в інтерактивну частину «Трьох ведмедів», а й у саму дію. В результаті примхливу Машу, що вирішила стати хорошою дівчинкою, після спектаклю ледве «відбили» від бешкетних дітлахів, які норовили її поцупити.
Для гостей фестивалю були організовані майстер-класи, екскурсія по театральному лаштунками, караоке, фотозоні. Для професіоналів пройшли різні тренінги і семінар.


Фото: Кукольник Володимирський
• Наша сторінка ВК. Фестиваль «Малишок»

30.03.2019 10:00 Москва прийняла нас з любов'ю

З 25 по 27 січня наш театр побував в столиці і представив на малій сцені Московського театру ляльок дві вистави - «Три ведмеді» і «Сіру Шийку».
МТК знаходиться в будівлі з цікавою історією. Побудовано його було в 1868 році, в 1912 тут розташовувався «Великий Єлоховському електротеатр», в 1933 - Театральна студія імені М. Н. Ермоловой, а в 1946 - Московський драматичний театр.
Московський театр ляльок переїхав в це історична будівля в 1965 році і ось вже більше п'ятдесяти років воно служить затишною домівкою для столичних лялькарів і їх глядачів.
- У цьому будинку панує особлива атмосфера якоїсь театральної магії, надихаючи одночасно і публіку і артистів на спілкування за допомогою вистави. Нам було дуже приємно, що наші чудові постановки, які так люблять в Тулі, тепер оцінили і юні московські глядачі, а самі спектаклі придбали на цій столичній сцені особливого звучання, - говорить директор театру заслужений працівник культури РФ Наталя Олександрівна Рязанцева.
Всі квитки на спектаклі тульського театру в МТК були розкуплені, і, судячи з реакції глядачів, ніхто не пошкодував, що прийшов подивитися наші «Три ведмеді» і «Сіру Шийку». Після закінчення уявлень публіка неодноразово вигукувала "Браво" та аплодисментами тричі викликала акторів на уклін.
А керівництво Московського театру ляльок тепер запрошує наш театр провести гастролі і на великій сцені.
- Москва прийняла нас з любов'ю, - підбила підсумок поїздки Наталія Олександрівна.
До слова, ці гастролі були ознаменовані для нас ще одним театральним подією. Тільки тепер актори і представники технічних служб самі опинилися в ролі глядачів, відвідавши прем'єру вистави «Субота, неділя, понеділок» в Державному академічному театрі ім. Євгенія Вахтангова.

29.01.2019 22:42 Губернаторська ялинка

У майбутні новорічні свята 28 грудня 2018 року відбудеться губернаторська ялинка з подарунками від Діда Мороза.
О 15:00 веселе інтерактивне уявлення біля новорічної ялинки та вистава «Слідами Невловимого Фунтика».
ВХІД по запрошеннях.

14.12.2018 19:08 Відкриття Року ТЕАТРУ

Наближається новий 2019 рік, оголошений в Росії Роком театру, і 13 грудня ми урочисто його відкрили. У цей день нам хотілося зробити для своїх маленьких глядачів щось особливе, зовсім несхоже на будні. Хлопці, які прийшли в театр, змогли здійснити захоплюючу подорож по життю за лаштунками, заглянути в театральні цеху, познайомитися з роботою тих людей, які ніколи не з'являються на сцені, але без яких неможлива жодна постановка. Ну а другим подарунком був чудовий, неповторний прем'єрний спектакль «Казка про мертву царівну і про сім богатирів», створений петербурзьким режисером Світланою Дорожко.
Сподіваємося, що в Рік театру і нас, і наших глядачів чекає багато творчих подій і цікавих справ. Як завжди, зустрічаємося в театрі, друзі!



• Відеосюжет «ВІСТІ Тула»

13.12.2018 13:33 Завершилися кіпрські ГАСТРОЛІ

Ця історія Почаїв рік тому, коли Російський центр науки и культури на острові Кіпр звернув до губернатора Тульської області А.Дюмин з Проханов Встановити творчі зв'язки з художнімі колективами Тулі, Які пропагують російські культурні традиції. Так лист з Проханов про ГАСТРОЛІ виявило у нас в театрі. Ми, зрозуміло, відгукнуліся на пропозіцію и на качана грудня повезли на Кіпр два чудовим вистави, в якіх «російський дух» и «Руссю пахне»: ляльковий балет «Петрушка» на музику І. Стравінського и «Три ведмеді» в переказі Л.М .Товсті. Це були зовсім непрості гастролі, адже грати доводилося хоч і в концертних залах, але мало пристосованих для театральних постановок. До того ж за 3 дні три переїзду (Ларнака, Нікосія, Пафос) і дві вистави в день. Але кіпріотам (а там дуже велика російська діаспора) і цього виявилося мало, тому в першій половині дня наші артисти виїжджали з анімаційними програмами в дитячі сади і центри художнього розвитку. Це були незабутні зустрічі! Діти приходили в захват від того, як працюють артисти з ляльками, кожну їм хотілося помацати, погладити, запам'ятати назавжди. А вистави проходили просто на «ура»! І це зрозуміло: наші «Три ведмеді» і «Петрушка» і російську публіку приводять у захват, що вже говорити про російських на Кіпрі, які ніколи не бачили подібних видовищ. Звичайно, ми дуже раді, що прекрасно виконали свою культурну місію і отримали чудові відгуки кіпріотів. Можливо, це не остання наша зустріч.





13.12.2018 13:26 «Ніч мистецтв» в нашому театрі

Акція «Ніч мистецтв - 2018» пройшла по всій Росії з 4 на 5 листопада. Ця культурно-освітня акція щорічно проводиться в листопаді, починаючи з 2013 року. «Ніч мистецтв» об'єднує абсолютно різні майданчики: театри, музеї, галереї, палаци культури, бібліотеки і т.д. Хоча «нічний» акцію можна назвати досить умовно - більшість заходів, пов'язаних з акцією проходить у вечірній час, що теж досить незвично для багатьох установ культури, тому цілком потрапляє під статус «нічних». Ось і в нашому театрі показ дитячої вистави в цей день почався о 21:00, причому в незвичайному місці - в фойє на першому поверсі юним глядачам показали «Зайкин будинок». В цей же час в залі для глядачів на другому поверсі почалася вистава для дорослих «Витівки Купідона або Любов утрьох».






А до вистав, починаючи з 20:00, співробітники Тульського лялькового провели кілька екскурсій по театру, надавши можливість глядачам побувати в приміщеннях, які зазвичай недоступні для публіки. Це була міні-акція «Таємниці театру». Відвідувачі побували в виробничих цехах, де змогли побачити, як виготовляють ляльки і декорації, костюмовані актори розповіли їм про історію театру, продемонструвавши афіші вистав, які вже стали легендами ... А ще був показаний захоплюючий документальний фільм про мистецтво театру ляльок.
- Ми не очікували, що стільки людей прийде на «Ніч мистецтв» у наш театр, - говорить директор ТГТК заслужений працівник культури РФ Наталя Рязанцева. - Припускали, що акція в нашому театрі викличе інтерес, але щоб такий ... Не треба слів, щоб пояснити інтерес глядачів до «Ночі мистецтв» в Тульському театрі ляльок. Все говорить сама за себе.
А до вистав, починаючи з 20:00, співробітники Тульського лялькового провели кілька екскурсій по театру, надавши можливість глядачам побувати в приміщеннях, які зазвичай недоступні для публіки


05.11.2018 12:52 «Ніч мистецтв - 2018»

4 листопада в театрі відбудеться всеукраїнська акція «Ніч іcкусств - 2018».
В програмі:
• Театралізована екскурсія по театру;
• Вистава «Витівки Купідона або Любов утрьох»;
а для наших маленьких глядачів в цей же час
• Вистава «Зайкин будинок».
Пільгова ціна квитка 100 рублів.
Початок о 20:00.

24.10.2018 16:44 Калінінград 2018 • З «Петровського балагану» з успіхом •
Минулий в жовтні 2018 року VI Міжнародний фестиваль театрів ляльок «Петровський балаган» зібрав одинадцять колективів з Росії та країн ближнього зарубіжжя. На суд глядачів і журі свої роботи представили театри Тули, Тамбова, Смоленську, Нижнього Новгорода, Новокузнецька, Південно-Сахалінська, а також Білорусії та Естонії.
Вперше за історію фестивалю спектаклі пройшли не тільки в Калінінградському обласному театрі ляльок, а й в Театрі естради "Янтар Хол" в приморському Светлогорске, в Будинку актора Калінінграда, а також в Російському центрі науки і культури в польському Гданську.
Наш театр представив у Польщі постановку «Три ведмеді», а в Калінінграді - «Сіру шийку».
- Нас дуже зворушив прийом в Гданську. Польські діти так жваво реагували на наших «Трьох ведмедів», що можна було поставити на цю тему окремий спектакль, - говорить директор Тульського державного театру ляльок заслужений працівник культури РФ Наталя Рязанцева. - Сам фестиваль не передбачав визначення колективу-переможця, проте журі відзначило виставу нашого театру «Сіра шийка», як один з найсерйозніших з числа представлених в цьому році на «Петровському балагані».
Міжнародний фестиваль театрів ляльок проходить в Калінінграді один раз в два роки за підтримки міністерства по культурі і туризму Калінінградської області, а також Спілки театральних діячів Росії.
Назва «Петровський балаган» фестиваль отримав завдяки історичному факту - Петро I, перебуваючи з делегацією в Кенігсберзі в 1697 році, для культурного просвітництва взяв з собою артистів-балаганщіков. Є припущення, що саме ця подія поклала початок традиції російського свята, пов'язаного з уявленнями лялькарів.
• Фестиваль (Вести-Калінінград).
• «Великі гастролі для дітей та молоді» •
Цього року поїздка в Калінінград ознаменувалася для нашого театру ще однією важливою подією - ми провели покази вистави нашого театру в рамках федеральної програми «Великі гастролі для дітей та молоді», що реалізується Міністерством культури Росії. Юні калінінградських глядачі побачили постановки: «Бременські музиканти», «Сіра шийка», а старшокласникам і дорослим глядачам ми представили виставу «Як хороші, ка свіжі були троянди ...» за віршами в прозі І. С. Тургенєва.
- Без перебільшення можна сказати, що ці покази викликали справжній фурор, - каже Наталя Олександрівна. - Особливо «Як хороші, як ще були троянди ...». У це важко повірити, але деякі діти підходили до нас після вистави і зізнавалися, що вперше познайомилися з творчістю Тургенєва, і що тепер, завдяки нашій постановці, з цікавістю продовжать знайомство з творами письменника. Глядачі щиро дякували нам за спектаклі і це найголовніша оцінка нашої роботи.
• Тургенєв на сцені Калінінградського театру ляльок.
Пропонуємо вашій увазі кілька фотографій на цю тему:
24




21.10.2018 17:58 Ювілей пройшов успішно!

Наш ювілейний сезон з самого початку взяв різкий старт (кожен місяць прем'єра- це неймовірно бадьорий темп для восьмидесятирічного ювіляра!), А ми повертаємося в 3 жовтня- урочистий і радісний день, коли театр святкував 80-ту річницю свого утворення. Буквально на порозі гостей зустрічали артисти і ляльки, а в фойе- чудові друзі театру вокальний ансамбль «Куликове Поле» (кер. Н.Шульдешов) і дитячий ансамбль народних інструментів «Сказ» музичної школи ім.Райхеля (кер. В.Аленічев). Основою показаного в цей день артистами театру ювілейного ревю став наш спектакль «Лівша» (автор композиції та режисер С.Буряк). У своєму відеозверненні ювіляра привітав губернатор Тульської області А.Дюмин. Прекрасні привітання зі сцени театру прозвучали в цей день з вуст міністра культури Тульської області Т.Рибкіной, депутата Державної Думи РФ Н.Пілюс, депутата Тульської міської думи В.Сладкова, представників міського комітету культури, секретаря Тульського відділення СТД РФ І.Юрасовой. До гостей свята з привітаннями звернулися директор театру Н.Рязанцева, головний режисер В.Глазко і головний художник І.Міляев. Щоб особисто привітати ТГТК з ювілеєм, до нас приїхали директори театрів ляльок з Костроми (Л.Шарова), Набережних Човнів (З.Мітрофанова), Чебоксар (Е.Абрамова). Було багато привітань від колег: Тульського Академічного театру драми, Театру юного глядача, обласної філармонії. Прийшли привітати театр веселим капусником наші постійні юні глядачі - учні Центру освіти №1 (директор В.Сошнева). Ляльки зустрічали в цей день глядачів у порога- вони ж постали перед ними в фіналі свята: цілий задник сцени, від верху до низу заставлений нашими прекрасними, улюбленими і головними артистами.
Ювілей відшумів, а ювілейний сезон триває. Половина трупи зараз працює в Тулі, а інша половина відправилася на фестиваль «Петровський балаган» в Калінінград і на гастролі до Польщі. Ну а в кінці листопада - знову прем'єра ( «Казка про мертву царівну і сім богатирів»). Наш чудовий глядач, з нетерпінням чекаємо тебе на спектаклях ювіляра!

18.10.2018 11:49 Запрошуємо всіх учасників конкурсу Запрошуємо всіх учасників конкурсу "Намалюй талісман" присвяченого 80-річчю театру ляльок, для вручення нагород.
Дата вручення 3 жовтня 2018 р. о 14:30 в театрі ляльок.
Всіх учасників просимо зателефонувати заздалегідь по телефону (4872) 312097, 9531950701 та підтвердити свою присутність. 27.09.2018 10:57 Театру ляльок - 80!

Дорогі друзі, наші вірні і улюблені шанувальники! Стрімко наближається дуже важливий і пам'ятний для історії Театру ляльок день: 27 вересня 1938 року розпочався наш перший театральний сезон. Саме в цей день театр вийшов до свого глядача як новий самостійний творчий колектив. Ми готуємося дуже красиво, святково і весело відзначити разом з вами 80-річчя нашого театру. Правда, день в день це зробити не вийде: в останній тиждень вересня наші артисти представлятимуть Тулу на Міжнародному фестивалі «Білгородська забава», де покажуть спектакль за віршами в прозі І. С. Тургенєва «Як хороші, як ще були троянди ... », створений до 200-річчя від дня народження письменника.
На велике ювілейне ревю ми запрошуємо вас 3 жовтня. У цей день вас чекають чудові сюрпризи, несподівані зустрічі і яскраві театральні дива! До зустрічі на ювілеї!

23.09.2018 15:34 Новий театральний сезон відкрито!

15 вересня 2018 року прем'єрою мюзиклу "Кіт у чоботях" наш театр відкрив ювілейний сезон.
15 вересня 2018 року прем'єрою мюзиклу Кіт у чоботях наш театр відкрив ювілейний сезон
- Прийнято вважати, що Тульський театр ляльок був заснований в 1937 році.Це дійсно так.Тоді в ТЮГу група ентузіастів організувала всередині Тульського театру юного глядача ще один колектив - ляльковий.Однак, перший спектакль, постановку за казкою А. С Пушкіна "Казка про рибака і рибку", лялькарі представили публіці як раз в 1938-му році.У нас є документальне підтвердження цьому факту.Тобто, ми маємо право вважати, що нинішній сезон і є для нашого театру справжнісінький ювілейний.У 2018 році нам - 80 років,

- пояснює директор театру заслужений працівник культури РФ Наталя Рязанцева.
- пояснює директор театру заслужений працівник культури РФ Наталя Рязанцева
На відкритті ювілейного сезону прем'єра "Кота в чоботях" зібрала повний зал. Втім, подібну картину в нашому театрі можна спостерігати на рядовому показі будь-якого іншого спектаклю протягом року. Але коли на відкритті в театрі не проштовхнутися - особливо приємно. Значить наш глядач чекає зустрічі з театром ляльок. І, судячи з реакції після подання, публіка залишилася задоволеною. Ще б пак, адже наш "Кіт у чоботях" не просто оповідає відому історію хитромудрого кота, придуману французьким казкарем Шарлем Перро, але ще і рясніє танцями і піснями, які цілком можуть існувати як окремі концертні номери.
Ще влітку під час репетицій вистави режисер-постановник "Кота", пітерський режисер заслужений діяч мистецтв РФ Микола Боровков, помітив, що актори Тульського театру ляльок з ентузіазмом підійшли до роботи над музичними сценами, які дають артистам можливість проявитися у всіх іпостасях.
І зараз, коли спектакль "вийшов у світ" і став жити самостійним життям, стало очевидним, що акторам подобається існувати в творчій заданості цієї постановки. І цей акторський азарт не може не бути передано глядачам, чому спектакль захоплює якось по-особливому.
Оформила "Кота в чоботях" художник заслужений діяч мистецтв РФ Неллі Полякова. Музику написав Станіслав Важов. Хореографічні номери поставила Інна Юріна. У виставі беруть участь артисти: Ринад Кондао, Антон Акімов, Юлія Бороздіна, Андрій Абрамов, Ірина Атлашкіна і Тетяна Кондаева.
ДТРК "Тула"
МК Тула. Кіт у чоботях.
МК Тула. Пеппі довга панчоха. 20.09.2018 13:09