будівельний інститут
Будівельний інститут Тюменського індустріального університету був організований 1 лютого 2012 року на базі автодорожнього факультету, факультету інженерних мереж і споруд та архітектурно-будівельного факультету. Сьогодні в будівельному інституті навчається понад 4000 учнів.
Директор інституту - Олександр Валерійович Набоков.
Будівельний інститут веде підготовку бакалаврів за напрямом «Будівництво», «Енерго- та ресурсозберігаючі процеси в хімічній технології, нафтохімії та біотехнології», «Інформаційні системи і технології», магістрів за напрямом «Будівництво», здійснюється підготовка кадрів вищої кваліфікації за напрямом «Техніка і технології будівництва ». У 2012 році відкрито спеціальність «Будівництво унікальних будівель і споруд», в 2015 році відкрито нову спеціальність «Будівництво, експлуатація, відновлення і технічне прикриття автомобільних доріг, мостів і тунелів».
За час навчання майбутні випускники отримують знання з проектування, реконструкції, експлуатації та утримання будівель і споруд промислового і цивільного призначення, автомобільних доріг і аеродромів, систем водопостачання та водовідведення, систем теплогазопостачання та вентиляції технології будівельного виробництва, організації, планування та управління в будівництві, виробництва сучасних будівельних матеріалів.
Випускники будівельного інституту широко затребувані провідними проектно-вишукувальними і будівельними організаціями як в Тюменській області так і за її межами. Також вони трудяться в дорожній галузі, житлово-комунальному господарстві, організаціях, діяльність яких пов'язана з проектуванням, монтажем і експлуатацією систем життєзабезпечення будівель і споруд.
В інституті створені й успішно функціонують наукові школи, які вирішують ряд найважливіших завдань будівельного й нафтогазовидобувного комплексу Тюменської області:
• розробка нових, легких, повнозбірних будівель, що володіють мінімальною масою, транспортабельністю та високими техніко-економічними показниками;
• дослідження в галузі теплофізики промерзають грунтів, застосування нових моделей грунту;
• розробка нових видів фундаментів, спрямованих на будівництво в складних інженерно-геологічних умовах Західно-Сибірського регіону, в тому числі і для індивідуального малоповерхового будівництва;
• розробка ресурсозберігаючих технологій будівництва та експлуатації автомобільних доріг Західного Сибіру;
• вирішення проблем водопідготовки, очищення стічних вод, прокладки і експлуатації інженерних комунікацій;
• проектування і технічний нагляд за реставрацією об'єктів культурної спадщини.
У всіх наукових роботах активну участь беруть студенти і аспіранти, що дозволяє формувати технічну еліту будівельного комплексу.
625001, м Тюмень, Луначарського, 2, каб. 804, тел: 28-36-88, e-mail: [email protected]