За даними Всесвітньої туристської організації об'єднаних націй ( UNWTO ), Не менше одного мільярда людей зазнають труднощів з отриманням задоволення від туризму. Люди з обмеженими можливостями не можуть долучатися до інших культур, насолоджуватися природою і отримувати гострі відчуття від подорожі.
Сьогодні, 27 вересня, ми святкуємо Всесвітній день туризму (WTD). Тема порядку денного цього року «Туризм для всіх - просування" універсальної доступності "» присвячена створенню умов, які враховують потреби всіх людей, надаючи туристичні послуги на рівних умовах.
В своєму офіційному посланні до WTD 2016, генеральний секретар Всесвітньої туристської організації Талеб Ріфаї (Taleb Rifai) нагадав нам, що «" універсальна доступність "повинна бути ключовим питанням туристичної політики і бізнес стратегій не тільки, як право людини, а й як унікальна ринкова можливість». В ISO налічується велика кількість стандартів, спрямованих на реалізацію цієї мети.
У стандартах ІСО, розроблених ISO / TC 228 , Туризм і послуги в сфері туризму представлені керівництва і відображений кращий світовий досвід, який стосується забезпечення «універсальної доступності» в туризмі та отримання комерційної вигоди особами, які працюють в сфері послуг. наприклад, ISO 13009 , Туризм і пов'язані з ним послуги - Вимоги та рекомендації щодо експлуатації пляжів, піднімається питання про доступність пляжів по таким аспектам, як туалет, душ або омивач для ніг і питна вода для людей з обмеженими можливостями. Вихід на пляж слід також обладнати пандусами та тротуарами, простягає до води, якщо це можливо. Передбачається, що пляжі, які мають кращу доступність, будуть залучати більше відпочиваючих, в тому числі відвідувачів з особливими потребами та їх сімей.
Тим часом, ISO 14785 , Офіси туристичної інформації - Інформація для туристів і послуги рецепції - Вимоги, представлений ряд рекомендацій по адаптації офісів туристичної інформації (TIOs). Будинки TIOs повинні бути оснащені спеціальними пристосуваннями для пересування (вхід, парковка і офіси, обладнані безбар'єрним доступом для інвалідів), також пристосуваннями для людей, що мають проблеми зі слухом і зором (надруковані великим шрифтом або азбукою Брайля копії інформаційних проспектів) і інформаційними матеріалами, які вони мають. Такі офіси в зонах, призначених для людей з обмеженими можливостями, також повинні бути оснащені спеціальними знаками, які були б чіткими, видимими і лаконічними і не створювали перешкод для вільного переміщення. Більш того, офіси туристичної інформації повинні надавати інформацію з урахуванням потреб людей, які мають обмежені можливості, таких як список готелів, можлива діяльність і адаптований транспорт для того, щоб вони могли подорожувати безпечно і незалежно.
Крім діяльності ISO / TC 228, в ряді інших стандартів ІСО розглядаються питання доступності, які привернуть до туризму більше число людей з обмеженими можливостями. ISO 17049 , Доступний дизайн - Застосування шрифту Брайля на покажчиках, обладнанні і апаратах, дозволяє, наприклад, сліпим і людям зі слабким зором отримувати інформацію за допомогою стандартизованої азбуки Брайля в різних частинах світу. В той же час, ISO 23599 , Технічні засоби допомоги сліпим і людям зі слабким зором - Тактильні покажчики на пішохідній поверхні, гарантує, що тактильні покажчики на пішохідній поверхні розміщені згідно з міжнародними стандартами, допомагаючи сліпим і людям зі слабким зором легко і безпечно пересуватися.
Всесвітній день туризму - це щорічний захід, організований Всесвітньою туристичною організацією ООН (UNWTO), яка бере участь в діяльності комітетів, що розробляють стандарти для туризму. Цього року офіційне святкування пройде в Бангкоку, Таїланді, 27 вересня, 2016 року.