На відомій картині І. Левітана «Весна. Велика вода »зображена річка під час весняного паводку. Все навколо затоплено водою. У воді опинилася березовий гай, поле, затопило і село. Вода в річці здається нерухомою. У ній, немов у дзеркалі, відбивається небо і дерева.
Малюючи небо, художник користувався світлими фарбами, воно зображено в блакитних тонах, що також говорить про прихід весни. На передньому плані картини з лівого боку зображено човен. Вдалині видніються дерев'яні хати, що стоять на високому березі, а також кілька затоплених будівель. Дуже цікаво художник зобразив берег. Він намальований в жовто-рудих тонах.
Кожна берізка на полотні Левітана виглядає дуже витончено і зворушливо. Здається, що дерева теж очікують приходу весни, тепла. Мимоволі починаєш милуватися цим пейзажем, вигнутими тонкими осинки. Від картини віє весняним повітрям, який з кожним днем стає все тепліше.
Художник при написанні картини користувався світлими тонами, але без додавання яскравих фарб. Картина виглядає дуже реалістично. Левітан майстерно показав на своєму полотні пробудження природи від довгого зимового сну. У блакитних тонах зображено і небо, і річка, але вони промальовані різними відтінками, вийшло неймовірно красиво.
Картина Левітана «Весна. Велика вода »вражає своєю реалістичністю. Коли я дивлюся на неї, згадуються або класичні музичні твори, або вірші про весну. Мені захотілося хоча б на мить опинитися там, посидіти на березі і помилуватися чарівною природою.
Разом зі статтею «Твір по картині Левітана« Весна. Велика вода »читають:
Твір по картині Грабаря «Лютнева блакить», 4 клас
Твір по картині Левітана «Март», 4 клас
Твір по картині Реріха «Заморські гості», 4 клас