Твіттер: навпроти Кремля з'явився екстремістський банер. ТОП провокацій в рекламі

  1. Що відомо про екстремістський банері навпроти Кремля
  2. Пошуки винних і резонанс, що сталося

Реклама, як ніж хірурга: двосічний інструмент, яким можна і вбити і лікувати. Тому не випадково в законодавстві різних країн світу прийняті "Закони про рекламу", які забороняють ряд положень, в тому числі "чорний PR" (або анти рекламу), анонімність автора рекламний банер і білбордів і багато інше. Цим демократія і відрізняється від хаосу і анархії, при яких "можливо всім" і це "все" ніким і ніколи не обмежується і не регулюється в державі .
Ранок четверга 10 січня увійде в історію рекламного маркетингу і PR черговою яскравою і одночасно з цим антизаконною рекламою: в Росії, самому центрі Москви напроти Кремля, невідомі вивісили вночі банер з переліком "екстремістських організацій" в числі яких опинилася правляча в РФ "Єдина Росія ".
Що відомо з прес-служби МВС про інцидент, яка реакція ЗМІ , інформаційних агентств і соціальних мереж Твіттера , Фейсбуку та Вконтакте на те, що сталося, - розбиралися аналітики розділів " новини Росії "І" новини маркетингу і PR "журналу інвесторів" Біржовий лідер ".


Що відомо про екстремістський банері навпроти Кремля


Банер, вивішений в ніч з 9 на 10 січня 2013р. був вивішений невідомими на Великому Кам'яному мосту в самому центрі Москві біля Кремля з так званим списком "екстремістських організацій", був в 5 ранку виявлений співробітниками МВС Москви, - передає прес-служба МВС по Москві і Московській області. Які партії були розміщені на незаконно розміщеному банері в прес-службі поліції не уточнили, заявивши, що поліцією Москви був затриманий один журналіст, який перебував поруч і фотографував транспарант, якого "запросили у відділ поліції і після дачі пояснення був відпущений", - пояснили в прес -службі одного з главків центрального аппаратта МВС, - передає "Інтерфакс"
В соціальних мережах Твіттера і Фейсбуку моментально стали з'являтися фото даного транспаранта. Найцікавішою для ЗМІ та слідчих органів на даний момент може виявитися запис @berillii в Twitter : "Банер, вивішений на Великому Кам'яному мосту. Фото з репетиції".
Як видно на транспаранті розміром 10 х 1.5 метра і написом "Екстремістські організації Росії" розміщені 6 логотипів партій, які на думку невідомих авторів можна зарахувати до числа "екстремістських" - лого забороненого в Росії "Слов'янського союзу" і там же ... емблема правлячої в РФ партії "Єдина Росія".

Таким чином застосована відома формула "чорного піару" - до числа явно негативних організацій (установ, явищ подій, що викликають однозначно негативну оцінку) дописується абсолютно законна структура, щоб її "опустити" до рівня "екстремістів" або якогось іншого "негативу", - пояснив в інтерв'ю аналітикам розділу "новини Росії" журналу "Біржовий лідер" відомий маркетолог Канади Євген Ольховський.
Такі методи, зрозуміло, заборонені у всьому світі, тому що їх алгоритм абсолютно зрозумілий вузьких спеціалістів, але дуже ефектно і запомінающе, через метод порівняння, діє на більшість абсолютно далеких від маркетингу громадян незалежно від того живуть вони в Росії або Великобританії , Білорусі або Узбекистані , Китаї або Вірменії .

Наприклад, той же метод чорного піару застосувала під час гастролей в Парижі відома зірка   шоу-бізнесу   США   Мадонна проти Марін Ле Пен, коли вона під час сольного концерту 14 липня 2012р Наприклад, той же метод "чорного піару" застосувала під час гастролей в Парижі відома зірка шоу-бізнесу США Мадонна проти Марін Ле Пен, коли вона під час сольного концерту 14 липня 2012р. в Парижі, Мадонна вирішила провести "яскравий експеримент" з відео поруч і на задньому фоні був спочатку розміщений "людина схожа" на лідера нацистської Німеччині Адольфа Гітлера, а після неї раптом з'явилося зображення голови "Національного фронту" Франції , депутата Марін Ле Пен ... зі свастикою на її лобі. Неважко здогадатися, що цим порівнянням хотіла донести Мадонна. "Національний фронт" Франції подав у суд на Мадонну, але ... ефект порівняння вдався і надовго запам'ятався мільйонам французів, - констатує канадський експерт (докладніше про дану провокації в статті "Біржового лідера" Уроки PR: французькі націоналісти обіцяють засудити Мадонну )
У ситуації, що склалася в Росії - можна констатувати 2 негативні чинники для інвесторів усього світу
- опозиція в РФ йде на явні провокації;
- якщо те, що сталося "репетиція", неважко здогадатися про майбутній загостренні політичної ситуації в РФ, що самим негативним чином може позначитися на інвестиційному кліматі, припливі капіталу в країну і опосередковано на курсі рубля до долара США, євро , - констатував канадський експерт.

Пошуки винних і резонанс, що сталося


Столична поліція проводить ряд слідчо-оперативних заходів, спрямованих на затримання невідомих осіб, які в провокує формі заявили про своє ставлення з правлячої політичної сили РФ. Своїм вчинком вони, швидше за все, хотіли сказати, що партія «Єдина Росія», логотип якої був розміщений в числі поміщених на банер, на їхню думку стоїть в одному ряду з деякими екстремістськими організаціями, діяльність яких заборонена законом на території Російської Федерації.
Чи була ця провокація запланованою акцією або ж це просто хуліганська витівка, покаже розслідування.
Деякі кореспонденти, які прибули на місце скандального інциденту, намагалися фотографувати цей плакат в різних ракурсах. Так один фотограф хотів відобразити його на тлі будівлі Кремля. Під час зйомки він був затриманий працівниками поліції Москви. Після взяття з нього свідчень його відпустили на свободу.
Напевно, якби на цьому плакаті ні зображений логотип «Єдиної Росії», то про його існування на даний момент вже забули. Автор недарма зробив такий крок, який повинен був розбурхати всю політичні, і не тільки, громадськість країни.
Після цього інциденту, практично всі відомі засоби масової інформації зарясніли заголовками з приблизно таким змістом: «Поліція Москви розшукує осіб, вивісили плакат з екстремістським зміст в самому центрі столиці Росії» або «Вранці, на Кам'яному мосту в Москві з'явився провокаційний плакат».
Влада поки не реагують на те, що трапилося. Крім надійшла команди зняти провокаційний банер, більше поки ніякої реакції.
Варто очікувати найближчим часом появи ажіотажу в світлі цієї події. Звичайно, будуть розшукуватиметься винні, може бути, їх навіть знайдуть. Скоро з'ясується, чи був це політичне замовлення або це проста витівка який-небудь групи осіб.

Противники, існуючих політичних режимів завжди виявляли своє невдоволення чинній владі. Головним, з точки зору протестуючих залишається сенс того, щоб їх почуло якомога більше людей. Судячи з такого резонансу від плаката, розміром 10 х 1,5 м., Його авторам це вдалося.