Т.в.о. міністра освіти і науки Алтайського краю Олександр Жидких представив основні напрямки реалізації нацпроекту «Освіта» на регіональному рівні

27 серпня 2018 р 12:20

24 серпня відбулося пленарне засідання X З'їзду освітян. Участь в ньому взяли керівники і фахівці муніципальних органів управління освітою, керівники та педагогічні працівники освітніх організацій, батьки школярів. Почесними гостями заходу стали федеральні експерти. З вітальним словом до присутніх звернувся тимчасово виконуючий обов'язки Губернатора Алтайського краю Віктор Томенко .

З основною доповіддю про пріоритетні завдання в сфері освіти виступив т.в.о. міністра освіти і науки Алтайського краю Олександр Жидких . Указ Президента Володимира Путіна «Про національні цілі і стратегічні завдання розвитку Російської Федерації на період до 2024 року» знаменує початок нового етапу життя країни за всіма її ключових напрямах, підкреслив Олександр Жидких.

Указ Президента Володимира Путіна «Про національні цілі і стратегічні завдання розвитку Російської Федерації на період до 2024 року» знаменує початок нового етапу життя країни за всіма її ключових напрямах, підкреслив Олександр Жидких

За словами т.в.о. міністра, перед системою освіти на сьогоднішній день стоять два завдання: забезпечення глобальної конкурентоспроможності російської освіти і входження Росії в число 10 провідних країн світу за якістю освіти, а також виховання гармонійної особистості на основі духовно-моральних цінностей. Для їх досягнення розроблений один з наймасштабніших і значущих національних проектів - «Освіта», в основі реалізації якого - об'єднання ресурсів і зусиль по дев'яти базових напрямках.

«Аналізуючи попередній період розвитку системи освіти Алтайського краю, старт якому дано в 2012 році травневими указами Президента Росії, можна сказати, що всі плановані індикатори досягнуті, і це дає впевненість у тому, що наш регіон буде і надалі поступально рухатися до намічених цілей» , - зазначив Олександр Жидких.

Він розповів, що сьогодні система освіти краю включає в себе 1 439 освітніх установ різних типів і видів, в яких в новому навчальному році навчатимуться і виховуватися більше 480 тисяч дітей, працювати 64 тисячі педагогічних працівників.

Т.в.о. міністра нагадав, що з 2012 року побудовано 15 шкіл і прибудов, відремонтовано 110 будівель, створено майже 4,5 тисячі нових учнівських місць. В умовах переходу на однозмінний режим навчання потреба в нових місцях найбільш актуальна для міст краю і великих сільських муніципалітетів. Також він відзначив позитивний досвід вирішення цього питання в Ключевском, Кулундинской, Родинському районах, Заринськ і Рубцовську.

Говорячи про плани, Олександр Жидких поінформував, що в майбутньому належить побудувати 30 шкіл, 42 прибудови до будівель шкіл, капітально відремонтувати 143 школи і створити більше 25 тисяч нових місць.

Далі він розповів про проект «Цифрова школа», робота по реалізації якого вже має позитивні результати в регіоні. За його словами, сьогодні інноваційне освітній простір краю формують 80 провідних шкіл, виступаючи майданчиками для створення та апробації сучасних технологій навчання і виховання.

У своїй доповіді т.в.о. міністра освіти і науки також торкнувся теми реалізації проектів «Учитель майбутнього», «Соціальна активність» і «Сучасні батьки». Так, наприклад, у вересні стартує проект «Здрастуй, школа», головними завданнями якого є знайомство батьків з діяльністю школи, презентація форм позаурочної зайнятості, курсів за вибором.

Крім того, як зазначив Олександр Жидких, належить актуалізувати роботу по ранній профорієнтації школярів. У краї вже прийнята концепція безперервного агроосвіти, є досвід створення педагогічних, медичних, інженерних та інших профільних класів. А з цього року визначені 16 пілотних професійних освітніх організацій, де на бюджетній основі школярів навчатимуть затребуваним на ринку праці професіями за програмами профпідготовки, з видачею свідоцтв державного зразка та присвоєнням кваліфікації.

Олександр Жидких підкреслив, що для вищої школи єдині параметри розвитку закладені в федеральному проекті «Підвищення конкурентоспроможності російської вищої освіти». Це - входження в світові рейтинги, експорт російського освіти, створення цифрової освітньої платформи, а також підйом регіонів через центри інноваційного, технологічного і соціального розвитку.

«Основним посилом національного проекту« Освіта »є всебічний розвиток людського капіталу як системоутворюючий елемент нової економіки, яка задає попит на нові типи навичок і форми підготовки», - підкреслив т.в.о. міністра, завершуючи свою доповідь.

За його словами, ключову роль в цьому процесі будуть грати цифрові технології, проектний підхід, робота в командах, в тому числі віддалених і багатомовних, мережеве та кластерне взаємодія, постійний розвиток, наскрізне навчання, системне мислення, здатність до творчості, самоорганізація, взаємне навчання , освітньо-кар'єрні траєкторії, особистий профіль компетенцій, «взаємопроникнення» бізнесу і навчальних закладів, незалежна сертифікація освіти.

Олександр Жидких привітав учасників З'їзду освітян з наближенням новим навчальним роком, побажав творчих успіхів, радості від отриманих результатів, здоров'я, щастя і благополуччя.

Фото: Антон Федотов

Фоторепортаж «Пленарне засідання X З'їзду освітян в Алтайському краї»


Посилання по темі:

На X з'їзді працівників освіти Алтайського краю представники федеральних відомств розповіли про першочергові завдання

На З'їзді працівників освіти 25 кращих педагогів Алтайського краю відзначені державними та галузевими нагородами

Віктор Томенко: Сфера освіти завжди була в зоні особливої ​​уваги керівництва країни і Алтайського краю

Віктор Томенко: Школи Алтайського краю повністю готові до початку нового навчального року

В Алтайському краї організують пряму трансляцію пленарного засідання X З'їзду освітян

У З'їзд працівників освіти Алтайського краю беруть участь федеральні експерти