5 жовтня 2013, 7:00 Переглядів:
Тьютори і динамічні групи - основні нововведення школи. Фото: Олександр Яремчук
До нового 5-поверховому будинку трохи в стороні від Червонозоряного проспекту під'їжджає чорний "Бентлі". З машини кулею вилітає хлопчик років восьми і миттю залітає вгору по сходах - на годиннику 8:35 ранку, дзвінок на урок вже продзвенів і малюк явно запізнюється. Мабуть, батько на машині, вартістю в непогану квартиру, потрапив в ранкову пробку на Караваєвих дачах - в заторах усі рівні.
Зрозуміти, що будівля на вулиці Головко є школою "Афіни", створеної 18 років тому, можна тільки по великій кількості дітей біля нього. Його сучасний дизайн, відсутність звичної таблички з написом "школа" і велика кількість дорогих іномарок швидше наводять на думку про те, що це якесь міністерство чи новий готель з вартістю номера не менше 200 $ на добу.
Комфорт і затишок коштують чимало грошей
Загальна обстановка в самій школі така, що там хочеться залишитися пожити якийсь час - досить незвичайне відчуття для навчального закладу. Згадуючи свою державну школу, мимоволі дивуєшся не тільки м'яким диванів і крісел на кожному поверсі, ліфта і які стоять по колу парт в кабінетах, а й тому, як спілкуються між собою діти. Всі 270 учнів особисто знають один одного і підтримують відносини не тільки зі своїми однокласниками або навіть однолітками. Тут і фіксованих класів, як у звичайній школі, немає: діти поділяються за так званим "динамічним групам" за віком. Найбільше вражає відсутність матюків, адже у звичайній школі - це нормальною мовою спілкування серед учнів. А ще те, наскільки подобається дітям тут вчитися.
Фото: школа "Афіни"
"У звичайній школі - це не життя. Це виживання. Там по 40 чоловік в класі, потрібно встигнути чогось навчитися, показати себе, а учні можуть запросто" послати "вчителя. В звичайній школі, якщо ти чогось не знаєш - для вчителя ти тупий. Тут це означає, що тобі просто потрібно більше часу, щоб навчитися. Звичайна школа і ця - це два різних світи ", - міркує 8-класниця Валерія, тримаючи в руках iPhone і планшет.
"А тебе не бентежить, що для твоїх батьків твоє навчання коштує недешево?", - цікавимося у неї. З огляду на те, що вартість місяці навчання в "Афінах" для першокласників становить близько 5 тисяч гривень, а для учнів всіх інших класів ще більше, дозволити це собі можуть не всі.
"Ні. Це ж не трата грошей, це інвестиція", - відповідає дівчина.
Її відповідь ще раз змушує здивуватися інтелектуальному рівню тутешніх дітей. А ось на рахунок Міністерської програми і стандартних шкільних знань - велике питання. Незважаючи на досить високі показники по тестах ЗНО (середній бал випускників в 2011 році - 180,7), 8-класники не можуть сказати, з яких газів складається повітря, і які типи клімату є в Україні. Однак все як один знають, як звуть прем'єр-міністра і скільки областей в країні. А ще - як втілити в життя будь-який проект.
Олексій Греков, директор зі стратегічного розвитку і засновник школи, каже: "Ми виховуємо бізнес-інтелігенцію". Це все пояснює - базові знання потрібні і важливі, але, по-перше, не в такому величезному обсязі, який звалюють на дітей держшколи, а, по-друге, потрібні не тільки вони. Можливо, 13-14-річні учні школи не можуть пригадати, який клімат в Україні, але прекрасно знають, як написати бізнес-план проекту.
Кабінети і тьютори - суцільні інновації
Креативність в "Афінах" проявляється, починаючи від назв кабінетів, закінчуючи методами викладання. 5 поверхів школи є 5 частин світу, а кабінети не нумеруються, а називаються за географічними і культурних пам'яток.
"Де у нас російський?" - "У Рейк'явіку сьогодні", - звичайний щоденний діалог між учнями.
"До нас діти депутатів не ходять, як правило. Тому, що депутати - це чиновники. А чиновників прекрасно готує звичайна школа за принципом" я начальник - ти дурень ". Вона дуже красиво вибудовує, можна сказати, військову ієрархію", - говорить Олексій Греков, біля кабінету якого почесну назву: "Білий дім". І це чиста правда - побачити в світлих коридорах школи вчителя і учня, на рівних жмущих один одному руки під час зустрічі - звичайне явище.
"Кожен учитель тут - творець свого уроку. Дітям вкласти що-небудь в голову дуже складно. Для цього необхідно, щоб і я, і учень - ми разом щось творили. Потрібно, щоб учень був співавтором чогось, щоб він був зацікавлений, щоб у нього теж був якийсь продукт, який він повинен видати. І це не контрольна, і не залік ", - розповідає Володимир Звіняцковський, вчитель російської мови та літератури одночасно на льоту ловлячи зошити своїх учнів, які вони йому кидають. Учитель і не вимагає, щоб діти здавали зошити йому, як на жертовний вівтар - ще один приклад відсутності жорсткої ієрархії.
Крім того, в "Афінах" недавно ввели в якості експерименту систему тьюторства, коли у кожного учня є особистий наставник. По суті - це менеджер дитини. Він стежить за його успішністю, допомагає розібратися в складних ситуаціях, пов'язаних з навчанням і з життям в цілому, завжди на зв'язку з батьками. Цікаво, що на початку навчального року учні самі вибирали собі такого наставника.
Фото: школа "Афіни"
"У концепції нашої школи - це представник родини в школі, а школи в сім'ї", - гордо каже Володимир Звіняцковський. Саме на його уроці в 7-му класі знайома всім нам робота над помилками виглядає як складання карти "Парку відпочинку помилок". Пунктуаційні помарки поміщаються в кущі, а до орфографічних ведуть алеї та проспекти. У звичайних школах ставлення до таких методів викладання буде, швидше за все, скептичним. А про дисципліну абсолютно точно скажуть: "Так її ж тут немає!".
Однак в "Афінах" так не вважають. "Якби Денис бив Антона пляшкою з-під лимонаду по голові і все одно встиг все записати, він би отримав за урок 10", - говорить Володимир Янович на уроці.
Життя після уроків тільки починається
При дзвінку з останнього уроку мимоволі насторожує, згадуючи свою школу, і намагаєшся втиснутися в стіну. Далеко не щуплі старшокласники могли запросто збити з ніг будь-якого, хто стоїть у них на шляху виходу зі школи в кінці дня. Однак тут незабаром розумієш, що побоювання марні - ніхто і не думає про те, як би швидше втекти з казенних стін. Театральна студія, клуби за інтересами, творчі студії, проектна діяльність - життя після уроків тільки починається.
Фото: школа "Афіни"
"Ми готуємо інтелігенцію діяльну. На відміну від тієї інтелігенції, яка сидить по кухнях і ниє:" Дайте нам точку опори, і ми перевернемо світ ". А коли їй дають цю точку опори, починається: то важіль не той, то світ не той , то точки опори немає, - пояснює Олексій Греков. - Ми бачимо своє завдання в тому, щоб створити дітям такі умови, щоб їм хотілося потім їх відтворювати далі вже з людьми, з якими їм доведеться працювати. щоб дитина виходив і розумів - світ може бути влаштований по-іншому, і можуть бути відносини, які продуктивніше ставлення ий "я начальник - ти дурень".
За словами батьків учнів, найбільша трагедія в житті школярів - це захворіти і не піти на заняття. Лежати вдома і дивитися телевізор, нехай навіть з нежиттю, для них, на відміну від усіх школярів - не верхи щастя, а покарання. І таке ставлення до школи - приємний подарунок для будь-якого батька.
Читайте також:
Київські учні пишуть "їжачок" через "йо", а студенти не знають, що таке античність
У київській середній школі вчаться вундеркінди, а вчителі дякують дітей за урок
Учитель молодших класів: Сучасні діти не думають про майбутнє
Київська вчителька Ніна Акименко: Шпаргалки - це дуже позитивна річ
Київські школярі не знають прізвища українського прем'єра і складу повітря
Київський ліцей при КПІ: ідеальна чистота, мало дівчаток і обіди по вісім гривень
Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram
Ви зараз переглядаєте новина "У київській" школі майбутнього "помилки відправляють" в кущі ", а вчителі тиснуть руки учням". інші Куди піти дивіться в блоці "Останні новини"
АВТОР:
Аліса Ревнова
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter
Орфографічна помилка в тексті:
Послати повідомлення про помилку автора?
Виділіть некоректний текст мишкою
Дякуємо! Повідомлення відправлено.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
А тебе не бентежить, що для твоїх батьків твоє навчання коштує недешево?Де у нас російський?