Головна контекст
22.11.2013, 15:24
Воронеж. 22.11.2013. ABIREG.RU - У Воронезькій області більше шансів знайти алмази, ніж нафта, вважає гендиректор ТОВ «Воронежгеологія» Юрій Копєйкін.
Нагадаємо, днями стало відомо про те, що Мінприроди надало ділянку в Поворінского районі Воронезької області для геологічного вивчення можливого залягання нафти. Прогнозні ресурси нафти на ділянці «Мокроозерний» площею 13,9 кв. км складають 14 тис. тонн. Але промислова нафтоносність ділянки ще не підтверджена. Ліцензію на геологічні дослідження ділянки отримає якесь ТОВ «Торгсервіс» (основний власник - кіпрська «Уотероуз інвестментс Лтд» з 50%, співвласник і гендиректор - письменник Олександр Новиков). Крім цієї компанії зі статутним фондом в 100 тис. Рублів ніхто більше не виявив бажання взяти участь в конкурсі. За його умовами, всі роботи на ділянці переможець буде виробляти за свої кошти.
Юрій Копєйкін зазначає, що в наш час, коли «космічні кораблі борознять простори батьківщини», немає нічого неможливого. Адже раніше не було відомостей і про нікелевих родовищах у Воронезькій області. Так що, можливо, якісь нові дані про ймовірне заляганні нафти в Воронезької області і з'явилися. Але ті дані, якими оперує Мінприроди в даному випадку, йому не відомі. Більш того, як фахівець з великим досвідом і знаннями пан Копєйкін практично впевнений, що нафти в нашому регіоні немає і бути не може.
«Якщо газ виходив з свердловин колись там в 50-і роки, це зовсім не говорить про наявність вуглеводневої сировини», - стверджує пан Копєйкін.
За його словами, геологічна будова Воронезької області дозволяє знайти тут нікель, алмази, але ніяк не нафта: оскільки «кристалічний фундамент підходить до поверхні досить високо», тут не можуть утворюватися «пастки», де скупчується газ. Юрій Копєйкін також звертає увагу на те, що пошукові роботи - справа дуже дорога. Недарма всі великі нафтові компанії ніколи не беруть участь в таких дослідженнях, підключаючись уже на стадії геологорозвідки, коли напевно відомо, що нафта є.
Він нагадує, що в Воронезької області були спроби знайти алмази. Але і вони, незважаючи на «схильність» регіону до алмазів, так і не привели до серйозних результатів - придатного для видобутку алмазів родовища знайдено не було.
«Ця область за геологічною будовою нагадує фахівцям район якутського міста Мирний. У Воронезькому районі локалізовано три перспективні майданчики розміром по 5 кв. км. Особливі надії на корінне родовище алмазів дають результати дослідження Павлової майданчика. Тут виявлено 130 магнітних аномалій, причому 14 завірені бурінням. У пробах знайдені численні супутники алмазів, а також два невеликих прозорих алмазу октаедричні форми, типово кімберлітового виду. Алмаз розміром 1,3 міліметра нагадує продукцію трубки «Мир», - так характеризують Воронезьку область на спеціалізованих ресурсах.
Тетяна Карабут
(473) 212-02-88