Ілюстративне фото: Мартін Кабат, офіційний сайт Чеської філармонії Надалі Карел Стаміц пов'язав своє життя з Парижем, куди переїхав разом з братом Антоніном (1754-1809) і Крістіаном Каннабіхом. Що став придворним композитором, Карел з успіхом брав участь в паризьких «Духовних концертах» і музичних святах французького двору. З Парижа часто виїжджав концертувати до Франкфурта-на-Майні, Аугсбург, Гамбург, Берлін, Лейпциг, Веймар. Його запрошували в Англію і Голландію.
У 1787 р Карел Стаміц з тріумфом виступив в Празі. Двічі музикант побував в Санкт-Петербурзі.
У 1790-і роки служив в Веймарський придворному театрі, яким керував сам В. Гете, працював в Лейпцигу і рідному Мангеймі.
У 1794 році він відмовився від подорожей і переїхав разом зі своєю сім'єю в Ієну в Центральній Німеччині, де почав викладати. Здоров'я музиканта погіршилися, він заплутався в боргах і помер в 1801 році, в 56-річному віці, практично в злиднях. Після смерті в його архіві виявили паперу по алхімії ...
Слава чеський музиканта була ще при житті так велика, що він навіть потрапив на сторінки одного з романів відомого німецького письменника свого часу - Йоганнеса Пауля Ріхтера (Жан-Поля).
Музичні критики описували техніку Стаміц як досконалу, що відрізняється одночасно великою виразністю.
hernanpba via Foter.com / CC BY-SA Серед творів Стаміц - квартети, концерти для скрипок, альта, віоли д'амур, віолончелі, лісового роги, гобоя. Всі його твори несуть друк Мангеймського стилю: динамічне різноманітність, мелодійні прикраси, співучість мелодики. У деяких концертах звучать і чеські народні мотиви; відчувається вплив італійської та французької музики тієї епохи. Від виконавців творів Стаміц потрібно вільне володіння технікою подвійних нот.
Карел Стаміц віддав належне і інструменту XVIII століття - кларнету, чиє звучання в мангеймскої оркестрі приводило в захват юного Моцарта.
Ми слухаємо концерти для кларнета мі-бемоль мажор і для кларнета і альта бі-бемоль мажор в супроводі Празького філармонічного оркестру під керуванням Іржі Белоглавека. Партію кларнета виконує знаменита чеська кларнетістка Людмила Петеркова.