У Андрія Звягінцева з'явився особистий сайт

Андрій Звягінцев

Там написано: © 2000 - 2011 Андрій Звягінцев. Це слід було вказати, щоб надати сайту статус офіційного. Розробкою і дизайном займалася студія http://obsudim.ru/ , Яка взялася зробити сайт безкоштовно. Робота по оформленню йшла чотири або п'ять місяців, і це був дуже непростий труд. Було дуже багато варіантів, які ми переглянули, перш ніж зупинитися на цій версії. Моя участь було, за великим рахунком, оцінним. Там написано: © 2000 - 2011 Андрій Звягінцев

На старих фотографіях можна побачити Андрія Звягінцева з довгим волоссям

Андрій Звягінцев

Хотілося відобразити інформацію про всі наші роботи. Ми плануємо незабаром домовитися з каналом Ren-TV про те, щоб короткометражки, зроблені 2000 року розмістити на сайті. Наскільки я знаю, автор має на це право, тому що сайт не переслідує комерційних цілей, а є лише презентативної формою спілкування з аудиторією. На сайті тепер є і унікальні матеріали, які ніколи раніше не опубліковані. І все, що я роблю, - допомагаю з цим наповненням: фотографії зі знімальних майданчиків «Бусідо», «Вибору» і «Obscure», розкадровка до «Апокрифи»; незабаром ми плануємо розмістити відеоматеріали, пов'язані з фільмом «Вигнання» і з короткометражками «Апокриф» і «Таємниця», потрібно знайти час і відсканувати фрагменти розкадрувань «Повернення» або «Вигнання». В недалекому майбутньому у нас з'явиться сторінка під назвою «Група», де буде представлений весь наш творчий склад. А сьогодні на сайті вже можна побачити фрагменти фільму про фільм "Олена" Хотілося відобразити інформацію про всі наші роботи

Серед відеоінтерв'ю з Андрієм Звягінцевим, викладених на сайті, легко помітити зроблене Іваном Кудрявцевим для «Індустрії кіно»

Андрій Звягінцев

Взагалі, історія з сайтом почалася так. Виявилося, що одна молода особа з Новосибірська, Наталя Тунёва, більше року самостійно вела сайт про моїй творчості. Вона сама знаходила, обробляла і викладала на ньому інтерв'ю, статті, рецензії - все, що їй вдавалося знайти в «мережі». Деякий час тому ми з нею познайомилися, і майже в цей же час з різних сторін, навіть від осіб мені незнайомих стали надходити сигнали про те, що не можна продовжувати мені залишатися в тому ж стані закритості в еру інформаційного буму. Загалом з'явилися молоді ентузіасти, готові допомогти з цією справою. І ось, з квітня цього року почалася ця робота.


Сергій Сичов

Виходить, що сайт робився волонтерами, абсолютно безкоштовно?


Андрій Звягінцев

Так і є. Наташа продовжує збирати і викладати статті на сайті. Фактично, вона адмініструє всю російську версію. Є ще англійська, і спочатку я припускав, що вона буде дзеркальним відображенням російської, але це вимагало б величезного обсягу перекладацької роботи. Тому поки ми викладаємо туди англомовні статті, що з'явилися в інтернеті з часу «Повернення». Англійською версією займається Поліна Душацкая, випускниця ВДІКу.


Сергій Сичов

Зазвичай ви уважно стежите за тим, як ваш образ подається в ЗМІ. Чи проводили ви самі якийсь відсів публікацій?


Андрій Звягінцев

Ні, я запропонував адміністраторам викладати все, що вони вважають за потрібне.


Сергій Сичов

На сайті поки немає ніякої інформації про те, над чим ви працюєте зараз. Це усвідомлене рішення або тимчасове упущення?


Режисерські розкадровки зазвичай можна побачити тільки в музеї


Андрій Звягінцев

У нас немає сторінки «Новини», і мені вже кілька знайомих сказали, що сайт здається через це неживим. Можливо, це вірне зауваження, але я подумав і ось що вирішив. Новин особливих у мене не буває. Припустимо, пройшов днями майстер-клас у ВДІКу. І після цього потрібно було б зосередитися і стисло написати про це. Це вже журналістська робота. Значить, автор матеріалу повинен був або бути присутнім на цьому заході, або я сам повинен був би йому про це дуже докладно розповісти. Незрозуміло, коли це робити і, власне, кому це потрібно? Крім того, я ж розумію, що до запуску якогось фільму нічого особливо нового в моїй суспільного життя не відбуватиметься. Так виходить, що кіно я знімаю раз в три роки - що ж це за новини будуть, з такою періодичністю? До того ж, коли я запущуся з новим фільмом, мені точно буде не до сайту. Навіть якщо припустити, що поруч буде ентузіаст, який буде повідомляти на скупий сторінці «Новини», що ми шукаємо натуру або пробуємо акторів, це навряд чи буде цікаво хоч комусь. По-справжньому цікавим, на мій погляд є сам фільм, все інше - додаток до нього. Крім того, якісь нові публікації, або, скажімо, відео з цього самого майстер-класу у ВДІКу, якісь аудіо-матеріали, якщо вони будуть з'являтися, ми будемо розміщувати на першій сторінці відповідних розділів сайту, і за датою публікації можна буде зрозуміти, що цей матеріал відноситься до поточного моменту часу.


Сергій Сичов

Значить, тому про те, що ви запустилися з фільмом про Велику Вітчизняну, ви не стали повідомляти?


Андрій Звягінцев

Я ще не запустився, поки це тільки моя мрія. Мабуть, я так часто про неї говорю, що вона вже перетворилася в якусь віртуальну реальність. Поки я їжджу по фестивалям з «Оленою» і чекаю рішення продюсерів про запуск нового фільму.

Чи проводили ви самі якийсь відсів публікацій?
Це усвідомлене рішення або тимчасове упущення?
Незрозуміло, коли це робити і, власне, кому це потрібно?
Так виходить, що кіно я знімаю раз в три роки - що ж це за новини будуть, з такою періодичністю?