C 28 серпня по 14 жовтня в галереї «На Шаболовці» об'єднання «Виставкові зали Москви» пройде виставка «Радянська античність».
виставка продовжить лінію, розпочату в 2017 році кураторами Олександрою Селіванової і Надею Плунгян на виставці «Сюрреалізм в країні більшовиків», і розгляне нові підходи до вивчення та репрезентації радянського довоєнного мистецтва.
Мета виставки - показати, як радянські художники, архітектори і дизайнери першої половини 1930-х років намагалися синтезувати «нову класику», вибудовуючи діалог між формальними, аналітичними прийомами авангарду і нової чуттєвістю, між тонкістю помпейской фрески і монументальними формами римської архітектури, між метафізикою Де Кіріко і радянської реальністю. Як сказав в 1937 році радянський архітектор Мікаел Мазманян італійським колегам, «хоча Акрополь знаходиться на вашій території, але його спадкоємцями є ми».
Незважаючи на переконаність радянських авторів в самостійності цього шляху, сьогодні впевнено можна говорити про те, що живопис, графіка, скульптура, архітектура, дизайн, театр і кіно в СРСР першої половини 1930-х років існували в єдиному смисловому полі з ар деко, метафізичним реалізмом і «монументальним ордером» у Італії, Франції та США.
В експозиції будуть представлені твори з приватних зібрань, музею МАРХИ і колекції «Галеев-галереї»: живопис і графіка художників групи «ОСТ», Олександра Шевченко, Костянтина Різдвяного, Віри Єрмолаєвої, Меєра Айзенштадта, Георгія Ечеістова, Олексія Пахомова, Олександра Самохвалова, Федора Платова, Георгія Рубльова та архітектурні проекти Бориса Иофана, Іллі Голосова, Бориса Бархіна а також раніше не виставлялися дипломні проекти студентів Архітектурного інституту 1930-х років.