У Кремль покликали клоунів, щоб довести, що в Росії немає опозиції. Тільки не зрозуміли: опозиція тепер не грає в партійні ігри

Дмитро Медведєв зустрівся з «несистемної опозицією» Дмитро Медведєв зустрівся з «несистемної опозицією». В її рядах виявилися: баків Антон Олексійович - лідер «монархічної партії»; Балагурова Наталія Валеріївна - «Соціал-демократична партія Росії»; БОГДАНОВ Андрій Володимирович - «Демократична партія Росії»; БОЙКО-ВЕЛИКИЙ Василь Вадимович - «Народний рух« Свята Русь », та ін. Та ін. - це я спеціально процитувала« опозицію »тільки на букву« Б ».

Меседж ясний: опозиції в Росії немає. Тому доводиться зустрічатися з клоунами. Значить, і альтернативи режиму немає.

Щоб зрозуміти, чи є альтернатива режиму і чи означає вона що-небудь, давайте зробимо найпростіше: подивимося список найбільш обговорюваних новин за останні два тижні.

Новина номер один: корупція в кабінеті міністрів. Людина, найбільш щільно займається в Росії цим кейсом - Олексій Навальний. Навальний - аж ніяк не лідер політичної партії. Але вам не здається, що він грає в суспільстві куди більшу роль, ніж панове Бойко-Великий і Баків? Так чому б не покликати його?

Скандал номер два: згідно розслідування Романа Аніна, «недоторканні» зі «списку Кардін» в 2009-2010 рр. потирілі з бюджету ПДВ на 11,2 млрд рублів. Нахабство невимовна - Магнітський вже в тюрмі, а Васька їсть та краде. Ні-ні, я навіть не пропоную кликати журналіста Аніна на зустріч з президентом. Але, погодьтеся, багатосерійний пригодами банди налоговозвратчіков в Росії і за її межами займалося вже багато відомих людей. Може, їх покликати? А чи не Юрія Москальова з партії «Курсом правди і єднання»?

Скандал номер три: Олексія Козлова, чоловіка Ольги Романової, все-таки посадили. Вам не здається, що Ольга Романова, навколо якої згуртувалися родичі загорнених в зони по рекомендованим кримінальними справами, - більш яскраве політичне явище, ніж пан Бойко-Великий? Напевно, Дмитру Анатолійовичу було б корисно послухати її розповідь про те, як екс-сенатор Слуцкер, який в Ізраїлі позиціонує себе як борець з російською мафією, дзвонить перед вироком судді. І - сотні інших історії від «Русі сидить».

Скандал номер чотири: Олег Шеїн реально (вкотре) виграв вибори в Астрахані. Після чого банда, правляча містом, в черговий раз вибори вкрала. Шеїн голодує. «Ліга виборців» до нього їде. Може бути, краще покликати Шєїна, а не, скажімо, Павла Склянчук з якоїсь «Нової Росії»? Сергія Урлашева, який виграв вибори в Ярославлі, а не пана Олександра Рявкіна з «Громадянської сили»? Або ту ж «Лігу виборців»? Борис Акунін якось повесомей Склянчук буде.

Ще обговорювана новина: моторошна історія Ані Шкапцовой, дівчинки з Брянська, яку шукали два тижні, а потім з'ясувалося, що її вбили батько з матір'ю. В історії є, однак, одна подробиця: злочинці не уникнули викриття тільки тому, що пошуками дівчинки стали займатися добровольці з «Лізи Алерт». Спочатку поліція навіть не відривала дупи від стільця - мовляв, пропала і пропала. Але коли в пошуки виявилися залучені сотні людей, довелося ворушитися, і істина з'ясувалася. До речі, попутно розкрито стільки злочинів, скільки, напевно, місцеві менти полінуйся зафіксувати ...

«Ліза Алерт» - на відміну від «Святої Русі» - не політична партія. Але вам не здається, що «Ліза Алерт» - це більш важливе явище в нашому житті?

«Ліза Алерт» - не єдиний випадок самоорганізації громадян, добровільно беруть на себе виконання обов'язків, які не виконує розвалене держава. Є ще «Місто без наркотиків» Євгенія Ройзмана, який багато років робить, здавалося б, неможливе: виконує обов'язки поліції в країні, де поліція виконує обов'язки наркоторговців. Вам не здається, що Ройзман був би на цій зустрічі доречніше, ніж якийсь Михайло Юрійович Лермонтов з партії «За нашу Батьківщину»?

Чи не хочете запросити на зустріч арт-групу «Война», Дмитро Анатолійович? Льоня Миколаїв, бігає поруч з Кремлем по даху ментовозкі, або історія з великим членом, який піднявся навпроти будинку на Ливарному, погодьтеся, обговорювалися в суспільстві побільше запрошених вами Склянчук-Строганова? І взагалі, чи не хотіли б запросити на зустріч PussyRiot? Погодьтеся, їх виступ дало привід для більш жвавої дискусії, ніж виступи, ну, скажімо, покликаних вами Костянтина Климова, Сергія Ковтуна і Петра Крівохожіна?

А ось ще одне самооб'єднання: «Cініе відерця». Ним 15 квітня виповниться два роки, і це не політична партія. Але за ці два роки «Сині відерця» сильно змінили клімат на дорогах. Так чому б не запросити на зустріч Данила Ліндела і Петра Шкуматова замість Бойко-Великого?

На закінчення - ось що. Перше - суспільство прокинулося. Це очевидно вже з того, що теми, які обговорює суспільство, давно не є тими темами, які пропонує нам Перший канал. Порядок денний формує не Катерина Андрєєва, що повідомляє нам про візит Путіна до хліборобам / космонавтам. Її формують Навальний, PussyRiot, «Ліза Алерт».

Друге. У країні, де немає виборів, політичні партії і, відповідно, політики за визначенням є маргіналами. Це, на жаль, стосується не тільки нешановних мною Богданова-Рявкіна, а й шанованого мною Нємцова. Тому ті, хто реально впливає на громадську думку, не займаються політикою. Вони займаються іншими формами самоорганізації громадян.

Демократія не виростає зверху. Вона росте знизу. Демократія - це не всеросійські вибори президента. Це потужна реальна самоорганізація суспільства на місцях. Тотальний розпад російської держави надає нам можливість подібних самоорганізацій. Якщо ми їх не створимо - значить, ми і не гідні демократії.

А що до Пупкин-рявкіних - Медведєв може скільки завгодно з ними зустрічатися. Вони мають відношення до подій в Росії тектонічним процесам не бiльше, ніж слони до адронному колайдеру.

УПРАВЛІННЯ

МІНІСТЕРСТВА

ВНУТРІШНІХ СПРАВ

РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ

По Брянській області

(УМВС Росії по Брянській області)

16.04.2012 № 43/234

головному редактору

АНО Редакційно-видавничий дім

«Нова газета

Д.А.Муратову

Шановний Дмитре Андрійовичу!

У матеріалі Ю.Латиніной «Навіщо клоуни в Кремлі?», Опублікованому в «Новой газете» №38 від 06.04.2012г., А також розміщеному на офіційному сайті «Нової газети» під заголовком «В Кремль покликали клоунів, щоб показати, що в Росія не має опозиції. Тільки не зрозуміли: опозиція тепер не грає в партійні ігри »( http: //www/novayagazeta.ru/colums/51976.html ), Дискредитуються дії співробітників органів внутрішніх справ Брянської області за фактом організації розшуку 9-місячної Ані Шкапцовой.

Зокрема, автор матеріалу повідомляє: «... Спочатку поліція навіть не відривала дупи від стільця - мовляв, пропала і пропала. Але коли в пошуки виявилися залучені сотні людей, довелося ворушитися, і істина з'ясувалася ».

Ці слова, кинуті мимохідь, лише для ілюстрації тези автора про недієздатність керівництва країни, є серйозною образою для сотень брянських поліцейських, які з моменту зникнення Ані Шкапцовой, протягом трьох тижнів, відмовившись від вихідних і відпусток, розшукували зниклу дитину.

На підставі ст.46 закону РФ «Про засоби масової інформації» прошу Вас опублікувати на сторінках «Нової газети», а також на офіційному сайті видання таку відповідь на зазначену публікацію:

11 березня, близько 17.30, відразу ж після надходження заяви про зникнення дитини весь міський гарнізон Брянської поліції - близько 100 співробітників - в лічені хвилини було піднято по тривозі. Заходи щодо розшуку дитини взяв на особистий контроль начальник УМВС Росії по Брянській області В.Ю.Кузьмін.

Інформаційний супровід ходу пошуків здійснювалося прес-службою УМВС з моменту надходження заяви про зникнення. Так, завдяки оперативності поширення розшукової оголошення воно в лічені години було розміщено не тільки в засобах масової інформації Брянської області, а й в ЗМІ федерального рівня і ближнього зарубіжжя. Крім того, відеорепортажі про хід розшукових заходів, зняті в день надходження інформації про викрадення, дозволили залучити до пошуків максимальну кількість жителів регіону і знайти важливих свідків події, показання яких вже на початковому етапі дозволили обгрунтовано запідозрити в причетності до злочину мати нібито викрадену дитину.

Щодня в пошуках дівчинки брали участь більше 100 співробітників поліції і 200 волонтерів. Активну підтримку роботі з розшуку надали брянські і федеральні ЗМІ.

За час пошуків поліцейськими відпрацьовано понад 1928 населених пунктів, перевірено 39310 домоволодінь, 32223 квартири, 1081 заклад охорони здоров'я, освіти і соціального захисту. Було опитано 103 549 жителів області. Перевірені всі перебувають на обліку неблагополучні сім'ї (+1136), 425 психічно хворих особи, всі громадяни знаходяться під адміністративним наглядом (105) і 1148 осіб, формально підпадають під нагляд.

Обстежено 4700 горищ і підвалів, 1258 ярів, 798 мостів, 3816 люків каналізаційних колекторів, 767 будівельних майданчиків, 2399 ділянок з закинутими будівлями.

В рамках роботи з розшуку струднікамі ГИБДД Брянської області перевірено 9852 транспортних засобів, при цьому у 130 водіїв, які перевозили маленьких дітей були перевірені паспорта і свідоцтва про народження дітей. Були перевірені 85 автомашин, на яких були встановлені відеореєстратори, і які 11 березня ввечері проїжджали по Володарському району.

Крім того, співробітники поліції займалися збором матеріалів для доказової бази, яка в підсумку стане основою для звинувачення батьків дитини в злочині. Пошук і опитування очевидців, встановлення особистості можливих свідків, пошук і вилучення здатних допомогти расследлованію відеозаписів та інших речових доказів - це далеко не повний перелік того, чим довелося займатися поліцейським в рамках розслідування порушеної Слідчим комітетом кримінальної справи про викрадення дитини.

Поліцейські знайшли і надали слідству головні докази по справі: показання ключових свідків, які бачили підозрілу поведінку Світлани Шкапцовой відразу після «зникнення» коляски і пізніше зуміли упізнати батька дитини Олександра Кулагіна, який в жіночому одязі і перуці ставив порожню коляску в під'їзд. До речі, саме оперуповноважені поліції знайшли місце, де було спалено тіло дитини.

В даний час співробітники Управління карного розшуку УМВС продовжують оперативний супровід слідчих дій, проводячи заходи щодо збору та закріпленню доказової бази.

Спільне горе згуртовує. За два тижні пошуків зникла Аня Шкапцовой стала майже рідною не тільки для безпосередніх учасників розшукових заходів, а й для всіх жителів Брянської області, які щиро співпереживали зникнення дівчинки.

Поліція дякує всім, хто брав участь в розшуку дитини. З першого дня був проведений колосальний обсяг роботи, яка в підсумку сприяла встановленню істини.

начальник

С.М.Котова

Але вам не здається, що він грає в суспільстві куди більшу роль, ніж панове Бойко-Великий і Баків?
Так чому б не покликати його?
Може, їх покликати?
А чи не Юрія Москальова з партії «Курсом правди і єднання»?
Вам не здається, що Ольга Романова, навколо якої згуртувалися родичі загорнених в зони по рекомендованим кримінальними справами, - більш яскраве політичне явище, ніж пан Бойко-Великий?
Може бути, краще покликати Шєїна, а не, скажімо, Павла Склянчук з якоїсь «Нової Росії»?
Сергія Урлашева, який виграв вибори в Ярославлі, а не пана Олександра Рявкіна з «Громадянської сили»?
Або ту ж «Лігу виборців»?
Але вам не здається, що «Ліза Алерт» - це більш важливе явище в нашому житті?
Вам не здається, що Ройзман був би на цій зустрічі доречніше, ніж якийсь Михайло Юрійович Лермонтов з партії «За нашу Батьківщину»?