У Донбасі пенсіонери побудували хатку на батареях з соломи та глини

Будинок побудували за три роки, він стійко витримав дощі і морози. Фото: & nbsp; С.Беленко

У Донбасі сім'ї вдалося втекти від цивілізації. Подружжя Молодцова (вихідці з Уралу, які проживали в Чернівецькій області. - Авт.) На прохання дочки переїхала чотири роки тому в глибинку Донецької області. Будинок площею 30 кв. м. з соломи та глини, прямо в степу біля Дебальцеве , пенсіонери побудували своїми руками.

Колишній начальник цеху радіозаводу, 75-річний Олег Костянтинович разом з дружиною Наталею Василівною змогли звести житло за три роки, витративши на нього всього $ 2 тис. Цікаво, що більша частина цих грошей пішла нема на будматеріали, а на сонячні батареї (по $ 300 кожна) , які сім'я придбала в Китаї, і на піч з Туреччини за 4 тис. грн, зігріваючу будинок в люті морози. "Наша економ-пічка працює на дровах, - розповів" Сегодня "Олег Молодцов. - Вона не тільки дає тепло, але і на ній можна готувати, хоча такі печі призначені тільки для обігріву".

Кожен блок саманних стін (з глини і соломи) пенсіонери скачували вручну, а фундамент еко-будинку виклали з щебеню. Олег Костянтинович розповів, що стіни вже витримали і зливи, і хуртовини, а піч відмінно зберігає в будинку тепло.

"Нас надихнула на будівництво будинку наша дочка Анна, яка захотіла поїхати з Києва", - пояснює нам Олег Молодцов. Сама Анна разом з чоловіком добудовує такий же "ручний" будинок поруч з житлом батьків, говорить, він вже готовий на 90%, до сильних морозів якраз і встигнуть. Анна, як і її мама, яка, до речі, до виходу на пенсію була викладачем, - економіст за спеціальністю. Працювала Ганна в столиці України, але не витримала тиску мегаполісу.

Олег Молодцов готовий поділитися навичками будівництва з усіма. Фото: С.Беленко

"Мене дуже тягнуло до природи, - каже вона" Сегодня ". - Я пожила в Києві кілька років, і знаєте, мені дуже не сподобалося жити в мегаполісі. Там було брудно, шумно, дуже було далеко на роботу добиратися, і взагалі цей ритм великого міста почав мене просто втомлювати. А тут - тиша, немає шуму автомобілів, птахи співають, свіже повітря! ".

Чоловік Анни трудиться в Дебальцеве інженером-компьютерщиком, Анна ж заробляє в інтернеті. Виявилося, енергії сонячних батарей вистачає, щоб забезпечити будинки світлом і безперебійною роботою комп'ютера. Молодцова не шкодують, що обрали саме таке джерело енергії, адже щоб протягнути в ці не зворушені цивілізацією місця електрику, потрібні були б, за словами Олега Костянтиновича, близько 30 тис. Грн.

А поки Молодцова закінчують будівництво другого будинку, деякі жителі Донбасу, надихнувшись їх прикладом, готуються зводити в цих місцях подібні будови. Пенсіонери з радістю діляться рецептами будівництва. "Поруч з нами є невеликі дачні ділянки. - каже Олег Молодцов. - Вони, в основному, належать людям з Донецька, Дебальцеве, Тореза, і є один місцевий фермер, який тримає корів. Багато з них вже почали будувати, але ми все одно були першими! "

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку