У Мінкультури Росії обговорили концепцію розвитку Нижегородської консерваторії ім. М. І. Глінки

Нижегородська консерваторія ім. М. І. Глінки. Фото - diplom-nizhniy-novgorod.ru

6 грудня 2017 року Мінкультури Росії за участю Міністра культури Російської Федерації Володимира Мединського відбулася презентація концепції розвитку Нижегородської державної консерваторії ім. М. І. Глінки.

Її представили ректор консерваторії Едуард Фертельмейстер, який очолює навчальний заклад останні 22 роки, і завідувач кафедрою народних інструментів Юрій Гуревич, рекомендований на посаду нового ректора.

Головною темою обговорення стало створення Центральної музичної школи (ЦМШ) при консерваторії, яка приверне абітурієнтів з області і регіонів. На цьому майданчику планується створення інтернату, навчання в якому буде здійснюватися з п'ятого класу.

«Творчі конкурси, які ми проводимо в Нижньому Новгороді, свідчать про великий попит на музичну освіту в регіонах, де немає консерваторій. Але у більшості абітурієнтів немає можливості вчитися в іншому місті, оскільки потрібно вирішувати проблему проживання. Саме тому інтернат при Центральній музичній школі дасть приплив людей з регіонів »,

- сказав Едуард Фертельмейстер.

Також ректор Нижегородської консерваторії ім. Глінки звернувся до глави Мінкультури Росії з проханням допомогти з передачею будівлі колишньої фабрики «Маяк» для подальшого переобладнання в ЦМШ. На сьогоднішній день об'єкт, що знаходиться у федеральній власності, знаходиться в занедбаному стані і не використовується.

У свою чергу, Володимир Мединський схвалив ідею створення школи і пообіцяв сприяти в питанні передачі будівлі.

«Необхідно підготувати проект створення Центральної музичної школи, при цьому прописати фінансування. Я вважаю, що буде правильно, якщо у нас при кожній консерваторії будуть такі школи, особливо з інтернатом. Це дасть можливість навчатися талановитим дітям з регіонів. Я готовий підтримати цю ідею »,

- сказав Володимир Мединський.

Крім того, важливим напрямком розвитку Нижегородської державної консерваторії ім. М. І. Глінки стане розширення міжнародної діяльності. Сьогодні в консерваторії навчається понад 160 іноземних студентів, більшість з них - представники Китаю. За словами Юрія Гуревича, в майбутньому планується залучення абітурієнтів з Японії, країн Латинської Америки і Європи.

«Не менш важливо і участь провідних педагогів консерваторії у всіляких виставках і форумах за кордоном»,

- додав завкафедрою народних інструментів.

Також представники Нижегородської державної консерваторії ім. М. І. Глінки відзначили, що в планах установи - створення продюсерського центру, який буде займатися видавничою діяльністю і просуванням студії звукозапису.

Говорячи про реалізацію творчих проектів, Юрій Гуревич відзначив, що в консерваторії проходять великі заходи всеросійського значення, серед них - Всеросійський хоровий фестиваль ім. Л. К. Сивухин і Всеросійський відкритий конкурс ім. А. А. Нестерова.

Нижегородська консерваторія була заснована в 1946 році. Навчальний заклад готує піаністів, виконавців на струнних, дерев'яних і мідних духових інструментах, диригентів, композиторів і артистів музичного театру.

Це єдиний музичний вуз, який з 2009 року проводить Всеросійську олімпіаду учнів музичних училищ і коледжів, офіційно затверджену в Переліку олімпіад школярів Міністерством освіти Російської Федерації.

muzklondike.ru