У Жуковському спалили храм в ім'я Архангела Михайла. Приходу потрібна допомога

Згорілий храм і «Летючий корабель»

«Нас з вами могло сьогодні тут і не бути. Вночі під наш храм підкинули кілька пляшок із запальною сім'ю. Слава Богу, вони не загорілися »- прозвучало в проповіді одного московського священика цієї зими і здавалося чимось фантастичним. А в травні таким ось чином поступили з першим храмом в підмосковному Жуковському. Він згорів.

Приходу вкрай потрібна допомога.

Приходу вкрай потрібна допомога

Немає лиха без добра

В ніч з 8 на 9 травня в місті Жуковському - місті російської авіації - загорілися храм в ім'я Архангела Михайла і та Всіх Небесних безтілесних Сил і недільна школа «Летючий корабель». Слідство встановило підпал.

Прихід перебував тут 20 років - це перший зареєстрований після розвалу Союзу православна громада міста. У 1993 році влада віддала для тимчасового проведення служб будівля колишньої совнархозной оранжереї. Над ним парафіяни надбудували дерев'яну покрівлю з куполами і дзвіницю - так він придбав свій сучасний вигляд. Виявилося, ненадовго ...

Прихід завжди жив надією на те, що у них з'явиться просторий, гарний, величний храм, присвячений пам'яті льотчиків, які не повернулися з польоту ...

У місті з населенням понад 100 тисяч осіб - три православні парафії. У згорілому храмі на 60-ти кв. метрах містилося до 300 прихожан (одних тільки дітей - учнів недільної школи - близько 150!). Місце під будівництво нового, основного храму вибиралося з 1994 по 2000 рік. У 2000 році настоятелем приходу став батько Алексій Агапов. Тоді і визначилися з місцем: за півкілометра від існуючої парафіяльній території, при меморіальному кладовищі, де поховані герої ВВв, офіцери МНС - герої Беслана, прославлені льотчики-випробувачі. Правда, за минулий десяток років плани змінювалися, на початковому ділянці в результаті зріс торговельний центр ... Прихід знову став шукати, вести переговори, домагаючись своєї ділянки, а в цьому році - пожежа ...

Проектувальники приходять до висновку, що набагато простіше і вигідніше будувати новий храм, а не намагатися відновлювати стару будівлю. «Господь довготерпить, але іноді допускає події, які виявляються несподіваною допомогою, - говорить отець Олексій Агапов. - Зараз будь-якій людині, яка професійно розгляне цю справу, стане ясно, що пора, нарешті, будувати новий великий храм, чого ми домагалися 13 років. Це справа - не «наше» або «ваше», а Боже ».

Відразу після пожежі, вранці 9 травня, прийшло майже 100 осіб волонтерів, прихожан. За тиждень вивезли сміття, зробили все, що можна було зробити своїми руками. Організували цілодобове чергування.

«Служби у нас проходять поки під відкритим небом, - розповідає прихожанин Олексій Ричков. - Як тільки буде підписаний договір на користування новою ділянкою (сподіваюся, дуже скоро), будемо ставити там тимчасова будівля для богослужінь, поки будівництво не почнеться - нехай люди вже звикають! Зараз нам вдалося зробити тимчасовий дах над недільною школою, експертиза будівлі проведена була. Тут тільки 1/5 частина всіх конструкцій була з дерева - це і згоріло. Згоріла обшивка, дах, доведеться міняти вікна. Але всі несучі конструкції - слава Богу! - залишилися неушкодженими. Так що «воскреска» зараз - наша основна база ».

На новій території належить перенесення міських комунікацій, проектні роботи. Але і згоріле будівлю парафіяни сподіваються відновити згодом. «Храмове простір ніколи не буде пустувати - це досвід, - каже отець Олексій. - Наше завдання - з мінімальними силами відновити те, що залишилося після пожежі, ввести в експлуатацію. Але це повинно бути нульовим кроком до основного кроку ».

Храм льотчиків і неформальна «воскреска»

У храмі Архангела Михайла можна було помітити на стіні дві пам'ятні таблички з іменами жителів м Жуковського: льотчиків, які загинули у Великій Вітчизняній війні, і льотчиків-випробувачів, що не повернулися з польоту. Ці імена регулярно згадувалися за богослужінням. Церква першого авіаційного міста Росії природним чином була пов'язана з цією галуззю.

Заняття в недільній школі "Летючий корабель"

Один з Жуковськихоперацій льотчиків-випробувачів - Герой Радянського Союзу Юрій Гарнаев. Він розбився на вертольоті Мі-8 під час гасіння лісової пожежі у Франції в 1967 році. Його внучка, Оксана, заснувала в Жуковському фонд «Російська береза»: він починався з поштової розсилки речей і продуктів нужденним багатодітним і одиноким матерям, по всій Росії, а організував навіть будинок милосердя для тимчасового перебування матерів з дітьми, які потрапили в складну життєву ситуацію , сиріт, людей похилого віку, інвалідів. Серед прихожан згорілого храму - чимало співробітників «Російської берези».

Маса корисних і незвичайних починань була у викладачів недільної школи «Летючий корабель», де займалися і діти, і дорослі. При школі була ізостудія «Пелікан», дитячий фольклорний ансамбль «Калинушка» (при фольклорному колективі, який за матеріалом - народним співом - їздив в експедиції по селах Росії), група барабанщиків «Там-Там-Біг-Біт». У будівлі школи проводилися заняття з аутичними дітьми. Чи замислювалися навіть створити реабілітаційний центр для дітей-інвалідів на території храму.

Чи замислювалися навіть створити реабілітаційний центр для дітей-інвалідів на території храму

У недільній школі "Летючий корабель" готуються до Великодня

«Ми ніколи не займалися по готових програмах, - ділиться дружина настоятеля, матінка Наталія Агапова. - Намагалися створити атмосферу співтворчості і співдружності священика, педагогів, дітей, батьків. Діти люблять говорити: «У нас сама неформальна воскреска!».

Чим тільки в «Летючого кораблі» не займалися: писали церковнослов'янською спеціальними пір'ям, знайомилися з різними традиціями церковного співу, ліпили з глини древні міста, складали храми і монастирі з саморобного конструктора, співали пісні під гітару, обговорювали книги і фільми, самі створювали діафільми, випускали шкільну газету, придумали житійної театр, запрошували в гості казкарів і музикантів, ходили в походи і багато подорожували по Росії - від Валаама і Вологди до Києва і Криму.

Чим тільки в «Летючого кораблі» не займалися: писали церковнослов'янською спеціальними пір'ям, знайомилися з різними традиціями церковного співу, ліпили з глини древні міста, складали храми і монастирі з саморобного конструктора, співали пісні під гітару, обговорювали книги і фільми, самі створювали діафільми, випускали шкільну газету, придумали житійної театр, запрошували в гості казкарів і музикантів, ходили в походи і багато подорожували по Росії - від Валаама і Вологди до Києва і Криму

"Побудували монастир" - заняття в недільній школі "Летючий корабель"

«Вранці 9 травня у нас якраз була запланована поїздка« воскрескі »в Ярославль, - розповідає матушка Наталія. - І багато дізналися про пожежу тільки вже в поїзді. Уявляєте, цілий вагон дітей, що плачуть! Згоріли книги, туристичне спорядження, згорів різдвяний вертеп і тіньовий театр, згоріли прекрасні дитячі малюнки, костюми і декорації до спектаклів. У все це було вкладено стільки душі і праці, що повторити буде вже неможливо ... Але для дітей поїздка в Ярославль стала справжнім паломництвом: все молилися біля святинь про відновлення храму і збереженні школи ».

Відразу після пожежі разом з дорослими приходили розбирати завали і підлітки - як тут будеш стояти осторонь!

«Біда згуртувала, змусила усвідомити, як же дорого для всіх це місце, - каже отець Олексій. - Прихід продовжує жити і молитися. Христос воскрес - і життя живе! »

Прихід дуже просить усіх про допомогу.

реквізити:

140188, Московська область, м Жуковський, вул. Лацкова, 7. тел. (498) 48-3-93-74.
Місцева релігійна організація Православний прихід Михайло-Архангельського храму м Жуковського Московської області Московської єпархії Російської Православної Церкви
ІПН 5013023029; КПП 501301001; розр. / рахунок 40703810540350103252 в Ощадбанку Росії ВАТ м.Москва, філія 2580 Раменського ОСБ; корр.счет 30101810400000000225, БІК 044525225.

Сайт храму:

http://kakdeti.ru

Телефон настоятеля, о.Алексея Агапова:

8-926-839-84-80

Валерія Посашков,

спеціально для сайту «Православ'я і світ»