У Музеї космонавтики відкривається тематичний кіноклуб. На широкому екрані будуть показувати кращі російські і зарубіжні фільми, присвячені космосу. В афіші з'являться художні, науково-фантастичні і документальні стрічки.
Засідання кіноклубу будуть проходити по суботах. Перша зустріч відбудеться 10 листопада о 17:00. На ній керівник клубу - режисер, кінооглядач і глава майстерні Інституту театрального мистецтва Сергій Сидоренко поговорить про тему космосу в світовому кіно. А потім гостей чекає показ німого фільму Якова Протазанова «Аеліта» (1924), знятого за мотивами однойменного роману Олексія Толстого.
Це фантастична історія про інженера Лосі, який створює космічний корабель. Його місія - висадка на Марс. Разом з винахідником в подорож по Всесвіту відправляються червоноармієць Гусєв, який мріє зробити на Червоній планеті революцію, і загадковий детектив Кравцов.
Марсіанські декорації для фільму в дусі конструктивізму створив художник-декоратор МХТ імені А.П. Чехова Віктор Симов, а костюми пошили художники по костюмах МХАТу імені М. Горького Ісаак Рабинович і Олександра Екстер за участю Надії Ламанова. У фільмі звучить музика Олександра Скрябіна і Ігоря Стравінського. А ще в ньому можна побачити молодого Ігоря Ільїнського ( «Гусарська балада», «Карнавальна ніч»). Після сеансу пройде обговорення картини.
Вхід по квитку в музей. Вартість повного квитка - 250 рублів. Також необхідно попередньо зареєструватися на сайті .
Наступне засідання космічного кіноклубу (24 листопада о 17:00) присвятять темі «Сьогоднішнє кіно про космос: наукова фантастика чи просто фантастика». На учасників чекає показ російського псевдодокументального фільму Олексія Федорченка «Перші на Місяці» (2004).
Журналісти розслідують строго засекречене справу. Їм вдається знайти справжню сенсацію про перший політ в космос, який, на думку авторів кіно, готували в СРСР задовго до Великої Вітчизняної війни. Документальні кадри, розповіді свідків до фінальних титрів змушують глядача повірити в реальність журналістського розслідування.
У 2005-му картина була удостоєна нагороди за кращий документальний фільм у конкурсній програмі «Горизонти» на Венеціанському кінофестивалі.
Сьогодні Музей космонавтики входить в трійку найбільш відвідуваних музеїв, які знаходяться у відомстві Департаменту культури Москви . Сучасна експозиція складається з восьми виставкових залів. Колекція нараховує понад 96 тисяч одиниць зберігання: зразки ракетно-космічної техніки, речові реліквії, документи та багато іншого.