У Білорусі скоректований порядок ведення трудових книжок

У Білорусі внесені зміни і доповнення до Інструкції про порядок ведення трудових книжок. Відповідну постанову Міністерства праці та соціального захисту від 7 серпня 2017 року №41 опубліковано сьогодні на Національному правовому інтернет-порталі.

Відповідну постанову Міністерства праці та соціального захисту від 7 серпня 2017 року №41 опубліковано сьогодні на Національному правовому інтернет-порталі

Як пояснили в головному юридичному управлінні Мінпраці та соцзахисту, постановою Ради Міністрів від 13 червня 2017 року №446 "Про деякі питання призупинення діяльності індивідуального підприємця" передбачено, що у разі припинення трудового договору з працівником індивідуального підприємця, діяльність якого припинена або припинена в зв'язку з його знаходженням в установах кримінально-виконавчої системи, слідчих ізоляторах органів держбезпеки, а також в разі винесення йому вироку, пов'язаного з ішеніем права займатися підприємницькою діяльністю, запис про звільнення працівника вноситься в трудову книжку реєструючим органом за місцем державної реєстрації ІП та скріплюється печаткою цього реєструючого органу. Відповідне доповнення внесено до Інструкції про порядок ведення трудових книжок.

Внесено також зміни і доповнення, обумовлені практикою застосування інструкції. Зокрема, перелік відомостей, які не вносяться в трудову книжку, доповнено відомостями про режим гнучкого робочого часу і про неповний робочий час.

Інструкцію доповнено нормами, які передбачають порядок внесення в трудову книжку деяких записів. Йдеться про присвоєний розряді за професією робітника на підставі свідоцтва про присвоєння кваліфікаційного розряду (класу, категорії) установою освіти особам, які мають трудові книжки і не перебувають у трудових відносинах з наймачем на момент зарахування до установи освіти. У трудову книжку будуть вносити записи спортсменам, тренерам при тимчасовому переведенні до іншого наймача для продовження заняття професійним спортом. Регламентований порядок внесення до трудової книжки запису про припинення трудового договору (контракту) з працівником у разі смерті наймача - фізичної особи, в тому числі індивідуального підприємця.

Крім того, встановлено особливий порядок видачі працівникові дубліката трудової книжки (вкладиша до неї), якщо наймач за останнім місцем роботи ліквідовано, припинено діяльність індивідуального підприємця або наймач помер. В цьому випадку дублікат трудової книжки видається наймачем за новим місцем роботи незалежно від терміну, що пройшов з часу звільнення працівника. "За загальним правилом в разі втрати трудової книжки (вкладиша до неї) звільнений працівник звертався за дублікатом трудової книжки до наймача за останнім місцем роботи протягом шести місяців після його звільнення", - пояснили в міністерстві. Підставою для видачі дубліката трудової книжки (вкладиша до неї) є відомості, що підтверджують ліквідацію організації, припинення діяльності індивідуального підприємця, смерть наймача-фізичної особи і довідки про період роботи, служби.

Постанова набирає чинності 13 жовтня 2017 року.

БЕЛТА